Şimdi Ara

AVEA'nın pazar payı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aveanın sitesinde ,AVEA hakkında bölümünde daha önceleri Yaklaşık 7 milyon abonesi ile pazar payının yüzde 17'sine sahip deniliyordu.şu anda yazan :

Avea

Yaklaşık 7.5 milyon abonesi ile yüzde 15 pazar payına sahip olan ve Türkiye'nin hızla büyüyen mobil iletişim operatörü Avea yenilikçi hizmetlerini bireysel ve kurumsal müşterilerin hizmetine sunmaktadır.

http://www.avea.com.tr/sta/hakkinda/hakkinda/aveahakkinda.shtml?pagemenu=hakkinda.hakkinda

aveanın pazar payının % 17 den %15 e düştüğü doğru mu acaba ?

• 30 Eylül resmi verilerine göre Turkcell'de 31 milyon abone, Telsimde de 12 milyon. Avea'nın rakamını bu üçünün toplamına böldüğünde çıkan 0.15 değeri yazıyı doğruluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: brgn

30 Eylül resmi verilerine göre Turkcell'de 31 milyon abone, Telsimde de 12 milyon. Avea'nın rakamını bu üçünün toplamına böldüğünde çıkan 0.15 değeri yazıyı doğruluyor.

turkcell de 31 milyon abone var telsimde 12.2,avea da 7.6 milyon abone var ama şuda var telsim ve avea daki aboneler ful kullanıyor hattını turkcelldeki gibi hat al kapalı dursun kapsama alanı yetersiz kaldıgında kullanırım mantıgı yok telsim ve avea da
  • quote:

Orjinalden alıntı: satcell

quote:

30 Eylül resmi verilerine göre Turkcell'de 31 milyon abone, Telsimde de 12 milyon. Avea'nın rakamını bu üçünün toplamına böldüğünde çıkan 0.15 değeri yazıyı doğruluyor.

turkcell de 31 milyon abone var telsimde 12.2,avea da 7.6 milyon abone var ama şuda var telsim ve avea daki aboneler ful kullanıyor hattını turkcelldeki gibi hat al kapalı dursun kapsama alanı yetersiz kaldıgında kullanırım mantıgı yok telsim ve avea da

Benim gibi

• Aktif abone sayılarına bakmak daha doğru olur.
  • quote:

quote:

telsim ve avanın her yerden çekmediğini kabul ediyorsunuz yani.
    hem bu tavranı ne anlamıyorum turkcell düşmanlığı isteyen istediğini kullanır
    gönül isterki hepsinin gücü aynı olsun daha çok rekabet olsun bu tüketiciye yansısın sadece bir markayı tut diğerini yerden yere vur bu mu sizin mantığınız?

• telsim ve avea da da var biri işine gelmeyince diğerini kullanma olayı.telsim olan birinde kesin aveada vardır
  • quote:

Orjinalden alıntı: mutimuti

telsim ve avea da da var biri işine gelmeyince diğerini kullanma olayı.telsim olan birinde kesin aveada vardır

ben
  • turkcell e şaşırıyorum ımkansız kullanılcak bır tarıfelerı yok avea gıbısı yok şuan tarıfe olarak nasıl hala o hatları kullanıyorlar acaba ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: l

turkcell e şaşırıyorum ımkansız kullanılcak bır tarıfelerı yok avea gıbısı yok şuan tarıfe olarak nasıl hala o hatları kullanıyorlar acaba ...

kimse turkcell de hep aktif değilki herkes benim gibi yapıyor olmalı turkcell i yedek hat olarak kullanıyorlar 2,5 yada 3 ayda bir kontör atıp Avea yada Telsim hat kullanıyorlardır,turkcell de 31 milyon abone var sorsan hepsi aktif ama hatlar açık değil öyle aktif işte
  • adamlar 2005 yılı sonun da 1 milyar dolara yakın kar acıkladılar. sen nediyosun
    quote:

quote:

turkcell e şaşırıyorum ımkansız kullanılcak bır tarıfelerı yok avea gıbısı yok şuan tarıfe olarak nasıl hala o hatları kullanıyorlar acaba ...

kimse turkcell de hep aktif değilki herkes benim gibi yapıyor olmalı turkcell i yedek hat olarak kullanıyorlar 2,5 yada 3 ayda bir kontör atıp Avea yada Telsim hat kullanıyorlardır,turkcell de 31 milyon abone var sorsan hepsi aktif ama hatlar açık değil öyle aktif işte

• bazı arkadaşların belirttiği gibi, Turkcell hattı sadece cebinde taşıyıp diğer operatörlerle devam etmek muhtemelen en yaygın kullanım biçimi değil. Bu yılın 3.çeyrek sonuçlarına göre Turkcell abone başına 12.1dolar para kazanırken Telsim 16.5YTL, kabaca 11 dolar, kazanmış. Abone başına gelir hemen hemen aynı bu durumda. Avea da keşke bu şekilde bildirimlerde bulunsa, borsada olmayışın getirdiği bir tembellik olsa gerek. Ayrıca abone başına dakika bazında bir aylık kullanım rakamları da önemli bir bilgi, bulursam onları da bu post'a eklerim.
  • Turkcell'in bu çeyrekteki, 2006/3, kişi başı aylık konuşma süresi 81.8dk olarak belirtilmiş (http://www.turkcell.com.tr/presentations/presentations2006Q3.pdf)

Aynı dönem için Vodafone sunumunda (http://www.vodafone.com/assets/files/en/Vf_Group_int2007.pdf) 6.451milyon dakika rakamı vermiş, bunu da 12.1milyon aboneye böldüğümüzde 53.3dk gibi bir rakam elde ediyorum. Eğer rakamlarda ve hesaplamalarımda bir yanlışlık yoksa Turkcell müşterisi telefonu az kullanıyor düşüncesi suya düşüyor.

Konu Avea hakkındaydı ama kendisi bu tarz bilgileri halka açık olarak yayınlamadığı için kesin birşeyler yazamıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Elma_Şekeri

adamlar 2005 yılı sonun da 1 milyar dolara yakın kar acıkladılar. sen nediyosun
    quote:

quote:

bu kadar kar açıklamaları tabiki beklenen birşey o kadar çok kişiye tuzaklarla dolu mesajlar gönderip yok vibramobil,yok haberdar et,yok farklı isimdeki kendi altyapısı ile kurdugu tuzak dolu servislerle bu kadar kar normal,31 milyondan 3-4 milyon kişiden kişi başına 200-300 kontör tuzak kurarak koparmaları ile daha çok kar ederler

• arkadaşlar turkcell in bu karını sağlayan 3-4 milyon arasında olan sürekli kullanıp yoğun para ödeyenlerdir.diğer aboneler genelde turkcelli çerez olarak kullanıyor.yani ya sadece sabit ücret ödüyor yada bi kaç ayda bir hat açık kalsın diye kontör yüklüyor.bu sayede abone sayısı çok yüksek. şebeke kalitesi bence o kadar da iyi değil. malum fiyatları çok pahalı diye uzun konuşma yapacaklar genelde telsim yada avea seçiyor. eğer turkcell o kadar ucuz görüşme yaptırsa 31milyonu bu alt yapı hayatta kaldırmaz.bence her ne kadar kapsama alanı daha dar da olsa avea ve telsim i kutlamalıyız.bir çok yerde artık çok daha rahat konuşmak mümkün artık....
    bence turkcell in tekelinin kırılmasına az kaldı. şu an avea ve telsimin ( telsimde ben görmedim ama....) harıl harıl şebeke iyileştirmek için çalışıyorlar.....
    emin olun yakında turkcell de abone kaybı artmaya başlıycak,çünkü rekabete dayanamazlar, o kadar aboneyi tam kapasite çalışsa yine kaldıramaz turkcell in şebekesiiii....
    son aldığım duyumlara göre avea nın şebekesinin tamamı edge,fr,efr ve amr destekler hale gelmiş...turkcell in daha ankaradaki vericilerinin tamamı bile edge li değil.....
    herkesin çalışması ortada ve en iyiyi seçmek de bizim elimizde....
    mutlu, kaliteli, ucuz iletişimler...

• bunu yapan turkcell degil turkcelle anlasan firmalar.ayrıca bahsettıgın miktar devede pire gibi kalır.
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Elma_Şekeri

adamlar 2005 yılı sonun da 1 milyar dolara yakın kar acıkladılar. sen nediyosun
    quote:

quote:

bu kadar kar açıklamaları tabiki beklenen birşey o kadar çok kişiye tuzaklarla dolu mesajlar gönderip yok vibramobil,yok haberdar et,yok farklı isimdeki kendi altyapısı ile kurdugu tuzak dolu servislerle bu kadar kar normal,31 milyondan 3-4 milyon kişiden kişi başına 200-300 kontör tuzak kurarak koparmaları ile daha çok kar ederler

• ŞU ANDA EN FAZLA ABONE KAZANAN OPERATÖR , ABONE BAŞINA GELİRİ EN FAZLA OLAN OPERATÖR VE ABONE BAŞINA EN FAZLA KONUŞMA SÜRESİ OLAN OPERATÖR TELSİM.

BU YÜZDEN AVEANIN ABONE SAYISI ARTMASINA RAĞMEN ORANTI OLARAK PAZAR PAYINDA DÜŞÜŞ OLMASI NORMAL.
  • herhalde üstte yazdıklarımı tam okumadın, veya da inandırıcı gelmedi.
  • quote:

herhalde üstte yazdıklarımı tam okumadın, veya da inandırıcı gelmedi.

Arkadaşım nereden aldın o telsim hakkındaki rakamları unutmaki daha telsim vadofona değil.

ve işin özü söylediğim açık bir gerçek bunu forumdakilerede sorabilirsin,

senin yerine ben sorayım KİŞİ BAŞINA TÜRKCELLİLERMİ DAHA FAZLA KONUŞUYOR TELSİMLİLER Mİ?
  • peşpeşe iki postumun ikincisinde rakamları aldığım linkler mevcut. rakamların gösterdiğine bakmayıp "hayır benim dediğim doğru" demek ne derece tarafsız ve mantıklı? ayrıca vodafone telsimin 100% hissesine sahip durumda ve bu bilgi kendi raporlarında da yer alıyor. sahibi olmadığı bir şirketin rakamlarını raporlarına neden dahil etsin. konu "Aveanın pazar payı" olduğu için bu post'a daha fazla göndermede bulunmayacağım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.