Şimdi Ara

Avea 7 mb lik internet kullanımı için TAM 12 TL ücret kesti !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Avea 7 mb lik internet kullanımı için TAM 12 TL ücret kesti.30 Ekim 2013 de müşteri hizmetlerine bağlandığımda 29 Ekim 2013 te kullandığım internetten neden bu kadar ücret kesildiğini sordum ve bana benim hatam olduğunu mobil veriyi kapatmadığımı söylediler.Ben ''Peki dün ne kadarlık bir veri kullanmışım?''diye sorduğumda bana 7000 kb olduğu söylendi.Tekrar ''7 MB için 12 TL ücret mi kesilmiş diye sorduğumda ise telefon suratıma kapandı !!

Arkadaşlar, birde üste çıkmaya çalşıyorlar.
    7 MB İnternet =12 TL
    ŞAKA GİBİ !!!

Şikatvar'a şikayette bulundum.Avea bayisine de gidicem bakalım onlar ne dicek ?
    Sizler bu durumda ne yapmamı önerirsiniz ?

Buda Avea online işlemler 12 tl nin kesildiğini gösteren veri :

Avea 7 mb lik internet kullanımı için TAM 12 TL ücret kesti !!!

edit :resim upload

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebulfeth -- 30 Ekim 2013; 12:55:01 >

• Bu yüzden aveadan turkcele geçmiştim, herhangi bir düzelme yok anlasilan aveada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende aveaya geçeli yaklaşık 5 ay oldu.Ama ilk defa böyle bir şey oldu.Eğer bir şey değişmezse başka operatöre geçerim zaten .
  • Değişmez hocam. Her hafta senin gibi mb İnternet'e dünya fatura ödeyen buraya yazıyor. Yapacak bişey yoktur sanırım. Paketsiz internet kullanmamaya dikkat et Avea'da.

• ebulfeth kullanıcısına yanıt
    malesef hiçbir sonuç alamayacaksınız

7 MB internet için 12 TL. çok fahiş bir ücret ama her 3 operatörde de paketsiz internet kullanımının ücreti çok yüksek

Paketsiz internet kullanmadan önce ücretini araştırmanız gerekirdi

yasal olarak yapabileceğiniz hiçbir şey yok, bu nedenle nereye şikayet ederseniz edin bir netice alamazsınız
  • braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    sadece aveada değil hepsinde!!!
  • gaggag kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz gibi fahiş bir ücret. Ayrıca aveanın internet ücretlendirme tarifesine bakılırsa 7 mb için 12 tl kesmesi fazla gibi.Ben ilk defa yaşadım ama bu durumu yaşayan çok fazla insan varmış.
  • Kardeş ben yaklaşık bir ay önce buna benzeyen bir konu açmıştım. İşte bu

http://forum.donanimhaber.com/m_82178790/f_//tm.htm#82178790

Malesef paket internetin varsa limitini aşmayacak şekilde internete girecen , paket internetin yoksa 5 duyu organını dikkate alıp VERİ bağlantısını kapatacan ve kesinlikle internete girmeyecen. yoksa AVEA adamı fena SOYUYOR.

Ayrıca bu forumda avea nın avukatları var. boşuna takışma onlarla. sen gerçekleri yazarsın ama onlar AVEA nın avukatlığını yapmak için suçu sana atar. zaten benim açtığım topic'inde ismini değiştirtmişler moderatöre. aslında ben böyle bir başlık atmamıştım daha gerçekçi bir başlık atmıştım.

• Disection D kullanıcısına yanıt
    boş konuşuyorsun

kullandığın hizmetin özelliklerini bilmeden kullanıp hata yapıyorsun, sonra da sağa-sola çamur atıyorsun

gerçeklermiş....aveanın avukatları var imiş.....

ne gerçeği.....

tek gerçek var, paketsiz internet kul-lan-ma-ya-cak-sın, nokta.....
  • ebulfeth kullanıcısına yanıt
    % 99'u malesef paketsiz internet kullanımından kaynaklanan şikayetler...........
    Kullandığım hizmetin bedelini bilmesem bile bu bedel bu mantıkla ayda 750+ TL OLMAMALI. hani hesabımda 750 TL yüklü olsa 750 TL yi çekecek AVEA o mantıkla giderse. 750 TL de kusura bakma mantık dışı bir olay. sen faturalı hatlara sınırsız internete 10 TL diyip faturasız hatlardan 6 saat içinde toplam 0,01 MB internet kullanımına 3 TL çekemezsin kafana göre.
    o zaman niye hala aveadasın

niye hala faturasız ve sınırlı internet kullanıyorsun

madem avea soyguncu neden hala avea faturasız sınırlı interneti olan hat kullanıyorsun..............

stockholm sendromu var herhalde......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gaggag -- 30 Ekim 2013; 23:51:10 >
    Merak etme Turkcell Hattım da var.

Faturalı sistemi beğenmiyorum. keza ülkemiz hırsızlık yönünden üst seviyede. o telefonu bir çaldırırsan ki günümüzde yaşanan bir olay adamın teki telefonu bulup 1 saat Almanya ile görüşmüş gelecek sürpiz faturayı kimse görmek istemez. kaldıki hırsızlıkta birşey değil tuzaklar ön safhada. sana mesaj atıyorlar sen o numarayı arıyon sonra sana sürpiz fatura geliyor çünkü ara denilen numaralar özel fiyatlı hatlar oluyormuş muş. ........................

ha avea şöyle birşey yaparsa kullanırım ama yapmaları işlerine gelmez. milleti böyle soymak varken neden yapsınlar. sınırsız olan 10 TL lik interneti faturalı göndersinler ama konuşma olan kısmı biz faturasız kullanalım. ama onu yapacak zihniyet nerde :) bu sadece avea için geçerli değil bütün operatörlerin böyle birşey yapması şart aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disection -- 31 Ekim 2013; 0:02:44 >
    uç örnekler

8-9-10 artık her neyse o kadar yık faturalıdayım ve hiç sürpriz fatura ile karşılaşmadım

telefon çaldırılırsa aranır müşteri hizmetleri 5-10 dakikada hat kullanıma kapatılabilir, en fazla 5-10 TL. zarar olur, zaten faturasızda 5-10 TL. varsa aynı tehlike faturasızda da olur....

paaat diye TL.'lerin çekilir........

ama soyguncu olarak gördüğün aveanın hattını kullanman ilginç, Turkcell hattın olması bu ilginçliği değiştirmiyor bence...........
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaggag

ama soyguncu olarak gördüğün aveanın hattını kullanman ilginç, Turkcell hattın olması bu ilginçliği değiştirmiyor bence...........

Aslında bu sistemi Turkcell de hiç denemedim aynı mı. Ha o da aynısını yapıyorsa o da soyguncudur onu bilemem. ama bu yaptıkları yöntem soygundur bu da kesindir. Bunun Turkcell i Avea sı veya Vodafone si yok . kanıtlarıda ortada zaten. kanıtsız hiçbir şey sunmadım ben. ha Turkcell de de aynı olaya denk gelim onunda kanıtlarını sunar gereken sözleri söylerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaggag

boş konuşuyorsun

kullandığın hizmetin özelliklerini bilmeden kullanıp hata yapıyorsun, sonra da sağa-sola çamur atıyorsun

gerçeklermiş....aveanın avukatları var imiş.....

ne gerçeği.....

tek gerçek var, paketsiz internet kul-lan-ma-ya-cak-sın, nokta.....

Nokta.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.