Şimdi Ara

Aynı uyduya bağlı sinyal problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aynı LNB'ye bağlı iki TV var. Birisinde cnnturk,halktv,cartoon network gibi onlarca kanal sinyal olmaması nedeniyle kayboldu. Ikinci TV de bu kanalların hepsi var. TV yi taşıyıp ikinci TV nin kablosunu taktım ve bir süredik çıkmayan kanallar geldi. Sorun kabloda görünüyor. Bu konunun acemisi olarak anlamadığım şu; eğer kablo bozuksa hiçbir kanalın göstermemesi gerekmez mi? Sadece durumu anlamaya çalışıyoru. Yeni kablo alırken böyle durumlarda karşılaşmamak için ne yapmam gerekiyor?

Teşekkürler

• Bazı kanalların frekans aralığından dolayı olabilir bendede aynı durum oldu kabloyu degistirdim düzeldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorununuz çeşitli olabilir
    lnb den olabilir lnb deki kabloların yerini değiştirin veya tv lerin yerlerini değiştirin olmadı gelmeyen kanalların tv sinde kanalları silip tekrar tarayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: bursalı963

sorununuz çeşitli olabilir
    lnb den olabilir lnb deki kabloların yerini değiştirin veya tv lerin yerlerini değiştirin olmadı gelmeyen kanalların tv sinde kanalları silip tekrar tarayın

lnb deki farklı girişleri denedim yine mevcut kablo ile çekmedi. Diğer odadaki TV de ise sorunsuz kanallar çekiyor. Konnektörleride değiştirdim yine olmadı. Sorun kablo gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarman

quote:

Orijinalden alıntı: bursalı963

sorununuz çeşitli olabilir

lnb deki farklı girişleri denedim yine mevcut kablo ile çekmedi. Diğer odadaki TV de ise sorunsuz kanallar çekiyor. Konnektörleride değiştirdim yine olmadı. Sorun kablo gözüküyor.

olabilir kablonuzun yıpranmış olması da bi ihtimal
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.