Şimdi Ara

Avrupa’da paket tur satışları iç açıcı değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
2.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yılın iki aylık döneminde Antalya’ya yapılan paket tur satışlarında Alman pazarında yüzde 50, Hollanda’da yüzde 72, İsviçre’de ise yüzde 78, Fransa’da yüzde 98 düşüş yaşandı.

ANTALYA - Avrupa’dan Antalya’ya yapılan paket tur satışlarında çok önemli düşüşler yaşandı. Turizm Acenteleri temsilcilerinden alınan bilgiye göre, geçen yıl turizmde derin kriz yaşayan Türkiye 2017 sezonuna umutlu başlamak istedi. Ancak, Avrupa’da Antalya’ya yönelik paket tur satışları iç açıcı görünmüyor. 2017 yılı Ocak ve Şubat aylarında paket tur satışlarında Almanya’da yüzde 50, İskandinav ülkelerinde yüzde 25, İngiltere’de yüzde 41, Hollanda’da yüzde 72, Belçika’da yüzde 48, Avusturya’da yüzde 62, İsviçre’de yüzde 78, Polonya’da yüzde 40 ve Fransa pazarında da yüzde 98 düşüş yaşandı. Yılın iki aylık döneminde paket tur satışlarıyla Türkiye’ye toplam 105 bin.

Rusya pazarı umutlu

Rusya ile Türkiye arasında uçak düşürme krizi nedeniyle yaşanan krizin aşılmasıyla Rusya vatandaşlarına Türkiye’ye gidiş yasağını kaldırması turizm sektörünü oldukça sevindirdi. Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinde yılın iki aylık döneminde Antalya’ya yapılan paket tur satışları yüzde 1837, Çek-Slovak pazarında yüzde 12, Romanya pazarında da yüzde 16 artış yaşandı.

http://www.dunya.com/sektorler/turizm/avrupada-paket-tur-satislari-ic-acici-degil-haberi-352028

• Afganistan gibi tehlikeli bir ülkeye neden gelsinler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • araplar gelir ooh plajlarda bi sürü kro, avrupanın kültüründen uzak medeniyet görmemiş insan sürüsü, kocası kadınları bakışlarıyla taciz eder, çocukları havuza işer. bu kadar şeyin üstüne full pansiyon otelinden hiç bir yere çıkmayan arap dışarıdaki esnafa para bırakmadan, geldiği servisin şoforune, valizini taşıyan bellboya 5 kuruş bırakmadan ayrılır ülkeden. nerde fransız, hollandalı, alman turist? lel almancılar var yerden onlar ayrı bi hikaye kitap yazılması lazım o ayılara.
  • turizm çok kötü
  • O Rus pazarındaki artış bile hikaye. Geçen seneyi neredeyse sıfır ile kapattık, 2015 ile kıyaslandığında orada da yüzde 50 kayıp var.

• Yunanistan 2016 yili en iyi turizm destinasyonu secildi. Yunanistan, Kibris ve hatta Misir gibi ucuz ve teror olaylarinin neredeyse hic yasanmadigi yerler varken Avrupali turistin Turkiye'ye gelmesini bekleyemezsiniz.
  • Normal bir durum. Şöyle düşünün Karayiplere gideceksiniz mesela ama oralarda her ay bombalı eylem ve sizi rahatsız edecek bir sürü mülteci olsa gider misiniz
  • Paket tur satışlarında korkutan rakamlar

Antalyalı turizmcilerin 2017 Ocak-Şubat dönemine ilişkin hazırladığı paket tur istatistiği, son dönemde yaşanan siyasi gerginliklerin turizme yansımasını ortaya koydu. Verilere göre en büyük kayıp Fransız turistte. Bu yılın Ocak-Şubat döneminde, 2016'nın aynı dönemine göre Fransızlara satılan paket tur sayısı 16 olarak kayıtlara girdi.

http://www.hurriyet.com.tr/paket-tur-satislarinda-korkutan-rakamlar-40394346
  • Bravo akp ye turizmide bitirdi. Ulkede guzel ve iyi giden ne varsa akp hepsini bitiriyor.

Issizlik sonunu cig gibi buyuyor.

• Hocam sende felaket tellalı gibisin , egonomi çok eyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: pUnduli

İşin "güzel" tarafı Türk turiste hala yurtdışı daha makul fiyatta, anladık dışarıdan geleni devlet teşvikle sübvanse ediyorda yerli turisti de itip kakmayı bırakın artık.

sırf bunu pırotesto etmek için bu sene tatile bulgaristan karadeniz saillerine gidecem
    kurus yedirmeye niteyim yok yerliye..
    kusura bakmasınlar..
    geçen yıl 5 gece 6 gün tatil için 2500 tl ödedim + 400/500 tl aracımla yol yaptım..
    aynı otelde taniştiğim almancı aile 7 gece için uçak-transfer dahil +1 çocuk fazla 3500 tl ödemiş (1100 euro demişti, kur da 3 küsür lerdeydi)

ne sövdüm ne sövdüm..
  • Madem Avrupalılar barbar, madem Avrupalılar nazi, madem Avrupalılar gelişmemizi istemiyor, madem Avrupalılar bizi kıskanıyor ?

NİYE BU KADAR İSTİYORSUNUZ GELMELERİNİ ?

YOK ÖYLE TEK ADAM REJİMİNİ DESTEKLEYİP ÜLKEYE 4 MİLYON VATANSIZ DOLDURUP SONRA AVRUPA'DAN TURİST İSTEMEK.

• quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

İşin "güzel" tarafı Türk turiste hala yurtdışı daha makul fiyatta, anladık dışarıdan geleni devlet teşvikle sübvanse ediyorda yerli turisti de itip kakmayı bırakın artık.

sırf bunu pırotesto etmek için bu sene tatile bulgaristan karadeniz saillerine gidecem
    kusura bakmasınlar..
    geçen yıl 5 gece 6 gün tatil için 2500 tl ödedim + 400/500 tl aracımla yol yaptım..
    aynı otelde taniştiğim almancı aile 7 gece için uçak-transfer dahil +1 çocuk fazla 3500 tl ödemiş (1100 euro demişti, kur da 3 küsür lerdeydi)

ne sövdüm ne sövdüm..

Vay be adam Almanya'da ayda 100 euro kenara koyup 3 kişi tatile geliyor.

Türkiyede adam kenara ayda 100 lira koysa bırak tatili anca iki kişi pasaport çıkartabiliyor.

Güçlü Türkiye'ye bak sen, sövülmeyecek gibi değil ki...

• quote:

Orijinalden alıntı: hlksnrr

quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

kusura bakmasınlar..

ne sövdüm ne sövdüm..

Vay be adam Almanya'da ayda 100 euro kenara koyup 3 kişi tatile geliyor.

Türkiyede adam kenara ayda 100 lira koysa bırak tatili anca iki kişi pasaport çıkartabiliyor.

Güçlü Türkiye'ye bak sen, sövülmeyecek gibi değil ki...

anne baba 6 yaş çocuk 1 yaş çocuk
    4 kişiler..

biz 3 :)

• hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    Kendi vatanımızda mültecilik muamelesi görüyoruz hakikaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: soniqueizm_777

Paket tur satışlarında korkutan rakamlar

Antalyalı turizmcilerin 2017 Ocak-Şubat dönemine ilişkin hazırladığı paket tur istatistiği, son dönemde yaşanan siyasi gerginliklerin turizme yansımasını ortaya koydu. Verilere göre en büyük kayıp Fransız turistte. Bu yılın Ocak-Şubat döneminde, 2016'nın aynı dönemine göre Fransızlara satılan paket tur sayısı 16 olarak kayıtlara girdi.

http://www.hurriyet.com.tr/paket-tur-satislarinda-korkutan-rakamlar-40394346

Bir ayda 16 tane paket tur mu satılmış koskoca Türkiye çapında,koskoca Fransa'ya?

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shintai -- 17 Mart 2017; 18:11:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hemen bilmeyenler otellere sallamis. Yerliye pahali yabanciya ucuz diye. Otellerde fiyatla firca su sekildedir genelde. Acenta musterisi yada kapi musterisi. Siz arabanizla rezervasyonsuz otele giderseniz resepsiyonun uzerindeki tabloda yazan fiyattan otelde kalirsiniz.

Acenta musterisi iseniz acentanin size verdigi fiyatin otelle cok alakasi yoktur.

Soyleki: her yil oteller acentalar ile oturup oda sayisi ve fiyat belirler. Burada otelden en cok oda isteyen acentaya tabiki daha ekonomik fiyat verecektir otel.

Yerli acenta aliyorum otelden 50 oda istiyor. Yabanci acenta ise 300 oda istiyor. Dolayisi ile otelin ikisine verecegi fiyat farkli olacaktir.

Simdi anladinizmi neden yabancilar daha ucuza tatil yapiyor. Uyanik olun yabanci acenta ile tatil yapin.

Bu arada otellerde aslinda hakli olarak pek Yerli musteri sevmez. Cunku yabanci turistler gayet nazik iken Yerli turistler karsiki daglari Ben yarattim havasindadir. Calisanlara hakaret ve asagilamalar Yerli turiste hastir.

Yaninda kocasi, erkek arkadasi olan bayan turisti rahatsiz etmek Yerli turiste hastir.

Otelde her gun sezlong kavgasi yapmak Yerli turiste hastir, her aksam restoranta fanile, sort, parmakarasi terlikle girmeye calismak Yerli turiste hastir.

• Rus vs hikaye yalan geçen sene de denild yaşlı bir kaç rus geldi paket fiyatına takıldı gitti dışarda düzgün harcama bile yapmadılar bu sene iyice yıkılır antalya

• Antalya 1 Kasım 2015 Genel Seçim Sonuçları:

AKP %41.577
    CHP %33.045
    MHP %17.442
    HDP %5.670

Sanırım gerisini yazmaya gerek yok,

Sen bir turizm şehri olarak yabancıyı sevmeyen, gavur diyen, hatta bırak yabancıyı kendi ülkesinde kendisi gibi düşünmeyen insanlara kafir ateist zerdüşt diyen, ülkenin kurucusuna ayyaş diyen, vapurdan el ele tutuşarak inenlere bile tahammülü olmayan ışid zihniyetli çomar siyasetçilere destek ver, sonra turizm bitti diye ağlaş dur, kendi düşen ağlamaz, beter olsunlar , ucuz vaatlere tav olup oyunu ve ülkesinin geleceğini satan böylelerine acımamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 17 Mart 2017; 19:2:45 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.