Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (110. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.207
Cevap
134
Favori
842.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    105-110 mu ? Ben daha çok bekliyordum 😂 İnsanın kendi arabası olunca demek 😂 Peki bişey sorcam car play almak istiyorud fiyatı ne kadar biliyor musunuz ?
  • Merhaba Arkadaşlar,

Babama sıfır Audi A3 Sedan 1.0 TFSI S-tronic araç almak üzereyiz.

Audi A3 Sedan 1.0 TFSI S-tronic DESIGN paket + Konfor Paketi 2017 model sıfır 125.000 TL diyor bayi.

Fiyat sizce nasıl, daha aşağıyı zorlamalı mıyız? Aldığınız benzer teklifleri yazarsanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tehchiv -- 15 Ağustos 2017; 9:41:8 >
  • tehchiv T kullanıcısına yanıt
    Malum siteye baktiniz mi sifir bir arac vardi 115bine
  • bmw 1.18 fiyatı 110k çekmiş a3 sb zorlar artık
  • darkcald kullanıcısına yanıt
    Ben a3 ü seçerdim yine bmw 1 e göre
  • tehchiv T kullanıcısına yanıt
    bu fiyatı veren hangi bayi hocam?
  • esim de bende a3 1.0 sb kullaniyoruz aracin sanziman motor ve start stop ozelligi kararsiz calisiyor. start stop devreye girdikten sonra calisip ilerlemeniz biraz sikintili arac 40km hizdan sonra cok atik 1.4 motorla arasindaki farki hissedemezsiniz konfor olarak cok iyi yol tutus ve donanim gayet basarili baz versiyona gore. yakit tuketimi 6.4-6.7 arasi degisiyor istanbul s.icinde.soyledigim gibi sadece 1. vites ve start stop devreye girdikten sonraki kalkis sikintili.fiyata gelince artik 116 diyor bayiler yakin zamanda 2. eldeki araclar 98-100 araliginda tukenir ve 105 bandina cikar bmw 1 serisi joyplus i 124 bine cekti suan 0 km alacaklar icin kesinlikle daha tercih edilebilir durumda 1.5 136 gercekten cok iyi motor.en azindan ben olsam 1 alirdim ancak 2. elde 98 in altina alabildiginiz her a3 size sattiginizda para kazandirir.son 1 senede mini paceman 1.6s all4- golf 7 1.2 dsg ve yeni cooper 1.5 136 bg kullanmis biri olarak goruslerimi belirttim audiyi kotulemek yada bmw yi ovmek icin yazmadim.

• Bmw 1 fiyatı 110k ya çekmiş. 1.6 motor bmw 1.0 audi den ucuz şu an. Alacaklar olanlar kararını tekrar gözden geçirsin derim. Arkadan itişli ve zf şanzımanlı bir araba için bu fiyat çok iyi.
  • Fakat bmw 1.16 zf8 ın şehiriçinde 13.5lt yakıyor diye bir çok kullanıcının dert yandığını okudum facebook forumda ama tsi nin 1.0 1.2 1.4 motorlarını kullanan hiç kimse böyle bir şikâyeti olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerist07

Bmw 1 fiyatı 110k ya çekmiş. 1.6 motor bmw 1.0 audi den ucuz şu an. Alacaklar olanlar kararını tekrar gözden geçirsin derim. Arkadan itişli ve zf şanzımanlı bir araba için bu fiyat çok iyi.

110 a 1 serisi yok. Purepaket diye geciyor. Ama distributor pure donanım paketli arac getirmiyor. En dusuk joy paket var 121 bine. Eger joy paket için 110 bin fiyat aldıysanz yeni bir indirirm gelmiş demkki. Ama pek olası degil cunku tam tersi zam beklentisi var. A3 hb design paket extra sunrof ve katlanır ayna için hafta sonu 137 fiyat aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan27m

quote:

Orijinalden alıntı: fenerist07

Bmw 1 fiyatı 110k ya çekmiş. 1.6 motor bmw 1.0 audi den ucuz şu an. Alacaklar olanlar kararını tekrar gözden geçirsin derim. Arkadan itişli ve zf şanzımanlı bir araba için bu fiyat çok iyi.

110 a 1 serisi yok. Purepaket diye geciyor. Ama distributor pure donanım paketli arac getirmiyor. En dusuk joy paket var 121 bine. Eger joy paket için 110 bin fiyat aldıysanz yeni bir indirirm gelmiş demkki. Ama pek olası degil cunku tam tersi zam beklentisi var. A3 hb design paket extra sunrof ve katlanır ayna için hafta sonu 137 fiyat aldım.

Merhabalar,

Ufak bir düzeltme de ben yapayım 1.6 motor olarak belirtmis arkadas ama sıkıntılardan dolayı kalktı 1.6 motor, sadece 3 silindirli 1.5 motorlu 1.18 var.

İyi akşamlar.

• UMUT KIRDI U kullanıcısına yanıt
    1.16 yi 47k km'de satip A3 1.0TFSİ aldim.sattigim km ye gelene kadar mekanikte bir ton sorun cikardi hatta arac yagmurda direnajlari doldugu icin iceri su bile aldi.

Arkadan itis oldugu icin cazip gelsede Km'de 40kr gormek hayaldi benzin 5.20Try iken.

Suan A3 benzinli olmasina ragmen 32kr yakiyor ki benzin dizel ile ayni fiyat olsa dizelden az yakarmis bu motor
  • 1.5 motorun 8 lt uzerine cikacagini cok dusunmuyorum 15 gun oncesine kadar o motoru minide kullandim 7.5 litreydi e ister istemez basiyosunuz gaza 1.0 motor da oyle bir istek uyandirmadigi icin daha az yakmasi normal :) motor sanziman uyumu ve performansi kesinlikle kiyas kabul etmeyecek sekilde daha iyi arkadaslar bmw nin fazladan 1-2 lt benzine deger ayrica joy plusta sunroof katlanir ayna geri gorus standart 0 km fiyatlarinda suan gercekten cok avantajli 1 serisi
  • lyszbrc kullanıcısına yanıt
    1.5'i kullanmadim benim arac 1.6 136lik PSA'nin unitesiydi ve illalha edip satmistim.En sakin kullanimda 35kr altina dusuremedim o da benzin 4.10 iken.

1.0'da inanirmisiniz bilmem ama bende basma istegi uyandiriyor motor sesi tork hisse gayet guzel.1.16 gibi ivmelenmesede hic degilse tam gaz kullandigimda acaba bu sefer ne sorun cikaricak diye dusunmuyorum,Bmw cunku her performansli devirli kullanimda bi uyari verip servis yolunu tutturmustu.

Ayrica bir dip not olsun alicak olanlara bakim araligi Bmw de esnek,araci performansli kullanmazsaniz 12.000km'de bir bakima cagirir,surekli performansli kullanim yaparsanizda 5.000km de bir dahi bakim uyarisi olanlari gordum yani ortalama 10.000km'de bir bakim ihtiyaci oluyor aracin.

Ayrica Garanti bittikten sonra Audi gibi kronik sorunlarda iyi niyet garantisi uygulamiyorlar kronik dahi olsa 1.000TRY ustu masraflarda isterlerse iyi niyet uyguluyorlarki uygulamadiklarida oluyor.
  • Bu arada Bmw'de 2 sene once hatirlardigim bakim kalemleri;

Fren Hidroligi:200TRY

Buji:350TRY

Arka Balata:800TRY

Hava Filtresi:110TRY

Simdi Eurodaki artis ile ne olmusur kim bilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EUS -- 17 Ağustos 2017; 18:37:44 >
  • 1.0 tfsi 15000 km bakımı için servise götüreceğim ancak bir türlü tahmini bakım fiyatı alamadım Doğuş servisten.

Ne kadar bu 1.0ların bakımı yok mu bir bilen 🙂
  • Merhabalar,

Ocak ayında almış olduğum 1.0 sb yaklaşık 8.000 km ye geldi.

Geçen hafta tatilde İstanbul - Selanik - Bitola - Ohrid - Tiran - Budva - Kotor - Ioannina - İstanbul olmak üzere toplam 2.700 Km yol yaptık.

Bu tatil boyunca her full depo sonrası kontrol ettiğimde 1 depo ile 800-850 Km arası yol aldık. Klima auto modda sürekli 23 derecede açık şekilde yolculuk yaptık. Ayrıca tavanda 420 Lt lik bir port bagajda vardı.

Bu seyahat boyunca en pahalı benzini 1 depo 68 Euro (280 TL) ile Yunanistanda aldık.
    En ucuz benzini ise Makedonya da aldık 1 depo 2.700 Denar (180 TL). Makedonya da fulledikten sonra ışık yanana kadar 822 KM gitti araç. Neredeyse km de 0.22 krş yaktı gerçekten müthiş bir tablo:) Buarada makedonya da dizel ve benzin litre ücretleri aynı hatta ülkemiz harici birçok ülkede durum bu vaziyette.

1.0 konusunda şüpheleri olan varsa ne performans konusunda ne de yakıt konusunda kesinlikle pişman etmeyeceği düşüncesindeyim. Özellikle eğimli yokuşlarda klimayı kapatmadan ki araçta hayli yüklü haldeydi hiçbir sorun yaşamadık.

Bunun yanında böyle bir tur yapmayı düşünen varsa kesinlikle Arnavutluk ülkesine arabayla gitmeyin:) Trafik Türkiye'dekinden beter durumda.

Yunanistan meteoradan bir görüntü

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dronebey -- 17 Ağustos 2017; 17:53:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EUS

1.16 yi 47k km'de satip A3 1.0TFSİ aldim.sattigim km ye gelene kadar mekanikte bir ton sorun cikardi hatta arac yagmurda direnajlari doldugu icin iceri su bile aldi.

Arkadan itis oldugu icin cazip gelsede Km'de 40kr gormek hayaldi benzin 5.20Try iken.

Suan A3 benzinli olmasina ragmen 32kr yakiyor ki benzin dizel ile ayni fiyat olsa dizelden az yakarmis bu motor

Merhabalar,

BMW kullanmadım açıkçası o yüzden yorum yapmam pek doğru olmaz ama şu da bir gerçek genel olarak bir antipatim var, çevremden her bmw kullanıcısından kötü yorum alınca oluştu sanırım:)

Aracım şu an 1.0 sedan ve 7.500 km kullandım oldukça memnunum, performans tüketim. Geçen bayram 3 kişi bagaj dolu 5 litre ortalamaya Antalya yapıp geldim, klima açık.

Performans bence tatminkar ki daha önce 1.8t 190 beygirlik A4 um vardı, evet onun kadar performanslı değil ama hiç de isteksiz değil, 140-150 ye hemen ulaşıyor.

Kısacası oldukça memnunum.

İyi aksamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: EUS

Bu arada Bmw'de 2 sene once hatirlardigim bakim kalemleri;

Fren Hidroligi:200TRY

Buji:350TRY

Arka Balata:800TRY

Hava Filtresi:110TRY

Simdi Eurodaki artis ile ne olmusur kim bilir

Ben birşey öğrenmek istiyorum, bu iki araçtan hangisinin otomatik şanzımanı daha iyidir.
  • tesla_ kullanıcısına yanıt
    900TL tutuyor 15000 km bakım
  • 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.