Şimdi Ara

Avensis Lpg önerisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
6.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 2004 1.6 comfort avensis kullanıcısıyım ve aracıma lpg taktırmak istiyorum...aslında kıyamıyorum arabamın orasının burasının kesilmesine hatta avensis cimri bir motoroda sahip fakat benzin fiyatları almış başını gidiyor...neyse sonuçta lpg taktırmam gerekiyor aracıma..avensis'inde lpg kullanan arkadaşlar varsa ne marka kullandıklarını ve karşılaşılan sorunlar varsa yazarlar ise çok memnun olurum...ben brc taktırmayı düşünüyorum sizce nasıl bir tercih....ilginize şimdiden teşekkür ederim...

• 2004 avensis elegant vardı bende gecen yıl atiker (takan usta cok ıyı olmalı)sıralı tüp taktırdım çok menundum.cok az yakıyor şiddetle tavsiye ederim.
    sıfır araba aldığım için bu yıl avensıs sattım.
  • öncelikle yeni arabanız hayırlı olsun hocam...ben brc taktırmayı planlıyorum...hiç bir sorun yaşamadınız dimi bu benim için çok önemli....yokuşlarda falan çekmede bi sorun falan...
  • bende 2006 elegant var romano marka sıralı sistem simit tank takılı 45litre alıyor ş.içi 450 ş.dışı 550 km gidiyor 6ay oldu sorunum yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: dkerem2

bende 2006 elegant var romano marka sıralı sistem simit tank takılı 45litre alıyor ş.içi 450 ş.dışı 550 km gidiyor 6ay oldu sorunum yok

maşallah hocam epey az yakıyor...ben kıyamıyorum aslında arabanın orasının burasının kesilmesine...mesela 2009 honda civic'ler orjinal olarak lpg ye hazır...motor da ve bagajda yerleri belli...keşke toyota da böyle birşey düşünse...
  • arkadaşlar en sonunda karar verdim yarın 2-a mühendislik kağıthane merkezde servis te brc lpg taktıracağım...Dualarınızla inşallah sorun çıkmayacak....
  • çok iyi karar tebrikler taktırdıktan sonra izlenimlerinizi bekliyorum
  • brc iyidir biz 1500-2000 civarı fiyata taktırmıştık benzinden farkı yok şehir içi 150 tl yakıyordu...... dogru karar
  • Palio kullanıcısıyım yakın zamanda Toyota alacağım Allah izin verirse. Ama şu an olsa idi taktırmaya yüreğim elvermezdi. Hatta o yüzden Corolla değilde Yaris bile düşünüyorum.
  • abim 2006 model avensis 2000 motor almayı düşünüyor. ben bu araca lpg takılmıyor diye hatırlıyorum. doğru mu hatırlıyorum?
  • brc doğru karar bence de
  • quote:

Orjinalden alıntı: ALOK

abim 2006 model avensis 2000 motor almayı düşünüyor. ben bu araca lpg takılmıyor diye hatırlıyorum. doğru mu hatırlıyorum?

hocam 2000 motorların d4-d tiplerine lpg takılmıyor...bu sırada ben arabama kıyamadım orasını burasını deliyorlar ve simit tüp takıyorlar...Allah korusun simit tüp takılıyken tamponla tüp arası sadece 20cm belki o kadar bile yoktur....arkadan biri çarpsa şiddetti bir şekilde bilmiyorum parçalarımızı nasıl kazılarlar asfalttan....tank tüp takılına stepneyi kullanamıyorsunuz falan bir de tam lpg takıtırıken arabaya bir baktım ustayla konuşurken böyle sanki farlarından göz yaşı akıyormuşda bana kıyma der gibi...içim gitti...vazgeçtim...Hayırlısı Allah'tan....
  • quote:

Orjinalden alıntı: yüksel75

Palio kullanıcısıyım yakın zamanda Toyota alacağım Allah izin verirse. Ama şu an olsa idi taktırmaya yüreğim elvermezdi. Hatta o yüzden Corolla değilde Yaris bile düşünüyorum.

evet hocam bende kıyamadım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sinemaci34

quote:

abim 2006 model avensis 2000 motor almayı düşünüyor. ben bu araca lpg takılmıyor diye hatırlıyorum. doğru mu hatırlıyorum?

hocam 2000 motorların d4-d tiplerine lpg takılmıyor...bu sırada ben arabama kıyamadım orasını burasını deliyorlar ve simit tüp takıyorlar...Allah korusun simit tüp takılıyken tamponla tüp arası sadece 20cm belki o kadar bile yoktur....arkadan biri çarpsa şiddetti bir şekilde bilmiyorum parçalarımızı nasıl kazılarlar asfalttan....tank tüp takılına stepneyi kullanamıyorsunuz falan bir de tam lpg takıtırıken arabaya bir baktım ustayla konuşurken böyle sanki farlarından göz yaşı akıyormuşda bana kıyma der gibi...içim gitti...vazgeçtim...Hayırlısı Allah'tan....

selam yanlışınız var o d-4-d değil d-4 motor ayrıca o motorlara talıyor 2003-2007 arası 2000motor avensislere takılmıyor eski kasa yani 98--2002 arası olan avensislere takılabiliyor

• quote:

Orjinalden alıntı: dkerem2

quote:

quote:

selam yanlışınız var o d-4-d değil d-4 motor ayrıca o motorlara talıyor 2003-2007 arası 2000motor avensislere takılmıyor eski kasa yani 98--2002 arası olan avensislere takılabiliyor

Tam olarak öyle değil, 98-2000 arası 2.0 avensislere lpg takılabiliyor onlar çok nokta enjeksiyonlu motordur 128 beygir güç üretir. Makyajlı 2001-2003 arası avensisler'de D-4 motor vardır bunlar direkt yakıt püskürtme sistemine sahiptir 150 beygirdir ve bunlara lpg takılamaz. 2003-2009 arası bi önceki kasa avensislerde de 2.0 motorlarda aynı D-4 motor vardır 147 beygirdir ve bunlara da lpg takılamıyor.

• quote:

quote:

arabaya değil ama cebine kıyıyorsun...ayrıca arkadan çarpmalarda unutma benzin deposu da tampona çok yakın. lpg tankları da kağıttan değil ve ona göre dizyn ediliyor....benim araçta da zavolli takılı..takılı bir şekilde aldım...memnunum. en azından içim rahat sağa sola gidiyorum. lpg izmirde ben bp den alıyorum 1.61 benzin 3 liranın da üstünde. iki katı...arabayı teslim edersin ne yapılıp yapılmadığına bakmaz gider alırsın....zaten anlamıyorum bu kadar duygusal davranılmasını...tamam ben de arabamı seviyorum ama cebimi de seviyorum....

• hocam aslında doğru söylüyorsunuz ama neden duygusal davrandığımı bende bilmiyorum bişeyler beni engelledi sanki gittim brc nin anaservisine ama işte olmadı...kısmet...Allah nasip ederse ilerleyen yıllarda dizelini düşünüyorum....
  • dizel araçlar da bana hiç çekici gelmiyor...çok gürültülüler. tama son teknoloji ile ses azaldı ama ne kadar da azalsa hemen fark ediliyor dizel olduğu...birde uzun yol yapan birisi değilseniz 4-5 bin lira fark vermek gerek aynı model için...bence yine lpg taktırmak daha karlı....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hernan77 -- 2 Temmuz 2009; 18:46:58 >
  • hersey tamam ama yaw abimin arabasina binmek istemiyorum su tup yuzunden hic bir alisweris merkezine giremiyoruz yurt disindada boylemi?sanmiyorum hem cevreci hem ikinci sinif watandasi muamelesi goruceksin anlamiyorum walla......
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaslan

geçen hafta 2007 1.6 avensis elegant aldım, 50000 km de ve aldığım gün atiker lpg taktırdım çünkü arabayı almak için tunceli den konya ya gitmiştim ve hemen geri dönmem gerekiyordu.aracı uzun yolda test ettim toplam da 150 tl lik gaz aldım tunceli ye geldiğimde lpg göstergesinde iki yeşil ışık yanıyordu bir haftadır aracı kullanıyorum ve hala lpg bitmedi toplamdada 985 km oldu. lpg bitince yaklaşık hesabını yaparım.bu ekonomi kısmı performans kısmına gelince araç üst devirlere hiç zorlanmadan çıkıyor hızlanması bana gayet iyi geldi,belki benzin de iken daha iyidir,ama lpg de de tatminkar yokuş performansı güzel ,200 km yi gördüm yolda ama daha fazlası şoför olarak beni aşar . 1000tlye taktırdığım lpg yi 1 yılda amorti edip daha sonra kara geçerim.

kaç litrelik tankınız var...ayriyeten hayırlı olsun...bir de ne kadara aldınız. teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hernan77 -- 5 Temmuz 2009; 21:05:28 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.