Şimdi Ara

Audio Technica ATH-CKS77X incelemem (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
337
Cevap
10
Favori
21.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oguzhan

Kulaklığı başta beğenmediğim için abime vermiştim. Kendisi kulaklığı yaklaşık 100 saat civarı burn in etmiş. Tekrar test ettiğimde sesin epey değiştiğini fark ettim. Basslar daha kontrollü hale gelmiş. Daha tok ve yerinde vuruyor. Tizler biraz daha törpülenmiş.
    Cks77 ile kıyaslarsak;
    # Basslar daha yoğun ve hacimli.
    # üst tizlerin kalitesi biraz daha iyi.
    # ziller daha vurgulu ve kaliteli
    # sanatçı biraz daha önde olmalıydı. Bu konuda cks77 bence daha iyi.
    # sibilance konusunda cks77 daha iyi.

X serisi hakkında görüşlerim;
    # x serisinin en büyük artısı sahne olmuş. 77x/55x 2 modelinde düz modellerine göre sahnesi daha geniş.
    # Malzeme konusunda x modellerinde kalite arttırılmış. Özellikle 77x de...
    # 55x ile 77x arasında ses konusunda epey fark var. Bütçesi olanlara 77x tavsiye ederim.

55x ile 77x arasında ses konusundaki farkı acaba biraz daha açabilirmisiniz? Aradaki fark tam olarak ne acaba? Çok teşekkürler.

• cokoy kullanıcısına yanıt
    Ziller bariz biçimde daha net. Sahne bariz fark edilebilir seviyede daha geniş. Cks55x de sanatçı daha önde fark edilebilir ama netlik konusunda 77x den kötü. Cks77x de her ne kadar arkadada olsa daha net. Enstrumanlardan daha ayrık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlısıyla ben de az önce siparişimi geçmiş bulunmaktayım cdjapan'dan paypal ile. Ürünü ems kargo (acele posta) ile istedim en pahalı ve hızlı gözüken buydu. Umarım bir gümrük sorunu falan yaşanmaz. Birde merak ettiğim acaba kaç günde elime ulaşır?

Bu arada sanırım biraz paypal biraz da banka komisyon aldı benim alışverişten :/ Tl olarak 160.99 liraya geldi.
    üstüne bankaya 8 lira ödedim ve 8 taksite böldürdüm. Kısaca 8 taksit 168.99 türk lirasına satın almış oldum.
    Umarım uzun yıllar sağlamlığıyla hizmet eden ve ses olarakta beni tatmin eden bir ürün olur.
  • ZlatanAhmedovic kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Benim 20 gün oldu sipariş vereli, istanbul da yaşıyorum.
    Bugün bekliyorum gelmesini, bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtnozn -- 20 Ocak 2014; 11:06:44 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan

Ziller bariz biçimde daha net. Sahne bariz fark edilebilir seviyede daha geniş. Cks55x de sanatçı daha önde fark edilebilir ama netlik konusunda 77x den kötü. Cks77x de her ne kadar arkadada olsa daha net. Enstrumanlardan daha ayrık.

Çok teşekkürler,ben telefonda da kullanabilmem için cks55xis düşünüyordum,fakat bu durumda 77x'e yönelmem gerekecek gibi duruyor,keşke 77x'in mikrofonlusu olsaydı.
  • cokoy kullanıcısına yanıt
    Haklısınız bencede 77x modelinin mikrofonlusu olmalıydı. Sonradan çıkartabilirler

• oguzhan kullanıcısına yanıt
    Bu arada yanlış anlamadıysam 77x'i önce belli bir süre sizde daha sonra da abi'nizde 100 saat kadar burn in olmuş, peki 55x'i test etmeden önce acaba kulaklık yeterince burn in olmuşmuydu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cokoy

Bu arada yanlış anlamadıysam 77x'i önce belli bir süre sizde daha sonra da abi'nizde 100 saat kadar burn in olmuş, peki 55x'i test etmeden önce acaba kulaklık yeterince burn in olmuşmuydu?

55x burn-in yapıldı. 55X'de fark hissedemedim burn-in sonrasında.
  • Çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtnozn

Hayırlı olsun. Benim 20 gün oldu sipariş vereli, istanbul da yaşıyorum.
    Bugün bekliyorum gelmesini, bakalım

Hocam geldimi kulaklığınız?
    Siz de mi ems ile sipariş etmiştiniz?
  • Kulaklığım dün geldi sonunda Ahmet. Evet ems posta ile sipariş vermiştim. 2 günde Türkiye'ye gelen ürün elime 22 gün sonra geçti. Garip herhalde. Umarım senin ki çok daha çabuk gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtnozn -- 23 Ocak 2014; 20:06:34 >
  • Burn in yapıyor - yapacak olan arkadaşlara benimde bir katkım olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=T1xWuebsb5o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtnozn -- 23 Ocak 2014; 21:17:10 >
  • quote:

Kulaklığım dün geldi sonunda Ahmet. Evet ems posta ile sipariş vermiştim. 2 günde Türkiye'ye gelen ürün elime 22 gün sonra geçti. Garip herhalde. Umarım senin ki çok daha çabuk gelir

Gerçekten çok tuhaf işler dönüyor bu gümrük ve yurtiçi dağıtım işinde. Sal (en ucuz takipsiz kargo) ile istenip 15 günde gelenler var. EMS ye bir dolu para verip 22 gün beklemek çok saçma. Umarım benim sürecimde bu kadar uzamaz. Adres değişikliğim olacak şubat başında. Birde hocam siz kargo takibini nasıl yaptınız? bana cd japan'ın verdiği takip kodu ve linki sadece paketin japonyadaki işlemleri için geçerliymiş gibi geldi. Uluslar arası durumunu nasıl takip edeceğiz acaba paketin?

• ZlatanAhmedovic kullanıcısına yanıt
    http://www.ptt.gov.tr/index.snet?wapp=internationalDeliveryTracking_tr

Burdan takip edebilirsin. Yani dediğin gibi çok saçma oldu benimkisi. Sende olmasın kötü bir durum gerçekten.
  • quote:

Burdan takip edebilirsin. Yani dediğin gibi çok saçma oldu benimkisi. Sende olmasın kötü bir durum gerçekten.

Hocam 24'ünden beri hiç gelişme olmadı. Upim'i arayıp sordum, torbaya eklendi dedi kaldı bu, noldu dedim. (ulaşana kadar canım çıktı) bayan gümrüğe takılmış, kontrolden sonra adresinize gönderilir dedi. peki dedim ne kadar sürer? "bu hafta orada geçer" dedi. ben de; 'gümrüğe ulaşma şansım yok mu? orayı arayıp süreci hızlandırmalarını istesem' deyince, 444 17 88'i arayın istanbul başakşehir gümrüğü diye söylerseniz numarasını verirler dedi. Aramadım artık orayı. Yarın ararım belki. Kargo gelse bu hafta sonu balıkesire dönecektim. (öğrenciyim)

• quote:

Orijinalden alıntı: ZlatanAhmedovic

Hayırlısıyla ben de az önce siparişimi geçmiş bulunmaktayım cdjapan'dan paypal ile. Ürünü ems kargo (acele posta) ile istedim en pahalı ve hızlı gözüken buydu. Umarım bir gümrük sorunu falan yaşanmaz. Birde merak ettiğim acaba kaç günde elime ulaşır?

Bu arada sanırım biraz paypal biraz da banka komisyon aldı benim alışverişten :/ Tl olarak 160.99 liraya geldi.
    üstüne bankaya 8 lira ödedim ve 8 taksite böldürdüm. Kısaca 8 taksit 168.99 türk lirasına satın almış oldum.
    Umarım uzun yıllar sağlamlığıyla hizmet eden ve ses olarakta beni tatmin eden bir ürün olur.

Hocam taksit işlemini nasıl yaptın ?

• Alışveriş esnasında taksit yapma gibi bir imkan söz konusu değil ne yazık ki. Ben bankanın sağladığı imkanlardan yararlandım. Kısaca bankaya taksitlendirttim ücret karşılığı. @anilcanmutlu
  • İş Bankası'nda böyle bir imkan var mı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: ZlatanAhmedovic

quote:

Hocam 24'ünden beri hiç gelişme olmadı. Upim'i arayıp sordum, torbaya eklendi dedi kaldı bu, noldu dedim. (ulaşana kadar canım çıktı) bayan gümrüğe takılmış, kontrolden sonra adresinize gönderilir dedi. peki dedim ne kadar sürer? "bu hafta orada geçer" dedi. ben de; 'gümrüğe ulaşma şansım yok mu? orayı arayıp süreci hızlandırmalarını istesem' deyince, 444 17 88'i arayın istanbul başakşehir gümrüğü diye söylerseniz numarasını verirler dedi. Aramadım artık orayı. Yarın ararım belki. Kargo gelse bu hafta sonu balıkesire dönecektim. (öğrenciyim)

hocam senin ürün geldi mi ? geldiyse eğer toplam kaç gün içerisinde elinde oldu ? bende dün ems ile sipariş verdim de kargoya verilmesini bekliyorum. sanırım ellerinde siyah olanı yok.

• Hayır daha gelmedi, öyle çabuk gelecek gibi de durmuyor Allah belanı versin ptt ve gümrük demek istiyorum buradan. Ayrıca cdjapan 2. hatta 3. günde teslim etmişti ürünü kargoya. Ben ayın 19'unu 20'sine bağlayan gece sipariş ettim. 22'sinde kargolandı. Hayırlı olsun bu arada dolar bu haldeyken ne kadara mal oldu size TL bazında? @Nefy
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.