Şimdi Ara

## AUZEN X-FI PRELUDE 7.1 SES KARTI ## (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
1
Favori
15.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten x-fi nin de driverları stabil değil henüz.
    auzen de en kısa sürede halleder bunu sorun değil.
  • bize ödül versinler ozaman kartın Türkiyeye ilk olarak gelmesini sağladık ödül ne acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Daha önce başka bi arkadaş da mail atmıştı... adam gibi zamanında cvp geldi... gerçekten ilgililer... bu arada sitede gördünüz mü bilmiyorum... ses kartından yada sanrıım drivert da olması gereken bi özellik tavsiye ediyosunuz.. eğer bu fikri / düşünceyi beğenirlerse sizi ödüllendiriyolarmış ...

Beyler ben CD ile gelen driverı kullanıyorum son driverı yüklemem gerekir mi ?? Analog set kullanıyorum zaten ...

*Bu arada auzene laf atanlar bırakın atsın ... er-geç driverlar ile bu sorunlar hallolucak ..

Bence yüklemelisin dostum. Volume panel filan geliyor, eski sürücüde yok diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 11 Şubat 2008; 15:03:32 >

• quote:

Bence yüklemelisin dostum. Voluma panel filan geliyor, eski sürücüde yok diye biliyorum.

evet bende ilk cdden yükledim masaüstüne volüm panel gelmedi sitedeki driver ı yükleyince düzeldi ve dobly live da sitedeki driver ile birlikte geliyor
  • OK arkadaşlar yeni sürüyü zaten çoktan indirmiştim biraz önce yükledim ...

Bu arada genel ses , wave ses seviyesi sizde en fazla kaç.. benim genel ses 80 , wave 100 de... sizce sizin sölediğiniz gibi her ikisini de yüzde 70 e çekmek gerekir mi ?? FAkat benim set analog old.u için şu durumda da bozulma olmuyo ama dikkat çeken şuana kadar tek şey Yıldız tilbenin bi şarkısında piano sesinde (başka şarkılarda olmuyo) bozulmalar olmasıydı ... ama Audigy 2 zs de de bu şarkıyı dinledim ama bozulma farketmedim ...

Bu arada oyun falan yüklicem birazdan .. 3-4 farklı oyun ... onlarda da denicem ..ayrıca kulaklık performansını merak ediyorum ...

bkz:

Üst konu olan Affanın Audigy 2 zs - X-Fi incelemesinden....

Şimdi sıra,son müzik testimiz olan kulaklık performansı testinde Kartın bu özelliğini kullanmadan önce,X-Fi Extreme Music'in kulaklık performansının epey başarılı olduğunu duymuştuk ve bizce en heyecanlı kısma gelmiştik...Kullandığımız kulaklık LOGITECH CURVE HEADPHONES,ve kulaklık kullanımını aktif etmek için hoparlör ayarlarına girip HEADPHONES seçeneğini seçiyoruz ve açılan menüde çok çok ilgimizi çeken bir özellikle karşılaşıyoruz!!Kulaklık için CMSS 3D seçeneğine geldiğimizde kulaklıkla bize SURROUND keyfi yaşanabileceğini ima ediyordu kart ve bizde denemeye karar verdik ve öncesinde TEST seçeneğine basarak stereo kulaklıktan surround ses için tüm kulağımızla kulaklığı dinliyorduk!!!
    Devam etmeden önce dilerseniz önce test ettiğimiz kulaklığı ve X-Fi Extreme Music'in Kulaklık menüsünü ve CMSS 3D seçeneğini görelim

-- --- ---
    --X-Fi Kulaklık Seçeneği--- Kulaklık İçin CMSS 3D-- Testte Kullanılan Kulaklık

Kulaklığı kulağımıza takıp ilk yaptığımız şey,yukarıda fotoğrafta da görüldüğü gibi,CMSS 3 D kısmından SURROUND için TEST butonuna bastık ve karşılaştığımız durum karşısında ŞOKK olduk...!!!Ses toplam 8 kanal için dönüyordu,ve resmen sanki ortamda 8 tane hoparlör varmış gibi,kulaklıklardan gerçekten SURROUND ses alıyorduk,KULAKLIĞIN KENDİNE ÖZGÜ BÖYLE BİR ÖZELLİĞİ OLMAMASINA RAĞMEN!!! Test ederken,karşıdaki ses LEFT FRONT dedidiğinde sanki sol önden,FRONT CENTER dediğinde sanki bayaa karşınızda ortada CENTER varmış gibi,REAR RIGHT dediğinde resmen sağ arkanızdan ses geliyormuş gibi arkanıza bakma gereksinimi duymak istiyorsunuz,mesela REAR CENTER diyor ve tam arkanızdan ortadan ses geldiğinden emin oluyorsunuz!!Çok başarılı bir çalışma olmuş,bu yüzden CREATİVE'yi tebrik etmek gerekli Tam bu noktada aklımıza takılan,acaba oyun oynarkende,yada DVD izlerken de benzer şekilde SURROUND ses alacak mıydık?
    İlk olarak MP3 kayıtlarındaki performansa baktık!!

MP3 dinlerken stereo surroundu açtığımızda,test yaparkan ki gibi çevresel ses alamadık elbet,bu oluşturulmak için sese biraz eko veriliyormuş gibiydi,ama stereo surroundu kapatıp stereo olarak dinlemeye devam ettiğimizde,son derece kaliteli,inanılmaz net bir sesle karşılaştık ve düşündük ki : X-Fİ EXTREME MUSIC SES KARTI AYNI PERFORMANSI 5+1 HOPARLÖR SETLERİNE YANSITABİLSEYMİŞ HAKİKATEN RAKİPSİZ OLURMUŞ,KEŞKE KULAKLIK SEÇENEĞİNDEKİ GİBİ SES ALABİLSEYDİK 5+1 SETİMİZ BAĞLIYKEN!!!... Yani bu bakımdan,Creative'yi hakikaten kutlamak gerekli,son derece güzel,kaliteli bir kulaklık performansı var ses kartının,ŞOKK olduk diyebiliriz Aynı şekilde birde 24 BİT'i devreye sokarak dinlemeyi denedik,ve ses çok fazla şekilde distorsiyona girdi ve bozuldu kulaklık ile,o yüzden kulaklık modunda da 24 BİT'in işimize yaramadığını gördük ancak normal modda,tizler %70 te ve ekolayzırdan da ACOUSTIC seçiliyken kusursuz bir ses kalitesi vardı,bu konuda X-Fi,Audigy 2 ZS'ye üstünlük kurmuştu!!!

• Audigy 2 zs leri satma düşünceniz oluşmadı mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yüksel75

Audigy 2 zs leri satma düşünceniz oluşmadı mı?

zs ler can simidi olarak durur şimdilik.
  • X-Fi mode changer

http://www.freewebs.com/spectra9/xfmc.html

Kurcalayın burayı da ..

http://xfi.blogspot.com/

X-Ram gerçekten ne işe yarıyo ?

http://xfi.blogspot.com/2006/01/x-ram.html

*Bu arada audigy 2 zs yi sattım ben auzen aldıktan sonra bidaha kullanmam artık dedim ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 11 Şubat 2008; 19:30:50 >

• arkadaşlar ben önpanel kulaklıktan ses alamıyorum yapmam gerreken bir ayarmı var ben bulamadım yardım edermisiniz
  • @Darkchild
    Wave'i full yap hocam. Ama master volume'u 70'in üzerine çıkarma. Anlamadığım bir şekilde master volume %70 küsürden belki de 80'den fazla açıldığında bozulma olmaya başlıyor. Tam olarak %70 değil tabi ama emin olmak için 70'de bırakıyorum.

@Mustafa*
    Hocam hiçbir ayara gerek yok, sadece pinleri bağlamak yetiyor. Bağlantıyla ilgili bir problemin vardır muhtemelen. Deneyip görmen en iyisi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 11 Şubat 2008; 20:32:19 >
  • bağlantıyı yaptım ama yerine oturmamış olabilirmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mustafa*

bağlantıyı yaptım ama yerine oturmamış olabilirmi?

Fikrim yok. Belki de öyle olmuştur. Ben sadece pini taktım ve hepsi o kadar. Başka birşey gerekmiyor çünkü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

X-Fi mode changer

http://www.freewebs.com/spectra9/xfmc.html

Kurcalayın burayı da ..

http://xfi.blogspot.com/

X-Ram gerçekten ne işe yarıyo ?

http://xfi.blogspot.com/2006/01/x-ram.html

*Bu arada audigy 2 zs yi sattım ben auzen aldıktan sonra bidaha kullanmam artık dedim ..

Neyse Sağlık olsun.

• kulaklık sorunu çözüldü meğer kulaklığın jakını yuvaya iyi oturmamış neyse şuan hiçbir problem göremiyorum ben gördüğüm tek eksik creaive kartlarla birlikte gelen zengin içerikli yazılımlar auzende yok hepsi bu
  • x-fi prelude için dolby digital live daki ve pek çok sorunu düzelten aynı zamanda dts interactive için beta da önümüzdeki hafta içinde çıkacak olan sürücülerle gelecek
  • Nerden öğrendin ? :))
  • mail atmıştım cevap geldi
  • bu çok iyi haber taze taze sorunları düzeltelim
  • Firma gerçekten çok ilgili...
  • Bu arada Auzentech sitesinden opamp satmaya başlamış, bilginize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 15 Şubat 2008; 13:12:32 >
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.