Şimdi Ara

Avensis yedek anahtar fiyatı 1300 tl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet yanlış duymadınız 2013 model avensis elegant extra aracın yedek anahtarı için toyota yetkili servisi 1300 tl fiyat verdi. Asıl mesele kaskonun 1000 tl üzerini karşılamıyor olması. Sizce almalı mı. Hasarsızlık indirimimde gidecek. Bana 450-500 tl gibi bir külfet getirecek. Aracı alırken yedek anahtarı var deyip namus şeref sözü verdi galerici arkadaş. Haftada bir arayıp soruyorum hâlâ 'ağabey haftaya elinde' diyor. 5 ay oldu hala bulunacak Araçta akılli giriş sistemi var. Sustalı kontak anahtarı değil. Servis dışında yaptirmak çok zor. Parça İngiltere'den geliyor. Gelde galericiye güven bundan sonra...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ağır bakım fiyatı daha ucuz . en basitinden bir şerefsiz galerici örneği daha .
  • Abi galericiden parasını iste derim.Tabi vermez orası ayrı.

1.000TL'ye kadar kasko karşılıyorsa hasarsızlık adı altında o kadarını anlaşın Toyota ile 1.000TL'ye okey olsunlar sizde aradaki farkı

verin diyeceğim ama sanırım 1.000TL verince kasko hasarsızlıkta bozacak.

Ben olsam galericiden ya parasını ya anahtarı isterim.

Bu arada yedek anahtarı olmadan nasıl 5 ay kullandınız hiç galerici gelir evimin önünden götürür diye düşünmediniz mi?
  • sen buraya galericinin telefonunu yaz
  • gecmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Abi galericiden parasını iste derim.Tabi vermez orası ayrı.

1.000TL'ye kadar kasko karşılıyorsa hasarsızlık adı altında o kadarını anlaşın Toyota ile 1.000TL'ye okey olsunlar sizde aradaki farkı

Bu arada yedek anahtarı olmadan nasıl 5 ay kullandınız hiç galerici gelir evimin önünden götürür diye düşünmediniz mi?

Valla birader ne söylemedikki adama. Ama pişkin adamlar. Bir yolunu bulup sıyrılıyorlar. Arabayı aldığı kişiye atıyor suçu. Ha bugün ha yarın diye diye. Hep hikaye anlayacağın. İyice soğudum bu galerici esnafından. Arabayı alıp götüremez kimse önlemimiz var ona göre. Ayrıca götürse keşke kaskodan 67 bin tl alır keyfime bakarım..

• quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Abi galericiden parasını iste derim.Tabi vermez orası ayrı.

Valla birader ne söylemedikki adama. Ama pişkin adamlar. Bir yolunu bulup sıyrılıyorlar. Arabayı aldığı kişiye atıyor suçu. Ha bugün ha yarın diye diye. Hep hikaye anlayacağın. İyice soğudum bu galerici esnafından. Arabayı alıp götüremez kimse önlemimiz var ona göre. Ayrıca götürse keşke kaskodan 67 bin tl alır keyfime bakarım..

kasko poliçesine araç tek anahtarlı diye belirtmediyseniz bakamazsınız keyfinize

• Blue_Knight kullanıcısına yanıt
    Ciddi yazmadım kardeş. Biliyorum.

• Toyota'nın parçası ucuz değil miydi ya? acaba arıza yapmayan anahtar mı yapmışlar da 1300 tl istiyorlar.
  • Hocam muhtemelen full kasko almışsındır ve anahtarla çalınsada paranı alırsın geri, yinede aracından memnunsan 3 ün beşin peşinde olma hasarsızlığını boz anahtar sistemini değiştirt.

Yada sana şu şekilde biröenerim olabilir kasko yenileme dönemin yaklaşıyorsa 100-150 lira fazla ödeyip ilk hasarın hasarsızlığını bozmayacağı bir kloz oluyor ben Anadolu Sigorta da yaptım bunu mesela 110 lira kadar bir fark verip. Yeni kaskona böyle bi kloz eklet hemen git değiştirt böylece hasarsızlığını güvenceye almış olursun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaVu!

Toyota'nın parçası ucuz değil miydi ya? acaba arıza yapmayan anahtar mı yapmışlar da 1300 tl istiyorlar.

Yeni nesil tüm araçlarda durum böyle ki arkadaş anahtarız giriş çalıştırma diyor. Benim ASX in samuray kılıcı anahtarı için bile gitsem servise en az 600-700 lira isterler

• quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

Hocam muhtemelen full kasko almışsındır ve anahtarla çalınsada paranı alırsın geri, yinede aracından memnunsan 3 ün beşin peşinde olma hasarsızlığını boz anahtar sistemini değiştirt.

Yada sana şu şekilde biröenerim olabilir kasko yenileme dönemin yaklaşıyorsa 100-150 lira fazla ödeyip ilk hasarın hasarsızlığını bozmayacağı bir kloz oluyor ben Anadolu Sigorta da yaptım bunu mesela 110 lira kadar bir fark verip. Yeni kaskona böyle bi kloz eklet hemen git değiştirt böylece hasarsızlığını güvenceye almış olursun

Evet araç full kaskolu. Anahtarı çaldırsamda araç kaskosu bedelini ödüyor. Bahsettiğiniz konuyu araştırayım bir ama daha çok var kasko yenileme dönemine. Artık üçe beşe bakmadan alacak gibiyim. Başa gelen çekilir..

• quote:

quote:

Toyota'nın parçası ucuz değil miydi ya? acaba arıza yapmayan anahtar mı yapmışlar da 1300 tl istiyorlar.

Yeni nesil tüm araçlarda durum böyle ki arkadaş anahtarız giriş çalıştırma diyor. Benim ASX in samuray kılıcı anahtarı için bile gitsem servise en az 600-700 lira isterler

Eski tip sustalı anahtarlar 400-600 tl aralığında değişiyor dediler zaten serviste. Öyle olsa hiç olmadı gider anahtarcida 100 tl'ye halledersin zaten. Bu akıllı giriş elini kolunu bağlıyor insanın. Yinede 1300 tl çok büyük rakam. Nedir yani bu kadar tutacak..

• quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

quote:

quote:

Eski tip sustalı anahtarlar 400-600 tl aralığında değişiyor dediler zaten serviste. Öyle olsa hiç olmadı gider anahtarcida 100 tl'ye halledersin zaten. Bu akıllı giriş elini kolunu bağlıyor insanın. Yinede 1300 tl çok büyük rakam. Nedir yani bu kadar tutacak..

Hocam sanıyorum senin anahtara yeniden kod yükleyecekler böylelikle galericinin elindeki anahtar boşa çıkmış işe yaramaz hale gelecek. Yada kilit mekanizman mı değişecek komple ?

Diğer türlü anahtarcıdan 100 liraya halletmen işe yaramazdı heralde arabaya yeni kod tanımlamadıkça

• pro-black kullanıcısına yanıt
    Evet yeni kod yüklenecek. Eski anahtar ki hala varsa sadece kapıları açabilecek. Kontağı çalıştıramayacak. Bunum için 1300 tl alıyorlar işte

• focus3 start stoplu (titaniumdaki içine girince starta basıp çalıştırdığın) sadece kumanda anahtarı 600 TL
  • Sonrada vay efendim Baz Donanım araç alınmaz derler...Anahtarsız çalıştırma diyip geçirmeye uğraşıyorlar Ayıp yahu...Şunu unutmayın ki bi araçta ne kadar çok sistem o kadar Baş Ağrısı demektir.

Alıcan Boşline sıfır araç şehrin Tozunu atacan.

Geçmiş olsun...Hep merak etmişimdir bu yedek anahtarlar nereye gider diye ? Acaba kötü niyette söz konusumu diyede hep önlem almışımdır...Ben Toyota Corolla aracımı sıfır aldım bana toplamda 3 anahtar 2'si kumandalı 1'i kumandasız Bir adette anahtar şifresinin yazılı olduğu Plastik anahtarlık gibi kod var...Bu tüm yedek anahtarları sakladık aracı satarken ne var ne yok eksiksiz teslim edicem...Millet bu yedek anahtarları hemde bir değil iki değil Plastik kodla birlikte toplam 4 tane...Ne yapıpta satarken genelde 1 adet anahtar teslim ediliyor doğrusu kötü niyetten çok şüpheleniyorum...Zaten bunca araç helede teknolojik sistemli araçların çalınması garip bi durum.

1.300 TL ve bi anahtar Bu servisler kafayı iyice parayla sıyırdılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4ACEB015E -- 23 Ekim 2014; 0:45:41 >

• bahaman B kullanıcısına yanıt
    poliçenizi iyi okuyun
    kaskoda ful muş
    full+full muş diye bir şey yok arkadaşlar
    poliçeyi oku sadece , bir kac sigorta şirketi haricinde
    en ful diye bilinen kasko poliçelerinde calınmayla ile ilgili bir kac madde vardır onun haricinde aracın çalınırsa üstüne soğuk suyu içersin anca.
    yedek anahtarın yoksa içersin o soguk suyu muhtemelen
    anahtarı üstünde unutursan yine içersin bir bardak su
    yıkamacıda calınırsa bilmem kesermi bir bardak soguk su

poliçenizi iyi okuyun
    bir tek groupama biliyorum hırsızlıkla ilgili en kapsamlı teminatı veren sigorta şirketi olarak
    bilinen bir kac madde haricinde aracınız nasıl ortadan kaybolursa kaybolsun en kötü %10-15 muafiyetle karşlanır teminatınız
  • pro-black kullanıcısına yanıt
    Aynı şeyden bahsediyoruz aslında.

Toyota yıllardır kullandığı basit malzemelerin arıza yapmaması üzerinden pirim yaptı. Ne gereği vardı anahtarsız çalıştırmaya? Sen toyotasın basit olman gerekmiyor mu?

Örneğin Turbo insignia, turbo arızası verdiğinde avensis kullanıcıları bende turbo yok arıza da yok mantığında değiller mi? Keşke anahtarsız çalıştırma da olmasaymış
  • Avensis anahtarı mı şehrin anahtarı mı belli değil

Ederi üç kuruş olan şeylerin sırf alıcı taraf zorunlu olduğu için saçma sapan fiyatlarla satılmasına deli oluyorum.

Ama yapacak bir şey yok maalesef. Geçmiş olsun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.