Şimdi Ara

Audi TT (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
15.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sizin yerinizde olsam gözüm kapalı SLK alırım..
  • SLK bence de sınıfında son kasasıyla lider ama fiyat farkı çok fazla.
  • evet fiyat daha fazla artmamalı kesinlikle..

peki bu fiyatta parasını daha çok hakediyor dediğiniz bi araç varmı ?? genç olduğum için ona göre arabalar söylerseniz memnun olurum
  • ya arkadaş ne saçmalıyorsunuz ya adam binerken içi rahat olur her türlü biner arabaya yani demezki dur bu ay 3000km nin üstüne çıktım bundan sonra zarar ederim diyip arabayı garajmı kapatacak tabi ki dizel olacak bence sakın yönelme benzinlilere 170hp neyine yetmiyor
  • Ic hacmi, konforu nasildir diye soruyorsan hic dusunme bile. Boyle bir aracta ne hacim ne konfor beklemeyeceksin, alacaksan keyif icin alacaksin. O da dizelle olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Ic hacmi, konforu nasildir diye soruyorsan hic dusunme bile. Boyle bir aracta ne hacim ne konfor beklemeyeceksin, alacaksan keyif icin alacaksin. O da dizelle olmaz.

konfor yoksa keyif nasıl olucak :)
  • Sürüş keyfi?

Hızlanmasının verdiği zevk? Yetmez mi?

Ve hocam şöyle bi hesap yapsak?

Z4 2.3 düşünüyorsunuz sanırım ve o aracın teknik verilerindeki şehir içi tüketimi 11.3 litre, bunu 13 kabul edelim hadi istanbulun sıkışık trafiğinde

Ne de olsa en kötüden hesaplıyoruz ya Audi TT 1.8 TFSI'ı da katalım araya onun da şehir içi tüketimi de 8,5 litre hadi o da olsun 10 litre

Ve Gelelim Audi TT 2.0 TDI O da 7 Litre diyor O da 8 tan kabul edelim (en kötüsünü hesaplıyoruz ya dizeli en iyi yakan benzini de kötü yakan olarak saydık)

Şimdi Almak istediğiniz Aracı baz alalım. Bu da

TT TDI modeli Fiyatı 62.431€

1.8TSI model Fiyatı 52.906€

BMW Z4 model Fiyatı 68.393€

Bu fiyat aralığında Z4'ü elersek pahalı diyerek

TT TDI - TT TSI = 9525 € ve 1€= 2.33 TL yani iki araç arasında 22193 TL fark var.

Benzinli TT az önceki hesabımıza göre 0,42 TL Ve TDI olan TT nin yakışı da 0,28 TL olacaktır Yani her km'de 14 kuruş karın var.

En kötüsünden hesapladık ya şimdi araçların arasındaki fiyat farkını biliyoruz 22193 TL/ 0.14 TL = 158.521 KM gitmelisin ki araç aradaki farkı kapatsın ayda 3000 yapıcam diyorsan da 52 ayda kapatır ama fiyat farkını bankaya koyarım birikir dersen de o zaman da 60-70 ayda kapatır umarım açıklayıcı olmuş

Biliorum muccio arkadaşımız söylemiş 5 yıl diye ama ben 160 bin kilometre gidilmesi gerektiğini de göstermek istedim arkadaşa.

Hesap ortada, karar senin

• Konfor beklediğiniz için SLK diyorum, onun dışında bu sınıfta alacağınız bir arabada aradığınız konforu bulamazsınız.

O yüzden size önerim, E coupé'ye ya da A5'e yönelmeniz. Ama son karar sizin tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnnn
    Sürüş keyfi?

Z4 2.3 düşünüyorsunuz sanırım ve o aracın teknik verilerindeki şehir içi tüketimi 11.3 litre, bunu 13 kabul edelim hadi istanbulun sıkışık trafiğinde

Ne de olsa en kötüden hesaplıyoruz ya Audi TT 1.8 TFSI'ı da katalım araya onun da şehir içi tüketimi de 8,5 litre hadi o da olsun 10 litre

Ve Gelelim Audi TT 2.0 TDI O da 7 Litre diyor O da 8 tan kabul edelim (en kötüsünü hesaplıyoruz ya dizeli en iyi yakan benzini de kötü yakan olarak saydık)

TT TDI - TT TSI = 9525 € ve 1€= 2.33 TL yani iki araç arasında 22193 TL fark var.

Benzinli TT az önceki hesabımıza göre 0,42 TL Ve TDI olan TT nin yakışı da 0,28 TL olacaktır Yani her km'de 14 kuruş karın var.

En kötüsünden hesapladık ya şimdi araçların arasındaki fiyat farkını biliyoruz 22193 TL/ 0.14 TL = 158.521 KM gitmelisin ki araç aradaki farkı kapatsın ayda 3000 yapıcam diyorsan da 52 ayda kapatır ama fiyat farkını bankaya koyarım birikir dersen de o zaman da 60-70 ayda kapatır umarım açıklayıcı olmuş

Biliorum muccio arkadaşımız söylemiş 5 yıl diye ama ben 160 bin kilometre gidilmesi gerektiğini de göstermek istedim arkadaşa.

Arada o kadar fark varsa.1.8 daha mantikli hem dizelin vergisi cok.asiri yol gidilmeyecekse hesapli olmayabilir dizel.1.8 e abt chip birde mis gibi olur, 4 lu egzos,blow off.sesi duyan araba titrer :)

• Doğru söylüyorsun phantom ben vergiyi hesaba katmadım

Vergiyi de az önceki hesaba katarsak bu araca arkadaşın 6 sene boyunca bineceğini de hesaplarsak

Vergi farkı olarak ilk 3 yıllık dilim farkı ve 2inci 3 yıllık dilim farkı toplamları yaklaşık 3800 lira gibi bir farka denk gelecektir (Yani 1.8 T almak ile 2.0 TDI almak arasındaki Vergi farkı)

Bunu da az önceki yakış farkına koyarsak (22193+3800)/0,14=185.000 Yani 62 Ay kadar fark var

185.000 Km sonra aradaki ödediğiniz farkı kapatacak Bu da en iyi olasılıkla Dizelin fabrika verisinde yakmaması ya da benzinlinin öngörülen değerden daha az yakması, dizel fiyatlarının 6 sene içerisinde benzine daha çok yaklaşması, ya da o aradaki farkın birikim olarak değerlendirilmesi ile 100 ay'ı da bulabilir bu değer

• Amma hesap yapmışsınız spor araç alacak olan gidip benzinlisini alır aradaki farkı hesaplamaz.Umarım konuyu açan arkadaşımız tt sini alır.
  • zaten manuel düşünüyorsunuz ve genç işi demişsiniz bence bu kadar büyük paralar ödeme Mazda rx 8 al
  • parasını hakeden bir araç değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WeskaGan

zaten manuel düşünüyorsunuz ve genç işi demişsiniz bence bu kadar büyük paralar ödeme Mazda rx 8 al

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Amma hesap yapmışsınız spor araç alacak olan gidip benzinlisini alır aradaki farkı hesaplamaz.Umarım konuyu açan arkadaşımız tt sini alır.

TDI almak isteyen birisi gerçekten benzinini hesaplamaz mı? Ya da "alırken verdik yakıtta bari üzmesin bizi" diyen birisi de bunlara dahil midir? Arkadaşa benzinlinin korkulduğu gibi olmadığını göstermeye çalıştık. S600 Alan birisi de benzini hesaplamaması gerekir ama en büyük tasarruf özellikleri O araçta nedense? Düz yolda piston kapatması dahil. Benim burdan anladığım, kim olursan ol ne kadar kazanıyorsan kazan, kazancını bir kaç litre akaryakıta yatırmak kimsenin istediği birşey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnnn

Sürüş keyfi?

baya bi hesap yapmışsınız teşekkürler tercihimi tfsi ya kaydırma konusunda baya bi etkisi oldu bu mesajınızın :))

• quote:

Orijinalden alıntı: izmirlil35

quote:

Orijinalden alıntı: WeskaGan

zaten manuel düşünüyorsunuz ve genç işi demişsiniz bence bu kadar büyük paralar ödeme Mazda rx 8 al

+1

+rx8
  • bir şey daha danışmak istiyorum..

audi dede vw deki gibi 6-7 ay sonrasına mı verirler arabayı

sonuçta ikiside doğuş otonun..acaba audi de durum farklımıdır nasıldır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

bir şey daha danışmak istiyorum..

audi dede vw deki gibi 6-7 ay sonrasına mı verirler arabayı

sonuçta ikiside doğuş otonun..acaba audi de durum farklımıdır nasıldır ?

değişir bayinin siparişleri arasında varsa araç veya listeden çıkan biri varsa ertesi gün bile sahip olabilirsin.Yada fark verip kaydırma yapabilirsin.
    Yalnız opsiyonları kendi keyfime göre yükleyeceğim dersen herhalükarda 3 aydan aşağı olmamak üzere beklersin.
    mümkünse TT den vazgeç.
  • opsiyon takıntım yok ya..en erken ne zaman gelebiliyosa ondan almayı düşünüyorum
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.