Şimdi Ara

Azerbaycan Tıp Üniversitesi - Tıp Fakültesi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
8
Favori
81.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kayıt için gerekli belgeler zaten kılavuzda yazıyor ancak sağlık raporu gerekli değil. Onu zaten gidince okulun hastanesinden alacaksınız. Ama garanti olsun derseniz, sağlık ocağından eliza testi yaptırabilirsiniz.

Türkiye'de kesinlikle okulun kayıt ofisi bulunmamakta, öyle kurumlar görürseniz inanmayın. Kayıt için belgelerinizle birlikte bizzat okula gitmeniz gerekiyor.

Kayıt tarihi kılavuzda da görebileceğiniz gibi 2 Eylül-23 Eylül arası. Dersler ise 1 Ekim'de başlayacak.

1 Eylül'den itibaren Azerbaycan'a vize kalkacağı için vize almanıza gerek yok.

Tekrar herkese hayırlı olsun. Bu konu tercih dönemi bilgilendirmesi içindi, kayıt hakkında daha fazla bilgiyi okulu arayarak veya instagram.com/atu.turkiye sayfasını takip ederek öğrenebilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar ben 2 senedir azerbaycan tıptayım(YÖK) sormak istediğiniz birşey varsa yardımcı olmak isterim
  • Nibelungen27 kullanıcısına yanıt
    Reis herhangi bir elektronik kayıt gerekiyor mu diyolarki elektronik kayıt yapılmazsa üniversite düşer diyorlar yoksa sadece belirtilen tarihlerde üniversiteye başvursak yeterli mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar ben kazandım birbirimize kayıt ve yerleşme olaylarında yardım edebilmemiz için konu açtımhttps://forum.donanimhaber.com/azerbaycan-tip-yok-ile-kazananlar-2019-2020--139476464#139476464
  • lmbby L kullanıcısına yanıt
    Sizin icin cok faydasi olur, umarim bulabilirsiniz kazananlarin hepsini. Eger ihtiyaciniz olursa beni de alabilirsiniz, yine yardimci olmaya calisirim.

Atu.turkiye hesabına yazdım böyle bir cevap aldım belki başka birinin de ihtiyacı olur bakın isterim ama benim aklımda soru işaretleri var hala bu konu hakkında size sorsam yardımcı olurmusunuz ?
    Azerbaycan Tıp Üniversitesi - Tıp Fakültesii

• lmbby L kullanıcısına yanıt
    Kardeşimde burayı kazandı ösym ile whatsapp grubu kurduysanız haber verin kardeşimde girsin en azından orda birbirinize yardımcı olursunuz

• Az tıp A kullanıcısına yanıt
    Uzaktan kayıt yapılıyor mu yoksa bizzat üniversiteye gidip mi yaptırmak gerekiyor? İnternetten olsa olmuyor mu?

Sınavlar nasıl oluyor? Yazılı mı sözlü mü? Hazırlıkta kaç sinav yapiyorlar? Azerice seçsem ögrenmek daha kolay olur mu? Ingilizcem iyi degil çünkü.

• Sinop.ss S kullanıcısına yanıt
    Özelden numaranızı yazın whatsapp grubuna alayım
  • Süreyya1 S kullanıcısına yanıt
    Donem icerisinde 3 sinav oluyor, 2'si yazili veya sozlu (Anatomi ve histoloji sozlu); 1'i bilgisayardan test seklinde yapiliyor. Bilgisayarli sinavdan 20 puan, diger ikisinden 10 puan geliyor. 10 puan da devamsizlik durumuna gore geliyor. 10 puan da serbest iş dedigimiz donem ici odevlerden geliyor. Kalan 50 puan ise donemin sonundaki final sinavindan geliyor. Final sinavi da yine bilgisayardan test seklinde yapiliyor. Mesela anatomiden sinava calismamiz icin 700 soru veriyorlar, bu sorularin icinden 20 tanesi sinavda cikiyor.

Hazirlikta donem icerisinde sinavlar oluyor ama o sinavlarin notlara hicbir etkisi yok. Sadece donem sonundaki sinav onemli. Yine calismak icin 200 Azerice, 120 Fizik, 120 Kimya, 120 Biyoloji olmak uzere 560 soru veriliyor. Bilgisayar uzerinden yapilan sinavda bunlarin icinden 100 soru soruluyor. Tek gereken ezberlemek yani.

Azerice ogrenmekte bir sey yok. Baslarda cok zorlanabilirsiniz ama kisa sure icerisinde alisirsiniz.

Yanımda olsan tutup alnından öpesim geldi. 😁

Kayıt nasıl oluyor oraya gitmek gerekiyor mu yoksa sadece internetten yeterli mi

Ben o konuda emin degilim ama galiba internetten on kayit yapip, eylulde de belgeleri teslim edeceksiniz

Anladım teşekkür ederim. Kafama takılan başka bir şey olursa tekrar rahatsız ederim.

2-23 eylül
    20 ağustosta siteden ön kayıt yapıyormuşuz

Siz ön kayıtı nasıl yapmıştınız ?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.