Şimdi Ara

Ayda 3bin lira (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
9
Favori
6.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merak ediyorum yaşın kaç ? Gerçeklerden çok uzak konuşuyorsun şuan.
  • herkes 3000 tl yetmez falan demişte bu rakamı beğenmemezlik nedir ne alacağınızı düşünüyorsunuz ki iş başlangıcında 4500 tl iş başı mı yapacağınızı düşünüyorsunuz iyi bir üniversiteden makine mühendisi olsanız tabi kendinizi yetiştirerek ve yabancı dille 1700-2000 tl arası başlarsınız zamanla yükselir ama 3000 tl ya şıp diye de ulaşamazsınız bilgisayar mühendisi olsanız yine yabancı dil ve kendinizi geliştirmenizle 2000 civarı bir maaşla başlarsınız ben daha 3000 civarında bir maaşla işe başladım diyen normal bir insan tanımıyorum ha tabi vardır hem de çok vardır dayısı akp de birşeydir babası birşeydir tanıdık vardır anca öyle başlar 3000 tlyla yoksa imkansız gibi birşey
  • Dunyaya donerdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

quote:

Orijinalden alıntı: Mkhitaryan

Burdakiler ya ironi yapıyor yada türkiyede yaşamıyor. Asgari ücretin 800 küsür olduğu iş bulmanın çok zor olduğu ülkede 3 bin lira maaş versinler çıplak koşarım.

Böyle yaparsan işverenleri bitaraflarını kaldırırsın işte , ondan sonrada senin sırtından trilyonlar kazanır o mersedese biner sen serçeye..

serçe almayı geç karnı doysa iyi
  • Hiç çalışmıyorum evim,arabam var çok şükür sıfır gelirim var,babamı hayatımda bi kez gördüm kimseden destek yardım almıyorum.

Hayat Felsefem:Neden başka bi insan zengin olsun diye onun yanında çalışayımki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrExpert

Gerçeklerden uzak konuşmuyorum, yaşadıklarımdan konuşuyorum. 900 tl'ye 4 kişilik aile geçindireni de gördüm, doğrudur ama ruhsal durumlarının ve sağlık durumlarının olumsuz yönde nasıl değiştiğini de gördüm. Eşiniz, çocuğunuz ile birlikte huzurlu yaşamak istiyorsanız 3000 tl ile bunu gerçekleştiremezsiniz. Eşinizinde çalışıyor olması gerekiyor. yani sizin maaşınız(3000) ve eşinizin maaşı( 3000 diyelim) ile anca geçinebilirsiniz. Bu da benim dediğim noktaya geliyor işte, 6000 ila 10000 lira bir aylık geliriniz varsa eşiniz işsiz dahi olsa ailenizi geçindirebilirsiniz, ileriye yönelik para biriktirebilirsiniz. Eşiniz çalışmadığı zaman ise Türkiye standartlarında fakirlik sınırındasınız demektir. 3000 lira maaş alıyorsunuz ve eşiniz çalışmıyor ve çocuk sahibisiniz diyelim.Bir şeyler almak için kredi kartından borca gireceksiniz muhakkak. Kredi kartı borcu, kira borcu, sağlık masrafları, mutfak masrafları, vergiler, çocuk bakımı derken kendinize bir şey kalmayacaktır. Tabii sağlığımdan, huzurumdan ödün verir ama geçinirim diyorsanız bilemem.

• arkadaşım sen memur olamadığın için ağlanmıyor muydun?
  • Tek kişi için iyi para bence rahat geçinir hatta gezer tozar aşırıya kaçmamak şartıyla.Az bulanlar hayattan ne bekliyor hergün para savuralım,gezelim tozalım hayat çok güzell amann koy götüne tarzı bir hayat beklemiyorlardır umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

arkadaşım sen memur olamadığın için ağlanmıyor muydun?

Evet halen memurluk için çırpınıyorum iyi tanımışsın beni ve evet halen özellerde çalışmam diyiyorum 6 yıl özel bi hastanede,2 yıl mermer fabrikasında ve çok uzun sürmeyen sayısız işte çalıştım şerefli yaşamayı parasızlığa tercih ettim eve arabaya gelirsek önemli olan çok kazanmak değil parayı nasıl değerlendirdiğindir boşuna iktisat okumadım

Ailenin tek çocuguyum onunda etkisi var Dünyada hiç bi ülkede 12 saat çalışılmıyor benim demek istediğim ezilmeyin fakir kalmaktan korkmayın memurluk için çırpınılır iş garantisi var işsizim diye ağlıyan bi arkadaşım vardı işe girdi çocuk 1 haftada çöktü resmen.

Unutma şerefli olmak köle olmaktan iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: anesss

Ayda 3 bin lira maaş alsaydınız neler yapardınız nasıl bi hayatınız olurdu

oksijen tupu alirdim
  • Türkiye şartlarında 3.000tl aylık maaş alıyorsanız kendinizi şanslı saymaniz gerekiyor. Sokakta gördüğünüz çoğu insanın maaşı bu rakamın yarısı bile değil ve ev gecindirmeye mal mülk edinmeye çalışıyorlar.
    Hemen gözünüze alışveriş yaptığınız AVM'leri, orada çalışanları ve binlerce kisiyi istihdam eden bankalari, digiturk, turkcell gibi kurumlari getirin. Buralarda kaç kişi 3.000tl ve üstü maas alıyor bilenler varsa söylesinler. Aramızda bankacı arkadaşlar varsa anlatsinlar. Ögretmeni, polisi, avukatı ve banka misali bir kurumda maaşlı çalışan herkesin maaş ortalaması 1.000tl ile 2.400tl arasına sıkışmış durumda. Milyonlarca kişi bu rakamlara gecinip yaşamlarını devam ettirmeye çalışırken 3.000tl'yi beğenmemek simariklik olur. Maaşlı çalışan herkesin daha fazlası hakkıdır. Hele ki bir kesim paraları gemilerle ve uçaklarla çuval çuval kutu kutu götürürken. Ama bir de gerçekler var; Allah herkese helalinden kazanıp helalinden bereketlisiyle yemeyi nasiplesin. Dünyada herkes helal kazansa gelir dağılımında böyle bir adaletsizlik zaten olmazdı.
    Herkese iyi pazarlar dilerim...

• Yurtdışındaki akrabalarım çoğunun söylediği bir laf var ''Türkiye parası olan için cennet''
    Türkiye'de paran kadar değerin var bugüne kadar kim geldiyse devletin kasalarını boşalttı solcusuda soydu sağcısıda asgari ücret bugün 800 küsür lira ise sebebi budur ekonomideki çatlakları gidermeden asgari ücret 2 bin lira olsa ekmek de 2 tl olur önemli olan bu çarpıklığın ve dengesizliğin düzeltilmesi ama şunu bilin ki ne kadar geliriniz varsa o kadar gideriniz oluyor.
    Ve asgari ücretle bir aileyi geçindiren insanları gördükçe içim acıyor.....
  • quote:

quote:

Burdakiler ya ironi yapıyor yada türkiyede yaşamıyor. Asgari ücretin 800 küsür olduğu iş bulmanın çok zor olduğu ülkede 3 bin lira maaş versinler çıplak koşarım.

Böyle yaparsan işverenleri bitaraflarını kaldırırsın işte , ondan sonrada senin sırtından trilyonlar kazanır o mersedese biner sen serçeye..

Yav kardesim degisik degisik konusmayın o patron sen işcisin adam tabiki mercedes e bincek

• quote:

Orijinalden alıntı: Accoutre

3 bin tl iyi para mı? Evet
    Tek çocuklu bir aileyi rahat rahat geçindirir mi? Hayır

Bu paraya rahat rahat geçinemediğimiz halde iyi para dediğimiz için insani gelişmişlik endeksi sıralamasında sonlarda yer alıyoruz
    Ama ekonomi çok iyi yeaaağğğ

Eş neden çalışmıyo ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: realgs

Memleketin açlık sınırı1200 küsür,fakirlik sınırı 3200 TL iken , devlet asgari ücreti 900 TL açıklarsa, memleket ancak 3. Dünya ülkesi statüsündedir.
    Ekonomi şöyle iyi böyle iyi hikayesi, azınlık olan top10 seviyesindeki insanlar içindir.
    Memleketin geri kalan %90ı için hiçse tozpembe bir Türkiye yok.
    Adam üniversite bitirmiş 1500 TL alıyor,vah memleketin haline. Hiç okumayın,E5te su satsan zaten daha çok kazanırsın.

haklısın üstelik asgari maaş artarken memur sayısı artarken karşılığında benzin fiyatı artıyor o kadar bile etmiyor ülke her şey yalan
  • quote:

Orijinalden alıntı: MassiveDynamic

quote:

quote:

serçe almayı geç karnı doysa iyi

Hayal aleminde yaşamaya devam edin

• delton D kullanıcısına yanıt
    Ama sen şunu karıştırıyorsun 6 bin demek ne demek yahu askeri ücretle çalışan birisinin 7-8 aylık maaşı şunu belirteyim senin bahsettiğin şekilde yaşamak şuanki türkiye yaşam standartlarının çok üstü bir durumda 6 bin gibi bi para gerekir aylık Sağlık diyorsunuzda sağlıklı yaşam için çok para değil doğru biçimde yaşamak gerekli tabi şuda var lcwaikiki yerine lacoste veya ferre marka tişört giymek veya mavijean yerine lacoste giymek istiyorsan veya fiat yerine wv binmek istiyorsan tabikide ayda 6-10bin arası gelirin olması gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mıçanadam -- 29 Aralık 2013; 14:52:01 >
  • ben bu ülkede iş yapp para kazanan çok adam gördüm ama işin sırrı hep okumakta. Türkiye'de bütün insanlar mı çok kötü çalışma şartlarına maruz kalıyor?

Keşke sağlam bir fakültede eğitim alsaydın da bu denli mağdur olmasaydın.
  • Aylık 1200 alıyorum sigortaliyim kira yok ailemle kalıyorum kendi evim var ayriyeten (şu an tadilatta) evlilik düşünüyorum bu sene,
    giderlerim ps3 üm var (orjinal, cfw değil) ocak ayı stoklarında bulabilirsem ps4 alicam oyunlara para gidiyor işte, arada sinemaya felan giderim
    1ay once Sony 42w805 aldım, 3000 tl'lik pc var, Galaxy S3 var
    carraro sportive 224 aldım canımın istediğini alıyorum yani

Demem o ki 3 bin lira maaşım olsa kim bilir neler yapardım bu parayı beğenmeyenler hangi ağanın çocukları merak ettim

Edit: bi çok yukarıda yazdıklarım gibi harcamalarım olmuştur olmayada devam edicektir yanlız bunların hiç birini taksitle yapmıyorum hepsi peşin parayla oluyor
    (taksitli alışverişten nefret ederim, paran varsa harca yoksa harcama benim felsefem budur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drejtc -- 30 Aralık 2013; 21:01:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

ben bu ülkede iş yapp para kazanan çok adam gördüm ama işin sırrı hep okumakta. Türkiye'de bütün insanlar mı çok kötü çalışma şartlarına maruz kalıyor?

Keşke sağlam bir fakültede eğitim alsaydın da bu denli mağdur olmasaydın.

Kardesım cok haklısın ben ıstemezmıydım ıyı okulda okumayı calıskan degıldm kapasitem yetmedı olmadı hocam ıktısatı bıtrdgme sukredıyorm 84 luym ben ama keske zamanında saglık okusaydım dıyıyorum bızm zamanmzdada revasta degil yasadıgm sehır kucuk dogu sehrı elımı neye atsam kuruyor ış acsam sermayem yok ozele gırdm dıyelm evlendm adam benı kovdu ne yaparm ben o zamn hayat o kadar acıkı once allaha sonra bu kpss kitaplarına sıgındım caresızlık bu işte
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.