Şimdi Ara

AUDİ A3 JANT- PERFORMANS DÜŞERMİ? **[RESİMLİ]**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
10.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar geçen gün arkadaşlarla sahilde yürürken bir a3 gördük aşşağıda görülen jantlardan takmış kullanıcısı aramızda baya tartıştık performans düşürürmü diye sizin fikirlerinizi alabilir miyim?

• arabanın çekişinin düşeceyi kanısındayım
  • quote:

Orjinalden alıntı: onuraydin

arabanın çekişinin düşeceyi kanısındayım

sebebi nedir peki? orjinal jantlarda içerde baştan başa çelik plaka zaten niye düşsünki ayrıca audi jant kapağı kullanmayan bir marka bu modelinde. yani ben görmedim hiç kapaklısını. zaten çelik jant a uyumlu üretilmiş bir araba niye bu jant kassınki?
  • öncelikle jant büyünce doğal olarak lastik çevresi büyüyecektir (bu arabada 225 sanırım) arabanın sürati büyüme oranında artacak ve bu oranda tırmanma gücü yani "çekiş"i düşecek ve motora daha fazla yük binecektir.bu arada audi 225 deil 175 ciwarı kullanıodur lastiklerini tahmin ediorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onuraydin -- 14 Şubat 2008; 22:40:58 >
  • lastik küçülüp jant büyümüyor mu arkadaşım? yani arabanın lastik için ayrılmış yarım çemberde belirli boyutta sonuçta.. onu aşamaz adam..
  • eet aşamaz bak bunda hem fikiriz sonra sürter bu arabada olabileceği gibi...bu arada lastik çevresi derken yanal alanından bahsetmiştim yani jant büyüdükçe tabanda bu oranda genişler ve yanak azalır..Taban genişledikçe sürtünme artar. Artan sürtünme de beraberinde çekiç düşer..
  • üreticiler onu hesaplıyordur herhalde? arabaya sırf zorluk yaratmak için jant mı üretilir? bahsi geçen arabada a3 yani biraz daha geniş lastikler yüzünden gidemiyecek bir araba mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrecalak -- 15 Şubat 2008; 6:18:01 >
  • kardeş size göre sanırım perfonmas sağlar.sormuşunuz ben kndi fikrimi açıklayarak yazdım.sanırm resimde 1.6 bu aracı yorucaktır.lastik üreticileri 1,6 a3 sahiplerini düşünüp jant cıkarmıolar.
  • performans sağlar değilde.. düşürmesini hala tam idrak etmiş değilim.. ordaki arkadaşta sizin gibi söyledi bana ama ne biliyim neyse tamam teşekkür ederim başka arkadaşlardan da fikir alayım...
  • Bende 18 jant var maalesef cekişi baya etkiliyor
  • muhtemelen etkiliyordur ama A3de sline pakette 17 inc janta ve 225 45 17 opsiyonu var
  • Araç 1,6 8V 102HP lik modelse kesinlikle hissedilir bir performans kaybı yaşar bu jantlarla..Herşeyden önce jantlar orjinalinden baya ağırdır ve bu lastik-jantları çevirebilmek için araç daha çok kasacaktır kendisini..

Bu arada mekan da bizim oralar sanırım..Gymnasium yakınları :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrecalak

quote:

Orjinalden alıntı: onuraydin

arabanın çekişinin düşeceyi kanısındayım

sebebi nedir peki? orjinal jantlarda içerde baştan başa çelik plaka zaten niye düşsünki ayrıca audi jant kapağı kullanmayan bir marka bu modelinde. yani ben görmedim hiç kapaklısını. zaten çelik jant a uyumlu üretilmiş bir araba niye bu jant kassınki?

Öncelikle sayın emrecalak bu aracın jant kapaklı versiyonu oldukça fazla ülkemizde bulunmaktadır. Jant kapağı kullanan bir modeldir. Çelik janta uyumludur fakat belirli ölçüleri ve yuvarlanma direnci vardır. Bu ölçüler dışına çıkılmadıkça çok fazla performans kaybı olmaz, Fakat zaten performanssız olan 1.6 motoru ile jant taksa ne fark eder takmasa ne farkeder diesel Citroen C3 ile bile geçilebilen bir araç.

• ağır diyorsun atiyba bey. ama en fazla taş çatlasa ne kadar ağır olablirki 50 olsun toplam... sonuçta çapı belli bişey.. öncekileri söküp yenisi takınca ağırlık eeeen fazla bir yolcu daha artıcaktır. tek yolcu arabayı öyle öldürüyorsa ben arabaya binmiyim acelemiz varsa arkadan geleyim.. ve danzel bey.. takmadan önce ivmeniz kaçtıda kaça düştü elinizde döküman var mıdır?
  • Arabayı suren benim emrecalak bey bırakında ben kara vereyim :) 1.6 8v tiptr. eskiden az cok gidiodu ama şimdi yerinden kalkmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseaz -- 15 Şubat 2008; 18:56:37 >
  • tabi canım size birşey demedimde ne biliyim galiba a3 ü gözümde büyültmüşüm inanamıyorum adam gibi gidemediğine :)şöyle bi görsem dünya gözüyle harika olurdu
  • 1.3 ler kafa tutuyor bence hic goırme :) Ama 1.4TFSI lar iyi gidiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..dEnZeL..

1.3 ler kafa tutuyor bence hic goırme :) Ama 1.4TFSI lar iyi gidiyor.
    Ben bile rampada kafa tutup yanından geçebiliyorum , düşünün artık
  • Rampada normal 1.6 ya da kafa tutarsın sen :)
  • Yane audi kullanıcıların da genelde görüyorum ve bilinçli kullanıcalar öle bişy olsa genelde bu tarz jant kullanıolar bi önlem yada tedbiri vardır heralde ama çok hoş gösterio kardeşim arabada
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.