Şimdi Ara

Avustralya'da iki yildir yasiyorum (Kanguru eti fotografi ekledim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
9
Favori
7.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Edit: arkadaslar, bircok kisi Avustralya'ya nasil gelirim diye soruyor. Ne yaptiginizdan, mesleginizden, yasinizdan, tecrubenizden v.s. bahsediyorsunuz. Muhtemelen vize seceneklerinizi arastirin, SOL'da mesleginizin olup olmadigina bakin, vize kriterlerini karsiliyor musunuz bunlari kontrol edin, daha sonrasinda bana soru sorun. Cogunuzun sorusunun cevabi ayni.

Edit 2: arkadaslar, kanguru eti ile ilgili birkac soru geldi. Biraz once Coles'dan geldim. Sizin icin fotograf cektim. Kanguru etinin satildigini gorebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frostyfruit -- 9 Temmuz 2019; 12:28:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evlilik yoluyla mı gittin
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheYips

Evlilik yoluyla mı gittin
    Hayir. Skilled recognised graduate visa.

• quote:

Orijinalden alıntı: frostyfruit

Alıntıları Göster
    Ayrıca NO SS NO GÜVEN JOE

Yalan söylüyorsun demiyoruz da burada bir sürü troll var sen de onlardan olabilirsin
  • quote:

Ayrıca NO SS NO GÜVEN JOE

Yalan söylüyorsun demiyoruz da burada bir sürü troll var sen de onlardan olabilirsin

Alıntıları Göster
    Bu fotografi birkac gun once cektim. Geelong Art Gallery.

• Hayalim orada yaşamak... Yabancılara, özellikle de Türklere, kötü gözle bakıyorlar mı hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingofpotatoes

Hayalim orada yaşamak... Yabancılara, özellikle de Türklere, kötü gözle bakıyorlar mı hocam?
    Burasi cok kulturlulugun oldugu bir yer. Kotu gozle baktiklarini dusunmuyorum, ancak yine de etnik dedigimiz topluluklari pek sevmiyorlar.

• quote:

Alıntıları Göster
    Ne iş yapıyorsunuz orda bu vize türü tam olarak noluyo

• quote:

Bu fotografi birkac gun once cektim. Geelong Art Gallery.

Alıntıları Göster
    Türkiye'de ne kadar bir tecrüben vardı daha doğrusu var mıydı ??

O dediğin visayı almak için (sana göre) en önemli şartlar neler ??

Yeni Zelanda'da puan sistemi varmış mesela gençsen daha fazla puan meslek gruplarına göre ayrı puan vs.

Avustralya'da da aynısı var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Ne iş yapıyorsunuz orda bu vize türü tam olarak noluyo

Alıntıları Göster
    Yaptigim isi acikcasi paylasmak istemiyorum su an icin. Buraya 18 aylik, skilled recognised graduate visa ile geldim. Her yil SOL(skilled occupation list) aciklaniyor. Eger mezun oldugunuz bolum o listede yer aliyorsa, yeterli Ingilizce'niz varsa ve universiteden iki yildan daha uzun sure once mezun olmadiysaniz bu vizeye basvurabiliyorsunuz.

• quote:

Türkiye'de ne kadar bir tecrüben vardı daha doğrusu var mıydı ??

O dediğin visayı almak için (sana göre) en önemli şartlar neler ??

Yeni Zelanda'da puan sistemi varmış mesela gençsen daha fazla puan meslek gruplarına göre ayrı puan vs.

Avustralya'da da aynısı var mı

Alıntıları Göster
    Turkiye'de muhendis olarak sadece uc bucuk ay calistim. Bunun disinda hicbir tecrubem yok. Bu vizeyi nasil alabilecegini baska birisinin sordugu soruda biraz once cevapladim. Evet, Avustralya'da da ayni sistem var. Yanlis hatirlamiyorsam eger gecen yil, minimum baraj sinirini 60 puandan 65'e cikardilar. Bu durumda bu vizeyi almak gercekten cok zor. Acikcasi ben bu vizeyi alamam. Birincisi is tecrubem yok, ikinci ise Ingilizce'm yeterli degil. IELTS'e bir kere girdim. Vizeyi alabilmemin kosullarindan biri de zaten buydu. IELTS'den 7.0 aldim. Skilled recognised visa icin, puani tutturabilmek icin benim IELTS'den 8.0 uzeri almam gerekir ki, sanmiyorum.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frostyfruit -- 7 Temmuz 2019; 9:55:8 >

• Gercekten kanguru eti satılıyormu, tadına baktıysanız tadı nasıl?

• quote:

Turkiye'de muhendis olarak sadece uc bucuk ay calistim. Bunun disinda hicbir tecrubem yok. Bu vizeyi nasil alabilecegini baska birisinin sordugu soruda biraz once cevapladim. Evet, Avustralya'da da ayni sistem var. Yanlis hatirlamiyorsam eger gecen yil, minimum baraj sinirini 60 puandan 65'e cikardilar. Bu durumda bu vizeyi almak gercekten cok zor. Acikcasi ben bu vizeyi alamam. Birincisi is tecrubem yok, ikinci ise Ingilizce'm yeterli degil. IELTS'e bir kere girdim. Vizeyi alabilmemin kosullarindan biri de zaten buydu. IELTS'den 7.0 aldim. Skilled recognised visa icin, puani tutturabilmek icin benim IELTS'den 8.0 uzeri almam gerekir ki, sanmiyorum.

Edit: imla

Alıntıları Göster
    5 puan artınca mı birden zorlaştı anlamadım ?? Yoksa benim bahsettiğim vize ile senin aldığın vize farklı mı ??

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonthor

Gercekten kanguru eti satılıyormu, tadına baktıysanız tadı nasıl?
    Coles'da, Woolworths'de satiliyor. Hic alip denemedim. Aslinda alip denemek lazim.

• frostyfruit F kullanıcısına yanıt
    Avustralya'da okuduğunuz mühendislik alanında iş bulabildiniz mi arayışınız var mı? Hayatınızdan memnun musunuz? Türkiye'ye göre en belirgin fark nedir gözünüze çarpan ilk geldiğinizde ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

5 puan artınca mı birden zorlaştı anlamadım ?? Yoksa benim bahsettiğim vize ile senin aldığın vize farklı mı ??

Alıntıları Göster
    Isimleri birbirine yakin. Benim aldigim vize skilled recognised graduate visa(476). Senin bahsettigin ve benim de daha sonrasinda 5 puan baraj puani artirildi diye bahsettigim vizenin ismi skilled recognised visa(189). Gecmiste 60 baraj puanini almak zaten zordu. Simdi 65 puan ile cok daha zor oldu.

• frostyfruit F kullanıcısına yanıt
    Yağ oranı cok düsükmüs bende merak ediyorum.
    Avustralya ya giden herkese sorulan bir soru da var herkes farklı cevap veriyor genelde, 'Avustralya da hasere sorunlarında ne önlemler alıyorsunuz ve plaja yüzmeye gittiğinizde tehlikeli canlıların saldırılarına uğrayanlar oluyormu hala (tuzlu su timsahı, köpek balığı vb)'

• quote:

Isimleri birbirine yakin. Benim aldigim vize skilled recognised graduate visa(476). Senin bahsettigin ve benim de daha sonrasinda 5 puan baraj puani artirildi diye bahsettigim vizenin ismi skilled recognised visa(189). Gecmiste 60 baraj puanini almak zaten zordu. Simdi 65 puan ile cok daha zor oldu.

Alıntıları Göster
    Ben yeni mezunum. İngilizcem eskiden advanced idi şimdi paslandık. Yaptığım meslek MR, Tomografi, Röntgen makinalarını kullanmak.

Bana hangi visa türünü önerirsin ? Avustralya dışında ülke de olur araştırırken belki denk gelmiştir benim mesleğe uygun ülke

• quote:

Orijinalden alıntı: kızgın boğa

Avustralya'da okuduğunuz mühendislik alanında iş bulabildiniz mi arayışınız var mı? Hayatınızdan memnun musunuz? Türkiye'ye göre en belirgin fark nedir gözünüze çarpan ilk geldiğinizde ?
    Ilk birkac ay, mezun oldugum bolumle ilgili is aradim. Avustralya'ya gelmeden once, burada meslegim ile ilgili bilgisi olan ve on yillarca burada calismis olan WTIA'nin eski CEO'su ile Skype'da gorustum. Acikcasi benim meslegimi burada yapma sansim daha bastan yoktu. Ben Avustralya'ya sevgilim burada oldugu icin geldim. Hayatimdan cok memnunum. Alim gucleri cok yuksek oldugu icin, refah duzeyim cok yuksek. Insanlar cok kulturlu, cok egitimli ve saygililar. Turkiye'ye gore gozume carpan ilk fark yollarin ve kaldirimlarin ne kadar temiz olduguydu.

• quote:

Ben yeni mezunum. İngilizcem eskiden advanced idi şimdi paslandık. Yaptığım meslek MR, Tomografi, Röntgen makinalarını kullanmak.

Bana hangi visa türünü önerirsin ? Avustralya dışında ülke de olur araştırırken belki denk gelmiştir benim mesleğe uygun ülke

Alıntıları Göster
    Buraya kalici olarak gelmek istediginizi varsayarsak eger, sadece sizin icin de degil, hemen hemen herkes icin, uygun olan sadece skilled recognised visa(189). Baska ulkeler hakkinda bir bilgim yok.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.