Şimdi Ara

## AUZEN X-FI PRELUDE 7.1 SES KARTI ## (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
494
Cevap
1
Favori
15.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tartışmayacağım sadece konunun başlığını değiştirdim alanlar aldığı için o başlığa gerek kalmadı ilk sayfada aşağılara doğru yapılan yorumlara bakarsanız konunun ilk mesajından alıntılar yapıldığını görürsünüz yani silinip değiştirilmiş birşey yok siz reklam olarak değerlendirebilirsiniz hiç önemi yok

quote:

Orjinalden alıntı: awareturkey

quote:

Orjinalden alıntı: Mustafa�

##  AUZEN X-FI PRELUDE 7.1 SES KARTI  ##

Arkadaşlar az önce DFSBilgisayar'a mail gönderdim konuyla alakalı Sezgin bey bize sayı verirseniz 205$+KDV ile

getirtebileceklerini söyledi böyle bir fırsat ayağımıza geldi arkadaşlar en kısa sürede kartı almak isteyen arkadaşlar

belirtirseler liste oluşturup gönderelim ilgilerinden dolayı dfsbilgisayar yetkilisi Sezgin Bey e teşekkürlerimi sunuyorum.

Dfsbilgisayar sitesinde önsipariş sayfası hazırlayacak ve bize burda bilgi verilecek taksitli almak isteyenler taksitle alabilecek !

ALACAKLAR

Mustafa�
    OVERCLOCKM@NI@
    Darkchild
    emre6128

1-)Arkadaşım ciddi anlamda söylüyorum neden dfs bilgisayarı seçtin mağazası bile olmayan bir yer kim neye güvenecek?
    2-)Peşin alamıyor muyuz?
    3-)Adamlardan garanti bilgilerini öğren bence.

İlgilendiğin için teşekkürler ayrıca

CWaRRioR arkadaşında dediği gibi bu işten iyi anlayan teknik veriler verebilecek bir arkadaşın incelemesi doğru olacaktır

"evet arkadaşlar yokmu başka katılmak isteyen"
    "almayı düşünen arkadaşlar nerdesiniz ?"
    "ulaşabildiğimiz herkeze ulaşalım yardımlarınızı bekliyorum "

bu mesajları açıklayayım :

bu ses kartının konusu biz almadan çok önce keleminabi tarafından açıldı ve bu kartı bir şekilde satınalmak isteyen bir grup oluştu bu mesajlar tamamen bu kartı temin etmek isteyen arkadaşlara yönelik yazdım daha önce almak isteyip almayan arkadaşlarda oldu sonuçta hiçbir bağlayıcılığı yoktu tekrar alan arkadaşlara hayırlı olsun diyorum ve keleminabinin incelemelerini bekliyorum.

Kristal elma ödülü çok güldüm güzeldi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa* -- 19 Şubat 2008; 16:16:33 >

• kart hakkında yaptığım testler ve teknik incelemeler burada:
    http://forum.donanimhaber.com/m_20476108/tm.htm

Bu güne kadar ses konusunda göreli yorum hiç yapmadım ve yapmam.
    sadece teknik veriler ile ölçülebilir değerlerle konuşurum.
    bu nedenle sesi hakkında yorum yapmadım.

Tek göreli yorumum şu sesi temiz o kadar.

Front opampi (lm4562) de audiophilleri memnun edecek şekilde kaliteli.
    Bu opamp kesmez diyenler için sitesinde daha iyi olan ama mono olan 2 opamptan oluşturulmuş double ler var satılıyor. (Texas in 2 adet 627 yada 2 adet 637 lik kit ile analogdevice in 8620 li olanı var)
    dikkat bu opamplar monodur bu kit te streo hale getirilerek bacak uyumluluğuda sop8 den dip8 e uyarlanmıştır.
    yani stero performansı bilgisayarla yetinmek zorunda kalacak audiophiller için bile yeterli. Oyun için linkte yazacağımı ss ler ile yazmışım zaten.

• Bildiğimiz yazılım ve ses kartı arkadaşım neyini konuşucaz

*görmemiş olsak neyse...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Bildiğimiz yazılım ve ses kartı arkadaşım neyini konuşucaz

*görmemiş olsak neyse...

tum alan arkadaslar su acıkca belli oluyor ki kart oyle ahım sahım bir fark yaratmadı ya da beklentilerinizin demeyelim de umduğunuz farkı goremediniz..şimdi bana kimse sen nerden biliyosun ki demesin bu zaten belli..kart gelmeden onlarca ileti,bu kart aşmış kendini,kim bilir nasıl bir çığır acacak acaba tarzında bir yaklasımın sonrasında bu durgunluk,yasanılan sorunlar ve en onemlisi kimsenin cıkıpta bakın biz aldık sizde almalısınız ya da almanızı mutlaka oneririz gibisinden en ufak bir çağrışım olusturmaması durumun özeti olmuş durumda..yine de gulegule kullanın..kendi fikrim cok acele edildi,birkac kişide onayak olunca işte boyle oldu..

• sayın @keleminabi nasılsın, iyisindir umarım.
    bu kartta x-fi nin ses işlemcisimi mevcut acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dgnzcn

sayın @keleminabi nasılsın, iyisindir umarım.
    bu kartta x-fi nin ses işlemcisimi mevcut acaba ?

kart
    Creative X-Fi CA20K audio processor
    işlemcisini barındırıyormuş.

üzerinde soğutucu olduğundan ben bakamam/bakamadım ama alıntı:
    http://www.auzentech.com/site/products/x-fi_prelude.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 20 Şubat 2008; 18:18:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: eraser84

quote:

Bildiğimiz yazılım ve ses kartı arkadaşım neyini konuşucaz

*görmemiş olsak neyse...

tum alan arkadaslar su acıkca belli oluyor ki kart oyle ahım sahım bir fark yaratmadı ya da beklentilerinizin demeyelim de umduğunuz farkı goremediniz..şimdi bana kimse sen nerden biliyosun ki demesin bu zaten belli..kart gelmeden onlarca ileti,bu kart aşmış kendini,kim bilir nasıl bir çığır acacak acaba tarzında bir yaklasımın sonrasında bu durgunluk,yasanılan sorunlar ve en onemlisi kimsenin cıkıpta bakın biz aldık sizde almalısınız ya da almanızı mutlaka oneririz gibisinden en ufak bir çağrışım olusturmaması durumun özeti olmuş durumda..yine de gulegule kullanın..kendi fikrim cok acele edildi,birkac kişide onayak olunca işte boyle oldu..

Hocam yanlış düşünüyorsunuz... Biz aldık siz de alın diye reklam yapmamıza gerek var mı gerçekten? Kartın ne olduğu zaten ortada... Almadan önce çok merak ediyorduk ve gerek yapısı konusunda gerek nasıl satın alacağımız konusunda çok konuştuk. O yüzden de çok ileti vardı. Şimdi kartlar elimizde ve keyfini sürüyoruz... Kart öyle güzel böyle güzel diye övmek de hoş olmaz. İnceleme yapılır olur biter. Yine de merak ettiklerinizi ve tereddütlerinizi keleminabi'nin açtığı konu altında sorarak, teknik cevaplar alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 20 Şubat 2008; 17:51:18 >

• Bu arada yeni sürücü yayınlandı arkadaşlar, linkten ulaşabilirsiniz. Yüklemeden önce driverı kaldırırken "DD Live Pack"i de kaldırmayı unutmayın

http://www.auzentech.com/site/download/updates.php

Release Note :

New Changes / Fixes in this driver:
    ㆍApplications have been revised to improve on the intermittent
    audio distortion issues when using DDL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 20 Şubat 2008; 18:33:55 >
  • bu iyi oldu sağol haber için
  • Ses kartı hakkın bazı eleştiriler var aslında ben de ilk başta ön yargıyla yaklaşmıştım ama açıklamakta fayda var.
    Yeni sürücü ile Dolby digital live daki sorunları büyük ölçüde çözülmüş. Ayrıca ses kartının avantajlarından bahsedeyim biraz.

1-Ses kartının en önemli artılarından biri Pek çok ses kartı sesleri Dolby digital live a encode ederken ses kayıpları oluşur. Bu ses kartında ise bu ses kayıpları yok denecek kadar az. Hiç bu kadar iyi encode yapabilen bir kart görmemiştim. Çok ufak tınıları dahi duymak mümkün. Bu seçenek kapalıyken Z-5500 ile ses çıkışı 24 bit 96khz ye alındığında çıkan ses kalitesi ile dolby digital live açıkken ki kalite arası fark oldukça az.

2-Kartın üzerindeki ram büyük ölçüde ses yükünü kendi üzerine çekerek cpu üzerine yük bırakmıyor.

3-Openal gelişiyor ve gelişecek yeni oyunlarda kullanılıyor ve üst düzey efekler bu sayede aktif hale gelebiliyor. Battlefield3, Yeni splinter cell ve Codemaster ın yeni çıkaracağı yarış oyunları gibi birçok pyunda ultra high detaylara bu kart sayesinde çıkılabilecek. Battlefield gibi oyunlarda aynı anda 100 den fazla kişinin sesi duyulabiliyor.

En önemlisi de bu ses kartının sürücüleri şu anda halen gelişme aşamasında sertifikalı sürücüsü yok ve kartın sürücüleri sertifika aldığında kartın kıymetini anlayacaksınız. Firma kart sahiplerini anında destek sağlıyor söylediğiniz her sorunu dikkatle inceleyip en kısa sürede cevap veriyor. Release candidate sürücüler ön sürücülerdir kartın tam performansını sergilemez.

Bu arada dts ile keydedilmiş yada dolby digital le kaydedilmiş dvd filmlerini izlerken power dvd üzerinde mutlaka encode de digital live seçeneğini kapatın yoksa ses duyamazsınız. Power dvd de seçeneklerde spdif seçili olmalı.

• Slm beyler konuyu bi hortlatiyim dedim ayrıca bi sorunum var...

Ses kartı driverı sorunsuz çalışıyodu... ayrıca bütün uydulardan ses geliyodu... fakat ne zaman webcam driverını yüklesem arkalardan falan ses gelmiyo... Ses kartı ayarlarına girdim ama orda herşey normal görünüyo.. bunu pratik yoldan nasıl çözebilriiz... driverı bu durumda yeniden yüklemek şart mı ? her defasında koyuyo valla

*sanırım webcamin bu ses mikrofon zart zurt ayaları yüzünden oluyo .. resmen ses kalitesi de düşüyo yaa :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 11 Haziran 2008; 11:03:35 >
  • quote:

Slm beyler konuyu bi hortlatiyim dedim ayrıca bi sorunum var...

Ses kartı driverı sorunsuz çalışıyodu... ayrıca bütün uydulardan ses geliyodu... fakat ne zaman webcam driverını yüklesem arkalardan falan ses gelmiyo... Ses kartı ayarlarına girdim ama orda herşey normal görünüyo.. bunu pratik yoldan nasıl çözebilriiz... driverı bu durumda yeniden yüklemek şart mı ? her defasında koyuyo valla

*sanırım webcamin bu ses mikrofon zart zurt ayaları yüzünden oluyo .. resmen ses kalitesi de düşüyo yaa :/

Darkchild aynı durum benim X-fi xtreme gamer de de oluyor kartın default una basınca düzeliyor bende yeniden ayarlamayla uğraşıyorum yani eğer default

yapma imkanın varsa öyle dene yeniden driver kurma ile uğraşma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victorist -- 13 Haziran 2008; 15:59:59 >

• Tamam çözdüm sorunu ya.... webcam driverlarını yükleyince arka hoparlörlerin sesi kesiliyo.. bunları denetim masasından ses ayarlarını girip... orda her bir uydunun sesinin ayarlanabileceği yer var... sağ ön sol ön sağ arka sol arka gibi... onların hepsini eşit konuma getiriceksiniz... uyduların ses seviyesini eşitliceksiniz.. bazıları tamamen kapalı görünüyo çünkü.. zaten hepiniz bilirsiniz bahsettiğim yeri
  • quote:

Tamam çözdüm sorunu ya.... webcam driverlarını yükleyince arka hoparlörlerin sesi kesiliyo.. bunları denetim masasından ses ayarlarını girip... orda her bir uydunun sesinin ayarlanabileceği yer var... sağ ön sol ön sağ arka sol arka gibi... onların hepsini eşit konuma getiriceksiniz... uyduların ses seviyesini eşitliceksiniz.. bazıları tamamen kapalı görünüyo çünkü.. zaten hepiniz bilirsiniz bahsettiğim yeri

Genelde webcam driverlarının hep gıcık bir tarafı olmuştur. Bu yüzden webcamim var ama takıp driver kurmaya bile üşeniyorum...

• quote:

Orjinalden alıntı: 09nanometer

quote:

Tamam çözdüm sorunu ya.... webcam driverlarını yükleyince arka hoparlörlerin sesi kesiliyo.. bunları denetim masasından ses ayarlarını girip... orda her bir uydunun sesinin ayarlanabileceği yer var... sağ ön sol ön sağ arka sol arka gibi... onların hepsini eşit konuma getiriceksiniz... uyduların ses seviyesini eşitliceksiniz.. bazıları tamamen kapalı görünüyo çünkü.. zaten hepiniz bilirsiniz bahsettiğim yeri

Genelde webcam driverlarının hep gıcık bir tarafı olmuştur. Bu yüzden webcamim var ama takıp driver kurmaya bile üşeniyorum...

Aslında formatdan sonra ilk webcam driverı kurmak ses kartı ve driverı için daha sağlıklı demekki... bir de öyle denemek lazım.. webcam i sonradan yüklersek sorun oluyo..

• Slm beyler...

Vista 64 bit yükledim.... Auzentech x-fi ses kartımın driverını kurdum ancak kafamı meşgul eden bi sorun var... XP de aşağıdaki kırmızı elips içine aldığım yer işaretlenebilirken vistada bu olmuyo... Kullandığım winamp sürümü 2.95... sizde durum nedir ? Vista kullananlar benim için denerse çok sevinirim..

Bu arada ses kalitesi fena değil ama sanki XP ye göre biraz kötü gibi

##  AUZEN X-FI PRELUDE 7.1 SES KARTI  ##

• Darkchild sana bir şey sormak istiyorum

Sen Audigy 2 Zs den Auzen X-Fi ye geçtin galiba peki Daha sonra 2 sini beraber test ettinmi

yani mesala X-fi xtreme music ile Zs dinleyen biri Zs nin daha doğal ses ve sesin tane tane anlaşılır bir şekilde geldiğini ferkedebilir acaba bu durum Auzen X-fi dede geçerlimi
  • quote:

Orjinalden alıntı: victorist

Darkchild sana bir şey sormak istiyorum

Sen Audigy 2 Zs den Auzen X-Fi ye geçtin galiba peki Daha sonra 2 sini beraber test ettinmi

yani mesala X-fi xtreme music ile Zs dinleyen biri Zs nin daha doğal ses ve sesin tane tane anlaşılır bir şekilde geldiğini ferkedebilir acaba bu durum Auzen X-fi dede geçerlimi

Evet ZS ile Auzen X-fi arasında fark var.. özellikle bas ve enstrumanlarda belli oluyo... ama herkes farkedemeyebilir...
  • Bence X-Fi işlemcisi doğal sesi bozarak yapaylaştırıyor bu Müzik tutkunları ve kaliteli ses arayanlar için pek hoş birşey değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: victorist

Bence X-Fi işlemcisi doğal sesi bozarak yapaylaştırıyor bu Müzik tutkunları ve kaliteli ses arayanlar için pek hoş birşey değil

Valla değiştirdiğini zannetmiyorum... çünkü A2 zs den bi anda geçtim X-fi 'a seste anormallik yada yapaylık görmüyorum... bu bozulma genelde dandik mp3 çalan programlar... EQ, efektler ve eklentilerle olur... (bence )

Mesela ne zaman görüyorum bu yapaylığı... normalde winamp 2.xx serisi kullanan biriyim ve 5 serisi yükleyince yada media player kullanınca... yada EQ açınca vs.. :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 28 Temmuz 2008; 16:43:08 >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.