Şimdi Ara

Audi A4 (B8) (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
476
Cevap
16
Favori
132.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar 2017 model audi 2.0 tdı quattro aracınların triget seti kac bin km aralıklarla degişiyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akdemir51 A kullanıcısına yanıt

10 yil 180 bin yaziyordu bakim kitabinda caha motorlar icin ben 8 yil 170 bin km de degistirdim

• Selamlar. A4 2010-2011 1.8 TFSI almayı düşünüyorum arkadaşlar çok net bilgi bulamadım. Alıp lpg ile kullanan var mı ? Kullanıpda tüketim verisi olan sorun yaşayan/memnun olan yeşillendirirse çok sevinirim.

• 2013 a4 avant 2.0 tdi multitronic 150 hp ambiente ile a3 ümü bırakıp almancı aile arabası alarak arınıza katıldım, yakıt tüketimi beklediğimden düşük 6-7 şehir içi, uzun yolda 4-5 gördüm, şu ana kadar çok memnunum, 3 yön klima, elektrikli bagaj , deri koltuk ve ısıtma vs.vs. a3 ambition bıraktığıma çok memnunum şimdilik :)

143, 150 ve 177 arasında motor içi donanım olarak ne farklar var bilen var mı? turbo enjektör veya intercooler gibi parçalar farklı mıdır? Stage 1 yazılımla 190hp gezmek hoş olabilir, şanzıman uyumlu mudur? Tecrübe eden varsa öğrenmek isterim.

Saygılar.

• Arkadaşlar 2013 model a4 177hp quattro sahibim aracım 148 bin km de arabanın motor yağ kapağı resmdeki gibidir sebebi nedir sizce
    Audi A4 (B8)

• Batuhanyigiter3545 B kullanıcısına yanıt

Motor koruma kapagini kaldirip baktiniz mi?

enjektorlerin etrafi ve motor cevresi yaglanmis ise muhtemelen arac hararet yapmis ve conta keçe vs. yanmistir ve yag kaciriyordur.

Yok sadece yag kapagi bu sekilde ise zamanla yag kapagi valfi bozulmus ve icerdeki yag buharini kaciriyor olabilir.

• Colossus C kullanıcısına yanıt

150hp ve 177hp ikisini de kullandim. Gunluk kullanimda bir fark yok. Redline seviyesinde kullaniyorsaniz bariz fark var. Ozellikle 140km/h uzerindeki hizlanmada fark acikca ortaya cikiyor.

150hp tuketim konusunda daha basarili 177hp ortalama tuketimde 1-1.5 litre fazla yakiyor.

Yazilim sikinti cikariyor hic bulasmayin egr, partikul falan ciddi masraf olur. Bir donem bende arastirdim ama vazgecmistim. 150hp yetmiyorsa satip, 177hp'ye gecmek daha uygun maliyetli olacaktir.

• erhun1988 E kullanıcısına yanıt

Merhabalar sadece kapakta mevcut bu yağlanma ve arabada kontrol ettiğim kadarıyla yağ akıtma eksiltme yok yol bilgisayarında yağım full periyodik bakımımı yeni yaptırdım

• Batuhanyigiter3545 B kullanıcısına yanıt

Kapagin cevresinde olmasi normal hocam takilmayin.

• Arkadaşlar merhaba 2015 a4 b8 2.0 tdi aracım bu gün calışır durumda park ettim 1 saat sonra gelip tekrar çalıştırdığımda MMI ekrana görüntü gelmedi multimedya tuşlarının (radio media navigasyon) gibi tuşların hiç biri çalışmıyor joystick etrafındaki tuşların ışıkları da yanmıyor park.sensörleri ötüyor fakat ekranda görsel.çıkmıyor daha önce yaşayan oldumu sorunu bilen varmı teşekkürler simdiden

• Sorumun cevabını kendim vereyim hallettim problemi, belki ileride bir arkadaşa daha lazım olur, bagajda sağ tarafta bulunan kapagı açınca içinde bulunan sigortalardan sanırım 5. Sigorta üzerinde 7,5 amper yazan, benimkinde temassızlık vardı çıkarıp takınca duzeldi, herkese selamlar araçlarınizı kazasız günlerde kullanın.

• 2009 1.8 tfsi aracım var.

uzun yolda bobinler arızalandı. araç tekleme yaptı. EPC yandı. tık tık tık tık bir ses yapmaya başladı.

bobinler değiştikten sonra motordan aynı ses devam etti.

gaza basınca artıyor. soğukken daha çok yapıyor. kompresyona binince ses azalıyor.

bir çok ustaya gösterdim.

kimisi yatak vuruyor dedi.

kimisi eksantrikten dedi.

kimisi zincir dedi.

kafam allak bullak oldu.

ANKARA da nokta atışı teşhis koyabilecek usta tavsiyeniz var mıdır?

teşekkür ederim.

• 2014 b8 a4 aracım var 225 55 16 lastik var ama doğuşta şase üzerinden sorgulama yapınca 205 55 16 çıkıyor bu araca hangi lastiği takmak lazım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • aşigo34 A kullanıcısına yanıt

Sürücü kapısını açın içeride plaka olarak yazar kullanabileceğiniz lastik ebatları

• JoviaLGS kullanıcısına yanıt
    Üzerindekinin aynısını aldım çıkma bulup teşekkür ediyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.