Şimdi Ara

Ayt mf yi günde 4 saatte çalışarak 4 ayda bitirmek??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Günde 4 5 saat çalışarak 0 dan ayt mf konularıni 4 ayda bitirebilir miyim diye soran birine en az 10 saat çalışman gerek dediğim için başka biri "kapasiteye bağlı kapasitesi olan 4 saatte halleder . sen 10 saat çalış" dedi.Günde 4 saatle bitmez dediğim icin kapasitesiz oldum.Arkadaşa göre 8 10 saat çalışmak gereksizmiş. Zekiysen 3 4 saat yetiyormuş.2 sene boyunca düzenli çalışan birine 3 4 saat tabiiyeterli olur diye düşünüyorum.Ama 2 senelik müfredatı 4 ayda sigdiriyorsak yetiştirmek için de uzun saatlere çıkmalıyız tabii ki.Bu bizi kapasitesiz mi yapıyor?Bence sadece fizik konulari bile 4 saatte bitmez.Hem ayt yi son 4 aya bırakan biri çok kapasiteli zeki bi arkadaşsa çoktan halletmiş olmasi gerekmez miydi? Siz ne diyorsunuz bu 4 ay 4 saatle KOSKOCA MF konularini bitirme olayına.Benim kapasitem yetmedi düşünmeye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prensesela -- 7 Mart 2021; 10:59:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 120 günde 4 saat totalde 480 saat eder. Yetişmez kimse hayal kurmasın. 8 saat çalışsan da bitmez. Bitirsen bile anlamazsın tam olarak. Öyle 4 ayda 0dan halledilcek bir şey olsa yıllardır nedn insanlar bu şekilde çalışmaya başlasın ki.

edit : ulan şimdi düşüdndüm o kadar konun var hala daha millet keyfinin derdine 4 saat diyor :D zaten bir sürü konun var 4 ayın kalmış kas 8 saat anasını satayım ne yapmaya yatıyosun ki. prensesela hocam gayet haklı

• Netler düşükse çok zor 4 saatte halletmek mf bir de. Ayt fizik var biolojide sistemler var ayt matta türev integraller var da var yani.

• 4 saat yeterli olmayabilir ama 6-7 saatte rahat bitirir üstüne deneme bile çözersin. Sadece telaş yapmadan dersine çalışmalısın.

Edit: Yanlış okumuşum. AYT Fen diye okudum. Hem AYT Matematik hem AYT Feni bitirmek için ciddi mesai ayırman gerekir. Günde en az 10-12 saat ayırmalısın. Sonrasında üstüne biraz deneme de çözebilirsin. Gözünde çok büyüyebilir 10-12 saat ama alıştın mı bu sürelere çıkabilirsin. Zor bir şey değil yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Düşünenadam07 -- 26 Şubat 2021; 17:3:36 >
  • benim arkadaşım 3 ay bir süre zarfında 20 olan ayt netinin 65 lere kadar çıkarmıştı geçen sene , günde ortalma 9 10 saaat çalışıyordu hesabı sen yap artık

• 120 günde 4 saat totalde 480 saat eder. Yetişmez kimse hayal kurmasın. 8 saat çalışsan da bitmez. Bitirsen bile anlamazsın tam olarak. Öyle 4 ayda 0dan halledilcek bir şey olsa yıllardır nedn insanlar bu şekilde çalışmaya başlasın ki.

edit : ulan şimdi düşüdndüm o kadar konun var hala daha millet keyfinin derdine 4 saat diyor :D zaten bir sürü konun var 4 ayın kalmış kas 8 saat anasını satayım ne yapmaya yatıyosun ki. prensesela hocam gayet haklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinadukeeee -- 26 Şubat 2021; 17:13:12 >
  • Ulan ben 12 fenin sonu tam kavrayarak yetişir mi diye korkuyorum 4 ayda konuları bitirecekmiş
  • bunu ben söyleyince linçliyorsunuz adıma konu açıyorsunuz falan ayıp cidden. 4 ayda ayt YETİŞMEZ şunu anlayın.

edit: bana linç girişiminde bulunmayanlara bi şey demiyorum lafım beni linçleyenlere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-89F03B04A -- 26 Şubat 2021; 17:31:11 >
  • huseyinadukeeee kullanıcısına yanıt

Ben sana ne kadar sürede bitirdiğimi söyleyim dostum bundan 4 ay önce sadece haftada 2 tane tyt denemesi atıyordum geri kalan vakiti full ayt ye çalışıyordum ama öyle böyle değil günde 10 saati görüyordum 120x10 1200 saatte bitirdim şuan 65 e sabitledim de harbiden yetmezmiş lan   ama 10 12 saat çalışan biri bitirebilir gerçi şu ana kadar çalışmayan biri 5 saati bili göremez ama çalışılırsa bitirilebilir

• Ebu leheb 888 E kullanıcısına yanıt

dün atarlanıyordun bana yalan mı söylüyormuşum? kendin demişsin şu an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-89F03B04A -- 26 Şubat 2021; 17:43:47 >
  • Bal gibi de yetisir insan 4 ayin kıymetini son 1 1.5 ay kala anlıyor asırı ciddiyim bir insan gercekten gunde 10 saatin altina dusmeyip baslarsa 3 ay da 55 li netlere gelir ama bunu son 1 1.5 ay kala anlayacaksiniz iste

• Zeki adam günde 10-11 saat çalışır. 3 saat çalışıp 13 saat boş beleş dolanmaz.

• Aga anlamadığın şey şu çok çalışılırsa biter günde 9 10 saatin altına düşmeyen biri bitirir kendim 2 ayda bitirdim ayt feni günde 12 saat çalışarak.Burdaki konu 4 saat çalışarak yapılır mı yapılmaz mı 4 saat çalışılarak 2 tane fen dersi anca biter

• Ebu leheb 888 E kullanıcısına yanıt

hocam bunu hesaplamak zor bir şey değil zaten. Oturup 1 saat boyunca youtubedan belirledikleri hocaların konuları kaç saatte bitirdiklerini hesap edecek sonra konuyu anlama süreleri vs. test çözme gibi şeyleri ekleyecekler tahmini yaklaşık bir saat bulacaklar bu kadar basit halbuki.

• huseyinadukeeee kullanıcısına yanıt

Arkadaş bir de 0 dan diye sormuştu.Dediginiz gibi baktım konulari günlere böldüm.Sadece fonksiyonun 30 videosu var hadi 10 15 saat diyelim.3 gün sadece fonksiyona gidecek.120/3 40 konu kalıyor.Baba konular da sunun 2 katini alsa imkanı yok yetişmiyor.

Hatta şu an rastgele hocalardan youtube'tan her dersin konu anlatımlar playlistlerine bakiyorum.

Ilyas hoca (ilk çıkan ) 120 video - video sureleri en az 20 en çok 40 dakika genelde 30 dakika civarı. 120×0,5 saat =60 saat.Kimse videoyu tam dakikasında bitirmez.Yazmasan pdf cikartsan kitabini alsan bile anlamlandirmaya çalışsan sorulari once sen de cozsen bu en azindan video süresinin yarısı kadar zaman götürür. Matematik 90 saat alıyor.Ilyas hocanin playlistinde fonksiyon konusu yok bile.10 saat de fonk koy.100 saat etti hiç mi soru bankasi cozmeyecegiz?15 konu var yaklaşık.Her konuya 5 saat soru cozumu ayirsak 5×15=75 ediyor.

Sadece matematik 175 saat aldı.Digerlerini de siz hesaplayın.Fizikteki konu sayisi cok daha fazla.Ve ogrenciler genel olarak fizikte matematikten daha cok zorlanır.Biyolojide ezberlenecek bilgi miktarinin fazlalığı da desek isimiz zor.0 dan gunde 4 saatle ayt mfde yapcak seyin anca videolari izler geçmek olur.Hiç soru cozmezsen o bilgileri unutur sindiremezsin.Sinavda da ayvayı yersin

• eğer biri isterse 110 gündede yetiştirir ama bunu sadece o kişi yapar dostum 4 saatle yetişir mi falan diye soran değil
  • Anlamadığım şey neden sadece 4 saat benim en az çalıştığım gün bile daha fazla bu aralar. Madem kazanmak istiyorsun 10 saat çalış limitleri zorla

• fridabaci kullanıcısına yanıt

Yok hocam işte zeki adama 4 saat yetermiş arkadaşa göre

• Bence yetişmesine yetişir ama biyoloji adına çok sıkıntı çıkar diye düşünüyorum.Günlük 2 saat matematiğe 2 saat fene ayırsa haftada her dersten 2 kez çalışmış olur. Açıkcası 2 saatlik süre zarfında 2x hızla herhangi bir konuyu bitirip üstüne diğer günkü 2 saatte soruları çözerse bitirebilir diye düşünüyorum. Benim bi arkadaşım varda 3 ayda tüm yks kimyasını bitirmişti.0 Değildi ama oda çok fazla çalışmıyordu şuandada 8-9 net yapıyor ayt kimyada tytside 5in altına düşmüyor. Ha ama dediğim gibi bunu fizik içinde yapabilirsin bazı konuları feda ederek ama biyoloji için çok zor diye düşünüyorum. Çünkü hem biyolojinin sayıyla alakası yok safi ezber ve çoğu kişi yazarak notlar alarak çalışıyor. Yani 2 saatte herhangi bir konuyu bitirmen biraz zor. Bide bitirsen bile onların sınava kadar akılda kasmasıda ayrı sıkıntı.

• DYFO D kullanıcısına yanıt

Dediginiz gibi hocam kimyada yapılır da fizikte birsürü konu başlığı var.Bir de algılaması çok daha fazla zaman alıyor.Biyolojide de bilgi yükü çok fazla.Zor ya

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.