Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.513
Cevap
127
Favori
894.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim koyduğum ilanı adam 158 yapmış, km'si de daha düşük
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    onlar olsa bu fiyata imkanı yok alamazsın. adam 158 yapmış fiyatı. çok dolu değil ama fiyatı makul.
  • Sunroof mutlaka olmali hatta sunroofsuz gelmemeli bu araba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araçlarda car play var mı, standart veya opsiyonlarda göremedim
  • Arkadaşlar 2015 model A3 Sedan 1.6 TDI ambition aracım var. Annemim yüzde 91 oranında iş göremezlik raporunu kullanarak ötv'siz bir araç almak istiyorum. A3'ü yenileyip kredi borcumu sıfırlayabilirim ancak gönlüm avantajı yakalamışken d segmenti premium bir araca da kahmıyor değil. Passat, Superb, A4'e baktım. A4 sadece benzinli seçenekle alabiliyorum ve bu da gözümü korkutuyor. Passat ve Superb de hanımın kullanabileceği türde araçlar değil (makam aracı gibi)! Mercedes C200 d düşünüyordum, "kasa değişecek" diyorsunuz. Siz olsanız, n'apardınız? Önerinize ihtiyacım var. Raporun süresi 1 yıl.

• quote:

Orijinalden alıntı: corova

Arkadaşlar 2015 model A3 Sedan 1.6 TDI ambition aracım var. Annemim yüzde 91 oranında iş göremezlik raporunu kullanarak ötv'siz bir araç almak istiyorum. A3'ü yenileyip kredi borcumu sıfırlayabilirim ancak gönlüm avantajı yakalamışken d segmenti premium bir araca da kahmıyor değil. Passat, Superb, A4'e baktım. A4 sadece benzinli seçenekle alabiliyorum ve bu da gözümü korkutuyor. Passat ve Superb de hanımın kullanabileceği türde araçlar değil (makam aracı gibi)! Mercedes C200 d düşünüyordum, "kasa değişecek" diyorsunuz. Siz olsanız, n'apardınız? Önerinize ihtiyacım var. Raporun süresi 1 yıl.

SUPERB YADA PASSAT TDİ
  • corova kullanıcısına yanıt
    C200d de kasa değişmeyecek makyaj görecek. Raporunuzun süresi kurtarıyorsa makyaj görmesini bekleyebilirsiniz. Benim böyle bir imkanım olsa düşünmez C200d AMG alırım. Makyaj en çok iç mekanda hissedilecek. O Made in China görünümlü tablet gidiyor ve iç mekan yeni E serisine benzeyecek. Bence kesinlikle düşünülmeli

Raporunuz 1 yıllıksa C serisinin makyajını kurtarmayacak. Raporun bitimine 180 gün kaladan önce işlem yapılmazsa vergi dairesi kabul etmiyor, yeni rapor istiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Raporunuz 1 yıllıksa C serisinin makyajını kurtarmayacak. Raporun bitimine 180 gün kaladan önce işlem yapılmazsa vergi dairesi kabul etmiyor, yeni rapor istiyor.

Hocam senin yazdıklarından yararlanıyorum baya. Araçlarla ilgili yazdığın kapsamlı bilgiler tercihlere çok etki ediyor :) C 200 d ve A4'e ayrı bir önem verdiğinin de farkındayım.
    Hanım SUV almamı istiyor. Yeti'nin uzun yol yoldaşlığını, performansını ve ferahlığını bir türlü unutmadı, A3 uzun yolda çok yolcuyla eziyet çünkü. Açıkçası A4 ve C200'de de çok büyük bir değişim olmayacak ferahlık bakımından. Aklıma gelen 1.6 dizel araçlardan biri BMW X1 öncelikli olarak. Sonra XTrail ve CRV var düşündüğüm. Ve fiyatı, 4x4 oluşu, sağlamlığı, benzinli olmasına rağmen 7.5 ortalama yakıtı geçmeyişiyle (kullanıcı yorumları) Vitara 1.4 S da aklımın bir köşesinde. Yeni 3008 ve Ateca'yı da beklemek gerekir mi bilmiyorum. Valla kafam bi dünyaa, bi yardımmm. Teşekkür ederim şimdiden. Bu arada Murat ben, isminizi öğrenebilirsem sevinirim

• Bu arada A3'ün performansı, yol tutuşu, 1.6 tdı motor değilmiş gibi izlenim bırakması da ondan ayrılmamda sorun teşkil ediyor, söylemeden geçemeyeceğim :) Kara geçerek A3'ü yenileyebileceğim de (üstelik sline vb. Ekleterek) unutulmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corova -- 8 Ekim 2016; 15:24:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alphi3458

quote:

Arkadaşlar 2015 model A3 Sedan 1.6 TDI ambition aracım var. Annemim yüzde 91 oranında iş göremezlik raporunu kullanarak ötv'siz bir araç almak istiyorum. A3'ü yenileyip kredi borcumu sıfırlayabilirim ancak gönlüm avantajı yakalamışken d segmenti premium bir araca da kahmıyor değil. Passat, Superb, A4'e baktım. A4 sadece benzinli seçenekle alabiliyorum ve bu da gözümü korkutuyor. Passat ve Superb de hanımın kullanabileceği türde araçlar değil (makam aracı gibi)! Mercedes C200 d düşünüyordum, "kasa değişecek" diyorsunuz. Siz olsanız, n'apardınız? Önerinize ihtiyacım var. Raporun süresi 1 yıl.

SUPERB YADA PASSAT TDİ

Hocam Passat ve Superb harika araçlar. Ama bir kadının yerine koyduğumda kendimi bana hitap etmeyeceğini rahatlıkla görebilirim. Eşimin istememesine şaşırmıyorum bu yüzden. Varriant modeli vardı Doğuş'ta. Full doldurmuşlar aracı. Spor görünümlü çok güzel araç. Ama 192 bin lira. O paritede araba seçeneği oldukça artıyor

• quote:

quote:

Hocam senin yazdıklarından yararlanıyorum baya. Araçlarla ilgili yazdığın kapsamlı bilgiler tercihlere çok etki ediyor :) C 200 d ve A4'e ayrı bir önem verdiğinin de farkındayım.
    Hanım SUV almamı istiyor. Yeti'nin uzun yol yoldaşlığını, performansını ve ferahlığını bir türlü unutmadı, A3 uzun yolda çok yolcuyla eziyet çünkü. Açıkçası A4 ve C200'de de çok büyük bir değişim olmayacak ferahlık bakımından. Aklıma gelen 1.6 dizel araçlardan biri BMW X1 öncelikli olarak. Sonra XTrail ve CRV var düşündüğüm. Ve fiyatı, 4x4 oluşu, sağlamlığı, benzinli olmasına rağmen 7.5 ortalama yakıtı geçmeyişiyle (kullanıcı yorumları) Vitara 1.4 S da aklımın bir köşesinde. Yeni 3008 ve Ateca'yı da beklemek gerekir mi bilmiyorum. Valla kafam bi dünyaa, bi yardımmm. Teşekkür ederim şimdiden. Bu arada Murat ben, isminizi öğrenebilirsem sevinirim

Estağfurullah hocam. İsim Tarık , Murat Hocam. Forumda pek çoğumuz hobimiz olan araçlarımız ve alternatiflerimiz hakkında izlenim edinebilmek, sohbet etmek için giriyoruz. Açıkçası bilgiden ziyade yorum paylaşımı demeyi tercih ederim çünkü epey bilgili arkadaşlar olduğu gerçek ve haklarini yemek istemem hocam

Genel olarak maddi bir engelim olmadıktan sonra 2 sene içerisinde aracı yenilemek eğilimindeyim. Dolayısıyla aracı satın alıp 1 yıl geçince arayış başlıyor. Bazı arkadaşlar periyodu daha da daraltıyorlar. Bu da bir sonraki araçta bir miktar artan bütçe ile farklı alternatifleri incelememizi sağlıyor. C200d - A4 - 3 serisi - 4 serisi - Honda CRV - Passat - Tiguan gibi araçlarla ilgilenme nedenim de bu. Donanımlarına göre bu araçların fiyatları hemen hemen aynı bantta seyrediyor. X1'in fiyatı ve donanımı hakkında hiç bir bilgim yok ama Alparslan Hocam da bu aracı tavsiye etti, ilk fırsatta bakacağım.

CR-V ve X-Trail ile ilgili yorum yapmak istiyorum musadenizle; CR-V gerek 4x4 olması gerekse dizel motoru ve ZF sanzimaniyla bence X-Trail'den önde bir araç. Ancak genel tasarımı aşırı itici buluyorum. X-Trail hem daha yakışıklı hem içi daha kaliteli. CR-V yi 2 hafta önce çalıştığım kurumda bir arkadaşımıza satın alıyorduk ötv indirimiyle, parası ödendi ancak raporda yukarıda belirttiğim sorun çıktı ve geçen hafta tatilde olduğum için akıbeti ne oldu bilemiyorum. Aracı tercih etme nedeni dizel motoru, şanzımanı ve 4x4 oluşu. Bagajı ve kullanım hacmi ile 2.eli açıkçası beni de cezbediyor ama yol ve rüzgar sesi alma, virajlarda fazla yatma gibi eleştirileri okuyup videoları da izleyince şevkim kırılıyor. Geçenlerde @cihanair ( Cihan Hocam ) ' a sordum bu başlıkta cevap alamadım. Sorumu tekrarlamis olayım, izlenimlerini bekliyoruz Cihan Hocam Aracı eşiniz kullanacaksa bence aracın yüksek yapısı da dikkate alınınca CR-V pek de arka plana atılmamali düşüncesindeyim.

• Bugün A4 1.4tfsi sport paket için 145600₺ teklif aldım. Euro kuru 3,15 olarak hesaplanıyor şu an. A3 için 2,99₺ olarak hesaplanıyor. Tahminim kasım-aralık gibi A4 için de böyle bir kur indirimi vs olur. Dizelin baz donanımlısı yanlış hatırlamıyorsam şu an 165000₺. Yılsonu %10'luk bir indirim daha olursa tadından yenmez...

• quote:

quote:

quote:

Estağfurullah hocam. İsim Tarık , Murat Hocam. Forumda pek çoğumuz hobimiz olan araçlarımız ve alternatiflerimiz hakkında izlenim edinebilmek, sohbet etmek için giriyoruz. Açıkçası bilgiden ziyade yorum paylaşımı demeyi tercih ederim çünkü epey bilgili arkadaşlar olduğu gerçek ve haklarini yemek istemem hocam

Genel olarak maddi bir engelim olmadıktan sonra 2 sene içerisinde aracı yenilemek eğilimindeyim. Dolayısıyla aracı satın alıp 1 yıl geçince arayış başlıyor. Bazı arkadaşlar periyodu daha da daraltıyorlar. Bu da bir sonraki araçta bir miktar artan bütçe ile farklı alternatifleri incelememizi sağlıyor. C200d - A4 - 3 serisi - 4 serisi - Honda CRV - Passat - Tiguan gibi araçlarla ilgilenme nedenim de bu. Donanımlarına göre bu araçların fiyatları hemen hemen aynı bantta seyrediyor. X1'in fiyatı ve donanımı hakkında hiç bir bilgim yok ama Alparslan Hocam da bu aracı tavsiye etti, ilk fırsatta bakacağım.

CR-V ve X-Trail ile ilgili yorum yapmak istiyorum musadenizle; CR-V gerek 4x4 olması gerekse dizel motoru ve ZF sanzimaniyla bence X-Trail'den önde bir araç. Ancak genel tasarımı aşırı itici buluyorum. X-Trail hem daha yakışıklı hem içi daha kaliteli. CR-V yi 2 hafta önce çalıştığım kurumda bir arkadaşımıza satın alıyorduk ötv indirimiyle, parası ödendi ancak raporda yukarıda belirttiğim sorun çıktı ve geçen hafta tatilde olduğum için akıbeti ne oldu bilemiyorum. Aracı tercih etme nedeni dizel motoru, şanzımanı ve 4x4 oluşu. Bagajı ve kullanım hacmi ile 2.eli açıkçası beni de cezbediyor ama yol ve rüzgar sesi alma, virajlarda fazla yatma gibi eleştirileri okuyup videoları da izleyince şevkim kırılıyor. Geçenlerde @cihanair ( Cihan Hocam ) ' a sordum bu başlıkta cevap alamadım. Sorumu tekrarlamis olayım, izlenimlerini bekliyoruz Cihan Hocam Aracı eşiniz kullanacaksa bence aracın yüksek yapısı da dikkate alınınca CR-V pek de arka plana atılmamali düşüncesindeyim.

Memnun oldum Tarık hocam.
    CRV, kağıt üzerinde, görünür özellikleriyle (160 beygir, 350 tork, 9 kademeli şanzıman) her babayiğidin yapamayacağı bir araba yapmış ve performansı da iyidir muhtemelen. Ama görüntüsündeki o kamburi hal, gözlerimi tırmalıyor açıkçası:) Bir de bu aracın donanımlı paketiyle 150 bin lira civarını buluyor olması, aynı parayla bir çok seçenekle karşılaşacağı gerçeğiyle yüzleştiriyor insanı.

Tarık hocam, bugün bir bayiye gittim A4 bakmak için. Orada, daha önce yakın ilgisini gördüğüm satış temsilcisi arkadaşla konuştum. A4 benzinlisinden çok korkmamak gerektiğinden, çok uzun yola çıkılmazsa sorun olmayacağından bahsetti. Zaten A3 TDI ile de 7.5 ortalamasından düşmedim hiç:) Bir araba önerdi bana, güzellik abidesi.. Allak bullak oldu aklım. Şöyle, Matador kırmızı, dış Sline, sport donanım, full bir araç. Araçta eksik olan yok gibi, cc, bang olufsen, kesik direksiyon vb. var. Araç gümrükte ve direkt opsiyonlamak istedim. 2 gün müsaade istedim. Pazartesi gidip A4'lerden biriyle deneme sürüşü yapacağım. ÖTV avantajıyla A3 parasına full bir A4 almış olacağım alırsam.

Şimdi sana sorum şu. Araçlarla ilgili görüşlerin, bakış açın, benim yukarıda yazdığım kafa karışıklığı durumum ve tüm parametreleri göz önüne alacak olup, yerime geçersen, ne yapardın? Çok merak ediyorum. Alır mıydın bir A 4 yoksa, arayışa devam mı ederdin Tarık hocam. Öngörüne güvendiğim için soruyorum. Teşekkür ederim şimdiden. @M.L.Crassus

Murat Hocam ; A4 ü alırım almasına da beklentilerle paralellik göstermesi çok önemli. Bu aracı en az 5 sene kullanmanız gerekecek. Size önerilen renk satımı zor ve nokta atışı meraklısı denk gelmezse ikinci elde sorun yasatabilecek bir renk. Bu segmentte beyaz, füme, siyah, lacivert tercih edilen renklerdir. Beyaz kullanımı nedeniyle ( her ne kadar her yer beyaz araç dolsa da ve bu durum çok sıkıcı bir hal alsa da ) en çok tercih edilen renk malumunuz. Bu nedenle tercihim beyaz veya daytona gri olurdu. Kırmızı zamanla ton da atıp albenisini yitirebiliyor. Ayrıca A4 alacak olsam Led veya Matris Led farlar olmadan da asla almazdım bu farlar önerilen araçta var mı mutlaka öğrenelim.

Tercihe yakıt tüketimi açısından bakacak olursak ben ST'nin tam tersini düşünüyorum. Uzun yolda benzinli araç tüketimi daha kontrollü gerçekleşiyor. Genel kullanim hızı 110km/h - 130km/h bandindayken fazla tüketmez 1.4 TFSi. Aynı motor değil ama evvelki aracım 1.4 TSİ'ydi ve 160km/h dolaylarında tüketim epey yükselmeye başlıyordu. Ancak şehiriçi ağırlıkla TDi'da 7.5 lt yakıyorsanız 1.4 TFSi'de 9 - 9.5 lt altını görmenizin mümkün olduğunu zannetmiyorum. Bazı arkadaşlar TFSI - TSİ o kadar yakmaz diyebilir ancak mesele motorun yakıp yakmamasindan ziyade kullanıcının kullanım şartlarına göre oluşacak farkı tespit edebilmekte. TFSİ nin TDi dan litre bazinda az yakmayacagini ve sizin şu anda 7.5 lt ortalama ile A3 ün 1.6 TDi'ını kullanıyor olmanız bu tahmin için yeterli olacaktir.

CR-V executive donanimla ötv indirimiyle yaklaşık 104binTL dolaylarina denk gelecektir size. Ancak o kütle de mevcut 7.5 lt tüketiminizden az yakmayacaktır.

Sonuçta karar sizin hocam ama ben kırmızı renk A4 almazdım. Bu aracın ayni dolulukta daytona grisi veya beyazı gelecekse düşünürdüm. (

• Ahh be Tarık hocam. "Kırmızısın almazdım, daytona grisini düşünürdüm" benim ruhi durumum gibi netlik barındırmıyor hiç :)) Ama hakkımız var tercihlerin netleşememesinde. Ben tam tersine o renkten çok etkilendim. Özelliklerini öğreneyim iyice A4'ün ve arada kafamdaki diğer araçlara da bakıp, test edeyim. Elbet bir karara varacağız. Haberleşiriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbye

Bugün A4 1.4tfsi sport paket için 145600₺ teklif aldım. Euro kuru 3,15 olarak hesaplanıyor şu an. A3 için 2,99₺ olarak hesaplanıyor. Tahminim kasım-aralık gibi A4 için de böyle bir kur indirimi vs olur. Dizelin baz donanımlısı yanlış hatırlamıyorsam şu an 165000₺. Yılsonu %10'luk bir indirim daha olursa tadından yenmez...

Dort gozle bekliyorum yil sonunu

• quote:

Bugün A4 1.4tfsi sport paket için 145600₺ teklif aldım. Euro kuru 3,15 olarak hesaplanıyor şu an. A3 için 2,99₺ olarak hesaplanıyor. Tahminim kasım-aralık gibi A4 için de böyle bir kur indirimi vs olur. Dizelin baz donanımlısı yanlış hatırlamıyorsam şu an 165000₺. Yılsonu %10'luk bir indirim daha olursa tadından yenmez...

146500 fiyatta led farlar ve vırtual kokpit varmı ismi öyleydi galiba yanlış hatırlamıyorsam hayalet göstergede olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dt1907

quote:

146500 fiyatta led farlar ve vırtual kokpit varmı ismi öyleydi galiba yanlış hatırlamıyorsam hayalet göstergede olabilir.

Yok düz paket

• Sene sonu fiyatların aşağı gelmesi için EUR/TL 3,4 ve altında kalması önemli. Kur yukarı giderse bu rakamlar hayal olabilir.
    Saygılar...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.