Şimdi Ara

Ayrı psu mu? kasalı psu mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yakın zamanda 2000TL civarı bir bütçeyle bir sistem toparlamayı planlıyorum. Yanlız forumda dolaşırken birşey dikkatimi çekti. Herkes kasa ile psu yu ayrı alıyor. Doğal olarakta biraz daha fazla maliyet çıkıyor. Örnek vermek gerekirse forumda
    SEASONIC M12II-620, 620W, 80 Plus Bronze, 12 cm Fan, Güç Kaynağı (107,00 $ + KDV (170,67 TL + KDV) Eksen Bilgisayar)
    COOLER MASTER HAF 912 Plus, (Power Yok) eSata, Siyah Kasa (102,00 $ + KDV (162,69 TL + KDV) Eksen Bilgisayar) kombinasyonu çok tavsiye ediliyor. Toplamda da 400 TL ye yakın bir maliyet çıkıyor. bunun yerine THERMALTAKE VK97021N2Z ELEMENT T 700W MidT ATX SİYAH KASA 287 TL yada THERMALTAKE VL86021W2E V3 600W MidT ATX SİYAH KASA 191 TL kullanılsa daha uygun olmazmı ?? Yada bu iki seçenek arasındaki fiyat farkına değermi ?? Sonuçta Thermaltake de kaliteli bir marka diye biliyorum. Masaüstü piyasasından uzun bir süredir uzak kalmış birisi olarak görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Not: Opsiyon olarak sunduğun iki kasada vatanın sitesinde mevcuttur. Fiyatları oradan alınmıştır.

Kurmayı düşündüğüm sistem:
    AMD Phenom II X6 1055T 2.8GHz / 3.3GHz Turbo Core 9MB Cache İşlemci
    MSI 890FXA-GD65 AMD 890FX AM3 DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
    ASUS GTX560 Ti DirectCU II GDDR5 1GB 256Bit Nvidia DX11 Ekran Kartı
    CORSAIR4GB (2*2GB) XMS3 1600MHz DDR3 CL9 Dual Kit Ram
    SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 32MB Cache 7200Rpm Harddisk
    PIONEER DVR-S19LBK 24X ± DOUBLE LAYER LABELFLASH SATA DVD YAZICI SİYAH
    THERMALTAKE VL86021W2E V3 600W MidT ATX SİYAH KASA
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• o kasalar 280lira etmez ama bahsettiğin kasa+psu 400lirayı sonuna kadar hakeder..

o kasanın içinde 700w psu thermaltake'in en düşük litepower serisindendir %65 verimliliği vardır 12v kanalından yeterli güç vermez 100liralık fsp500w daha alınabilir psu'dur yani o kadar söylüyorum..

oyun için topluyorsan sistem bileşenlerini biraz değiştirebilirsin..

i5 2500k
    p67A gd55
    1gb 6950
    2x4gb Geil Value

gibi konfigirasyon daha iyi olur ilerde 1tane daha 6950 takarsan rakipi artık 560ti slı değil 570slı oluyor.. +bide OC +cf yaptığında 580 slı performansına geliyorsun..

kasa güç kaynağıda Cm HAf 912 + Seasonic 620w olması iyi olur ömürlük ikilidir.
  • Kasa içerisindeki psunun watt'ı gerçekse ve bütçen de ayrı ayrı almak için yeterli değilse alınabilir. Ben forumdakilerin kasa içerisinde gelen psulara pek güvenmediği için ve performansada önem verdikleri için ayrı aldıklarını düşünüyorum. Bütçe/almak istediğin performans ile ilgili bir durum bu. Ayrı almak bütçen açısından sorun yapmıyorsa ayrı al.
  • Kasa içi konulan power supplyler genelde 2. kalitedir bu yüzden tercih edilmez, tavsiye edilmez. Bu devirde malzeme kalitesi düşük, kablo saklama bölümleri olmayan, soğutması iyi olmayan kasalar alınmıyor/tavsiye edilmiyor. Sonuçta kasanız iyi olduğu sürece istediğiniz kadar sistem upgrade yapabilirsiniz, hem mevcut sisteminiz hem geleceğe yatırım olarak iyi bir kasa+psu ikilisi almanızda fayda var.

Alt resimdeki gibi bir sistem toplamanızı tavsiye ederim.

Ayrı psu mu? kasalı psu mu?

• Arkadaşlar yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Bütçem kasa+psu ikilisini ayrı ayrı almak için yeterli (Biraz daha kasabilirim yani). Benim aklıma takılan gerçekten aradaki farka deyip deymeyeceği yönündeydi (ki sonuçta hiçbirimiz parayı sokaktan toplamıyoruz dimi). Forumda Cooler Master HAf 912 + Seasonic 620w PSU revaçta gözüküyor. Bu iki ürünü mercek altına almanın tam zamanıdır. Ayrıca şu İ5 2500k modeliylede çok karşılaşır oldum. AMD 1055T işlemciler yerine bu öneriliyor her yerde ??. İşlemciler bölümünden onuda incelemeye başlasam iyi olacak anlaşılan.
    Yorum ve tavsiyeleriniz için tekrar teşekkürler.
    Son bir şey Seasonic 620w PSU, GTX 560Ti SLI'ı kaldırırmı (Oldu ki ilerde SLI yapmayı düşündüm ??)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi durall -- 22 Mayıs 2011; 16:10:28 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.