Şimdi Ara

Ayda 3bin lira (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
9
Favori
6.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mezun olunca 3500 civari alicam kucuk bir ilcede bekar olarak. O paraya luks icinde yasarim Sonra rahat bi bolum kazanabilirsem 4000 asist. 5-6bin uzman olunca alirim ihtiyaclarimi cok rahat karsilar bu para.
  • quote:

Orijinalden alıntı: konuşantahta

Ayda 3 binlira az bence. Marsta 5 bin veriyolarmış

özür dilerim dayanamadım

bi daha olmasın kardeşş
  • İlçede oturuyorsan kralsın.
    Büyükşehirde isen normal vatandaş zaten bir sürü yol parası ev kirası(1000 tl ye anca adam gibi yer bulursun o da yeri kotu olmalı)
    Ilcede otursa karisida alsa eve 5 bin girse ayda 1.500 2.000 tl krediye en kral yerde en kral evi alır.
    1000 tl taksitlede gider araba alır birinin maaşı gider oburuyle cook rahat yasarlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOGOMEZ

Ayda 3000 lira beğenmeyen insanlar tam sopalıktır iyi para 3000 tl kim neyi beğenmiyor

%100 Haklisin kardesim 3000 TL alipta begenmeyen insana acirim babamda olsa.yazik ya millet 900 TL ile kira verip gecinmeye calisiyo.millet yetmiyo diyo bi gidin isinize be.once sukretmeyi ogrenin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrExpert

Türkiye şartlarında 3bin i beğenmeyenler büyük ihtimal hazır para yiyen çalışmayan kesimdir çoğu tabi şuda müsrif birine ayda 10binde versen yetmez ama 3bin iyi sayılır 800-1000tl ile çalışan çok kişi var türkiyede şuan kendi yerimizde bile en çok alan 1600tl alıyor piyasadaki ortalamaya göre iyi bile sayılır 3000i beğenmemek gerçekten kaanatkarsızlıktır.

Sevgili dostum, 25 yaşındayım ve 17 yaşından beri çalışıyorum. Sektörüm ile ilgili girdiğim ilk işte tekniker olarak 450 lira maaş ve ssk olmadan çalıştım. Daha sonra teknik servis elemanı olarak başka iş yerlerinde çalıştım. 750 lira daha sonra 1000 lira ile çalışmaya devam ettim. Teknik servis sorumlusu oldum ama şunu farkettim para artınca masraflarda artıyor. Ailemden bana birşey kalmayacağı için çok çalışıp kendi hayatımı kurmaya çalışıyorum. Şu an 3000 lira civarı kazanıyorum ama emin ol bir ton borcum var. Ve evet maaşımı beğenmiyorum. Nedeni hep daha fazlasını isteyerek yaşamak. Bunu açgözlülük olarak algılamasın kimse. Hem mesleğimde hemde kazandığım para konusunda ileri gitmek istiyorum. Tekniker iken yazılım eğitmeni oldum. Emin ol bu bana yetmiyor. Hem parasal hemde mesleki açıdan. Hep daha fazlasını istiyorum. Emin ol o dediğin 3 bini beğenmeyen adamlar grubuna herkesi dahil etmek doğru değil.
    İllaki küçük kardeşlerimize örnek olmak gerekirse, ben meslek lisesi çıkışlıyım. Olmaz diye birşey yok. Ben hep bunun tersini göstermek için çalıştım. Eğer iyi paralar istiyorsan çok çalışman çok çabalaman ve benim düşüncem kazandığın ile yetinmemen gerekir. Bu sayede daha ileriye gidebilirsin.
    Başlıktaki soruya cevap vericek olursak; 3 bin iyi para değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xcalibure -- 29 Aralık 2013; 12:23:21 >

• 6 senedir Mercedes de işçi olarak çalışıyorum. Ayligim daha yeni 1500 tl oldu. Ne 3000tl si. Benim için rüya
  • Yalniz yasiyorum univ ogrencisiyim. Kirami annem maasimi babam veriyor altimda da araba var 1000 tl ile zor geciniyorum. Sigaram alkolumde yok. 800 liraya aile gecindirenlerin alnindan opmek lazim. Gerci paranin cogu yakita gidiyor arabam olmasa pasalar gibi gecinirim o ayri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

yaw 3000'i küçük gören arkadaşlar. 5000 falan maaş mı bekliyorlar. Öyle bir maaş için üniversite sınavında ilk 20k ya girmeniz lazım.

piyasa ölü resmen

20 k ya o paralarla işe gireceğini sanmıyorum kimsenin. 20 k ya kıbrısda hukuk yada psikoloji okunur. Saçma sapan işletme okunur. Para üniversite sınavında değil ticarette. Ha başlangıç için çok çok iyi para ama 20 k dan o maaşla işe girmek için en az 2 dil lazım.
  • Ayda 3 lira maaş alsam. bir bölümünü biriktirirdim. bir bölümünü harcar gezer tozardım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zorradam

quote:

Orijinalden alıntı: Cspawn

İnşaat Mühendisi olsam ki olacam inşallah 3bin lira veya daha fazlasını kazanabilirim heralde diye düşünüyorum

inş cnm ya

Devlet icin kpss 85 istiyor uyandırıyım oda min puan
  • Süper olur 3000 liraya paşalar gibi gecinirim
    Ha iibf mezununa bu kadar maaş verirler mi o ayrı
  • Benim maasim var o kadar. Yilbasindan sonra 3 u geçer. Yan gelirlerle 4-5 oluyor. Lakin borcum çok. Hala idare ediyorum

Edit: bende İİBF mezunuyum 0m3rr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 29 Aralık 2013; 12:59:27 >
  • 3000 maas iyi değil.

ancak kirada değilsen ailenin yanında yasıyorsan falan iyi olabilir.
  • Burada yazılanları Türkiye istatistik kurumuna vermek lazım, Türkiye Avrupa standartlarını çoktan geçmiş görünüyor :)

Elbette doğru söyleyende var ancak insanımızda eziklik sinmiş ve yalancı, penis meselesi gibi :) Mutlumusun de %95 çok mutludur bu ülkede, istatistik hep böyle olumludur....ama Yurt dışı iş başvurularında daima zirvedeyiz orası ayrı çok mutlu ama imkan olsa yarın gider öyle ilginçtir insanımız :)

Dediğim gibi doğru söyleyenlere lafımız yok Allah 10 katını versin lakin bazı kişileri nicklerinden tanıyorum 16 yaşında ama mühendismiş ilginç :)
  • evli olunca eşide çalışıyor olarak ekleyin. en kötü bi memur olsa 2500 civarı alır 3000+2500 rahat rahat yeter
  • Stajda 800tl alacam diye seviniyordum sizi gorunce sogudum
  • Ayda hayat yok ki 3000TL nerede harcıyacaksın Marsa git orada 15000TL veriyorlarmış... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zuckbeyin

Stajda 800tl alacam diye seviniyordum sizi gorunce sogudum

• Memleketin açlık sınırı1200 küsür,fakirlik sınırı 3200 TL iken , devlet asgari ücreti 900 TL açıklarsa, memleket ancak 3. Dünya ülkesi statüsündedir.
    Ekonomi şöyle iyi böyle iyi hikayesi, azınlık olan top10 seviyesindeki insanlar içindir.
    Memleketin geri kalan %90ı için hiçse tozpembe bir Türkiye yok.
    Adam üniversite bitirmiş 1500 TL alıyor,vah memleketin haline. Hiç okumayın,E5te su satsan zaten daha çok kazanırsın.
  • 3000 lira ile para biriktirmek zor olur. para biriktirmekte evllilik için önemli. bu arada eşinizde işsizse fakirlik sınırında dolaşılır. Aile kurmak için aylık 6000-10000 gibi gelire sahip olmak gerekir. Yoksa sıkıntılar gerginlikler hiç bitmez.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.