Şimdi Ara

AUDİ A3 1.6 SPORTBACK PERFORMANSI ÇOK MU KÖTÜ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
5
Favori
127.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu aracı benzinle kullanan varsa aşırı trafiğe girmediği ortalama yakıt tüketimini yazabilir mi ? ben mazda3 kullanıyorum otomatik. Ortalama 8.5 yakıyorum, az durkalk yaptığım ev-iş arası yolda. Yol bigisayarındaki Ortalama hızım da 40 km/h civarı...

Kıyaslamak istiyorum teşekkürler...
  • Audi A3 1.6 Ambition Manuel 2009 sahibiyim. Aracı alalı daha 15 gün oldu. 225/45/ZR17 lastikler ve spor süspansiyon mevcut.

Şehiriçi ortalama 8.0-9.5 arası yakıyorum. Şehirdışı eğer 140-180 arası kullanırsam 8.0-8.5 yakıyor. 100-120 arası kullanımda 7.0-7.5 arasına indirebiliyorum.

Aracın hızlanması ve performansı çok iç açıcı değil. Yalnız bu kalitede bir aracı bu fiyata ancak böyle bir motorla alabiliyorsunuz.
  • bende şirkette devamlı kullanıyorum souıtrap arkadaşınkinin 2007 tiptronik olanını.diğer bir arkadaş binince ortalama 10 dan aşşağıya düşmüyo istanbul trafiğinde ben binince 8 leri görüyorum ama nasıl.direksiyon altındaki kulakçıklardan devamlı müdahale ediyorum.yola göre motordan önce yani.2008 de afyona gittim 6 ları görmüştüm o zamanda ama dediğim gibi süper eko modda:)).manuelini kullanmadım ama bu 6 vitesli tipt.olan biraz strese sokar insanı.şerit değiştirirken aynalarla dost olursunuz.full dolunca koltuklar araba zaten oluyo şahin...ama audi ye böyle bi motor hiç bir şekilde yakışmıyo.bu motor tam bir golf manuel motoru .100 altında güzel atak sayılır ama ara hızlanmalarda fısss.dizel corsalardan multijetlerden yokuşlarda toz yersiniz,c3 92 16v hdi lara bu da nesi dersiniz .ama onlar aynı hızlarda sağa sola savrulurken siz keyifle virajın tadını çıkarırsınız.ha bi de bu araba 16 janttan fazlasını bence kaldırmaz .17 hem gürültülü hem savurgan .zaten motor da çevirmeye pek istekli değil .alan bu arabadan değil de motorundan sıkılır valla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazarotti

Tamamen beklentiyle ilgili..

Kimine göre süratli olabilir..Fakat böyle bir konu açtığınıza göre performans bekliyorsunuz..

Almadan önce kullanma şansınız varsa deneyin..Sonrasında pişmanlıkda daha büyük zarar vermeyin kendinize..

Kesinlikle katılıyorum.benim 75 bg arabamdan sonra beni mutlu eder, sizi üzer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atsuma

yani alınmaz mı demek istiyorsunuz
    şehiriçinde kullanacağım
    en azından alt devirlerde canlı değil mi

malesef hata olur hem çok yakar hemde kalan saçlarını döker
  • ARKADAŞLAR MERHABA,

Umarım cevaplayacak bir arkadaşa rastlarım forumlarlardaki ilk mesajım ilk yazım.
    4gün önce 2006 model Audi A3 1.6 Sportback Triptonic bir araç aldım.
    Araç çok güzel gerek dışı gerek içi gerek şehir içi 150km/h ortalama ile gidenler için ideal.
    Ancak araç triptonic vites olduğu için otomatik kullanımda neredeyse 40 km/h 'da 5.vitese dahada ötesi 50-60 km/hız sınırında 6.vitese yükseliyor.
    Bu durum normal midir ?
    Birde bazı anlarda vites küçülürken özellikle trafikte araba kendini bir sallıyor.
    Açıkçası çok büyük zararı yok ancak bu durum normal mi değil mi çok merak ediyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • 1.6 8 valflik 200.000 kmde olan bi aracım vardı hatta içinde 1 1.5 litre yag kalmış aldıgımda bakmamıştım yagına suyuna ona ragmen beni her istedigim yere götürdü içine altı yetişkin bindik rampalara vurdum o haliyle 3 ten aşagı düşmedi ben performansından memnundum....
    Senin alacagın 0 km araç motor sıfır yakıt sistemi sıfır alayı sıfır beygirler istekli ve hepsi hayatta ,benim aracın 102 beygirinden büyük ihtimalle 25'i pastırma sucuk olmuştu ona rağmen güzeldi performansı 170-180 rahat basıyordu şehir içinde (boş yollarda).......
    Yakıt olarak kafana takmayacaksan ralli yapmayacaksan seni diger 1.6 ların bir çoguna rezil etmez...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende paylasimda bulunmak istedim. Bende 1.6 fsi 115hp a3 sportback var hocam sakin kullanım aracı pek bi beklentin yoksa sorun yok yetmesine yetiyor ama 5 kişi klima açık 6. Viteste. 4. Vitese düştüğümü bilirim rampada :) git gel motoru bence performans değil :)

• ARKADAŞLAR MERHABA,

2 MESAJ ONCEKI SORUMA CEVAP BULAMADIM. VE FORUMDAN DAHA ILK YAZIMDA SOGUDUM.

BU KONUDA BILGI SAHIBI OLAN ARKDASLARI BULAMAZ MIYIM BURADA ?

YADA YENI KONU BASLATMA YETKIM VAR MIDIR ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MADAGASKARLI

ARKADAŞLAR MERHABA,

2 MESAJ ONCEKI SORUMA CEVAP BULAMADIM. VE FORUMDAN DAHA ILK YAZIMDA SOGUDUM.

BU KONUDA BILGI SAHIBI OLAN ARKDASLARI BULAMAZ MIYIM BURADA ?

YADA YENI KONU BASLATMA YETKIM VAR MIDIR ?

Önce eski konuları inceleyin. Çözüm bulamazsanız yeni konu açın. Sorularınızın cevabını daha kolay bulursunuz.
  • Tesekkur ederım
  • bende 2008 1,6 115 bg fsi dan var ,sürekli şehir içi kullanıyorum,ancak öle dur kalk bi trafik değil 40-50 km arası ortalama tüketimim de 8-8,5 lt civarı oynuyor. Şehir dışında 150 veya biraz üzerinde gidince 10 lt civarı yakıyor.Şehir dışı 100-120 takılırsanız 7 lt altına rahatlıkla iniyor.
  • 2 yıl kullandım 1.6 a3 2009. Hem yakıyor hemde performansı iyi değildi. Ama gitmesine gider yokuşta bayılmaz etmez sağlam motordur. Çok performans beklemiyorsanız alın. Ama ben atik bir araç istiyorum derseniz 1.4 u ne bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MADAGASKARLI

ARKADAŞLAR MERHABA,

Umarım cevaplayacak bir arkadaşa rastlarım forumlarlardaki ilk mesajım ilk yazım.
    4gün önce 2006 model Audi A3 1.6 Sportback Triptonic bir araç aldım.
    Araç çok güzel gerek dışı gerek içi gerek şehir içi 150km/h ortalama ile gidenler için ideal.
    Ancak araç triptonic vites olduğu için otomatik kullanımda neredeyse 40 km/h 'da 5.vitese dahada ötesi 50-60 km/hız sınırında 6.vitese yükseliyor.
    Bu durum normal midir ?
    Birde bazı anlarda vites küçülürken özellikle trafikte araba kendini bir sallıyor.
    Açıkçası çok büyük zararı yok ancak bu durum normal mi değil mi çok merak ediyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Hocam öncelikle hoşgeldin foruma.
    bu forumdam soğuma sakın, çünkü daha iyisini bulamazsın. biraz sabırlı ol, istediğinden çok daha fazla cevapları
    bulursun burda. şimdi mesaj gelmedi diye yakınıyorsun ama bundan sonra mesajlara yetişemeyeceksin:)

Aracınız hayırlı olsun. 1.6 demişsiniz ama 1.6115 hp fsi mi yoksa 1.6 102 hp olan mı?
    1.6 102 hp olduğunu düşünüyorum: ben 102 hp a3 ü 4 sene kullandım. çok güzel motordur.
    hemen heryerde "bu devirde 8 valve motor mu kaldı herkes 16 valve yaparken" şikayetlerini görürsünüz
    ama 8 valve motor hiç de kötü değildir. düşük devirde arabanın gayet güzel gitmesini sağlar.
    sizin aracın hemen 6. vitese geçmesini sağlayan da budur.
    bir kez arkadaşın 16 valve astrasını kullanmıştım, A3 'ten alışkanlık var ya, hemen vitesleri geçtim, araba bayıldı kaldı.
    arkadaş dedi " bu arabayı audi kadar güçlü zannetme, azcık gaza yüklen sonra vites değiştir"
    aslında iş güç meselesi değil tabi ki, 1.6 çok güçlü olduğundan değil, 8 valve olduğundan.

sallama olayına gelince, triptonic otomatik kullanmadım, ama klasik eski otomatik viteslerden kullanmışlığım var,
    gaza yüklenince , ani hızlanman gerektiğinde, rampa tırmanırken, araba vites düşürür, bu da arabanın kendini ileri atmasına
    ve biraz sallanmasına neden olur. bahsettiğiniz durum buysa sorun yok, ama bariz bir sallama varsa, bir sorun olabilir,
    bu konuda da kesin bilgiyi otomatik a3 kullanmış arkadaşlar paylaşır. benim a3 manueldi.
    son olarak: harika bir arabanız var, tadını çıkarın :)

• 2009 a3 1.6stronic aracımda vites geçişlerini eski Toyota corolla otomatik aracıma göre hiç hissetmiyorum Madagaskarlı arkadaşımın servise göstermesini yada en azından diğer audi a 3 lerle kullanarak değerlendirme yapmasını tavsiye ederim....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kardeşim için 2008 A3 1.6 yarı otomatik almak üzereyiz. Merak ettiğim aracın teknik özellikleri kısmında vitesi s-tonic olduğu yazarken satıcı ilanda 6 vites olduğunu yazmış.

A3 lerde 2008 modellerin tamamında s-tronic vites var mı yoksa bir kısmı 6 ileri olan eski şanzıman tipi mi ? Bilen var mı aramızda acaba ?
  • arkadaşlar slm öncelikle ben audi a 3 almak istiyorum da benim suanda maddi dulumum 40 milyara kadar yolu wal yukardaki rinkleri okuduğumda perpormans olarak yakıt olarak hangisini önelirsiniz ve ben alacı benzınlı alıp lpg taktırmayı düsünüyürom alçağım alacda 2008 asagı olmamasını dikkat edip ve tam alabanın donanımını çözemediğimden hane alka farları toplu olan deilde geniş lemesine bwm 3 20 gibi alkadası olandan düşünüyorum ve celiskeler yasıyorum :D önelilerinizi bekliyorum ve ilk alabam olcak ve hangi aylarda almamı söylersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkercmr

arkadaşlar slm öncelikle ben audi a 3 almak istiyorum da benim suanda maddi dulumum 40 milyara kadar yolu wal yukardaki rinkleri okuduğumda perpormans olarak yakıt olarak hangisini önelirsiniz ve ben alacı benzınlı alıp lpg taktırmayı düsünüyürom alçağım alacda 2008 asagı olmamasını dikkat edip ve tam alabanın donanımını çözemediğimden hane alka farları toplu olan deilde geniş lemesine bwm 3 20 gibi alkadası olandan düşünüyorum ve celiskeler yasıyorum :D önelilerinizi bekliyorum ve ilk alabam olcak ve hangi aylarda almamı söylersiniz

Hocam audi başka bir alem. Bi arkadaş demiş "böyle kaliteli bir arabayı ancak 1.6 motorla uygun fiyata alabilirsiniz" diye, aynen öyle. motoru vasattır, ama asla milletin itin kıçına soktuğu gibi de değildir. gaza basınca sırtınız koltuğa yapışmaz ama lpg uyumu, sağlamlığı 10 numara 5 yıldızdır. Ayrıca performansa da Çok takılmamak lazım. Ben a3 1.6 dan sonra yeni leon aldım 1.4 - 140 beygir, gerçekten harika, 3 bin devir yaptığınızda yanınızda yörenizde araba kalmıyor, gazı köklediğinizde diğer arabalar Aynada kayboluyor, pislik yapan ticari Araçları felan bozması çok keyifli Oluyor, ama 1.6 a3 ün yerini asla tutmaz. performans işi nadiren olan bişey, ama Direksiyona oturduğunuzda algıladığınız kalite hissi her zaman yaşanan bişey. temiz bişey bulursanız Affetmeyin, asla pişman olMazsınız.

• saolasın sizce hangi modeli önelirsin Sportback var TFSI var wal ve lpg düşünürsem yalı otomatikde yada otomatikde bir sorun yalatırmı
  • Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar,aranıza yeni katıldım.Ta ki 2014 yılına kadar Audı A3 1.6 sportback benzinli 7 ileri triptonik ( belki şanzıman adı farklı olabılır tam teknik olarak bilemiyorum) sahibi 8 yıl kullanmış biri olarak nacizane yorumlarımı paylaşmak istedim.( Bu arada aracımı sıfır alınmış olup şenyıldız yanı yetkili serevis bakımlıdır)
    Herkes bir şey söylemiş yok 8 v, yok 1.6, çok yakıyor. Evet araç audi adına yakışan o heybetli görüntüsüne itibaren ilk kalkışta ve ara hızlanmalarda biraz yavaş kalıyor.ANCAAAAK hiç kimse iddia edemez kötü arabadır o para etmez alınmaz diye. Araç ile ortalama depo ile tamamı şehiri içi olmak üzer 450 km nin üzerine hiç çıkmadım zaten yol bilgisayarıda 10.5 civarı bi ortalama gösterir.Benzinde şehir içi 0.50tl ile 0.52 tl yakıt tüketimi vardır LPG ye en uyumlu motor olup lpg ile de 0.33 tl gibi bir yakıtı olacağını tahmin ediyorum.Şuana kadar kullandığım 8 yıl içinde periyodik bakımları hariç hiç sorun çıkarmadı Evet parçaları muhadili fiyattaki dizel yada benzinli yüksek model arabalardan bir tık daha pahalıdır ama kolay kolay sorun çıkarmaz. 60 -70 bin arasında trigeri değişir. 2,5 yıl önce 60 binde triger değişimi ve bi kaç genel bakım ve eksikler ile yetkili servis 2500 tl fiyat verdi bende özel bi serviste aynı işlemleri 1300 tl ye yaptırdım yani adam gibi bakımını yaparsanız araç sizi üzmez.... Bugün itibariyle ortalama 45000 tl ye alınabilir kısa sürede satmadan uzun yıllar kullanılabilir bi araçtır.

Bu arada yukarıda bir arkadaşımız passat 1.8 ile karşılaştırırmısınız demiş belki çok zaman geçti bilemiyorum. Bu arada passat 1.8 turbosuz düz versiyonu 3-4 ay kullandım.... passat 1.8 125 beygırdir ve a3 te 102 beygırdır aynı tarz motorlardır.KISACASI ÜÇ AŞŞAĞI BEŞ YUKARI PERFORMANS OLARAK BİRŞEY KAYBETMEZSİNİZ.

Forumdaki herkese iyi pazarlar arkadaşlar

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.