Şimdi Ara

Avrupa Turu Yapmak istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üniversiteyi yeni bitirdim 23 yaşındayım ve askere gitmeden önce güzel bir tatil yapmak istiyorum ama hiç bir bilgim yok bu konularda.

Sorularım: 1: İş , okul bir zaman kısıtlamam yok sizce hem ucuz hem güzel diyebilceğiniz bir dönem varmıştır.(Ben eylülden sonra okullar açılıp herkes ülkesine geri döndüğünde gitmeyi düşünüyordum sakin olur diye)

2: Bütçe olarak 5000 para biriktirdim ve sıkıntı ifa kalmıcak şekilde gerektiğinde üst limitlerine kolaylıkla çıkabilcek durumdayım.(Tüm parayı turlara veya kaliteli otellere harcamak yerine gezmek, eğlenmek, konser-festival bulabilirsem gitmek , yöresel yemek tatlılara harcamak isterim yeterlimidir ne kadar süre dayanır)

3:Rota olarak Yunanistan'dan başlayıp-İtalya'dan sahil kısmından ayrılmadan İspanya'ya kadar gitmek veya Hollanda-Almanya-Fransa ya da Baltıklar(Bunlar sadece hayal ettiklerim mantık açısından olurmu diye çok zorlamadım tecrübeli biri varsa yön verebilir mi?

Varsa bana yardım edebilecek, daha önce böyle konular varsa link verebilcek çok memnum olurum.Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• öncelikli olarak vize işini halletmeniz lazım. hep plan program organizasyon tavsiyeleri istemişsiniz ancak yurt dışı tatil programı vize başvurusu ile başlar siz hiç bahsetmemişsiniz bile. Yeşil pasaportlu değil iseniz bence önce vize işine odaklanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winwin35 -- 11 Temmuz 2017; 10:32:52 >
  • Tavsiyem: öncelikle haritayı açmak.

gitmek istediğiniz ülkeleri belirleyip o ülkelere giden insanların forumda veya bloglarda paylaştığı yazıları okumak, ziyaret ettiklerinden, yaptıklarından notlar çıkarmak. bunun için bayağı mesaj okumanız gerekecek.

tespit edeceğiniz yerlerin rotanıza ve tarihinize uyup uymayacağına, ve ulaşım fiyatlarına bakacaksınız. arkadaşın dediği gibi bu tarihler için vize işlemlerinin nasıl yapılacağını araştıracaksınız.

Bahsettiğiniz ülkeler fiyat bakımından kıta avrupası ortalamasında fiyatlara sahiptirler. euro çok arttı. 5000 tl ise bütçeniz bu yolculukta zorlanırsınız. Ya da backpacker tarzı usul ile gezmeniz gerekecek. bu kapsamda gideceğiniz yerlerde çok kişinin beraber konakladığı ucuz hostelleri tercih edebilirsiniz. ayrıca ucuz yollu konaklama ve seyahat,(güven duyarsanız!!!) couchsurfing ve blablacar gibi siteleri de araştırabilirsiniz.

bunları yaptıktan sonra olaya hakim olacaksınız, heyecan duyacaksınız ve arkadaşınızı size katılmaya ikna etmeye çalışacaksınız ;)

• Daha önceden bir iki günlük iş amaçlı yurt dışına çıkmıştım sadece bulunduğum yerlerde 1 gün gibi gezme şansım oldu ama herşey önceden ayarlıydı tabi o yüzden vize olarak bir kaç kere giriş çıkışım bulunmakta.Bu konuyu açtıktan sonrada interrail yapanların günlüklerini okudum oradada couchsufng olaylarından bahşedilmiş biraz o siteyi incelemeye başlıyim.Rota olarak harita bilgim biraz kötü olduğundan tam bir yön çizemedim ama dediğinize göre en azından rotayı hazırlamak önemli heralde elinizde sevdiğiniz ve ya güvendiğiniz bir blog , yazı varsa sizin önerebilceğiniz bir rota varmıdır?

• balkanlar turu için önerebileceğiniz şirket var mı?

• Nekratus N kullanıcısına yanıt
    öncelikle yunanistana geçeceksiniz sanırım. Halkidiki yarımadasında deniz düşünürseniz "orange beach" öneririm. yalnız yunanistanda 15Temmuz-31Ağustos yüksek sezondur, dolayısı ile kalabalıktır. Bu nedenle saat 9'dan geç gitmemeniz lazım. Araçsız nasıl gidilir bilmiyorum. Selanik düşünebilirsiniz. İzmire benzeyen, geceboyu kordonda hayatın devam ettiği olumlu düşüncelerle ayrılacağınız şehir. Yunanistanın güneyini önermiyorum. Selanikten girit adasına Ryanair ile uygun bilet bulursan uçabilirsin. Yalnız girit büyük adadır. oradaki gezinti beklentilerinizi karşılar mı karşılamaz mı, bunu araştırmanız lazım. Ben atinadan rodosa iki kişi gidiş geliş 63 euroya halletmiştim. rodosu sevdim. rodosta lindos plajı düşünülebilir. ancak selanikten rodosa uçuş olduğunu zannetmiyorum.
    Yunanistanın batısında lefkada adası var. zaten o bölgeden italyaya geçilir. feribot fiyatlarına bakmanız lazım. lefkada adası da dünyaca ünlüdür. o bölgede zakintos vs adası olması lazım.
    italyaya geçeceğiniz limanı iyi belirlemeniz lazım. yunanistandan italyanın farklı bölgelerine gidilebilir. tavsiyem Bari cıvarlarına gidip oradan italyanın batı yakasında Napoli ve Pompei gezmeniz. Tarihle aranız iyi ise Pompei bence mutlaka görün :). gitmeden önce hakkında okuyun.
    Napoliden romaya trenle geçebilirsiniz. gittiğimde gidiş-gelişte bilet sormadılar. sorar da biletiniz yoksa, ilk durakta indirip ceza yazabilirler. bilet alımı, ceza işlemleri için ayrıca bakmanız lazım. trenler için trenitalia.it sayfasına bakın.
    Romadan sonra bence floransa ve pisa da iyi gelir.
    bu önerileri değerlendirin derim. sizce arasından seçtiklerinize kaç gün ve kaç para ayırırsınız. Seyahatin uzunu bazen sıkıcı gelebilir. süreyi yolda geçirmektense de az ama öz gezi düşünülebilir. eğer bu kadarı yeterli ise dönüşü planlayın. yetmez ise seçenek çok - daha yeni rotalar eklenebilir :)

bildiğim, takip ettiğim blog yok malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rukaplan -- 12 Temmuz 2017; 16:18:21 >

• Bari'yi tavsiye olarak daha öncede gördüm güzel bir rota önermişsiniz, pazartesi günü inşallah bilgisayara ve internete ulaşınca kesin bir rota planlıcam verdiğiniz tavsiyeleri göz önünde bulundurcam hayalim sahil kısmından çok uzaklaşmadan bitirmek ama oraya gidince ufak ufak sapmalar olur heralde:) vize işlemlerinede başlıcam hemen

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.