Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU) (146. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.513
Cevap
127
Favori
894.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • two_fast_two_furious kullanıcısına yanıt
    Aradığım şey en yüksekk sıcaklık demekmiş teşekkür ederim
  • M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Öğrendik hep beraber High yani en yüksek sıcaklıkmış bence de siz oralara gelmeyin bu durumda Ben 3. seviyede açıyorum koltuk ısıtmayı demek ki tuhaflık bende
  • Çinliler bizim araçlar için windows ce tabanlı 10 inch ekran yapmışlar :) Video oynatıp orjinal araç ekran bilgileri de görülebiliyor.

Önceki astra j aracımda buna benzer bir cihaz aracı sıfır teslim alırken takmışlardı. Dokunmatik navigasyon mevcut ve video oynatıyor. Böyle olsa çok güzel olurdu

AUDI A4 B9  (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi two_fast_two_furious -- 5 Aralık 2017; 9:9:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sprinters03 S kullanıcısına yanıt
    Verimlilik modu, menüde Araç ayarları başlığı altında olacaktı dimi? Benim hiç dikkatimi çekmedi şimdiye kadar. Bir ara kurcalayım bende bari.Yalnız Bu modu niye kapatmalıyız peki?
  • Audi Drive Select Verimlilik Modu adından da anlaşılacağı üzere performans modu aksine, verimli bir sürüş için dizayn edilmiş bir sürüş modudur. Yakıt tüketiminin en az seviyede kullanıldığı bu sürüş tarzının bir diğer özelliği ise, CO2 (Karbondioksit) emisyonunun en az seviyede kullanılıyor olmasıdır.
  • Audi Drive Select Verimlilik Modu zamanla, günden güne yeni şeyler katılarak geliştirilmiş bir eserdir. Farklı devirlerde farklı zamanlamalar ile farklı güçlere ulaşabilen atik bir motor, opsiyonel olarak işlev gören bir şanzıman, moda göre değişiklik gösteren opsiyonel bir spor diferansiyel vb. tüm elemanları bir arada tutan akıllı bir beyin. Bu beyni Drive Select seçeneği yardımı ile Verimlilik Modu’na aktif duruma getirirseniz, yakıt tüketiminiz düşer. Konforlu bir sürüş için Audi, size tüm zemini özenle hazırlar. Sürüş zevki ön plandadır. Elektromekanik direksiyon performans modunun aksine yumuşar.

Audi Select Drive Verimlilik Modu genel olarak uzun yol durumlarında kullanılan bir sürüş tarzıdır. Bu mod aktif olduğu andan itibaren, motor devirleri daha alçak seviyede seyreder. Güç, tüm otomobile orantılı ve verimli şekilde aks ettirilir. Otomatik vites olan aracınızın şanzımanı, Select Drive Verimlilik Modu’nda değişikliğe gider ve vites değiştirme süreleri kısalır. Böylelikle aracınız yüksek devirlerde kendini zorlamaz ve bununla beraber aracın yakıt tüketimi gözle görülür olumlu düzeyde kazanımlar sağlar. Süspansiyonlar yumuşar ve araç adeta rahatlar. Uzun bir yolu konforlu bir şekilde geçirmeniz, Audi için bu modda birincil önceliktir. Ekonomi modu olarak da geçen bu modda klima sistemi bile kendini en az yakıt harcayacak ekonomik düzeye çeker. Eğer aceleniz yoksa, cebinizin ve sizin sağlığı için bu mod vazgeçilmeziniz olacaktır.

Bir Web Sitesinden alıntıdır.

• Yvzali Y kullanıcısına yanıt
    Aynen araç ayarlarında bulunuyor. Şöyle düşünelim yokuş aşağı inerken manuel viteste boşa genelde atmayız. Yada boşa attığımızda tüketim azda olda devam eder. Ama uygun viteste iken ayağımızı gazdan çekersek tüketim sıfırlanır.

• two_fast_two_furious kullanıcısına yanıt
    hocam benim de astra j aracımda vardı ama baya dandikti. satış temsilcisine inanıp baya pişman olmuştum. bence BMW'deki gibi retrofit ama orjinal yapılması en verimli olanı olur ama maliyet olarak da en yükseği muhtemelen. keşke parayla carplay yazılım upgrade'i satsa Audi servisleri, donanımsal bir fark olduğunu düşünmüyorum çünkü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerrami

hocam benim de astra j aracımda vardı ama baya dandikti. satış temsilcisine inanıp baya pişman olmuştum. bence BMW'deki gibi retrofit ama orjinal yapılması en verimli olanı olur ama maliyet olarak da en yükseği muhtemelen. keşke parayla carplay yazılım upgrade'i satsa Audi servisleri, donanımsal bir fark olduğunu düşünmüyorum çünkü..

Aynen gönül isterki apple car play olsun ya da navi videoya sahip bir ekran eklense serviste hemen yaptırsak

• Es-meli kullanıcısına yanıt
    Hocam bence freewhell apayrı birşey. Zaten verimlilik modu altında başka seçenek çıkmıyor. Serbest sürüş modu kapatıldığında audinin bahsettiği diğer özelliklerin devre dışı kalacağını zannetmem. Drive selectin vites değişimi ve direksiyon hassasiyetine etkisi var ama süspansiyona yok.

• AUDI A4 B9  (ANA KONU)

Aracın yağ durumu şu şekilde, bir sıkıntı olsa uyarı vereceğini düşünüyorum doğrumu düşünüyorum ?

• Hkn08 H kullanıcısına yanıt
    Aracınız kaç km ve servise kaç km kaldı hocam ?

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Araç şuan 10000 km de, ekranda servis için 8 günlük süre gösteriyor ancak servis aracı aldığımız tarih olan martta getirebileceğimi söyledi.

1 - 2 kademe daha inerse yağ ekleyin uyarısı verecek gibi görünüyor ancak fazla km yapmadığınız için servise kadar uyarı vermeyebilir. Benim aracım da 7binKM'ye geldi ve 2 kademe inmiş durumda yağ seviyesi. Çok sıkıştırmazsam ışık yakmadan senelik bakıma erişmiş olacağım tahminimce.

• Diğer Vag grubu araçlarda autohold açıkken kontak kapatıldığında el freni otomatik çekilir. Fakat bizim araçta bu özellik olmuyor şu anda. Herhangi bir ayarı var mı açmak için yoksa bu özellik yok mu A4’te?

Bu arada en kısa zamanda F30 ile kıyaslamaları yapacağım ;) @M.L.Crassus

• elfmariachi E kullanıcısına yanıt
    Yazılım farkı mevcut hocam. Ben de GOLF ve A3 Sedan üzerine biraz süre geçince alışabildim. İnmeden N konuma alıp Park'ı çekip P konuma almaya refleks olarak alıştım ama eskiden direkt kemer cikartirdim Park tuşu ile uğraşmadan.

• Arkadaşlar arabayı ilk aldığım 3. Günden sonra ara sıra sol geri vites lambası arızası uyarısı alıyorum. Sol lamba yanmıyor. Stop edip tekrar çalıştırıyorum düzeliyor. Sorunu yaşayan basit çözümü olan varmı yoksa servis yolumu gözüküyor

• Ilginiz için teşekkürler. Aracı aldığımızda zaten gösterge maximumda değildi 1 2 kademe aşağıdaydı diye hatırlıyorum, biraz takıntılı bir insanım bazen motor sarsıntılı ve sesli çalışıyor gibi geliyor :). El Gato Negro hocam yağ ekletmiştiniz sanırım, servisten ne yorum yaptılar aktarırsanız seviniriz.

Valla ben cc montajına gittiğimde yanlış hatırlamıyorsam 1500-2000 km deydi araç yaklaşık yarım l kadar yağ eklemişlerdi serviste. Ara ara kontrol edin, eksilirse getirin demişlerdi. En son 7800 kmde iken kontrol etmiştim ve herhangi bir eksilme görmemiştim. Yarın unutmazsam tekrar kontrol ederim.
    Yanlız şu var, biliyorsunuzdur muhtemelen de yine de söyliyeyim. Araç düz bir zeminde olsun ve motoru kapattıktan 2 dk sonra kontrol edin (bütün yağ süzülsün kartele diye) yoksa yağ seviyesini eksik ölçebiliyor.
    Tsi motorlar devirli kullanıldıklarında bir miktar yağ eksiltebiliyorlar ama bu eksilmenin miktarı önemli. 10 bin kmde 0.5-1 l bence normal ama fazlası insanı kuşkulandırır bizim gibi titiz kişileri özellikle.

edit: bu sabah baktım, araç 8500 kmde ve yağ seviyesi full görünüyor. servis için de 6 bin küsür km ve 364 gün var diyor oysa 2 ay sonra aracı alalı 1 yıl olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 6 Aralık 2017; 9:48:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• günaydın,
    1.4 TFSI design teklifi alan oldu mu bu aralar? yukarıda bir arkadaş 200.000 fiyat yazmış gerçekten doğru mu?
  • 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.