Şimdi Ara

Audi A4 (B8) (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
476
Cevap
16
Favori
133.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tekrar hayırlı olsun. 60 bin'den sonraki bakımlar daha ucuz 1000-1200 tl'yi pek geçmez ekstra bir şey çıkmadıkça.
    O ışıkları car menüsünden background lighting bölümünden açıp kapatabilir hatta ışık şiddetini de ayarlayabilirsiniz.
    Audi A4 (B8)

vibrasyon lastiklerden kaynaklanıyordur. Balansları bozuk muhtemelen. Rot-balans ayarı yaptırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muss@ -- 11 Şubat 2017; 18:58:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: J_skellington

Dostum Bodrum'da yetkili servis lena var ordan 60.000 km bakımı icin fiyat aldım 2.315 tl fiyat verdiler dediğin gibi şanzıman yağı değişimi yapılacak ve standart bakımı hepsi icin talep edilen fiyat bu. Ayrıca araca 2 adet güncelleme gözüküyor dedi servis onlarıda tamamlayacaklarını söylediler

Güncellemeler emisyon ve klima kompresörü ile ilgili. Ben güç kaybı korkusu ile emisyon güncellemesini yaptırmadım. Detaylı sormazsanız yapıp geciyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ds4 D kullanıcısına yanıt
    Cevaplarınız icin hepinize teşekkür ederim. Aracımı teslim aldım fakat güncellemeleri yaptırmış bulundum, umarım aracın çekişinde yada herhangi bir yerinde sıkıntı olmaz. Onun dışında araç s-tronic şanzıman olduğundan dolayı mutlaka şanzıman yağının değişmesi gerektiğini üstüne basa basa vurguladı ilgili arkadaş eğer multitronic şanzıman olsaydı kontrol edip ona göre değişim olup olmayacağını söylüyoruz ama s_tronic şanzımanda direk değişim çıkıyor dedi servis danışmanı. Ayrıca titreşim ile ilgili olarak balans sorunu oluşmuş onuda giderdik dedi. Totalde ödediğim rakam 2.375 tl 60.000 bakımı için. Tekrar teşekkür ederim değerli arkadaşlar.

• Muss@ kullanıcısına yanıt
    Söylediğin menüden hallettim dostum teşekkür ederim 👍

• Aracına navigasyon haritası yükleten var mı?

• Silecek tavsiyesi olan var mı? Dün bakıma verdim aracı sileceklerin çiftine 140 TL istadiler daha iş görür diye değiştirtmedim. İyisi dışarda nekadar acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Demirmkn

Silecek tavsiyesi olan var mı? Dün bakıma verdim aracı sileceklerin çiftine 140 TL istadiler daha iş görür diye değiştirtmedim. İyisi dışarda nekadar acaba?

ben de bugün yarın alacağım. en iyisi bunlar sanırım.
    http://www.sileceksepeti.com/Audi-A4-Silecek-Takimi-2008-2016-Bosch-Aerotwin,PR-167.html

bu arada kaç km bakıma verdiniz ve ne kadar tuttu? neler yapıldı bakımda? biraz bilgi verebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insane1907 -- 16 Şubat 2017; 12:48:40 >

• insane1907 kullanıcısına yanıt
    4. Yıl bakımı 40 Binde araç Toplam Binkırk TL (Zizbizu üyliği ila birlikte Yağda %30 vs indirimli hali) onun haricinde kuruş indirmediler; Bostancıda çok kaliteli bir özel servis 550 fiyat vermişti, satarken sıkıntı oluyor diye Yetkiliye yaptırdım. Wv de indirim yapıyorlardı bunlar direk kestirip atıyor elin mahkum der gibi (audi biniyorsun ödeyeceksin)... açıkcası rahatsız edici buldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Demirmkn

4. Yıl bakımı 40 Binde araç Toplam Binkırk TL (Zizbizu üyliği ila birlikte Yağda %30 vs indirimli hali) onun haricinde kuruş indirmediler; Bostancıda çok kaliteli bir özel servis 550 fiyat vermişti, satarken sıkıntı oluyor diye Yetkiliye yaptırdım. Wv de indirim yapıyorlardı bunlar direk kestirip atıyor elin mahkum der gibi (audi biniyorsun ödeyeceksin)... açıkcası rahatsız edici buldum.

bilgiler için teşekkürler.. açıkçası ben de serviste yaptırma taraftarıyım. yani bugüne kadar tüm araçlarımda böyle yaptım..
  • Merhaba,

2013-2014 2.0 TDI B8 kasa otomatik Audi A4 almayı düşünüyorum. Aslında tüm yorumları okudum ama yine de bazı sorularım var, Tecrübeli arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa çok sevinirim:

- 150 ve 177 HP arasında performans ve yakıt anlamında fark ne ölçüde olur, aradaki fiyat farkını vermeye değer mi?

- B8 kasaların şanzumanı multitronic sanırım, stronic yazanlar olmuş kafa karıştırıyor. Doğrusu hangisidir? Şanzuman sağlam mıdır, sorun yaşama ihtimalim nedir? Kaç km'nin altında araç bakmamı önerirsiniz?

- Aslında Skoda Superb bakıyordum, bir anda Skoda'ya anlamsız bir meblağ vereceğimi düşünüp A4'e yöneldim. Sizce doğru bir karar mı? Aracınızdan memnun musunuz?

- Kişiye bağlı değişmekle birlikte kasko, sigorta, servis masrafları ortalama ne düzeydedir?

- İlanlara biraz bakındım, güven vermeyen çok fazla ilan var. Girişte belirttiğim özelliklerde araçların 150 ve 177 HP için ederi nedir? Araçta aradığım temel özellikler ön-arka park sensörü, katlanabilir yan aynalar, xenon led farlar ve üç bölgeli elektronik klima, hill holder, bluetooth ve 17" jant. Aracı eşim de kullanacak ve çok tecrübeli değil. Açıkçası önden darbe almamış olması kaydıyla ufak tefek hasar görmüş araçlara fiyat sebebiyle daha sıcağım :).

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PongoLLe -- 18 Şubat 2017; 2:12:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• PongoLLe P kullanıcısına yanıt
    Hocam diğerleri hakkında daha tecrübeli arkadaşlar yorum yapar illaki ama şanzıman konusunda şöyle diyeyim, quattro olanlar s tronic , olmayanlar multitronic şanzımanlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: PongoLLe

Merhaba,

2013-2014 2.0 TDI B8 kasa otomatik Audi A4 almayı düşünüyorum. Aslında tüm yorumları okudum ama yine de bazı sorularım var, Tecrübeli arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa çok sevinirim:

- 150 ve 177 HP arasında performans ve yakıt anlamında fark ne ölçüde olur, aradaki fiyat farkını vermeye değer mi?

- B8 kasaların şanzumanı multitronic sanırım, stronic yazanlar olmuş kafa karıştırıyor. Doğrusu hangisidir? Şanzuman sağlam mıdır, sorun yaşama ihtimalim nedir? Kaç km'nin altında araç bakmamı önerirsiniz?

- Aslında Skoda Superb bakıyordum, bir anda Skoda'ya anlamsız bir meblağ vereceğimi düşünüp A4'e yöneldim. Sizce doğru bir karar mı? Aracınızdan memnun musunuz?

- Kişiye bağlı değişmekle birlikte kasko, sigorta, servis masrafları ortalama ne düzeydedir?

- İlanlara biraz bakındım, güven vermeyen çok fazla ilan var. Girişte belirttiğim özelliklerde araçların 150 ve 177 HP için ederi nedir? Araçta aradığım temel özellikler ön-arka park sensörü, katlanabilir yan aynalar, xenon led farlar ve üç bölgeli elektronik klima, hill holder, bluetooth ve 17" jant. Aracı eşim de kullanacak ve çok tecrübeli değil. Açıkçası önden darbe almamış olması kaydıyla ufak tefek hasar görmüş araçlara fiyat sebebiyle daha sıcağım :).

Teşekkürler,

sırasıyla cevaplamaya çalışayım. ben de çok araştırmıştım almadan önce. 2014 model B8 aldım.

- 177 hp daha performanslı ve 150 hp ye göre daha az yakıyor. sebebine gelecek olursak, bir arkadaşın dediği gibi araçlarda 1:10 kuralını gözardı etmemek gerek. yani aracın ağırlığının 10da 1i kadar hp gücü olmasında fayda var. aksi takdirde güç aktarımı yetersiz olacağından yakıt tüketimi artacaktır. bizim araç sanırım 1500-1600 kg bandında.

- quattro düşünüyorsanız bunlar s-tronic ama önden çekişliler multitronic. ben quattro çok aradım. zira awd bir araçtan sedan bir araca geçeceğim için çekincelerim vardı. ve bunlarla da tamamen karşılaştım. sürekli bir patinaj halindeyim. karda, yağmurda, rampada v.s. bu sebeple önceliğim quattro idi. ama bulamadım. yani temiz bir araç bulamadım. ama audideki s-tronic dsg şanzımanlardaki gibi değil. sorun yaşatacağını sanmıyorum. bizim multitronice gelirsek, en sorunsuz şanzıman tipi olarak biliyorum. geçişler falan çok iyi. 8 ileri olduğundan yakıt olarak da + sağlıyor. bu arada quattro düşünürseniz, yakıt tüketimine 0,5-0,8 l/100km ilave düşünün ön çekere göre. biraz daha fazla yakacaktır. km olarak da 50.000i geçmesin derim ben. ben öyle baktım fakat 15.000 km de aldım. denk düştü, hemen aldım.

- aynı durumları yaşamışız. ben de passat ve superb bakıyordum. tabi en dolularına. ben bakarken 115k-120k dan aşağı araç yoktu. sonra dedimki en azından audiye bineceğim. ve aldım.

- sigorta uygun, benimki 600 TL fakat kasko 2.600 TL civarında çıktı. ki ben hiç kazası olmayan ve extra indirimleri olan biriyim. MTV yi zaten biliyosunuz. fakat 2014 model araç da 4-7 yıllık vergiye giriyor. yani daha uygun. servis için de 30.000 standart bakımı için merak edip sormuştum. 1.200 TL demişlerdi.

- şu an için fiyatları bilmiyorum fakat aralıkta ben 119k ya aldım. 177 hp - 15.000 km - 3 bölge klima - spor 3 kollu f1 vitesli direksiyon - katlanır yan ayna - xenon far - ön-arka park sensör - 16" jant - bluetooth - boya ve değişen çıkmadı özel expertizde.

• Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar.

@insane1907
    Verdiğin bilgiler çok faydalı oldu tekrar tekrar teşekkür ederim.

Son birkaç soru sorsam; İstanbul'da ikamet ediyorsunuz sanırım. Yakıt durumu nasıl, şehir içi/şehir dışı hiç gözlemlediniz mi? Bir de iyi ki almışım diyor musun? Superb, Passat mutlaka test etmişsindir. Konfor, yol tutuşu, performans, vs göz önüne alınca yapmış olduğun seçimden memnun musun?

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PongoLLe -- 21 Şubat 2017; 0:57:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PongoLLe

Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar.

@insane1907
    Verdiğin bilgiler çok faydalı oldu tekrar tekrar teşekkür ederim.

Son birkaç soru sorsam; İstanbul'da ikamet ediyorsunuz sanırım. Yakıt durumu nasıl, şehir içi/şehir dışı hiç gözlemlediniz mi? Bir de iyi ki almışım diyor musun? Superb, Passat mutlaka test etmişsindir. Konfor, yol tutuşu, performans, vs göz önüne alınca yapmış olduğun seçimden memnun musun?

Teşekkürler,

Şimdi yakıt konusunda istanbul şehir içi 7-7,5 l/100km seviyelerindeyim. Güzergah florya-hadımköy. Yol çok açık olduğunda 7nin altın da düşmüşlüğün vardır. Uzun yol yapmadım ama komşumda var. 6 l civarında yaktığını söyledi.

Superb kullanmadım. Passat kullandım. Bence sürüş zevki gidişi çok daha iyi audinin. Ama tabi passat 1.6 tdi idi.

Mutlak fark bundan kaynaklanıyo olabilir. 2.0 tdi passatlar da var..

Konfora gelirsek arkadakiler pek memnun değil. Ortadaki şaft tüneli fazla yüksek. Ama tabi bizimkiler kuga ile karşılaştırıyo ondan. Suv olduğu için arkada tünel yok ve çok genişti.

Passat ile karşılaştırırsam passatın arka taraf daha rahat..

Dediğim gibi şu an için kötü havalarda patinaja düşmesi. Önceki aracım kuga awd idi. O yüzden tek sıkıntım bu.

Ben bu aracı sürüş zevki ve az yakması için aldım. -zira kuga 13 litre yakıyordu- dolayısıyla benim isteklerimi karşıladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insane1907 -- 21 Şubat 2017; 8:17:5 >

• Selamun Aleykum arkadaşlar. Bende B8 kasa A4 aldım yeni. 1.8 tfsi 170 ps. Aracım 2012 model ( makyajlı kasa). Arac 148 binde ve 800 km sonra bakımları yaplacak. Daha önceden hiç tecrübem olmadığı için bu bakım konusunda sizlerden yardım istiyorum.

Bakım sırasında nelere dikkat etmeliyim?
    Multitronik şanzımana sahip olan aracımın şanzıman yağını değiştirmeli miyim?
    Bana bu bakım ne kadar mal olacaktır?
    Başka tavsiyesi olan olursa sevinirim arkadaşlar.
  • iktyas01 İ kullanıcısına yanıt
    Servise git sor hangi parçaların değişeceğini öğren hatta liste çıktı iste fiyat al sonrada hiç bozuntuya vermeden ilerki bir tarihe randevu al, istanbuldaysan bostancıda bir arkadaşımın tavsiye ettiği özel servis var sonrada oraya git (veya telefonla parçaları söyle) yaklaşık fiyat alırsın. Gerisi sana kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demirmkn -- 21 Şubat 2017; 12:5:52 >
  • Yakınlarda yetkili servis yoksa telefonla öğrenebilirsin, buradan kimse net cevap veremez çünkü bir önceki bakımda neler değişti bilmeleri lazım... Aracın yetkili servis geçmişi varsa bu bakımda neler yapılır sana söylerler.

• Demirmkn D kullanıcısına yanıt
    bugun sabah randevu için aradım Kayseri Aykanları ( Kırşehirde yaşıyorum. ) Bana rutin bakımı dışında bişeyi var mı aracın dedı bende bilmıyorum şuan için bir problem gözükmuyor ama gelince problem varsa yaptırırım tabikide dedim. Servisteki kız bana danışman kişinin ismini verdi ve randevu gün ve saatini söyledikten sonra bir tanede güncellemeniz mevcuttur dedi. Ben de tamam dedim.
  • Herkese merhaba,

Bu kapak nereden çıkmış olabilir? Arabanın orta gözüne bırakmış birisi. 2012 yeni kasa a4.

Audi A4 (B8)Audi A4 (B8)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doknisot -- 23 Şubat 2017; 3:18:43 >

• Merhaba,

Arka koltuklardaki Isofix bağlantılarının kapağı bunlar. Arka koltukların oturduğunuz alt kısmı ve sırt kısmının kesiştiği yerde bu bağlantı yerlerini görebilirsiniz. Çocuk oto koltuğunun monte edilmesini sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hermano -- 23 Şubat 2017; 7:49:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.