Şimdi Ara

Muayene Randevusu Alınmış Araç Ceza Yer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
33.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar aracın muayene tarihi dün sondu. Haftaya randevu aldım. Bu süreç içinde trafiğe çıkmam sıkıntı yaratır mı? Ceza yazarlar mı veya aracı bağlarlar mı?

• Hiçbirşey olmaz. Ben de covid döneminde o kalabalığa girmeyeyim diye 6 ay geciktirdim. Her ay randevuyu ileri attım. Randevu olduğu gördükleri zaman seslerini çıkarmıyorlar.
  • kartalus kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

Hiçbirşey olmaz. Ben de covid döneminde o kalabalığa girmeyeyim diye 6 ay geciktirdim. Her ay randevuyu ileri attım. Randevu olduğu gördükleri zaman seslerini çıkarmıyorlar.

Konudan bağımsız ama randevu ileri atma nasıl oluyor hocam? Yılda iki kez randevu alma hakkınız var diye biliyorum ben.

• Son muayene tarihi geçtiği halde muayenesi tamamlanmamış araç ceza yer. Buna muayeneye girip geçemeyen ve tekrar muayeneye girecek araçta dahil. Polis plakayı sorgulamadan durumu izah ederseniz insiyatif kullanabilir, garantisi yok.

Tek kriter muayene geçerlilik süresidir.
  • Ceza yersiniz muayeneye gidiyordum diyerek yırtamıyorsunuz
  • Benim arkadaş muayeneye giderken ceza yedi, dikkat edin.

• Evet

• Teoride ceza yer, ama pratikte polis de bu milletin insanı olduğundan "tamam kardeş aksatma" diyip yolluyor. Tabi yazmayı kafaya koyduysa yazar.
  • Polisin ruh haline göre değişir
  • Mutlaka randevunuz olduğuna dair belge olsun. Gerisi polisin inisiyatifi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.