Şimdi Ara

ATS + ETS2 Multiplayer (Kurulum Rehberi - S.S.S.) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.362
Cevap
41
Favori
106.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ATS + ETS2 Multiplayer (Kurulum Rehberi - S.S.S.) [ANA KONU]

ARTIK ETS2 VE ATS'NİN MULTIPLAYER KURULUMU ORTAK TEK BİR PROGRAM ÜZERİNDEN YAPILMAKTADIR.

Not1: İleride oluşabilecek herhangi bir hataya karşın TruckersMP kurulumu öncesinde mevcut save dosyanızın yedeğini almanızı öneririm.

Not2: TruckersMP oynayabilmek için Steam üzerinden etkinleştilmiş ATS ya da ETS2 oyunlarından en az birine sahip olmanız gerekmektedir. Oyunu kutulu olarak alıp Steam'den etkinleştirmemiş olanların Steam üzerinden etkinleştirmeleri gerekmektedir.

Not3: ATS Multiplayer oynayabilmek için 2 saat singleplayer oynamış olmak gerekmektedir.

KURULUM

1)https://truckersmp.com/auth/register adresinden aşağıdaki resimdeki "Sign in through STEAM" butonuna tıklayıp Steam hesabımızla giriş yapıyoruz ve yeni üyelik alıyoruz.

2) Üyelik aldıktan sonra siteye giriş yapıphttps://truckersmp.com/download adresinden "İstemci Yükleyicisi (.zip)" yazısının üstündeki İndir'e tıklayıp kurulum dosyasını indiriyoruz.

3) İndirdiğimiz dosya içerisindeki Install TruckersMP.exe'yi çalıştırıp kurulum işlemini gerçekleştiriyoruz.

Kurulumu yapacağınız yerin herhangi bir önemi bulunmamaktadır.

ATS + ETS2 Multiplayer (Kurulum Rehberi - S.S.S.) [ANA KONU]  ATS + ETS2 Multiplayer (Kurulum Rehberi - S.S.S.) [ANA KONU]  ATS + ETS2 Multiplayer (Kurulum Rehberi - S.S.S.) [ANA KONU]

ATS + ETS2 Multiplayer (Kurulum Rehberi - S.S.S.) [ANA KONU]  ATS + ETS2 Multiplayer (Kurulum Rehberi - S.S.S.) [ANA KONU]  ATS + ETS2 Multiplayer (Kurulum Rehberi - S.S.S.) [ANA KONU]

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra Steam'i açıp masaüstüne eklenen "American Truck Simulator Multiplayer" ve "Euro Truck Simulator 2 Multiplayer" dosyaları ile multiplayer oyuna giriş yapabilirsiniz.

Not: Zaten ETS2 sahibi olan multiplayer oyuncularının ATS multiplayer'a giriş yapabilmeleri için aşağıdaki işlemi yapmaları gerekmektedir.

https://truckersmp.com/auth/login

Kurulum Esnasında Genellikle Yaşanan Sorunlar

1) Multiplayer kurulum dosyasını indirmeye çalışırken "Cannot find Euro Truck Simulator 2 in your Steam library. Is your Steam account private? If yes change it status to public and try again." hatasını alıyorsanız Steam'den profil gizlilik durumunuzu herkese açık olarak ayarlamanız gerekmektedir. Bu aşamada yapmanız gereken işlemler aşağıdaki ekran görüntülerinde adım adım gösterilmiştir.

ATS + ETS2 Multiplayer (Kurulum Rehberi - S.S.S.) [ANA KONU]  ATS + ETS2 Multiplayer (Kurulum Rehberi - S.S.S.) [ANA KONU]

2) Kurulum esnasında "Please select your Euro Truck Simulator 2 directory" bölümü ile karşılaşıyorsanız programa oyunun kurulu olduğu dizini göstermeniz gerekmektedir. Steam'den aşağıdaki ekran görüntülerindeki adımları takip ederek oyunun kurulu olduğu dizini öğrenebilirsiniz.

Multiplayer İçerisindeki Bazı Komutlar ve Tuşların İşleyişi

Komutlar:
    /pm <message> - özel mesaj
    /reply <message> veya /r <message> - son özel mesajı yanıtlama (gönderilen/alınan)
    /players - online oyuncu sayısı

Tuşlar:
    • [Y] - Sohbet ekranı
    • [F9] - Sohbeti gösterip/gizleme
    • [TAB] - Yakındaki oyuncu listesini gösterme

ETS2 Multiplayer İle İlgili Bilgilendirme

Sunucuların durumlarına şu linkten bakabilirsiniz:http://status.ets2mp.com

Sunucudan kaynaklanan sorunlardan dolayı oyunda zaman zaman kopmalar hatta uzun süreli bağlantı sorunları yaşanabilmektedir, yayınlanan Multiplayer versiyonun Alpha sürüm olduğu unutulmamalıdır.

İlk versiyonlarda yük alma/bırakma ve tamir esnasında yaşanan sorunlardan dolayı artık şehir içlerinde araçlar çarpmadan birbirlerinin içinden geçebilmektedir. Bu esnada ekranın sağ üst köşesinde kırmızı renkle "NO COLLISIONS AREA" yazmaktadır.

Oyunda yaşanan lag'dan dolayı yakın takipten kaçınmanızı öneririm, öndeki araç hafif bir şekilde frene dokunsa dahi bazen önünüzde aniden durmuş gibi gözükebilmektedir ve bu da pek güzel sonuçlar doğurmamaktadır.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WoodGuy -- 20 Mayıs 2014; 19:12:29 >
  •  ATS + ETS2 Multiplayer (Kurulum Rehberi - S.S.S.) [ANA KONU]

Arkadaşlar resimlerde görülen direksiyon seti var bende. Önceden sorunsuz sıkıntısız hem PS2 de hem PC de oynuyordum. Kutusu ve poşetleri bile duruyor yani hiç bir zarar vermedim cihaza.

Euro Truck Smilator Mp

Oynamak için kutudan çıkardım PCye taktım hemen gördü. Oyunda da gördü ayarları yaptım. Her şey güzel algılıyor. Fakat bir sıkıntı yaşıyorum; gaza, frene bastığım zaman direksiyon acayip titriyor. Ve oyundayken titrediği için oyundaki tırı yönlendiremiyorum sağ ya da sola dönüyor. Oyun ayarlarından titreşimi kapattığım halde yine aynı sorunla karşılaşıyorum. Oyun kapalı olduğunda gaza bastığımda yine titriyor yani oyunun açık olup olmaması önemli değil.
    Girişleri kontrol ettim elli kere takıp çıkardım ama sonuç yine aynı. Bir kaç sürücü buldum yükledim yine aynı...

Bilen arkadaşlar yarım ederse sevinirim. Teşekkür ederim...

NOT: Yukarıdaki resimler "kaganmit" üyemizden alıntıdır.
  • http://alpha.ets2mp.com/

Şu an açılmıyor sorun mu var?
  • çok teşekürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

http://alpha.ets2mp.com/

Şu an açılmıyor sorun mu var?

Yoğunluktan dolayı maalesef bazen açılmayabiliyor.
  • beyler nasıl yazı yazıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: reDsbLacKSK

beyler nasıl yazı yazıyoruz

Oyun esnasında klavyeden "y" tuşuna basarak chat ekranına ulaşabilirsiniz.
  • Girdim bi çıktım şimdi tekrar giremiyorum, girebilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Girdim bi çıktım şimdi tekrar giremiyorum, girebilen var mı?

Şimdi siz sorduktan sonra denedim ve sıkıntısız olarak bağlandım.
  • ben denıyorum fakat cannot connect eu1 dıyıp duruyor server full olsa dolu hatası verıyordu
  • Güzel paylaşım yalnız oyunu ben cd key olarak g.g den satın aldım cd keyim duruyor steamdan etkinleştirilebiliyormu?

server çok yogun arkadaşlar daha tam olmamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flonky -- 3 Mayıs 2014; 21:51:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Güzel paylaşım yalnız oyunu ben cd key olarak g.g den satın aldım cd keyim duruyor steamdan etkinleştirilebiliyormu?

Evet, etkinleştirebilirsiniz. Ben de oyunu Green Man Gaming'ten key olarak satın almıştım ve Steam üzerinden etkinleştirmiştim.
  • sarppy kullanıcısına yanıt
    teşekkürler şimdi onunla uğraşıyordum :) fakat site alpha sitesi 504 Gateway Time-out verip duruyor steam e daha ulaşamadım
  • quote:

teşekkürler şimdi onunla uğraşıyordum :) fakat site alpha sitesi 504 Gateway Time-out verip duruyor steam e daha ulaşamadım

Oyunun etkinleştirmesini Steam'in kendi üzerinden yapmanız gerekiyor, eğer sisteminizde kurulu değilse Steam'i aşağıdaki linkten indirip kurabilirsiniz.

http://media.steampowered.com/client/installer/SteamSetup.exe
  • sarppy kullanıcısına yanıt
    yok steam kurulu fakat kütüphanede oyun görünmüyor daha assetto carsa aldım ordan birtek onu görüyor ..
  • quote:

yok steam kurulu fakat kütüphanede oyun görünmüyor daha assetto carsa aldım ordan birtek onu görüyor ..

Steam'de aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterdiğim yerden oyunu etkinleştirebilirsiniz.

• geçersiz oyun hatası alıyor
  • quote:

geçersiz oyun hatası alıyor

Geçtiğimiz günlerde @otomania hocam da buna benzer bir sorunla karşılaşmıştı ve Steam'e mesaj atarak sorununu halletmişti. Aynı şekilde sizin de sorunuza yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum.
  • flonky kullanıcısına yanıt
    Geçtiğimiz günlerde bende DLC keyim ile ilgili sıkıntı yaşadım.

Merak ettiğim oyununuz WoT ile eşleşmeli mi hocam, cdkeyinizde herhangibir sıkıntı yok umarım SCS tarafından?

https://support.steampowered.com/newticket.php , şu adresten bir ticket doldurarak mümkünse fotoğraf olarak da cd keyinizi (oyun içi aktivasyon kısmından vs) ekler ve Steam'e iletirseniz sorununuz çözülecektir.

Aşamalarda bir sıkıntı yaşarsanız tekrar yazın, yardımcı olmaya çalışırım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.