Şimdi Ara

AUDI A3 2021 8Y (ANA KONU) (85. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.911
Cevap
136
Favori
342.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    nerede açtırdınız

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • merengurun M kullanıcısına yanıt

yazılımınız 3454 mü peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eapantherea kullanıcısına yanıt

Türkiye'deki A3'lerin hepsinde DQ200 var. Başta 1.5ler DQ381 deniyordu fakat şanzıman koduna bakınca hepsinin DQ200 olduğu anlaşıldı.

Şanzımanda 1.0 ile 1.5 arasındaki tek fark dişli oranları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi someemre -- 24 Haziran 2022; 9:54:53 >
  • someemre S kullanıcısına yanıt
    Nereden baktiniz hocam buna? Hybrid araclardan dolayi dq381 oldugunu yabanci kaynakli guvenilir bir yerde ya dinlemis ya da okumustum.. Turkiyeye ozel sanziman degisikligi de olacagini sanmiyorum, servisten bir hata olmus olabilir, ya da turkiyeye ozel bu sekilde sanziman konulmussa yuh artik diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 24 Haziran 2022; 10:11:19 >

OBD cihazı bağlayarak baktık birkaç araca. O dediğiniz 1.4 plug-in hybrid modeller olabilir.

• curly2807 C kullanıcısına yanıt

ankarada 2 kişi tanıyorum açabilen iletişimde olduğum konuyla ilgili, özelden yazarsanız yönlendiririm.

• deepchug D kullanıcısına yanıt

evet 3454 olanlar açılıyor deneyimlediğimiz kadarıyla benimki de 3454tü açıldı sorunsuz kullanıyorum 3 4 aydır.

• merengurun M kullanıcısına yanıt

teşekkürler hocam çok sağol

• someemre S kullanıcısına yanıt
    Yani benim duydugun plug in hybridlerden dolayi bu sekilde sanziman olduguydu ama sadece o motorlu araclara o tip sanziman konuluyorsa o sekilde de olabilir belki

• Merhabalar
    2021 model audi a3 aracımın kasko değeri 1.098.362 tl iken, aynı aracın 2022 modeli 842.154tl.
    Daha eski araç nasıl yenisinden 260bin tl pahalı olabiliyor?
    Bu bizim kaskoya ödediğimiz rakamdan satarken keseceğimiz faturaya kadar herşeyi etkileyen bi rakam!
    Audi diyalogu aradım. Bizlik birşey yok kendiniz halledin diyorlar. Nasıl yani bu a3 sizin arabanız bizde müşterileriniz değilmiyiz?

s3 ler böyle diye biliyorum

• curly2807 C kullanıcısına yanıt
    Hocam simdi biraz arastirdim 150 beygire kadar dq200, 150 beygir ustu dq381, 2.5 rs3 de ise dq500 varmis. Sanirim bu olayi ortaya atan otopark.com youtube kanalinda incelerken dq381 dediginden biraz bu olay kafa karistirdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 24 Haziran 2022; 17:40:41 >

Cumartesi teslim aldım.

Araç çok iyi.

Başta ön ve arka sensör olmayacak deniyordu ama araç arka sensörlü geldi şükür (arka sensörlü geleceğinin bilgisini vermişlerdi tabi daha önceden). Ön sensör yok sadece.

6 senedir f30 kullanan biri olarak söyleyebileceklerim;

İç ve dış tasarımı çok güzel,

Far ve stopları harika,

Koltuklar çok güzel (advanced),

Öndeki araca göre fren yapması başarılı,

Klima suratına üflemiyor (f30’da sağdaki üflemeyi neredeyse tam sağa çevirmen gerekiyordu),

Klimanın fiziksel tuşları ve ayrı ekranı olması müthiş,

Araç sessiz, konforlu,

10 hoparlörlü 9vd kodlu “audi ses sistemi” gayet başarılı,

Ekran çok güzel ve hızlı,

Bir tek sürüş esnasında motoru kapatıp elektriğe geçmeyi kapatmak istiyor canım, habire motor kapatıyor araç, 1 saniye sonra gaza basacağımı bilerek motor kapatması pek hoşuma gitmiyor psikolojik olarak, gerçi herhangi bir problem yok, sarsıntı vs yok, arkadaşımın 1.0 golf’te de güzel çalışıyordu zaten, ama yine de devre dışı bırakmak opsiyonuna sahip olmakisterdim (sanıyorum mümkün değil ama emin de değilim),

Lastiklerim pirelli cinturato p7 geldi C-B-68db gayet iyi,

Motor-şanzıman uyumu, sesi, konforu, hissi gayet iyi, yazmaya bile gerek olmayacak iyilikte diye yazmıyordum ama sona ekleyeyim bari.

Daha iyi olabileceğini düşündüklerim;

- Kadran ile ilgili çok çok az opsiyon var, yazık olmuş resmen o ekrana,

- Ambiyans aydınlatma paketi yazmasına rağmen sanırım tek renk yanan bir aydınlatma söz konusu, en az 10 renkli aydınlatma olmalıydı diye düşünüyorum (orta paket golf bile harika bu açıdan). Full aydınlatma paketli a3 videolarını gördüm, aşırı iyi.

- Lastik basınç kontrol sistemi yazıyor ama sanırım tek tek lastiklerin basıncını göremiyoruz, ihtimal dahilinde bile olmaması gereken bir durum, umarım ben yeni aldığım için görememişimdir ve yanılıyorumdur.

Kablosuz apple carplay ve arka stop animasyonu yapılabilirse epey iyi olur.

3695 yazılım ile geldi,

Bir altındaki satırda 35.12-2126 28.06.2021 yazıyor (2022 değil 2021 yazıyor),

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur__ -- 4 Temmuz 2022; 1:35:37 >

• Merhaba 2021 a3 ekran karardı çözümü varmıdır. 2 kez oldu servis randevum 18.07.2022 daha önce tesadüfen açabildim nasıl olduğunu bulamadım

• emincolak E kullanıcısına yanıt
    Vitesin yanındaki yuvarlak tuştaki kapatma tuşuna basılı tutun ekran kapanıp tekrar açılana kadar bırakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: alkgs

Vitesin yanındaki yuvarlak tuştaki kapatma tuşuna basılı tutun ekran kapanıp tekrar açılana kadar bırakmayın.
    Birazdan deneyeceğim

• alkgs A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler oldu 🙏

• emincolak E kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Benim de aynısı oluyor zaman zaman serviste çözüme kavuşturabilirseniz bilgi verebilir misiniz yazılımsal mı donanımsal mı hiç anlamadım bu sorunu.

• alkgs A kullanıcısına yanıt
    Donanımsal olduğunu sanmıyorum açıkçası …
    Ama bilgi vericem 18.07.2022 erel oto randevum var

Aslında bir buluşma ayarlayıp yüz yüze tanışıp konuşabiliriz grup olarak eski fiestam com üyelerindenim

• Serviste reset atabilirler, denenebilir bence, çok bir ayar kaybınız da olmaz. Telefonu eşleştirirsiniz, belki radyo kanallarını tekrar kaydedersiniz.

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.