Şimdi Ara

AVM Fritz Box 7530 Kullanan var mı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
1.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.amazon.de/-/en/Fritz-7530-High-End-WLAN-Router/dp/B07HNRTZY6/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=fritz%2Bphone&qid=1602944379&sr=8-3&th=1

Bu modemi sipariş etmeyi düşünüyorum ama çalışır mı Türknet ile emin değilim.International sürümünde Annex A desteği mevcut bu yüzden çalışabileceğini umuyorum.Ama telefon özelliğiniden emin değilim.Kullanan varsa yorumlara bekliyorum. (İnternetim Türknet 75Mbps Down,8Mbps Up,17a VDSL2)

AVM Fritz Box 7530 Kullanan var mı ?

DECT,Analog Telefon,35b,5GHz ve USB3 gibi özellikleri mevcut.

• Güzel bir modem sorun olmaz çalışır. Forumda kullananlar var.

@alibaba

• Alman sürüm sipariş edin çok az daha ucuz. Güncelleme yapınca aynı olacak.

Telefon özelliğine gelince, sabit hat girişi yok, voip yani internet telefonu kullanabilirsiniz. Sabit hattımı da modeme bağlayayım, çağrıları rehberi vs buradan yöneteyim derseniz 7490 7590 ya da 6890 alacaksınız. Bu saydıklarım 90 ile bitenler üst model. Wifi AC leri daha hızlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibaba -- 17 Ekim 2020; 23:26:45 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alibaba

Alman sürüm sipariş edin çok az daha ucuz. Güncelleme yapınca aynı olacak.

Telefon özelliğine gelince, sabit hat girişi yok, voip yani internet telefonu kullanabilirsiniz. Sabit hattımı da modeme bağlayayım, çağrıları rehberi vs buradan yöneteyim derseniz 7490 7590 ya da 6890 alacaksınız. Bu saydıklarım 90 ile bitenler üst model. Wifi AC leri daha hızlı.

Annex A desteği mevcut mu Alman sürümünde ? Bir de çevrımdışı güncelleme yapılabilir mi,sitesine baktım ama güncelleme dosyası bulamadım (Wan üzerinden bağlantı sağlamayı saymazsak). Ayrıca sanırım RJ45 girişi mevcut DSL portunda,bunun için dönüştürücü mü lazım?

• Celonfix kullanıcısına yanıt
    Annex Vdsl de kullanım dışıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibaba -- 26 Ekim 2020; 22:9:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alibaba A kullanıcısına yanıt

Merhaba, 7530 ax modeli varda bende kurulum için yardımcı olma şansınız varmı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Han94 H kullanıcısına yanıt
    Nerede takıldınız?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Valla ilk kez aldım bu modemi, pek anlamıyorum, daha kurulum aşamasına geçemedim.

Dsl girişi ethernet girişi ile aynı (rj45 sanırım) ,eski modem tp link , dsl girişi rj11.

Yani modeme gelen kablo ucu buna uymuyor, ne yapmam gerekiyor?

Daha sonra kurulumu nasıl yapmam lazım?

RJ-11 soketi DSL yazan RJ45 gri yuvanın tam ortasına taktınız mı iş tamamdır.
    Sonra ayarlarını yapacaksınız. Yurtdışından mı geldi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibaba -- 14 Eylül 2022; 23:5:36 >
  • Rj-11 soketi rj-45 in yerine takamadım oturmuyor yerine.

Trendyoldan falan baktım bir ucunda rj-11 diğer ucunda rj-45 soketi olan dsl kablolar var onlar işime yararmı acaba?

Kurulum ayarlarına nasıl yapıldığını bilmiyorum yalnış yapmayım diyoyorum, fritz box sayfasına girdim orada da internet sağlayıcılarında telekom ve Vodafone falan var , türknet yok. Modem Uluslararası değil, siz bir yazınızda güncelleme yapılması lazım demişsiniz, nasıl yapacağım onu?

Evet ürün almanyadan geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Han94 -- 15 Eylül 2022; 0:17:38 >

rj45 yerine rj11 jack'ı ortalayarak takman gerekiyor. ilk okuduğumda herhalde taş.. geçiyor diye düşünmüştüm ama AVM Fritz Box 7530 Kullanan var mı ?  doğru söylüyor. rj11 soketin iki pinli mi? dört pinli mi? tam ortaya oturuyor olması gerekiyor. yani rj11 4 pinli ise 3ve4 pinleri rj45'in 4ve5 pinlerine denk gelmesi gerekiyor. nasıl kolayına geliyor ise öyle yap.

kablonun bir ucu rj45 in 4. pinine diğer ucu da 5. pinine gelecek yani karıştırmayasın. yön fark etmeyecek, cihaz gerisini halledecek görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haykoatmaca -- 15 Eylül 2022; 12:7:41 >
  • haykoatmaca kullanıcısına yanıt

@haykoatmaca dediğiniz gibi Rj-11 sırası farketmedi.

@Han94 hocam, RJ-11 deki iki kablonun sırası önemli değil. 2 gün önce bizzat deneme yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 15 Eylül 2022; 13:22:29 >
  • Taktım oldu sanırım, dsl ışığı yandı.

Ama Kurulum ayarlarını yapamadım.

Kullanıcı adı ve şifre. Sonrada VLAN ID yi 35 yaptığınızda internete girmesi lazım.

VDSL hattınız varsa Annex B seçilecek.

• Valla beceremedim, öyle bir seçenek benim karşıma çıkmıyor. Ürün Alman sürümü, uluslararası değil ondan olabilir mi?

anydesk vs. İle bağlanarak yardımcı olma şansınız yokmu acaba

Olur hocam Anydesk ile çözmeye çalışalım.

• Akşam 9 gibi uygun mu sizin için? Nasıl iletişim kuralım buradan telefon numara, email vs iletebilirmiyim?

Olur hocam, saat 21 de alexfortunexxx@gmail.com mail adresine Anydesk programından alacağınız numaraları atın.

Bildiğiniz gibi, ben erişim istediğimde onaylamayı unutmayın.

Birde kullanıcı adı, şifresi vb. normalde başkası ile paylaşılması sakıncalı, bilginiz olsun. Ha modem kullanıcı adı ve şifresini bilmenin, karşıdaki kişiye ne faydası olur o da ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 15 Eylül 2022; 18:6:5 >
    Sistem kısmına girip �nce dili İngilizce yapacaksınız restart olacak sonra bölgeyi diğer seçeceksiniz restart olacak sonra saat dilimini artı 3 seçeceksiniz restart olacak en sinir bozucu 3 işlem bu üçünü bir kere de yapamıyorsunuz

• tcebeci1 kullanıcısına yanıt
    Hocam arayüzü bu akşamdan göreceksin

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.