Şimdi Ara

Audi A3 2005 1.6 ambiante

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
5.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Bu model aralığında A3 Hatchback düşünüyorum 2005 model ve emsalleri 1.6 motor benzinli+lpg araba hakkında pek bilgi göremedim. biraz yardıma ihtiyacım var. tecrübesi olan ve ya araba hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. eski arabam 206cc benzinliydi genel olarak sorunlu ve aşırı yakan bir araçtı.

1. lpg ile uyumu nasıldır bu arabananın

2 kronik sorunları var mıdır motoru sağlam mıdır çok başımı ağrıtır mı

3 ikinci el piyasası nasıldır satarken zarar ettirir mi çabuk satılır mı ? araba 2 kapı bu arada.

4 otomatik şanzımanı nasıldır baş ağrıtır mı

5 lpg ile yakıt tüketimi nasıl olur çok üzer mi genelde haftasonları istanbulda kullanacağım yoğun bir kullanım olmayacak.

teşekkürler şimdiden herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ezio-Auditore -- 12 Aralık 2017; 1:11:40 >

• Bende 1998 model a3 var bahsettiğiniz araçla motoru %90 aynıdır hitler motoru olarak geçer lpg ile tam uyumludur hatta lpg ile daha uyumlu başka bir motor varmıdır bilemem varsada Bir elin parmağını geçmez kronik sorun olarak boğaz kelebeği diyebiliriz maksimum 150 200 tl ye hallolucak bir sorundur başka kronik arızası yoktur 2.el piyasası olarak 3 kapılı araçları evli çocuklu kişiler almaz alan kesim genelde 18-30 yaş arasıdir araç temiz km aşırı olmadıkça aracı bilenler alir ben ve ailem bugüne kadar kaç tane Audi Volkswagen araç aldiysak genelde kâr ettik kâr etmediysekte ettiğimiz masrafları çıkardı yani alınacak araca ve fiyatına bağlı bir durum otomatik şanzıman olarak tam bilgim yok fakat sorun yasayani duymadım lpg ile sehir ici normal kullanımda 10- 11 litre yakarsiniz
  • Bende 1998 model a3 var bahsettiğiniz araçla motoru %90 aynıdır hitler motoru olarak geçer lpg ile tam uyumludur hatta lpg ile daha uyumlu başka bir motor varmıdır bilemem varsada Bir elin parmağını geçmez kronik sorun olarak boğaz kelebeği diyebiliriz maksimum 150 200 tl ye hallolucak bir sorundur başka kronik arızası yoktur 2.el piyasası olarak 3 kapılı araçları evli çocuklu kişiler almaz alan kesim genelde 18-30 yaş arasıdir araç temiz km aşırı olmadıkça aracı bilenler alir ben ve ailem bugüne kadar kaç tane Audi Volkswagen araç aldiysak genelde kâr ettik kâr etmediysekte ettiğimiz masrafları çıkardı yani alınacak araca ve fiyatına bağlı bir durum otomatik şanzıman olarak tam bilgim yok fakat sorun yasayani duymadım lpg ile sehir ici normal kullanımda 10- 11 litre yakarsiniz
  • Shotput S kullanıcısına yanıt
    Ilgin icin tesekkur ederim hocam. Golf 5 mi daha mantikli bir secenek olur sence yoksa a3 mu
  • Audi Volkswagen den 1 gömlek daha üstündür bunu küçük farklarla bile görebiliriz mesela audinin en boşunda bile kapi kollari kapi bantlari govde rengidir vw de plastik siyahtır audinin en boşunda dijital klima vardır vw de manueldir göğüs kalitesi hissi vs .vs birçok irili ufaklı fark vardır eğer evli ve çocuğum olsa vw alirdim bekar ve genç birisi olsam(şu anda öyleyim) audi alıp kalite prestij ve konforu yaşardim gücüm audinin 5 kapilisina yeterse tabikide audi alirdim 2. El piyasasına gelince 2 aracında temizi alınırsa 2 aracta anında gider belki audi 1 tık daha gec gidebilir
  • Yukarıdaki yazıyı okuyup kapı kolundan kapı bandından arabanin kalitesimi anlasilir diyenler olursa araclara daha detaylı ve dikkatli bakıp araştırmalarini tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shotput

Yukarıdaki yazıyı okuyup kapı kolundan kapı bandından arabanin kalitesimi anlasilir diyenler olursa araclara daha detaylı ve dikkatli bakıp araştırmalarini tavsiye ederim

hocam çoğunda f1 direksiyon vitesi ve sunroof var zaten gerçekten çok dolu arabalar ben şaştım doğrusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ezio-Auditore

quote:

Yukarıdaki yazıyı okuyup kapı kolundan kapı bandından arabanin kalitesimi anlasilir diyenler olursa araclara daha detaylı ve dikkatli bakıp araştırmalarini tavsiye ederim

hocam çoğunda f1 direksiyon vitesi ve sunroof var zaten gerçekten çok dolu arabalar ben şaştım doğrusu

Ayiptir söylemesi Tam benim arabayı anlattınız hocam hemde beyaz renk Allah daha iyisini size nasip etsin

Kalite denilince 1 audi 2 mercedes 3 bmw 4 volvo 5 vw gelir akla ( sıralama herkes için değişebilir tabiki kendi fikrim ) bentey porshe gibi araçları saymiyorum çünkü onlar ayri segment ayri dünyada diyebiliriz

• 1998 model a3 te orjinal alarm var camlar acik oldugunda elini araca soktuguda alarm ötüyor kumandadan cam sanroof acma kapama var klima ekranidan aracin anlik hiz devir sicaklik vb 55 tane akla hayale gelmeyen bilgilere ulaşılabiliyor not bunlar 1998 model araçta var 98 a3 boyle ise 98 a6 a8 i hayal bile edemiyorum
  • quote:

1998 model a3 te orjinal alarm var camlar acik oldugunda elini araca soktuguda alarm ötüyor kumandadan cam sanroof acma kapama var klima ekranidan aracin anlik hiz devir sicaklik vb 55 tane akla hayale gelmeyen bilgilere ulaşılabiliyor not bunlar 1998 model araçta var 98 a3 boyle ise 98 a6 a8 i hayal bile edemiyorum

bu araçlar için ne düşünüyorsun hocam

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-nevauto-2004-audi-a3-ambiente-1.6-otomatik-lpg-507583401/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-2006..a.3-1.6-otomatik-sanruflu-lpg-li-s-layn-takas-olur-508771059/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-audi-a3-1.6-otomatik-vites-2005-model-s-line-499650468/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-2004-model-audi-a3-hatchback-1.6-otomatik_firsat-470939243/detay/

• Hocam hepsi galerici daha uygunu varsa onu alin pert fiyatına sağlam araç parça parça tramer kaydi vardir vs kelime oyunlari galerici bir araca parça parça tramer kaydi var diyorsa bilinizki 20 milyar üstü hasar kaydı vardır galerici temiz araci piyasa altinda verirmi hic vercek olsa internete koymadan saatine satabilir arabayı klasik ama galericiden %99 araba alinmaz % 1 ide bize denk gelmez
  • Birde bu araçlar 2005 ten sonra makyajlaniyor mümkünse 2005 üstünü alın tabiki temiz 2004 gelirse kaçırmayın
  • 5 kapılı 2005 model audim vardı ilk göz ağrımdı 2005 de aisin 6 ileri tiptronik şanzıman var gerçekten güzel sorun yaratmayan şanzıman . Motoru hitler motor lpgye tam uyumlu ama lpg genede ileriki dönemler sıkıntı çıkartabilir. Arkadaş yazmış boğaz kelebeği hastalığı var o motorun başkada bir şey yok motor olarak. Ambiente almalısın kesinlikle çok doludur araç ve konforlu.yol tutuşu gayet iyiydi aracın. Arka silecek motoru arızası vermediyse kesin verir o da kronik. Tuş takımlarında soyulmalar başlamıştır yada başlamaya ramak kalmışsındır yaptırman biraz tuzlu olacaktır. Kasko yaptırmak istersen premiumdur fazla çıkacaktır eğer yaptırabilirsen. Ama araba taş gibidir toktur kaza yapsan teneke değildir. Parçaları vw ile ortaktır ince detaylar ile golften ayrılır ama ne yazıkki golf gibi değildir piyasası nedense golf daha pahalı büyük bir ihtimal kaskodan dolayı.yıkamacıya gidersin oo audi derler bahşiş beklerler saçma bir durumu vardır 2005 olmasına rağmen eski durmaz . 3 kapısı en çok tutulan modeldir ama içerdeki tuşların soyulması plastiğin yıpranması can sıkıcı pahalı detaylar temiz kullanılmış bulabilirsen kaçırma derim ama piyasada temizini zor bulursun heleki galericiden ben olsam bakmam . Zarar ederek sattığım tek arabadır. Ama pişman olmuştum sattığıma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oski32 -- 13 Aralık 2017; 1:17:32 >

• quote:

Hocam hepsi galerici daha uygunu varsa onu alin pert fiyatına sağlam araç parça parça tramer kaydi vardir vs kelime oyunlari galerici bir araca parça parça tramer kaydi var diyorsa bilinizki 20 milyar üstü hasar kaydı vardır galerici temiz araci piyasa altinda verirmi hic vercek olsa internete koymadan saatine satabilir arabayı klasik ama galericiden %99 araba alinmaz % 1 ide bize denk gelmez

hocam geleriden olmayanını bulmak hint kumaşı aramaya benziyor genelde hep galericilerde arabalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oski32

5 kapılı 2005 model audim vardı ilk göz ağrımdı 2005 de aisin 6 ileri tiptronik şanzıman var gerçekten güzel sorun yaratmayan şanzıman . Motoru hitler motor lpgye tam uyumlu ama lpg genede ileriki dönemler sıkıntı çıkartabilir. Arkadaş yazmış boğaz kelebeği hastalığı var o motorun başkada bir şey yok motor olarak. Ambiente almalısın kesinlikle çok doludur araç ve konforlu.yol tutuşu gayet iyiydi aracın. Arka silecek motoru arızası vermediyse kesin verir o da kronik. Tuş takımlarında soyulmalar başlamıştır yada başlamaya ramak kalmışsındır yaptırman biraz tuzlu olacaktır. Kasko yaptırmak istersen premiumdur fazla çıkacaktır eğer yaptırabilirsen. Ama araba taş gibidir toktur kaza yapsan teneke değildir. Parçaları vw ile ortaktır ince detaylar ile golften ayrılır ama ne yazıkki golf gibi değildir piyasası nedense golf daha pahalı büyük bir ihtimal kaskodan dolayı.yıkamacıya gidersin oo audi derler bahşiş beklerler saçma bir durumu vardır 2005 olmasına rağmen eski durmaz . 3 kapısı en çok tutulan modeldir ama içerdeki tuşların soyulması plastiğin yıpranması can sıkıcı pahalı detaylar temiz kullanılmış bulabilirsen kaçırma derim ama piyasada temizini zor bulursun heleki galericiden ben olsam bakmam . Zarar ederek sattığım tek arabadır. Ama pişman olmuştum sattığıma

ilgin için teşekkür ederim. 206cc alırken milleti dinlememiştim. şimdi yorumlar bana yardımcı oluyor tecrübe etmek gerekiyormuş illa ki

• alabilirseniz orjinal benzinli,zenon farlı, 5 kapılı ama cam tavan olmayan (su alabilir, ses yapabilir) bir model alın. ambiente konfor donanımlı, ambition ise spor donanımdır. makyajlı kasa tavsiye ederim. çok tok bir araçtır. motor sesi güzeldir. lpg uyumu olarak söylenebilecek tek şey var. benzinden bile daha iyi çalışıyor.

ancak ilanlara dikkat etmek gerek çoğu attraction ( baz donanım) araç için ambition yazılmış. ambition donanımda orjinal 17" jantlar olması gerekir. koltukları da yan destekleri yüksek spor koltuktur.
  • budak_1903 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu araçların cam tavaninda ses,su alma olmaz

Sizin bu konuda bir tecrübenizmi oldu
  • Ezio-Auditore kullanıcısına yanıt
    Arayan mevlasinida bulur belasını da hocam ben 2 ayda buldum takip ederseniz elbet denk gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

alabilirseniz orjinal benzinli,zenon farlı, 5 kapılı ama cam tavan olmayan (su alabilir, ses yapabilir) bir model alın. ambiente konfor donanımlı, ambition ise spor donanımdır. makyajlı kasa tavsiye ederim. çok tok bir araçtır. motor sesi güzeldir. lpg uyumu olarak söylenebilecek tek şey var. benzinden bile daha iyi çalışıyor.

ancak ilanlara dikkat etmek gerek çoğu attraction ( baz donanım) araç için ambition yazılmış. ambition donanımda orjinal 17" jantlar olması gerekir. koltukları da yan destekleri yüksek spor koltuktur.

onların fiyatları yüksek hocam bana 35-40 bin bandında bir araç lazım

• quote:

Arayan mevlasinida bulur belasını da hocam ben 2 ayda buldum takip ederseniz elbet denk gelir

hayırlısı bakalım ocak şubak gibi almayı düşünüyorum
  • Ezio-Auditore kullanıcısına yanıt
    O zamana kadar sürekli takip ederseniz denk gelir

Hocam 35 40 bin bandında araç bakiyorsaniz mazda 3 leride tavsiye ederim arkadaşıma aldık geçen ay gerçekten kalite konfor tokluk hissi veren bir otomobil bende şaşırdım kaliteyi görünce mazda amblemini cikar audi yap absürt olmaz yane o kadar beğendim aracı ha illa audi derseniz o ayri
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.