Şimdi Ara

Ayarsız Ping Problemi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar Airties air 5442 modem kullanıyorum SS'Turknet halıyle TT alt yapısı kullanıyorum Indırme 12 mb yukleme 0.70 mb cıvarlarında ve modeme kablosuz olarak tek kişisel pc'im ile bağlanıyorum ancak kaynak izleyiciden takip ediyorum ve modeme bağlı olan başka hiçbir cihaz yok iken bile pingim 300 ile 1.5 k arasından oynuyor ara ara normale ınıyor normal pıng ıse 75-85 arası ancak o anda hiçbir şekilde upload yapmıyorum ve bunu kaynak ızleyıceden kontrol edıyorum birde bazen speedtest'den test yaparken download olcumu sırasında pıngım bır anda yukselıyor kablosuz kanal sayım 6 ve kablosuz hızı otomatık deıl 270 mb/s de problemı bırcok şey denedim çözemedim modeme rest attım yeni ip alması ıcın yıne bır değişim yok modemim firmwaresi güncel İSS çağrı merkezini aradığımda ise bir bilgisayarcıdan yardım ıstememı soyledıler onlar sadece ındırme hızına mudahale edebılıyoruz dedıler. umarım yardımcı olucak bırılerı vardır ıyı forumlar.

• Aynı sorunun bir benzeri bende de var.Fakat bende 11 den 30 pinge artış,download hızım ise 3 ten 0.02 lere kadar düşüş var.Modeme reset attığımda veya yeniden başlattığımda 2 dk
    normal hat değerlerime kavuşuyorum fakat sonra yine aynı sorun.konuyu modem başlığı altında açtım fakat büyük ihtimal malum internet sağlayıcımızın beceriksizliğinden kaynaklanan bir durumdur.Arıza kaydı bırakmıştım bende elden bişey gelmez :)
  • frisby_recep F kullanıcısına yanıt
    Öncelikle windows güncelleştirmesi açıksa kapatın, antivirüs varsa o da kapalı olsun.

Wifi ve ethernet driverlarını güncelleyin.

Sonra modeme kabloyla bağlayıp bi test yapın, ping ve hız normal çıkıyorsa o zaman kabloyu çıkarın, modemde kablosuz yayın kanallarını tek tek deneyerek her birinde hız ve pinge bakın, en sorunsuz kanalı sabitleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriolet1981 -- 15 Ekim 2016; 16:48:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.