Şimdi Ara

Autocad, Solidworks, Catia programlarını sorunsuz çalıştırabilecek bilgisayar tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
19.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yalnız arkadaş amatör kendi evinde çalışmak üzere bir makine toplamıyor, fabrikada üretim amaçlı şirkete alınacak bir sistem için tavsiye istemiş. Öteki türlü benim de tercihim yüksek donanımlı bir oyun kartı yönünde olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Yalnız arkadaş amatör kendi evinde çalışmak üzere bir makine toplamıyor, fabrikada üretim amaçlı şirkete alınacak bir sistem için tavsiye istemiş. Öteki türlü benim de tercihim yüksek donanımlı bir oyun kartı yönünde olurdu.
    Benim de değindim nokta bu. Gpu gücü olarak aynı fiyatta quadro ve gtx kartları arasında ciddi fark var. Quadrolar çok zayıf ve sırf iş için kullanacak diye parasını çöpe atmasına gerek yok. Aynı işi oyuncu kartlarıyla daha çok performans alarak ya da daha ucuza mal edebilir.
  • HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Ama sırf grafik gücü olarak değerlendirme bu kartları, hesaplama işlemlerinde fp64 olarak oyun kartları çok zayıflar. Bir de sürücü konusunda o yazılıma uygun hazırlanan onaylı sürücüler hep performans olarak öne çıkar ama asıl önemli olan kısmı güvenilir olmalarıdır.
  • Father Torque kullanıcısına yanıt
    Elbette kağıt üstünde değerlere göre bir kanıya varıp değerlendirme yapılmamalı. Ben gerçek hayatta kullanıp tecrübe ettiğim ve daha sonra da araştırmasını yaptığım için bu konuda bu uyarıları yapıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-480-polaris-10,4616-8.html

RX480 solidworks, catia gibi programlarda beklenenden iyi iş görüyor. Haliylen onun hızlandırılmışından ibaret olan RX580 de iyi çalışacaktır. Şayet workstation gpu kullanılmayacaksa rx580'i önerebilirim.

RX 580 solidworks benchmarkı için:

https://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-RX-580-Laptop-GPU.215184.0.html

• Herkes öneride bulunmuş bir ton hepside doğru fakat. Eğer iş içinse toplama almamalısınız bence garanti peşinde koşarsınız sonra. Dell, Hp, Lenovo arasından tercih yapabilirsiniz. Garsnti süresi boyunca değişim yapıyorlar diye biliyorum Dell ve HP. Lenovo değişim yapıyormu fikrim yok kullanmış olan arkadaşların lenovoyu savunması daha mantıklı olacaktır. Hem toplama aldığınızda garanti uzatma şansınız yok Dellde uzatıp uzatıp kullanabilirsiniz. Ne kadar gözünüze pahalı gelsede ilerde oluşabilecek daha yüklü zararlardan kurtarır sizi markalı sistemler.
    Edit: Bide "Boxx" var hiç kullanmadım. Ve kullanan birine rastlamadım fakat cihazları güzel duruyor. TRdeki hizmeti hakkında bilgim yok ama araştırabilirsiniz isterseniz onuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bseeek -- 15 Eylül 2018; 19:47:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evde kendimizin kullanacağı Solid, Autocad kaldırabilecek bir laptop almak istersek, F/P olarak hangisini önerirsiniz?
  • hamemo kullanıcısına yanıt
    güncelleyelim bu soruyu.
    ekran kartını mı ön plana çıkarmalıyız işlemciyi mi
    amacımız gtx 1050 li sistem mi olmalı i7 7700hq-8. nesil h mı ?
    tahminimce i5 8.nesil h + mx150 yeterli olcaktır ama
  • Intel Core i7 7700K 4.2GHz 8MB Cache LGA 1151 Kaby Lake İşlemc
    Asus H110M-D Intel H110 2133MHz DDR4 mATX Anakart
    Hi-Level 8GB 2400MHz DDR4 HLV-PC19200D4-8G Bellek
    WD 1TB PURPLE 5400RPM 64MB SATA3 7/24 WD10PUR
    ADATA 240GB SU650 SSD Disk ASU650SS-240GT-C NAND Flash,2.5",520-
    Palit Nvidia GeForce GT 730 DDR3 Graphics Card 64bit 16x dx12
    Dark N5 400W Mid Tower Kasa MPN: DKCHN5P480BR
    ASUS 23.6" VS247NR 5ms Full HD DVI D-Sub MONİTÖR
    kdv dahil 1177 dolar demişler
    1300 & 1400 dolarlara kadar çıkabilir fiyat olarak

Autocad programını kullanıyorum 3d olarak ısı tesisi çiziyoruz bilgisayarcı bunu yollamış sizin tavsiyeniz nedir bu iş görür mü
    Şuan kendi Laptobumu kullanıyorum (MSI CX61 2QC-1862XTR Intel Core i7 4712MQ 2.3GHz / 3.3GHz 8GB 1TB 15.6" + samsung 850 evo 240gb ) kendi bilgisayarımda 3d çalışırken tüm parçaları birleştirince kasıyor donuyor kapanıyor tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: bseeek

Herkes öneride bulunmuş bir ton hepside doğru fakat. Eğer iş içinse toplama almamalısınız bence garanti peşinde koşarsınız sonra. Dell, Hp, Lenovo arasından tercih yapabilirsiniz. Garsnti süresi boyunca değişim yapıyorlar diye biliyorum Dell ve HP. Lenovo değişim yapıyormu fikrim yok kullanmış olan arkadaşların lenovoyu savunması daha mantıklı olacaktır. Hem toplama aldığınızda garanti uzatma şansınız yok Dellde uzatıp uzatıp kullanabilirsiniz. Ne kadar gözünüze pahalı gelsede ilerde oluşabilecek daha yüklü zararlardan kurtarır sizi markalı sistemler.
    Edit: Bide "Boxx" var hiç kullanmadım. Ve kullanan birine rastlamadım fakat cihazları güzel duruyor. TRdeki hizmeti hakkında bilgim yok ama araştırabilirsiniz isterseniz onuda.
    Katılıyorum. Patron sen değilsen toplama pc başını ağrıtabilir. Bence de arkadaşın dediği gibi yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: andriace

Intel Core i7 7700K 4.2GHz 8MB Cache LGA 1151 Kaby Lake İşlemc

Autocad programını kullanıyorum 3d olarak ısı tesisi çiziyoruz bilgisayarcı bunu yollamış sizin tavsiyeniz nedir bu iş görür mü
    Şuan kendi Laptobumu kullanıyorum (MSI CX61 2QC-1862XTR Intel Core i7 4712MQ 2.3GHz / 3.3GHz 8GB 1TB 15.6" + samsung 850 evo 240gb ) kendi bilgisayarımda 3d çalışırken tüm parçaları birleştirince kasıyor donuyor kapanıyor tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler
    Bu saatten sonra i7 7700k alınmaz. Anakart o işlemciye yetersiz ve Ram düşük. Çok dengesiz bir sistem olmuş. Sakın almayın.

Önerim: Kasa 6610 TL. https://prnt.sc/luhb4k
    https://www.incehesap.com

Monitör: https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2476-smhd-23-8-4ms-analog-hdmi-display-full-hd-ips-monitor-p-HBV0000011DHR?magaza=Tekramarket

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 13 Aralık 2018; 16:40:36 >

• quote:

Intel Core i7 7700K 4.2GHz 8MB Cache LGA 1151 Kaby Lake İşlemc

Anakart ram ıslemci üçlüsü fail hocam. O işlemciyi o anakarta takmanın bir mantığı yok . Ram de marka olarak güven vermemesi dışında 2x8 3000mhz bir ram tavsiye ederim.

• Monitör neden beğenmediniz sıkıntı nedir neye dikkat etmeliyim

• andriace kullanıcısına yanıt
    Monitör tercihinize karışamam, ama size önerilen o sistemi sakın almayın:D
  • WmGMD W kullanıcısına yanıt
    ram olarak o fiyatlara yakın ne önerirsiniz "Frank Sobotka" nın önerdiği sistemle uyumlu olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andriace -- 14 Aralık 2018; 11:52:2 >
  • hocam birde bu bilgisayar işyerine alınacak autocad ilerde solidworks için ekran kartı çok önemlimi oyun oynanmayacak daha uygun ekran kartı kullanılabilirmi kullanılırsa tavsiyeleriniz nelert

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andriace -- 14 Aralık 2018; 12:36:34 >
  • quote:

hocam birde bu bilgisayar işyerine alınacak autocad ilerde solidworks için ekran kartı çok önemlimi oyun oynanmayacak daha uygun ekran kartı kullanılabilirmi kullanılırsa tavsiyeleriniz nelert
    Hocam kullanacağınız programlar konusunda çok bilgim olmadığından yanlış yönlendirmek istemem. Şu haliyle dediğim gibi h110 chipset anakarta 7700k taktığınız da işlemciyi adam gibi gücünde kullanamayacaksınız. Ayrıca anakart da ağlayacak açıkcası. 8 gb ram de günümüz için yetersiz ve single channel olması bir çok konuda performans düşürüyor. En azından 2 tane 8 lik ve 3000 mhz civarında alırsanız fark yaratır.
  • quote:

ram olarak o fiyatlara yakın ne önerirsiniz "Frank Sobotka" nın önerdiği sistemle uyumlu olarak
    Hocam arkadaşın attığı ram ler den kullanıyorum bende ufak bir oc ile 2866 yada 2933 mhz de kullanabilirsiniz. Yok ben oc yapmam dersenizhttps://www.epttavm.com/item/57019076_corsair-16-gb-corsair-ddr4-cmk16gx4m2b3000c15r-3000mhz-2x8?ref=Cimri.com&utm_source=Cimri.com&utm_medium=fiyat-kiyaslama&utm_campaign=Cimri

bu tarz bir şey alabilirsiniz daha uyguna da var bazı yerlerde 800 tl civarına ama o siteleri kullanmadığım için bir şey diyemiyorum yine isterseniz linklerini atarım.

• andriace kullanıcısına yanıt
    islemcinin icindeki hd630 autocad 2d icin gayet yeterli. Onerdikleri gt 730, hd630 dan daha kotu bir ekrankarti. Benim anlamadigim daha dusuk maliyete mi getirmek istiyorsunuz. o zaman i5 8400 alin, yaninada gt 1030 ekrankarti alisiniz. Boylece maliyet duser. Yinede ortalama uzeri bir pc niz olmus olur. ileride gpu upgrade her zaman yapilabilir. is yerine alinacaksa daha elegant bir kasa fena olmaz, gerci kasa masanin altinda duracaksa fark etmez. kasa olarak 5 fanli dark n10 veya türevlerini öneririm. kasa ici hava sirkulasyonu iyi olmasi, benim icin onemli.. monitor olarak 75hz ve yukarisini tercih edin , IPS panel veya VA panel olabilir, ips in gorus acisi ve renk canliligi daha iyidir. tn panel olmasada olur. mavi isik filitreli olursa goz sagligi icin iyi. flickerfree ozelliginide arastirabilirsiniz.

• quote:

hocam birde bu bilgisayar işyerine alınacak autocad ilerde solidworks için ekran kartı çok önemlimi oyun oynanmayacak daha uygun ekran kartı kullanılabilirmi kullanılırsa tavsiyeleriniz nelert
    Siz bütçe 1400 dolar deyince i7-8700 ve gtx 1050 ti önerdim ama bütçe düşecekse Mukarnas'ın dediği gibi i5-8400 ve gt 1030 alabilirsiniz. 7700k'lı sistemi sakın almayın. Çok dengesiz bir sistem. Ram'i 3000mhz alacaksanız anakartı Z370 serisi almanız gerek. B360 anakartlar 2666mhz'ye kadar destek veriyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.