Şimdi Ara

Audio Technica ATH-CKS77X incelemem (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
10
Favori
21.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ZlatanAhmedovic

Hayır daha gelmedi, öyle çabuk gelecek gibi de durmuyor Allah belanı versin ptt ve gümrük demek istiyorum buradan. Ayrıca cdjapan 2. hatta 3. günde teslim etmişti ürünü kargoya. Ben ayın 19'unu 20'sine bağlayan gece sipariş ettim. 22'sinde kargolandı. Hayırlı olsun bu arada dolar bu haldeyken ne kadara mal oldu size TL bazında? @Nefy

teşekkür ederim hocam. yalnız elime geçmeden bu hayırlı olsun lafı doldurmuyor içini, ayrıca da benim içimi :) bana 162 küsüre mal oldu toplam ems ile. ürün şuanda nerede sizin ? geldi sanırım buraya ama size gelemedi doğru mu anlıyorum. hiç böyle bir tecrübem de yok olaydan da anlamıyorum, bekleyeceğiz bakalım. kargoya verselerde şu ems numarası bir düşşe de içim azıcık rahatlasa, hiç bir hareketlilik yok bende şuan. sizinkini 3 gün sonra vermişler kargoya benimkinide yarın bir gün verirler herhalde. yav koca koca adamlar düştüğümüz duruma bak, vergisini yediğimin ülkesi.

• Vergili garantili alacam desen bulamıyorsun ki memlekette bu kulaklığı... Aynen dediğin gibi benimki TR'ye indi, gümrük kontrolde. Pim Ukim arası mekik dokuyor. Ne yapıyorlar da süreci bu kadar uzatıyorlar çok merak ediyorum doğrusu. Yavan herifler.

@Nefy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZlatanAhmedovic -- 30 Ocak 2014; 21:56:58 >
  • ZlatanAhmedovic kullanıcısına yanıt
    o da var tabi her ürün de gelmiyor. bürokrasi bu memleketin gelişimini yavaşlatan önemli etkenlerden olmuştur her zaman. kimse işini tam ve eksiksiz yapmaz, normal saygı kavramının bile içini dolduramamışken iş saygısı, ahlakı da tabii olarak yerlerde oluyor. işin prosedür olarakta gereksiz milyon tane şeye boğulduğundan bahsetmedim bile bak. neyse hocam geldiğinde haberdar edersen veya gidişatla ilgilide bilgi verirsen sevinirim. en azından neler yaşayacağımı önceden bilirim :) umarım en kısa zamanda elinde olur ürün.
  • bende bugun siparis veriyorum cdjapan'dan umarim gumruk ve ptt'de sizler gibi beklemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ürün kargoya verildi bugün cdjapan tarafından. yani 5 gün sonra kargoya verilmiş oldu. black modelin stoğu 2 oldu şuanda. isteyen alabilir, bekleme yaşamaz.
  • Bende almayı düşünüyorum. Benim nedense kırmızı rengi hoşuma gitti. Alan var mıdır? Herkes siyah renk mi alıyor
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    İlk sayfadaki arkadaşın incelemesindeki kulaklık rengi kırmızı. Farketmedin sanırım dostum.
  • Benimki daha gelmedi. İnşallah bu hafta gelir. Eğer önümüzdeki haftaya sarkarsa baya sıkıntı olacak benim için.
  • benim ki bugün japonya'dan yola çıktı. şu gümrüğe bir gelsede ne bekleyeceksek ondan sonra beklemeye başlasak. baya da bekleyeceğiz anlaşılan.
  • Benim alet geldi sonunda :) 20 ocakta sipariş etmiştim, 7 şubatta elime geçti. 3 gün tedarik ve japonyadan Türkiye'ye geliş, 15 gün gümrük+ptt süreci şeklinde toplam 18 gün. Kargoyu teslim alırken de 3.60tl gümrük muayene ücreti ödedim. İlk izlenim olarak beklediğimi vermedi açıkcası, 30 liralık ex300'den farksız gibi an itibariyle. Fiio E06 amfi mevcut ama dediğim gibi çok uçuk birşey değilmiş, normal bir kulaklık, parasını hak ediyormu diye düşündürdü. Bakalım burn-in'den sonra neler olacak. Kutusundan yaka klipsi çıkmaması da bir eksi bana göre.
  • dün itibariyle yani ayın 13 ü itibariyle testlim almış durumdayım. alacak arkadaşlara yardımcı olmak için süreçten kısaca bahsediyim. malum siteden ocak 29 da alışverişi tamamladım. stokta yoktu ve 3-7 gün arasında kargoya verilir yazıyordu. şubatın 3 ünde kargoya verildi. 6 sında gümrüğe girdi. dün yani ayın 13 ü de ank geldi ve geldiği an dağıtıma çıkarıldı. 2 saat içerisinde de elimdeydi. süreçleri her haliyle kopyalıyorum, alacak olanlara kolaylık olsun.

03/02/14 12:38 2014-02-03 12:38:00 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir JAPAN (Yurt Disi)
    03/02/14 23:43 2014-02-03 23:43:00 Receive item at office of exchange (Otb) Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi JAPAN (Yurt Disi)
    04/02/14 20:30 2014-02-04 20:30:00 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) JAPAN (Yurt Disi)
    05/02/14 12:55 2014-02-05 12:55:00 Send item abroad (EDI-received) Gonderi yurtdisina sevk edildi JAPAN (Yurt Disi)
    06/02/14 08:42 2014-02-06 08:42:39 Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi TÜRKIYE
    06/02/14 11:06 2014-02-06 11:06:14 Send item to customs (Inb) Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) TÜRKIYE
    12/02/14 12:24 2014-02-12 12:24:32 Send item to domestic location (Inb) Gönderi Yurt Içi Merkezine Sevk Edildi TÜRKIYE
    12/02/14 12:25 2014-02-12 12:25:56 Send item to domestic location (Inb) Gönderi Yurt Içi Merkezine Sevk Edildi TÜRKIYE
    13/02/14 10:34 2014-02-13 10:34:59 Unsuccessful item delivery attempt (Inb) Teslim girisiminde bulunuldu veya Teslim edilemedi (Gelen) TÜRKIYE
    13/02/14 17:13 2014-02-13 17:13:33 Deliver item (Inb) Gonderi teslim edildi (Gelen) TÜRKIYE

1.Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
    06/02/2014 11:06:14
    2.Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
    06/02/2014 11:06:14
    3.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
    06/02/2014 17:06:16
    4.Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
    10/02/2014 10:07:00
    5.Gümrükten Çıktı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
    12/02/2014 12:24:32
    6.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
    12/02/2014 12:24:33
    7.Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - ANKARA(ANKARA KARGO DAĞ.MER/ANKARA KARGO DAĞ.MER)
    13/02/2014 09:50:09
    8.Dağıtıcıya Verildi - ANKARA(ANKARA KARGO DAĞ.MER/ANKARA KARGO DAĞ.MER)
    13/02/2014 10:34:59
    9.Teslim Edildi - ANKARA(ANKARA KARGO DAĞ.MER/ANKARA KARGO DAĞ.MER)
    13/02/2014 17:13:33

1 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 06/02/2014 Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
    2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 06/02/2014 Gümrüğe Sevk Edildi
    3 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 06/02/2014 Torbaya Eklendi
    4 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 10/02/2014 Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı
    5 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 12/02/2014 Zimmet Edildi (492103)
    6 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 12/02/2014 Gümrükten Çıktı
    7 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 12/02/2014 Torbaya Eklendi
    8 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 12/02/2014 Zimmet Alındı (492108)
    9 ANKARA KARGO DAĞ.MER/ANKARA KARGO DAĞ.MER 13/02/2014 Dağıtıcıya Verildi
    10 ANKARA KARGO DAĞ.MER/ANKARA KARGO DAĞ.MER 13/02/2014 Teslim Edildi
    11 ANKARA KARGO DAĞ.MER/ANKARA KARGO DAĞ.MER 13/02/2014 Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı

hepsinden sonra ürüne gelirsek. dinlediğim cihaz sony s639f. tabi daha burn-in olmadan yorum yaptığımı söylememe gerek yok. ürün oldukça şık. malzeme kalitesi üst düzey. kulağa oturması çok iyi, düşme ihtimali çok az. kulaktayken dışarıya abartılı olmasada ses veriyor. yani en basit anlatımla otobüste yanınızda oturan kişi çok fazla olmasa da sesi duyar, tabi ses çok açıksa. ben son sese göre yorum yapıyorum.

alacaklar için söyleyebileceğim en önemli şey bu ürünün tam bir bass kulaklığı oluşu. yani fazla basstan rahatsız oluyorsanız, bu konuya dikkat etmenizi öneririm. kulaklık çok güçlü basslar sunuyor çünkü. sahnesi, tizleri, midleri için inceleme yapan arkadaşlara aynen katıldığımı söylemem gerek. her ses kulağınızda. malzeme kalitesi çok hoşuma gitti benim, tekrar etmek isterim. kablosu, kablo kalınlığı çok hoş seviyede. umarım milyon tane kulaklıkta yaşadığım kablo sertleşmesini bunda yaşamam.

ekstra sorusu olan olursa her türlü cevaplarım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nefy -- 14 Şubat 2014; 2:48:25 >

• oguzhan kullanıcısına yanıt
    Günlük hayatınızda sıkça kullandığınız yada en beğendiğiniz kulak içi kulaklık hangisi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

Günlük hayatınızda sıkça kullandığınız yada en beğendiğiniz kulak içi kulaklık hangisi?

Ben aslında tam olarak istediğim kulaklığı bulamadım. En çok hoşuma giden ise PFE122 oldu. Oldukça iyi tizleri var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan

quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

Ben aslında tam olarak istediğim kulaklığı bulamadım. En çok hoşuma giden ise PFE122 oldu. Oldukça iyi tizleri var.

Teşekkürler shure 215 incelemenizi okudum. Pek beğenmediğiniz anlaşılıyor:) Bende mükemmel kulaklığı arıyorum.

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Malzeme kalitesi olarak fiyatına göre oldukça iyi. Sadece üst frekanslar sıkıntılı. Oldukça az.
  • Burn in süreside geçti fakat cks77x de bass lar yoğun ama bu müziğin içinde kaliteli olarak hissetmiyorsunuz...Boğuk bir bass var, kulağı rahatsız eden...Açıkçası 77x benim için hayal kırıklığı oldu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizilok

Burn in süreside geçti fakat cks77x de bass lar yoğun ama bu müziğin içinde kaliteli olarak hissetmiyorsunuz...Boğuk bir bass var, kulağı rahatsız eden...Açıkçası 77x benim için hayal kırıklığı oldu...

Kullandığın cihaz ile alakalı .

Htc One ' da beats audio'yu aktif edip eq oynaması yapmadan istediğim kalitede sesi alıyorken ;

iphone 5s ' e takınca tizleri kulak tırmalayan , s ' leri patlatan bir kulaklıkla karşılaştım . Bass denilen birşey yoktu . Ciddi manada başka kulaklıkla dinliyorum gibi geldi. Eq ' yu derin moduna aldım , kulaklık kendine geldi .

s2'dede aynı şeyi yaşadım . Poweramp'dan oynamalarımla üst düzey sese ulaştım .

Cowon D2'ye takınca ise flat ayarlarda bile iyi ses aldım .

cks90 , cx300 , vibe 2 gibi kulaklıklar eq ayarı istemiyordu . Taktığım her cihazdan 3 aşağı , 5 yukarı aynı sesi aldım . Ama bu kulaklık kesinlikle kaynağa göre eq ayarı istiyor . Cihazdan cihaza kulaklık performansının bu denli değişmesini garipsedim .

5s'de eq ' yu derin moduna almayınca, kulaklık cx300 'den beter çalışıyor ama derine alına Htc One ' ın biraz daha bassız hali gibi oluyor .

Sanırım bu , firmaların flat ses ayarlarını kendi kulaklıklarına göre düzenlemesinden oluyor . Genelde insanlar artık cihaz beraberindeki kulaklıkları kullanıyor. Başka kulaklık takınca özellikle akıllı telefonlarda eq ayarı şart oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 13 Nisan 2014; 19:47:34 >

• Sansa clip+ cihaz , cks99 dinleme fırsatım oldu ve bence cks99 da basslar çok daha dengeli müziğin içinde ve çok daha kaliteli...
  • quote:

Sansa clip+ cihaz , cks99 dinleme fırsatım oldu ve bence cks99 da basslar çok daha dengeli müziğin içinde ve çok daha kaliteli...

Cks99 yanlis hatirlamiyorsam 2010 un kulakligi. Cks77x ile muadil olarak cikan bir kulaklik degil.

Cks77x ; cks90, cks99 ve cks77 nin yeni jenerasyonu olarak 1 sene önce piyasaya sürüldü.

Ben cks90 ve cks77x sahibiyim. Cks77x bariz derecede daha iyi. Cihazda kulakliga uygun eq ayarlari yapilmali. Cks99 u bilemeyecegim ama ayni firmanin eski kulakligi.

Genede birbirlerini aratacak kulakliklar degil sahsi gorusum

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

Sansa clip+ cihaz , cks99 dinleme fırsatım oldu ve bence cks99 da basslar çok daha dengeli müziğin içinde ve çok daha kaliteli...

Cks99 yanlis hatirlamiyorsam 2010 un kulakligi. Cks77x ile muadil olarak cikan bir kulaklik degil.

Cks77x ; cks90, cks99 ve cks77 nin yeni jenerasyonu olarak 1 sene önce piyasaya sürüldü.

Ben cks90 ve cks77x sahibiyim. Cks77x bariz derecede daha iyi. Cihazda kulakliga uygun eq ayarlari yapilmali. Cks99 u bilemeyecegim ama ayni firmanin eski kulakligi.

Genede birbirlerini aratacak kulakliklar degil sahsi gorusum

emre hocam merhaba;

bu konuda dikkat ediyorum da kulaklığını en çok sahiplenen kişiler arasındasınız , bu konuda ki cks77x alan 10 kişiden 7 si kulaklığını sattı ve halen ikinci el bölümünde aylardır satmak isteypte satamayan kişilerde var
    neden insanları kendi çizginize çekmeye çalışıyorsunuz anlamış değilim , siz beğeniyorsanız gerisi önemli değildir zaten , kimseye zorla beğendiremessiniz , kimsenin sizinle aynı şeyleri düşünmesini ya da hissetmesini sağlıyamassınız
    en iyi kulaklık diye bişey yoktur , insanların kulak zevkine , dinlediği müzik türüne , kullandığı ekipmanlarına uyum sağlayan kulaklıklar vardır
    siz cks77x te rap müzik dinlersiniz dub step dinlersiniz hoşunuza gider çünkü bu kulaklığın ses karakteri bu tarz müzik türleri için daha yatkındır ve idealdir
    ama metal müzik dinleyen , classic müzik dinleyen birisi için cks77x en iyisi ve en idealidir diyemezsiniz , firmanın burda birden fazla seri üretmesinin anlamıda budur kişilerin ihtiyaçlarına göre hareket etmesidir , mesela cks55 eski bi modeldir onun yerine cks55x çıkmıştır ama bu cks55 in eski bi kulaklık olduğunu ve kötü bi kulaklık olduğunu göstermez cks55x daha basslı gelebilirken cks55 biraz daha dengeli gelebilir , cks77 eski bi kulaklıktır onun yerine cks77x çıkmıştır ama cks77x cks77 ye nazaran bassların daha önde ve yoğun olduğu bi kulaklıktır , cks77 kullanan bi kişi belkide bu sebepten dolayı cks77x e geçmeyi gereksiz bulabilir
    cks90 eski bir kulaklıktı 5-6 yıllık bir mazisi vardı onun yerine firma 2012 yılının ekim ayında cks99 modelini çıkardı cks90 daki yoğun ve uzayan basslar yerine daha kısa ve dengeli basslar gelmişti , cks77 deki yüksek sayılabilcek midd ve tizzler daha da törpülenip cks99 da sunulmuştu , bundan çok değil 7 ay sonra 2013 ün nisan ayında sizin meşhur cks77x iniz satışa sunuldu , cks99 la cks77x in satışa sunulma tarihleri olarak aralarında 7 ay gibi bi zaman bulunmaktadır
    cks55 in yeni modeli olarak cks55x
    cks77 nin yeni modeli olarak cks77x
    cks90 ın yeni modeli olarak cks99 çıkmıştır
    cks77 cks90 ve cks99 un yeni jenerasyonu olarak cks77x çıkmamıştır bunlar yanlış bilgiliendirmeler ve yönlendirmelerdir
    yukarıda cks77x i ve cks99 u aynı anda kullanan kişi yorumunu yazmış siz bunu bile kabul etmemişsiniz
    yurtdışında cks77x kargo dahil 70 dolara satılırken , cks99 kargo dahil 100 dolara satılmaktadır bu bile onların aynı kategoride ve ses karakterinde olmadığını gösteren basit bi sonuçtur
    bu cks99 un daha iyi olduğunu da göstermez dediğim gibi sizin dinlediğiniz müzik türüne cks77x daha uygundur bir başkasına cks99 daha uygundur
    sizin dediğiniz gibi düşünürsek ve sizin mantığınızda olursak firmanın şu anda halen üretmekte olduğu cks55 cks55x cks77 cks99 modellerini üretmelerine ve satmalarına gerek yok sadece cks77x üretmeleri ve satmaları daha mantıklı
    ayrıca bakın sizin öve öve bitiremediğiniz kulaklığınızla ilgili incelemede neler yazmışlar bi okuyun isterseniz:
    http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=9075.0
    ülkemizdeki en büyük sıkıntılardan biride bu insanlar birbirlerini kendi çizgilerine çekmeye çalışmaları , kendisiyle aynı duygu ve düşünceleri taşımasını istemeleri , siz beğeniyorsanız ve memnunsanız boşverin gerisini ,
    bu arada yanlış anlamayın ama bi kulaklığın eski yada yeni olması bişey değiştirmez yeni olanını üstün kılmaz , bunu size bi kaç örnek vererek anlatmaya çalışıcam ,
    mesela dediğiniz tv sektörü için olabilir yeni teknoloji her zaman daha iyidir diyebilriz ilk olarak hd ready olan tv ler daha sonra full hd çıktı , full hd burda desteklediği çüzünürlük olarak eski tv ye üstünlük sağlar , daha sonra full hd 3 d tv ler çıktı , bu full hd olupta 3d özelliği olmayan tv ye karşı üstünlük sağlar , şimdi ultra hd çözünürlüklü 3d tv ler çıktı bunlarda normal full hd 3d tv lere karşı üstünlük sağlar yani burda eski yeni olayı önemli
    mekanizması olan elektronik eşyaların hepsinde eski yeni olayı önemlidir bu çamaşır makinası , fotoğraf makinası , lap top , bilgisayar gibi şeylerde de geçerlidir
    ama iş kulaklığa gelince durum biraz daha farklıdır , kulaklıklar ya dinamik ya da armatür sürücüye sahiplierdir , seneler geçtikçe ya sürücü sayıları arttırılır ya ses karakterlerinde gelişmeler olur yada dış görünümleri tasarımları değişir , örneğin dj kulaklıkların çoğu 10 yıl pazarda kalır ve satılırlar , yani burda eski yeni olayına pek takılmayın derim bu bi üstünlük olayı sağlamaz
    ilerleyen zamanlarda sizin daha dinliceğiniz ve görüceğiniz çok daha fazla ve iyi cihazlar olucaktır bu işin sonu yok siz şu anda gördüğüm kadarıyla kulaklığınızı telefonda kullanıyorsunuz mp3 çalar deneyiminizde yok 100 lıraya da mp3 çalar var 2000 liraya da , yani anlıcağınız bu köprünün altından daha çok sular geçer daha çok ekipman ve kulaklık kullanırsınız
    sevgiler saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infinityman -- 18 Nisan 2014; 2:05:39 >

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.