Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU) (143. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.513
Cevap
127
Favori
894.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kavramayı normalde garanti uzatma olmasa dahi ilk 7 sene serviste bakim devam ettiği sürece iyi niyetten yapıyorlar zaten. Ekonomi bozulduğu için iyi niyet buhar olur mu bilemeyiz. Malum yazılı bir garanti değil. Uzatilmis garanti policesinde ise kavrama dahil olmadığı yazıyor. Art niyetli olan yokuşa sürmek istedikten sonra sürebilir. DCC'li aracına amartisör değişimi yaptırtabilen de var uzatilmis garantiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • El Gato Negro kullanıcısına yanıt
    25-30 yaş bir çocuk İçerden dinledi normal motor sesi dedi.Ortam gürültülü idi 15 m ilerden yol geçiyordu üstelikte.Lifte kaldırdı şanzuman kısmında zar zor duyuluyordu o gürültüde.Tamam duydum dedi bilmem ne kafar duydu.Şanzıman su soğutmalı dedi alt korumanın kenarından boruları gösterdi muhtemelen buralardan geliyordur abi bir şey olsa zaten uyarı lambası yakar dedi.İyi madem dedim araç garantili,bir şeylerde sorun varsa patladığı yere kadar binerim dedim ayrıldım
  • denizsesi D kullanıcısına yanıt
    sağ ayna / geri vites nedir bu konu ? yardımcı olabilir msiniz ?
  • alpyyy A kullanıcısına yanıt
    Tabi ki Yanılmıyorsam mirror down olarak adlandırılıyor. Ayna ayar düğmesini sağ ayna konumuna alıp geri vitese takın ve aynayı kaldırımı gösterecek şekilde ayarlayın. Böylece park esnasında sağ kaldırıma görerek yanaşabiliyorsunuz. İleri giderken hızınız 15 km civarındayken eski ayarına dönüyor. Tabi bunun için ayna ayarı sağ aynada durmalı yoksa aşağı inmez..
  • Bursa'dan İzmir'e gidiş, yumuşak bir sürüş ile geçti (malum rodaj ). 5.6lt / 100km.

Klimada sync,3zone, haricinde birde hava kanalı görünümü ile open/close var bu nedir?

AUDI A4 B9  (ANA KONU)

• arikmurat82 kullanıcısına yanıt
    Orta sağ havalandırma ile en sağdaki havalandırmanın arasında ince uzun gelen bir şerit var. Oradan da hafif hava üfleyip üflememesinin ayarını yapmaya yarıyor. Dilerseniz kontrol edebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Kavramayı normalde garanti uzatma olmasa dahi ilk 7 sene serviste bakim devam ettiği sürece iyi niyetten yapıyorlar zaten. Ekonomi bozulduğu için iyi niyet buhar olur mu bilemeyiz. Malum yazılı bir garanti değil. Uzatilmis garanti policesinde ise kavrama dahil olmadığı yazıyor. Art niyetli olan yokuşa sürmek istedikten sonra sürebilir. DCC'li aracına amartisör değişimi yaptırtabilen de var uzatilmis garantiden.

Hocam 7 yıl bana biraz zor geliyor, benim gördüğüm 5 yıla kadar iyi niyet uygulanıyor. Sizde ya da çevrenizde mi gördünüz bunu? Ya da servisten mi söylendi?

Eski golfümde de uzatılmış garanti vardı. 3.sene kilit arızası çıktı. Garanti kapsamıyor dediler ancak iyi niyetten çok cüzzi bir miktara halletmişlerdi. Ben yine de kızmıştım bu nasıl artı garanti diye? Hatta foruma da yazmıştım. Forumdakiler de beni haksız bulmuştu, ee okusaydın haranti şartlarını önceden diye. Sanki okuyunca anlaşılyor 😬

Ben de sanki iptal edecek gibiyim. İyi niyette bir miktar fark alınsa bile 2900e ulaşmak zor

• Bu arada cuma günü çankaya doğuşa servise götüreceğim ilk yıl bakımı için. 10 binde araç. Nasıl bir faturaya hazırlıklı olayım?

Bozuk yollarda her iki ön camdan gelen sesleri de söyleyeceğim.

• leon_73 L kullanıcısına yanıt
    1000-1200 tl çıkar gibi geliyor, ben de ocak ayında gideceğim ilk bakıma.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • leon_73 L kullanıcısına yanıt
    Hocam malum iyi niyet tam bir söz uçar yazı kalır garantisi uygulaması. Benim A3 döneminde de GOLF döneminde de servise sorarak aldığım yanıt 7 sene. Yazılı bir garanti olmayınca ne söylesek boş. O nedenle Allah muhtaç etmesin insallah.

• El Gato Negro kullanıcısına yanıt
    Evet 1000 üstü kesin daanırım

• Kesin sanırım

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsunuz. 2.senenin sonuna doğru havayı koklayıp artı garantiyi iptal etmeyi ciddi düşüneceğim yalnız.

• quote:

Orijinalden alıntı: yt1990

Orta sağ havalandırma ile en sağdaki havalandırmanın arasında ince uzun gelen bir şerit var. Oradan da hafif hava üfleyip üflememesinin ayarını yapmaya yarıyor. Dilerseniz kontrol edebilirsiniz

O özelliği bende çözememiştim. Bahsettiğiniz yer sadece bütünlük sağlaması amacıyla yapıldığını düşünüyordum. Bu arada bugün klima auto modunda 23.5 derecede ayarlı iken yolculuk yapıyordum şöför tarafı emniyet kemerinin tokasının olduğu yerden baya bi sıcaklık geliyordu bunun sebebi arka havalandırma ızgarasına giden borularmı acaba. Birden arkadaşlar bilmem farkettinizmi özellikle arka kapı açma kolunun üzerindeki kaportaya elimle tıkladığımda acayip bir boş tınlama sesi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_73

quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Hocam 7 yıl bana biraz zor geliyor, benim gördüğüm 5 yıla kadar iyi niyet uygulanıyor. Sizde ya da çevrenizde mi gördünüz bunu? Ya da servisten mi söylendi?

Eski golfümde de uzatılmış garanti vardı. 3.sene kilit arızası çıktı. Garanti kapsamıyor dediler ancak iyi niyetten çok cüzzi bir miktara halletmişlerdi. Ben yine de kızmıştım bu nasıl artı garanti diye? Hatta foruma da yazmıştım. Forumdakiler de beni haksız bulmuştu, ee okusaydın haranti şartlarını önceden diye. Sanki okuyunca anlaşılyor 😬

Ben de sanki iptal edecek gibiyim. İyi niyette bir miktar fark alınsa bile 2900e ulaşmak zor

Ek garantiyi bende iptal etmeyi düşünüyorum. Passat aracım 38.000kmde geçen ay turbo ve egr arızası verdi. Aracın normal garantisi 1.5 yıl önce bitti ve ek garanti yoktu. İlk bakımını serviste diğer 2 bakımını dışarıda yaptırmıştım. 10.000TL küsür masraf çıktı. Buna rağmen sağolsunlar sadece normal bakım ücretine sorunu çözdüler.

• Klimayı Sync yaparsan sağ sol ve arka aynı dereceyi tutturuyor.Uzun ızgaradan nasıl hava üfler bilmiyorum.Klimayla ilgili şöyle bir eksiklik hissettim.Bende Yaris var dijital klimalı.Soğuk çalıştırmada klimayı örneğin 23 e getirince ve otomatik modunda ise motor ısınana kadar üfleme yapmıyor.Sonrasinda hedef ısıya kadar kuvvetli üflüyor hedefi bulunca 1. kademeye kadar düşüyor.Audide yok bu.Motor buz gibi iken bile nasıl bıraktıysan öyle üflüyor soğuk soğuk.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenfat10

Klimayı Sync yaparsan sağ sol ve arka aynı dereceyi tutturuyor.Uzun ızgaradan nasıl hava üfler bilmiyorum.Klimayla ilgili şöyle bir eksiklik hissettim.Bende Yaris var dijital klimalı.Soğuk çalıştırmada klimayı örneğin 23 e getirince ve otomatik modunda ise motor ısınana kadar üfleme yapmıyor.Sonrasinda hedef ısıya kadar kuvvetli üflüyor hedefi bulunca 1. kademeye kadar düşüyor.Audide yok bu.Motor buz gibi iken bile nasıl bıraktıysan öyle üflüyor soğuk soğuk.

B8 Audi a4 lerde sıcak hava oluşmadan hiçbir hava gelmiyor
  • Şu sıcak hava üfleme işini yarın sabah benim araçta deneyeyim bakalım ne olacak.
    Ayrıca uzun ızgaranın hava üfleyeceğini sanmıyorum, süs amacıyla konulmuş olduğunu düşünüyor(d)um.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 26 Kasım 2017; 21:10:26 >
  • Herkese merhabalar bende araniza yeni katildim aracla ilgili tecbure ve tavsiyelerde bulunursaniz memnun olurum ilk otomatik aracim. Birde yakiti ne onerirsiniz ve suan arac yeni ist sartlarinda 9lt civari ort var belli km sonrasi duser diyolar

• smd S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Yakıt tüketimine takılmayın hocam. Bu segmentte daha tasarruflu benzinli araç yok zaten. Performansı da fena sayılmaz. Bugün Kozyatağı - Kücükyalı - Maltepe - Ataşehir güzergahında rezil bir trafik vardı , günü 11.2-lt ortalama ile tamamladım. Genel ortalama ise 7.3-lt . Ortalamanız 8-lt dolaylarina oturacaktir.

• 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.