Şimdi Ara

Avrupada hastane randevu süreleri!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
144
Cevap
0
Favori
9.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir kbb randevusu aldim neredeyse 1 ay sonraya gün verdiler.

Avrupada bu nasıl bilgisi olana var mi?

Internette biraz arastirayim dediğimde karsima
    Aa ,yenişafak ve sabah gibi yayin organlarinda "avrupada aylar süren hastane randevulari" yaziyor nedense pek inanasim gelmedi .
    Bilen yardim eder mi?

• Soruna bagli olarak degisir. 1 ayda randevu alman zaten imkansiz( o kadar kisa surede randevu verecek hastane bilmiyorum), eger cok acil, kanamali vs bir sorunun yoksa acil ile giris yapamazsin zaten.

O nedenle ozel tercih ediliyor. Parasini versen de hizmet belli bir yere kadar zaten. Insanlar bosuna ABD den, Avrupa dan kalkip Turkiye ye tip turizmi icin gelmiyorlar. 1 ay sonra doktor seninle ilgilenecek ise bu mukemmel bir konu. Daha acilse zaten direk acil servise git. Burada oyle imkanlar yok ne yazik ki.
  • Sen tabi çocuk doktoruna gittiğin için fazla imkanın yok.
  • Durumuna, aciliyete, rahatsızlık seviyene ve sigortana bağlı. Ama KBB için ertesi gün muayene olursun.

Sağlık ciddi bir konudur. Bu konularda saçma sapan muhabbetler yapmayın.

Türkiye'ye dişlerini porselen yaptırmak, saç ekimi, silikon taktırmak, burun estetiği gibi şeyler için geliyorlar. Çünkü çok ucuz.

Ciddi bir tedavi için Türkiye'ye kimse gelmez.

Kanser tedavisini örneğin 15 sene geriden takip ediyoruz.

Kanıt için
    https://ilerihaber.org/icerik/kanser-hastalari-24-bin-tl-olan-ilaci-bekliyor-82554.html

https://www.dw.com/tr/10-bin-kanser-hastas%C4%B1n%C4%B1n-g%C3%B6z%C3%BC-sgk-onay%C4%B1nda/a-46528795

Bunlar sadece 2 ilaç. Ve dünyada 5 yıldır standart tedavi için kullanılıyor. Biraz araştırırsanız yeni ilaçların hiçbiri gelmiyor neredeyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 2 Şubat 2020; 22:16:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Sen tabi çocuk doktoruna gittiğin için fazla imkanın yok.

O kadar insan ucakla atliyor Turkiye de tedavi oluyor geliyor ama siz en iyisini biliyorsunuz.

Basit hastaliklar icin doktor sana bakmaz burada, izin al evde dinlen denir gecer. Sistem boyle, doktorlar zaten buradan baska yerlere kaciyorlar(ozellikle ABD). Son zamanlarda gittigim Alman doktor yok. Iki tanesi Hindistan ya da Pakistan dan gelmisti, bir tanesi de uzak doguluydu. Bazilarinin gozleri zaten kor olmus, onlara anlatmiyorum bu olanlari. Cok meraklisi olan varsa gelsin tedavi olsun burada.

• Evet Türkiyede yaşayanlar hiç bilmiyor ama sen uzaktan bakıp, sağda solda gördüklerinlerinden kendince çıkarım yapıp çok iyi biliyorsun.

Sen hollanda vatandaşıyım, orada yaşıyorum diyordun. Alman doktor bulamamanın sebebi o olmasın sakın.
  • quote:

Evet Türkiyede yaşayanlar hiç bilmiyor ama sen uzaktan bakıp, sağda solda gördüklerinlerinden kendince çıkarım yapıp çok iyi biliyorsun.

Sen hollanda vatandaşıyım, orada yaşıyorum diyordun. Alman doktor bulamamanın sebebi o olmasın sakın.
    Adres verdik gelen de olmadi. Ne fark eder ki ha Hollanda ha Almanya dip dibe zaten. Mekanimizin yeri belli kardes gel cay ikram edeyim.

Burada saglik hizmetleri kotu, kaldi ki bu konu o kadar sacma ki. Tamam diyelim ki burada saglik hizmetleri mukemmel, yarin gelip buraya mi tasinacaksiniz yani?

• İşte verdiğin adres sıkıntılı. Öyle ne fark eder ki olmuyor be ibo.

Bak sana çok beğeniyorsun Türkiye ye taşın dedim ama bahane ürettin. Gel bak sağlık önemli. Kötülediğin sağlık hizmeti yerine övdüğün hizmeti almak daha mantıklı değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Esas buyuk ameliyatlar icin geliyorlar. Sizin isinize gelmeyen herkes troll zaten, o yuzden umurumda bile degil ne dusundugunuz artik. Gercekler bunlar, yani diyen varsa ki ben kisa surede randevu alirim gelsin alsin bakalim.

Turkiye de hersey tabi ki 4/4 luk degil ancak yukarida Allah var. Bizler, sizin gibi burnumuz aktiginda hastaneye gidemiyoruz. Orada acilden istediginiz gibi giris yaptiriyorsunuz. Bu konuda durust olun bari.

• quote:

İşte verdiğin adres sıkıntılı. Öyle ne fark eder ki olmuyor be ibo.

Bak sana çok beğeniyorsun Türkiye ye taşın dedim ama bahane ürettin. Gel bak sağlık önemli. Kötülediğin sağlık hizmeti yerine övdüğün hizmeti almak daha mantıklı değil mi?
    Ne gibi bir sorun var adreste kardes?

Bak samimi diyorum, kotu bir niyetle soylemiyorum ki. Gelin, cayimi icin. Almanya'dan bir kardesimiz daha var ancak Essen de yasiyormus. Buralara yolu duserse konumda paylasirim. Bundan sonra kendi konumda gunluk faaliyetlerimi siz genclere ilham kaynagi olmasi icin paylasmaya karar verdim.
    https://forum.donanimhaber.com/baba-yorgun--141806182

• quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim Akca

Esas buyuk ameliyatlar icin geliyorlar. Sizin isinize gelmeyen herkes troll zaten, o yuzden umurumda bile degil ne dusundugunuz artik. Gercekler bunlar, yani diyen varsa ki ben kisa surede randevu alirim gelsin alsin bakalim.

Turkiye de hersey tabi ki 4/4 luk degil ancak yukarida Allah var. Bizler, sizin gibi burnumuz aktiginda hastaneye gidemiyoruz. Orada acilden istediginiz gibi giris yaptiriyorsunuz. Bu konuda durust olun bari.

Alıntıları Göster
    İddianı bir zahmet ispat et.

Hangi büyük amaliyatlar için tercih ediliyoruz Avrupa'da.

Hangi hastane, hangi doktor. Bekliyorum cevabınızı.
    Almanya'da yaşadım ben yalnız. Renk kodlu acil sistemi vardır durumun acil değil ise beklersin.

Basit hastalık için hausartz'dan en fazla 3 gün sonraya randevu alırsınız. Çok çok tuhaf bir durum olursa bürokrasi yavaş o doğru bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 1 Şubat 2020; 20:40:8 >

• Sabah 40 öğlen 20 tane randevusuz hasta alımı her poliklinikte mevcut. İlla randevu almak zorunda değilsiniz. Sabah 8:00 öğlen de 13:00’te bankoda sıra alıp giriş alabilirsiniz.
  • Nezle olduğu için doktora gitmeyi fazla bir yerde görmedim. Yine soğukalgınlığı için antibiyotik almayı da hiç bir yerde görmedim. Soğuklagınlığı için tatill veriyor doktorlar.

Sağlık da bir sektör, nüfusu yüksek ülkelerde branşlar da fazla oluyor, tedavi imkanları da. Mesela toksikolojii üzerine bir araştırma hastanesi bulamadığı için güzel Hollanda'dan Türkiye'ye gelen birine rastladım.

Almanya'da randevu kolay alınıyor, "holter" cihazı gibi evde kullanılan görüntüleyiciler vs, ekip gelip evde takıyor, ertesi gün gelip verileri topluyor. Hastanede kalma süresi, ameliyat sonrası bakım süreleri çok çok daha uzun. Post operatik depresyon diye bir tanımları cari her ameliyattan sonra bir hafta hastane gözlemi var, yakınların kalmasına gerek olmuyor. Hastaneler pek şehir içinde görünmezler, şehir dışında tabiat içinde kamp gibi yerler. Aczane sistemi b
    izim gibi.

Rusya'da aynı Türkiye gibi. Paran varsa imkan var. Stematolog, gastrologlar var ,ekseriyet apartman katlarında hizmet verirler. (Bunlar Almanya'da da var. Küçük özel muayeneler de var büyük hastaneler de. Devlet hastalerinde bakımdan herkes şikayetçi. Yalnız bir konuda farklı, devlet çocuk hastalara çok iyi bakıyormuş. Eczanelerde herşey bir standın ardında. Tiyatro gişesi gibi bir yeden reçeteyi veriyorsun, beş dakika sonra gelip olanları veriyor. Normal eczaneler bizde eskiden hastane eczaneleri gibiydi.

ABD. 90'larda görüntüleme teknik imkanlar bize göre çok iyiydi. Sağlık ocağı gibi yerlerde MR ve ultrasonografi vardı. Sırayı insanlar değil makinalar bekliyordu, onlar için fotokopi makinası gibi bir şeydi. Çok basit ameliyatlar için bile tam anestezi yapıyorlardı. İlaçlar taneyle veriliyor, her eczanedeki standart kutuların içinde var. Bunun dışındaki reçetesiz ilaçlar Aspirin vs... açık raf sistemi, süpermarket gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karbon 12 -- 1 Şubat 2020; 21:19:0 >

• Almanya mı Hollanda mı ona karar versen? Hollanda da yaşayıp Almanya'yı mı övüyorsun yani?

Sen adresi tam ver belki gelip seni okulunda ziyaret eden olur. Dürüst ol liseye mi gidiyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

İddianı bir zahmet ispat et.

Hangi büyük amaliyatlar için tercih ediliyoruz Avrupa'da.

Hangi hastane, hangi doktor. Bekliyorum cevabınızı.
    Almanya'da yaşadım ben yalnız. Renk kodlu acil sistemi vardır durumun acil değil ise beklersin.

Basit hastalık için hausartz'dan en fazla 3 gün sonraya randevu alırsınız. Çok çok tuhaf bir durum olursa bürokrasi yavaş o doğru bak.

Alıntıları Göster
    Bahsettigim yer Uniklinik Köln.

Alin arayin, Ingilizce biliyorsunuz hepiniz sorun. Hastaliginizi soyleyin ve randevu isteyin bakalim.

+7 499 348 2738(Ingilizce randevu)

+49 221 478-0 (Almanca randevu)

Burada ilk gidilecek doktor zaten Familiendoktor ya da eger engelli biriyseniz eve gelmesi gereken doktor hausarzt gelir direk. Turkiye de ise herkes direk hastanelere gidiyor, adam grip olmus ama acilden giris kabul ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ibrahim Akca -- 1 Şubat 2020; 20:50:2 >

• quote:

Almanya mı Hollanda mı ona karar versen? Hollanda da yaşayıp Almanya'yı mı övüyorsun yani?

Sen adresi tam ver belki gelip seni okulunda ziyaret eden olur. Dürüst ol liseye mi gidiyorsun?

Venloer Str. 385, Köln

Neyse kardes, sen de kendi dalgandasin hakli olarak. Yolun duserse bir gun beklerim, kendini tanit beraber cay iceriz, acsan yemek de ikram ederim.

• Birader Almanya'da yaşadım yalnız ben bir sene

Basit rahatsızlıklara acilde bakmazlar ya da kibarca yönlendirme yaparlar doğru.

Hausartz zaten bunun için var. Fachartz'a da yönlendirebilirler.

Hausartz durumuna göre ertesi güne randevu aldırır gerekirse.

Sallamayı kes. Artı cevabı bekliyorum. Hangi büyük amaliyatlar için Türkiye'ye geliyorlar Avrupa 'dan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 1 Şubat 2020; 20:47:55 >
  • Hani Hollanda vatandaşıydın ve Hollanda'da yaşıyordun?

İşin dalgasında olan sen olmayasın?

Bak bu da yukarıda telefonunu verdiğin Rus kliniği. +7 Rusyanın kodu zaten.
    https://doclandmed.com/en/russia/clinic/oncology-center-sofia
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.