Şimdi Ara

Aykut Koacaman Anadolu Antrenörü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• kendisine antrenör bile denmez. Maçta az pozisyon verdik birkaç tanesi de uzaktandı diyor...
  • hayır 1-0 yeniliyorsun puan maçı 2yi yesen ne olcak hala daha 4-5 kişi defansta bekledi
    bu kadar mahkum oynayarak puan alsan nolur vizyonsuz
  • Ya 1 maçta insanları asmayı kesmeyi ne çok seviyorsunuz arkadaş . Yok Arda balon , yok oğuzhan balon ... Bu forumda muslera hata yapınca musleraya bile laf atıldığını gördüm yani yazık . Adam Fenerbahçe'ye yarı final oynatmış , bakın fener ne hallerde şimdi . Yarı finali oynatan başka bir kişi miydi ? Diego simione otobüsü çekip finale çıkınca niye büyük hoca oluyo peki ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konya gibi ptt den gelmiş dandirik takımı adam etmesi bile avrupaya direk gitmesi bile başarı :D
    shaktarı bizim takımlar yenemez
  • Mustafa Reşit Akçay çok iyi gidiyor hem çalışkan hem işine sadık. Günümüz futbolunu da iyi takip ediyor. Yerli hocaları sevmem ama bu adam büyük bir takımın başında istediği kadroyu kurarsa başarılı olabilir.

• Adamın kadro yapısına göre bir futbol anlayışı var ve bundan vazgeçmiyor. Haklısınız göze hoş gelmiyor fakat gününde ise bu futbolla az pozisyon bulup kıymetini bilerek tek farkla kazanıyor en kötü puan alıyor.
    Bu demek değil ki bu adam ofans nedir bilmiyor. Osmanlı da hoca olsa aynı manteliteyi gütmez

• Aykut zaten vasat bir td. Bize verdiği zararlar aklıma geldikçe kulaklarını çınlatırım. Malum yerden destek alıp, 3. olunca bizim futbol dehası taraftarlarımız hemen takımın başına istedi.

• Bizde anadolu kulübüyüz zaten sıkıntı yok:)

Maçtan geliyorum,shaktar bize fazla geldi açıkcası.İyi kapandık ama,kontra atağa çıkma fırsatıda bulamadık hiç .Genelde ömer ali tarafından defansın arkasına top atardık,özellikle o tarafı iyi kapattılar,derslerini çalışmışlar belli ki.Hoş pek çıkma şansıda bulamadık.İlk kez avrupa macerasına atılan bir kulüp,kupayı alacak hayallerinde değiliz.Canları sağolsun.Rakibimiz shaktar değil bu grupta zaten.Orta sahadaki fred çok iyi oyuncu.
  • eldeki malzeme bu shaktar bir kaç gömlek üstün bu takımla iyi işler de yaptı bunlara lafım yok zaten
    ama 1-0 yenikken hala da defansa aşırı önem vermesi çok garip değil mi bir doldur boşalt yap risk al 2yi yeen nolcak puan maçı eleme maçı değil ki.
    90 dakka boyunca çok mahkum oynadı golün gelceği zaten belliydi
    anadolu takımlarında iş yapabilir aykut kocaman ama büyük takımlarda hiç bir zaman sonuç alsa bile barınamaz
    çünkü vizyonsuz.
  • Belli başlı sistemleri olan hocalar var ligde ve bunda da ısrar ediyorlar; Aykut Kocaman ve Abdullah Avcı en büyük örnekleri. Bu hocalar zor büyük takım çalıştırır çünkü asla taraftarı memnun edemez. Zaten Türkiye'de de büyük takımların başında başarılı olabilirler mi muamma. Bu hocaların sistemi ilk önce pozisyon vermeme üzerine kurulu malum. Bulursan da atarsın. Ancak Anadolu kulüpleri büyüklere karşı da aynı mantıkla oynuyorlar ve maçlar başladığı gibi 0-0 bitse razılar Haliyle büyük takımlar şampiyon olmak istiyorsa mecbur yüklenmek ve ofansif oynamak zorunda kalıyorlar. Bu durum da bu mantıktaki hocalar için çok büyük sıkıntı.

• Shaktarı kendi yarı sahasına hapsederek mi yenecek Konya?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • konya nın ilerde iki tane yetenekli topcusu olsa cok farklı sonucla bitebilirdi maç.kalite kotuyse defans yapabilirsin ama atmak icin kaliteli oyuncu lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

Adamın kadro yapısına göre bir futbol anlayışı var ve bundan vazgeçmiyor. Haklısınız göze hoş gelmiyor fakat gününde ise bu futbolla az pozisyon bulup kıymetini bilerek tek farkla kazanıyor en kötü puan alıyor.
    Bu demek değil ki bu adam ofans nedir bilmiyor. Osmanlı da hoca olsa aynı manteliteyi gütmez

Hocam anlamıyorsunuz. Üstte başka bir arkadaş da yazmış. Grup maçı bu, yani kaybedersen bir şey alamıyorsun, maç 1-0, sen hala son saniyeye kadar oyuncularının çoğunu defansta tutuyorsun. "Yenemiyorsan, yenilme" demişler insan bari son dakikalarda risk alır be adam! (adam derken hocadan bahsediyorum)
  • Aykut Kocaman ı ben de sevmem ama Konya ancak bunu yapar Shaktar a karşı. Nefesi yetmedi adamların sağa sola attığı uzun toplara araya kaçmalarına.

Geri çekilmediler Shaktar gayet güzel geriye itti. Baskıyı kıracak iyi bir adamınız yoksa maalesef böyle geride kalmak zorunda oluyorsunuz.
  • aykut türkiyenin en iyi teknik direktörüdür. sanki konyada adam gibi forvet varda aykut hücum yaptıramadı. rakipte zaten gaziantep ya defans yapması sorun oldu
  • konu konya falan değil adam fenerde bile aynıydı.
    bir rum takımıyla maçımız vardı onda bile 90dk defans yaptırdı herkesi fitil etti.
  • Bu konu sabah radyo sporda; hem barış ertül hemde sabri ugan programlarında da tartışıldı.

1-Konya'nın kadro yapısı ofans oynamaya uygun değil, atmaya çıksa 2-0 3-0 kaçınılmazdı.

2-Aykut kocamanın oyun mantalitesi her daim savunma olduğu için zaten Konyaspor da hocalık yapıyor ve başarılı oluyor.

Değerlendirmelerden sonra varılan kanılar bundan ibaret. Nitekim konuyu açan arkadaşın ithafen attığı başlık doğru. Fakat bu demek değil ki ortaya koyduğu argüman Aykut hocayı küçültecek yerin dibine sokcak, antrenörlük hayatını Anadolu takımlarında yıllarca sürdürebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: gereksiz işler bunlar

Shaktarı kendi yarı sahasına hapsederek mi yenecek Konya?

Neden okudugumuzu anlayamıyoruz ki. Milletçe az kitap okudugunuzdan mi kaynaklanıyor acaba bu.

Diyorum ki;
    Aykut kocaman elindeki malzemeyle iyi işler basarıyor
    Kimse shaktara yenildi diye eleştirmiyor 2 gömlek üstün zaten
    Ama 90 dakika bukadar mahkum oynayacağına Biraz risk alırsın ilerde etkili olmaya calısırsın 11 kişi hucum yapsın demiyorum
    Ya da onu geçtim 1-0 yeniksin son 10 dakika hala risk alma yok eleme macı değil ki grup maçı

Sonuçta hakaret olarak soylemiyorum anadolu antrenörü

• Biliyorsun Cane dostum farklı parametrelerde var büyük takımlarda işine karışılcak mı şunu oynat bunu oynat baskısı vesaire
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.