Şimdi Ara

Autodesk | AutoCAD WS for Iphone/Ipad

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Autocad kullananlar için süper bir çözüm.

• hocam denedın mı ucretsız mı be denıyorum payment metod filan demeye basladı yıkıldım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KcRasco

hocam denedın mı ucretsız mı be denıyorum payment metod filan demeye basladı yıkıldım...

Yoo ücretsiz. Hem Iphone 2g ye kurdum hem de bilgisayardan web browser içinden kullandım.

2g' biraz kastı ama çalışıyor.

edit:
    http://www.autocadws.com/mobile/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurol -- 5 Aralık 2010; 22:58:17 >
  • IPhone da pek verimli olmaz ama ipadde guzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canka1

IPhone da pek verimli olmaz ama ipadde guzel olur.

EN AZINDAN PROJEYE BAKILABILIR EN BASI SEKILDE DE OLSA
  • quote:

Orijinalden alıntı: KcRasco

quote:

Orijinalden alıntı: Canka1

IPhone da pek verimli olmaz ama ipadde guzel olur.

EN AZINDAN PROJEYE BAKILABILIR EN BASI SEKILDE DE OLSA

anca o olur zaten
  • 4 yada 3GS ile deneyen olur ve yorum yazarsa sevinirim. 2G de çok karmaşık olmayan çizimlerde görüntüleme kabul edilebilir hızda.
  • Projeleri web e upload edip server üzerinden acıyorsunuz. Cihaza kaydolmuyor. Bu yüzden indirme süresi kadar beklemek gerekiyor. Bence pek kullanışlı değil özellikle de küçük ekranda ölçüm veya çizim yapmak işkence. Tum paftanın küçük bir kısmını görerek çalışmak da pek hos olmuyor.
    Bize yine is istasyonunun hamallığını yapmak dusuyor ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kymelria

Projeleri web e upload edip server üzerinden acıyorsunuz. Cihaza kaydolmuyor. Bu yüzden indirme süresi kadar beklemek gerekiyor. Bence pek kullanışlı değil özellikle de küçük ekranda ölçüm veya çizim yapmak işkence. Tum paftanın küçük bir kısmını görerek çalışmak da pek hos olmuyor.
    Bize yine is istasyonunun hamallığını yapmak dusuyor ;)

Elbette, buna kimse itiraz edemez. İş istasyonu hem de iyi bir iş istasyonu lazım.

Ancak yine de acil bir durumda cep telefonundan bir ayrıntıyı görüntülemek hoş bir ayrıcalık.
  • hem 3gs de hemde 4s de kullandım ikisinde de sorunsuz çalışıyor. acil durumlarda mail ile gelen dosyaları açık bakabiliyorsunuz, biraz zor olmaklar birlikte çizim bile yapabiliyorsunuz. bence çok kullanışlı, özellikle röleve alırken gerçekten çok işe yarıyor. yakında ipad de kullanıcam o zamanki performansını da söylerim.

ben 25 mb lık dosyaları açtım 4s de sorunsuz bir şekilde kullandım. zoom in pan çok düzgün çalışıyor.
  • şimdi telefonda ki autocad'den bilgisayardaki autocad gibi bir performans beklentisine girmek mantıksız olur. autocad ws bence yerinde ve anlık proje ihtiyaçları için oldukça kullanışlı bir program. bir çok durumda beni uzun bir koşuşturmadan kurtarıp yardımıma koşmuştur. bence tek eksiği ölçü verememek(distance iş görüyor ama yeterli değil) ve ortho yu açamamak. çünkü dik bir ölçü vermek için dik bir çizgiye yada birbirine paralel 2 nokta olması gerekiyor aksi takdirde mesafeyi açılı olarak veriyor bu da bazen ölçü hesaplamalarında sıkıntı yaratabiliyor.
  • offline bölümü var, o yüzden projelere offline olarak bakabiliyoruz ama elbette öncelikle server'dan indirmek gerekiyor ama bir kere indirdikten sonra o dosyaya bakmak için internet bağlantısı gerektirmiyor. onun dışında offline depolama kotasınıda belirleyebiliyoruz. kısa bir süre önce update geldi ve çok daha başarılı oldu. şantiyede tek kelimeyle yeri geldiğinde hayat kurtarıyor. tabi küçük şantiyeler için söylüyorum. yanınızda bilgisayar olmuyor, acil bir şey gerekiyor maille yollanıyor ve en azından gerekli bölüme bakabiliyoruz ancak tabi ki edit işi zor. ipad'de daha başarılı olacağı kesin telefona göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: k@l-el

offline bölümü var, o yüzden projelere offline olarak bakabiliyoruz ama elbette öncelikle server'dan indirmek gerekiyor ama bir kere indirdikten sonra o dosyaya bakmak için internet bağlantısı gerektirmiyor. onun dışında offline depolama kotasınıda belirleyebiliyoruz. kısa bir süre önce update geldi ve çok daha başarılı oldu. şantiyede tek kelimeyle yeri geldiğinde hayat kurtarıyor. tabi küçük şantiyeler için söylüyorum. yanınızda bilgisayar olmuyor, acil bir şey gerekiyor maille yollanıyor ve en azından gerekli bölüme bakabiliyoruz ancak tabi ki edit işi zor. ipad'de daha başarılı olacağı kesin telefona göre.

1-Autocadi ipadde deneyen var mı?
    2-Çok kaygan, şantiyede düşmesini nasıl önlüyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İpad ile iphone arasında çizimleri nasıl paylaşabiliyorsunuz?
    Yeni çizim yüklediğimizde diğer cihaza da geçmesini nasıl sağlıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: celalsungur

İpad ile iphone arasında çizimleri nasıl paylaşabiliyorsunuz?
    Yeni çizim yüklediğimizde diğer cihaza da geçmesini nasıl sağlıyoruz.

Bence autocad çizimini servera yükşemekle uğraşmayın boşa zaman kaybı direk kendinize mail atın böylece hem ipad de hem iphone da kolayca maile girip açarsınız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.