Şimdi Ara

AVM otoparklarına ücret veriyormusunuz ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
2.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mnr980

Bugün internette gördüm istanbulda avm otoparklarından ücret alınıyormuş? dogrumu?

Ben ankarada yaşıyorum burada hiç bir avm otopark kullanımından ücret almıyor.

Karum!
  • Benim sürekli gittiğim Avm'ler Palladıum, Optimum, Kozyatağı Carrefour, Ümraniye Meydan hiçbirinde para vermiyorum. Bunlar Anadolu yakasında ki
    AVM'ler. Avrupa yakasında bir çok AVM para alıyor belli bir saate kadar. Maslak'ta ki Doğuş Oto Center'da dahil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluerdem

bugün twitter'da gördüm. müşterinin şikayeti üzerine ücret alan AVM'ye para cezası (580 TL kadar) kesilmiş tüketici mahkemesi tarafından.

eğer sizden de para istenirse ödeyin ve fişiyle tüketici mahkemesine başvurun, onlar uğraşsın sonra.

Ne mahkemesi kardes milleti mahkemelerde mi surundureceksin

Belediyeye sikayet edilecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tepeüstü Meydan, Ümraniye-Kozyatağı Carrefour, ElectroWorld, Optimum, Via Port vs vs hepsine yıllardır 1 kuruş bile ödemedim. Sadece Altunizade Capitol'de ücret var. 5TL falan sanırım oda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

burada ilk 2 saat ücretsiz 2 saati geçersen ücretlendirme başlıyor

edit: Yazım hatası

Burada derken ? haa dur tc numaranı yazıyım bakiyim memleket nereymiş
  • City's Nişantaşı 1 saatten sonra 13liraydı en son. Gerçi hak veriyorum, ücretli olmasa adamlar 50 kat otopark yapmak zorunda kalırdı gerçek müşteriler yer bulabilsin diye.
  • Büyük şehirler hariç diğer şehirlerde ücretli olması saçmalık.

İstanbul'da MetroCity'ye gidelim dedik.
    Allah'ım arabayı parketmek için 1 saat 15 dakika gezdik.

Bence buralarda ilk 3 saatten sonrası kesinlikle ücretli olmalı ve saati en az 20 TL felan olmalı.

Adam arabasını bırakır gider başka yerde işini görür ee sonra asıl müşteri ne yapacak?

Eskişehir'liyim.
    Metro, Espark, Neo-Carrefour, Özdilek. Bunlar otopark parası alsa emin olun bütün eskişehirli müşteriyi kaybeder.
    Demek istediğim böyle küçük şehirlerdeki otoparklardan para alınmamalı zaten alınmıyor sanıyorsam.
    Şehir zaten küçük topu topu kaç tane alışveriş merkezi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

burada ilk 2 saat ücretsiz 2 saati geçersen ücretlendirme başlıyor

edit: Yazım hatası

Burada derken ? haa dur tc numaranı yazıyım bakiyim memleket nereymiş

kastamonu

• ist.anadolu yakasındaki bütün avm lere gittim hiçbiri ücret almadı bitek capitol 3 saat sonrası ücretliydi ondada 2 saat gezip çıkmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biturbo

quote:

Bugün internette gördüm istanbulda avm otoparklarından ücret alınıyormuş? dogrumu?

Karum!

Kizilay avm de ucretli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anadolu yakası tepe naitulus ücretsizdir.Dikkatimi çeken ise aylardır metalik renk vito'nun orada kuzu gibi yatması :)
  • Eskişehirdeyim.Burada hiç otopark ücreti ödemedim.
  • Bence 3 saat sonrası makul bir ücret iyi bir uygulama. Millet arabasını bırakıp dışarıda işini hallediyor. Biz de içeide yer bulamıyoruz.

Hatta iki arabalık yer işgal edenlerden 2 kat alınmalı.
  • Veriyorum bahşişinide unutmuyorum

• quote:

durum şu dostum.istanbulda o kadar çok avm var ki bazıları bildiğin dağın başında veya sapa yerlerde kalıyo.bu tarz avm lerde otopark ücretsiz oluyo çünkü zaten giden insan az.ama bazı avm ler var ki mesela bakırköy capacity,bakırköy town center,bakırköy carousel,m.köy cevahir,nişantaşı citys gibi avm ler tam anlamıyla semtin göbeğinde kalıyo.bu avm lerden bazılarıda ilk açıldıklarında ücretsizdi.ama kendini zeki sanan türk insanı sağolsun beleş otopark niyetine kullanmaya başlayınca avm nin asıl müşterisi park yeri bulamaz oldu.misal adamın muhtarlıkta işi çıkıyo hop çekiyo avm ye.veya iş yerine yakın,sabah park ediyo akşam çıkıyo yüzsüzlüğe bakarmısın.ben bu tarz merkezi yerlerden cüzide olsa bir miktar ücret alınmasını veya alışveriş yapandan ücret alınmamasını sonuna kadar destekliyorum.ama işin birde şu boyutu var ki oda berbat aslında.

istanbulda bir avm otoparka ücret isteyince oraya kimse park etmiyor dışarı park ediyor.artık dışarda kaldırıma çıkanmı dersin caddeye diklemesine bırakanmı dersin engelli rapmasına çıkanmı dersin gırla.bizim vatandaş 60 bine süper lüks araç alır ama 5 lira otoparka veremez çünkü kredi ödemekten para kalmaz.hal böyle olunca o avm nin bulunduğu semt otomobil pazarına dönüyor trafiği alt üst ediyor.2 uclu b.klu değnek bizimkisi...

• quote:

Orijinalden alıntı: plcmn

quote:

quote:

Karum!

Kizilay avm de ucretli

atakule de ücretli
  • Son gittigimde kapali idi. Demek acildi.

• AnkaradA ücretsiz ama demekki İstanbul bu boşuna dememişler taşı toprağı altın diye
  • Akmerkez ücretliydi en son. Ankarada ücretli otopark yok ama genelde vale parking'e bıraktığım aracı ücret ödüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: plcmn

quote:

quote:

Karum!

Kizilay avm de ucretli

evet ikiside ucretli fazla isim olmadiginda gitmiyorum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.