Şimdi Ara

Audi a4 2.0 Tdi quatro 190 Hp Sport B9 Kasa Şanzıman Arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar arac sıfırdan beri bizde aldıgımızda. Beri direksiyonu cevirnce vs bir tıkırtı geliyordu servis her dafesında sıkıntı yok deyip gönderiyordu. En son uzatılmış garantisi bittikten sonra bu sesler daha artmaya başladı bu sefer kalkışlarda geri giderken. Sesler başladı servise götürdük sansızman komple değişmesi gerek indirimli 60-70 bün tl civarı olur dedi arcımız 2015 model sürekli servis bakımlı 170 km mahkemeye verecez dedik bunu garantiye iyi niyete solun dedik lakın hiç yardımcı olmadılar. Seat passat golf jetta araçlar bardınbu arçları iyi niyetten değiştiriyorlardı ama audi tam para tızagı olmuş Noterden ihtar cektik bekliyoruz ne yapmamız gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mctnn -- 25 Mayıs 2021; 10:31:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yada hiç ugraşmayıp dışardan bir şanzımancıyamı yaptırtalım

• Öncelikle tüketici hakem heyeti ile başlayan bir süreci takip edip bilirkişi talep edin sonrası mahkeme ile devam eder.
    Tüketici hakem heyeti kararı lehinize olursa mahkeme bunu bir done olarak görür

• Mctnn M kullanıcısına yanıt
    Garanti sürecinde ses için kayıt açıldıysa o kayıt evrakları ile şikayet edin,

Ama direksiyonu çevirirken gelen ses neden şanzuman ile alakalı onu anlayamadım

çözemezseniz şehrine göre dsg konusunda uzmanlaşmış ustalar var onlardan birine gidersiniz,

Benzer durum full doğuş bakımlı audi a6 aracımda 2 kez oldu garantiden 5-6 bin lira gibi ufak rakamlara hallettiler mekatronik ile kavrama değişimini

Gittiğiniz bayi hangisi hangi şehirdesiniz ?

Dışarda yapmak zorunda kalırsanız
    You tube kanal adları Emincan Susam ve VW orhan usta isimli iki kanal var onlarla iletişimi geçersin

Sorun mekatronik,kavrama yada şanzıman dişlisidir ama yinede motor ve şanzuman kulakları kontrol edilsin ardından şanzuman adaptasyon'u yapıldıktan sonra olk dediğim parçalara bakılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canbey96 -- 24 Mayıs 2021; 19:25:4 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Çıkmacılardan 10-20 bin TL arasına bulabilirsiniz. Boş yere kafanızı ağrıtmayın. Araçtan çıkanda 3-4 bin TL eder. Yada iyi bir usta bulup tamir ettirebilirsiniz.

• Canbey96 kullanıcısına yanıt

İstanbul erel

• Canbey96 kullanıcısına yanıt

Bilgileriniz için cok teşekkür ederim. Aracı okadar hasas kullanmamıza rağmem bu arızayı verdi sizinde garanti süresi bitmişmiydi. Vw diğer araçlarında iyi niyete sokuyorlar ücret almıyorlardı. Ozaman bunca sene servise boşuna okadar para vermişiz ozel serviste yapardım .

• Şikayette her defasında titreme olduğunu belirtmişiz bunların haricinde oraya direksiyonda titreme var diye kayıtlara yazmışlar.

• Geçmiş olsun başka bir yetkili servise iyi niyet garantisine sokup sokmayacaklarını sormayı denediniz mi?

• Mctnn M kullanıcısına yanıt
    Aracım 2012 model'di 2014 de garantisi bitti dediğim olayları 2019 yılında oldu garantisi yokken iyi niyet garantisi adı altında yapıldı düzenli doğuş bakımlı diye

Mekatronik kavrama değişimine 6 bin lira aldılar değişen parçalar 2 yıl garantili araba serviste 1 hafta işi vardı servis bana 2016 a4 quattro vermişti hatta şehir dışındaydım diye 20 gün sonra gidip almıştım aracı

Sen bence doğuş oto kartal yada maslak ile görüş erel bayi kartal ile maslak kendi yerleri ben hiç bir zaman maslak ve kartal dışında işlem yaptırmadım

Hattta ben aracımı 2020 ocak ayında arkadaşa sattığımda kavrama ile mekataroniğin garantisi devam ediyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canbey96 -- 25 Mayıs 2021; 0:26:39 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hocam öncelikle şanzımanla ilgili bir problem olduğunu düşünüyorsanız hemen yelkenleri suya indirmeyin. Takırtı tıkırtı geri geri giderken ilerlerken ses geliyorsa ön ve arka difersansiyele baktırın. Bu yürüyenden ileri ve geri giderken takırtı tukurtu genelde diferansiyel sorununa işaret. Başka iyi vag grubu ustalarına götürün servis hemen hop şanzıman değişcek demesine bakmayın şanzımanda bi sorun olacağını sanmıyorum üstelik bilgisayarda şanzıman uyarısıda vermiyorken

Sola sağa dönüşte tıkırtı varsa alt takımı iyi bi rotçuda kontrol ettirin. Dava falan uğraşana kadar arabanızdan soğursunuz önce iyi bi ustaya götürün hocam aracı!!! bende audi kullanıyorum az çok audinin hastalığını bilirim ama benimki multitronic

Şanzıman kulaklarınada baktırın titreme sorunu öncelikle kulaklara işaret bu arada dediğim gibi ön arka diferansiyele kesin baktırın

Doğuş oto şanzıman değişecek diyorsa işin altında kesinlikle çok daha uygun maliyetli bi onarım yatıyordur. Yetkili servislere gide gele edindiğim kesin tecrübedir

benim aracımda adblue arızası vermişti servis direk "sorunu bilmiyoruz araç 4 gün bizde kalır" dediler daha sonra gittim shellden adblue koydum 150-200 km sonra arıza kendi kendine gitti bi daha vermedi. Servise kalsa kesin adblue deposunu pompasını vs değiştirecekti. İkinci olarakta benim koltuğumun sırtı ısıtıyor minderi ısıtmıyor servis bana ya çalışır yada hiç çalışmaz onlar tek parçadır dedi ama internetten bi baktım minderin pedi ile sırtın pedi ayrıymış. Yani benim sorun sadece minder pedinde servis tecrübelerim böyle kesinlikle daha ucuza yaptırırsınız dışarda bu işlemi eminim şanzımanın ş sinde problem yoktur. O şanzımanlar yağlı kavramalı ve 2.0 tdida bozulma olasılığı çok az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 25 Mayıs 2021; 1:58:33 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Araçta bilgisayarı takınca şanzımanla ilgili arıza yazıyormuş aracın ekranında bir uyarı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mctnn

Araçta bilgisayarı takınca şanzımanla ilgili arıza yazıyormuş aracın ekranında bir uyarı yok.

Sorunu çözebildiniz mi?

• Yine dsg

• Puhaaaaaaa şaşırdık mi hayır bı de ıslak olanlar sorunsuz diyollladi puhaaaaaa 

• Milli servet boşa gidiyor diye seviniyor. Allah ıslah etsin ne diyeyim.  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.