Şimdi Ara

Atlanta Receiver | Genel Konu | Sorularınızı bu konuya sorunuz. (390. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.660
Cevap
42
Favori
803.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kaput

Yazılımı 2.24 yaptım sinyol yok bu seferde. Uğraşmaktan bıktım bu cihazla server bile kullanmıyorum saatlerce uğraşıyorum cihazla anlamadım gitti.

Samimi söylüyorum pişmanım aldığıma,200 liralık cihazlar bile bu kadar uğraştırmıyor.

Nasıl düzelteceğiz bunu bilen var mı Allah aşkına yardımcı olsun...

En iyi yazilimlar 183 ve 211 dir bence onlari kullanin iki tane serverim var hic problem yasamadim sorun yahattadir ya da server aldiniz yerde ilk sayfada hdbox code yazilimi var onunla cihazi sifirlayip bastan kurun eger yapabiliyorsaniz ama yapmadan mutlaka yedek alin.
  • Bende Server yok kullanırsam dsmart modül alırım herhalde.

2.24 ü yükledim sinyal yok hatası aldım anakod yazılımındada aynı hatayı aldım. Alttarafı uydu izlicez,sinyali tekrar nasıl alabilirim
  • 2.13 kullanıyorum, bir sorun göremedim. Bir daha yazılım güncellemeside yapmayı düşünmüyorum...
  • Modemde statik IP ye geçersem Atlantada sorun yaşayabilirmiyim , bu konuda tecrübesi olan arkadaşımız varmı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunhun34 -- 26 Mart 2012; 23:07:14 >
  • quote:

Bende Server yok kullanırsam dsmart modül alırım herhalde.

2.24 ü yükledim sinyal yok hatası aldım anakod yazılımındada aynı hatayı aldım. Alttarafı uydu izlicez,sinyali tekrar nasıl alabilirim

sınyal gelmıyorsa canak ayarını ,kablonuzu kontrol ettırın
    yazılımla ılgısı yoktur
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunhun34

Modemde statik IP ye geçersem Atlantada sorun yaşayabilirmiyim , bu konuda tecrübesi olan arkadaşımız varmı acaba

Ben bir yildir statik ip ile kullaniyorum atlanta hd yi. Sorun yasamadim. Her cikan guncellemeyi yuklerim asla sorun yasamadim. Bi ara trt hd de ses sorunu vardi oda lnb iyi ayarladim duzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

quote:

Bende Server yok kullanırsam dsmart modül alırım herhalde.

sınyal gelmıyorsa canak ayarını ,kablonuzu kontrol ettırın
    yazılımla ılgısı yoktur

Dostum çanağını kendi Kuran birisiyim, az da olsa anlıyorum yani. 2002 arcelik cihazı takiyorum aynı kabloya o gösteriyor. Diger yazılımlara geciyorum sorun aynı. Tek çanak var tek cihaza giriyor,arama ayarlarindanda kurcaladım lnb ayarı universal secimi onları değiştiriyorum sinyal yok devam ediyor. Birsey sorucam yazılım icinde kanal buket tp listesi otomatik yüklü gelmiyor galiba,yazılım yükledikten sonra kanal yok diyor.

• Anakod U yükledim plaese wait ekranında kaldi sonra 2.24 u yükledim yüklendi ama kanal yok uyarısı geldi sinyalde ondan sonra gitti zaten. Hazır kanal listesi yükledim yine açılmadı kanallar. İşlem sıram bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kafyı yiycem ya LNB ayarları nasıl olmalı akadaslar ntvspor cnbc star v.b kanallar yok onlarda sinyal yok yazıyor :S
  • selam arkadaşlar;

bakıyorumda sayfalardır Candostum mesaj yazmamış?
    Atlanta Ali Bey den sonra Candostumdamı bıraktı bizleri. Bu artık destek yok, yazılım olmayacak anlamınamı geliyor.
    Ben cihazımı değiştirdim. umarım diğer kısımda bizleri yalnız bırakmazlar.

selamlar
  • arkadasım
    cıhaz ılgılı bır sorunun varsa yaz yardımcı olalım
    kurumsal sırkette alı gıder ,ahmet gelır
    ayrıca alıbeyler,ahmet beyler yazılım yapmaz o satıs muduruydu
    --dıgerıde BAYILIKTEN CIKARILDI
    --yazılımı kore fabrıka gorevlısı yazılımcılar yapar ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 27 Mart 2012; 11:34:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: macropredator

selam arkadaşlar;

Atlanta Ali Bey den sonra Candostumdamı bıraktı bizleri. Bu artık destek yok, yazılım olmayacak anlamınamı geliyor.

selamlar

Bizleri O değil, firma onu bıraktı. Firma sitesinden bile silmiş. Ticarette her iki taraf için hataya yer olmaz. Anlaşamamak normaldir. O da imzasında rakip firmanın reklamını yapmaya başlamış. İlgilenmemesi doğaldır...

Sayın Farukkk beyin bu işe el atacağını tahmin ediyor. Forum bölümünü başka bir arkadaşa devir edeceğini ve duyarlılık göstereceğine inanıyorum.

Aklında mutlaka biri vardır. Yeniden bir seçim yapmak onun insiyatifindedir.

İliskilerin evveliyatı hiç bilinmese, adamlarin niyetinden haberdar olunmasa, sanılır ki, imtiyazli ortaklık kıyak bir sey; Bu ortağa kimseye tanınmayan birtakim ayrıcalıklar tanınacak, yaramazlıkları tolore edilecek. Halbu ki nedir? "Gel ağzına bir parmak bal çalayım. Tamam şimdi kaykıl git gözüm görmesin! Varsa şu üç kuruşun çekil karşımdan" durumudur.

Herkes, mülkiyet ve miras haklarına sahiptir.

Bu haklar, ancak kamu yararı amacıyla, forumda sınırlanabilir.

Mülkiyet hakkının kullanılması toplum yararına aykırı olamaz. :)

Forum görevlerinin bu kadar çok konuyu aynı anda takip etmesi çok zordur. Yeni bir topic sorumlusu en kısa zamanda seçilmelidir ki bizlere yardımcı olabilsin.

• Bugün arkadaşım bana forumda benim hakkımda yazı yazıldıgını söyledı girip baktım
    aman allah ım neler neler hemen .....karalama başladılar
    Burada bir müdafaa içine girmeme bile gerek yok ancak ürün sattışım arkadaşlara saygımdan dolayı yazma geregı duydum
    1: anlaşma sona erdigi için bayılık şuanda yok yeni bir anlaşma olabilir
    2: her ailede olabilecek sorunlar, bu da aşılacak
    3: candostum 2007 yılından berı var daha önce de dedıgım gibi ATLANTA HDBOX 2 yıldır var olan bir ürün benım foruma giriş sebebim bu ürün degıldır
    4: Ben tabii ki benden alınmış alınmamış hiç ayırım etmeden her türlü desteğimi devam ettirecegım
    5: herzaman için buradan olsun dükanımızda olsun onlıne olsun destegım kesilmeyecektır( kimseye prim verilmeyecektir)
    6: konu yönetimi oy bırlıgı ile bana verildi ve bu böyle olacak(ancak ne zaman ki desteğimi tamamen kestim ozaman zaten kendim bırakırım)
    7: her ailede arada ufak tefek sorunlar yaşanabilir bu da kendi aramızda, bunu da aşacagız kimseye prım vermıyecegız

8: herşey bitse dahil ATLANTA 18 yıllık bir fırmadır gerekli yazılımda çıkartırlar satışta yapar destekte verır, gemi var odlugu sürece müretttebat değişebilir
    9: daha önce de yayınladığım ve bugün bile gururla yayınlayacagım onur belgesini buradakı siz ve bizler sayesınde alınmış belgedır bunu
    kapak olsun dige yine yayınlıyorum
    10: gereği yok ama yine de yazayım benim özel işim vardı,kardeşimi amelıyat ettik o yüzden bırkac gündür giremedım, ama burada varım var olmaya devam edecegım

• quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

kafyı yiycem ya LNB ayarları nasıl olmalı akadaslar ntvspor cnbc star v.b kanallar yok onlarda sinyal yok yazıyor :S

Gizli tarama yaptirin .
  • quote:

Orijinalden alıntı: macropredator

selam arkadaşlar;

selamlar

Cihaz calisiyor ve eski yazilim problemsiz yeni yazilimlarda cigaz cok ileri gitmedi ama zaten cccami iyi goruntusu iyi olsn cihaz bu yazilimlar bile uzunca sure idare eder. Forumda yardimci olacak biri mutlaka bulunur fatihmc yardim ediyor bben arada bakiyorum camdostumda ozel isinden geri donmus ortaligi fazlaca bulandirmaya gerek yok zaten forum ici ile cevabi bulunamayacak soru cok azdir.
  • Sevgili Fatih geçmiş olsun.

Herkesin başına gelebilir diye açıklama yapmıştım. Ama konulardan sık sık o kadar uzun süre uzak kalıyorsun ki haliyle herkes seni özlüyor. Merek ediyor.

Forumda açıklama yapabilmen çok güzel. Her konuya böyle duyarlı ve ivedi yaklaşacağında aşikar...

Mağdur edebiyatı ülkemizde pek geçerlidir..

Ülkem insanı sırf duygusallıktan spor müsabakalarında yenik olanı tutar, ezildiğine inandığı partiye seçimlerde gider, oy verir...

Böyle de duygusalız işte...

Özel durumun seni ve firmayı ilgilendirir. Mağdur edebiyatı sürekli kullanıldığında hoş olmaz. Bahane gibi yanlış anlaşılabilir. Birde gerçekler vardır.

İşin ve özel hayatında seni bağlar. Mağduriyetini en kısa zamanda düzeltebilmeni diler.

Forum nickine yakışır yardımsever olmanı hepimiz isteriz. Aradaki kopmalarını düzeltmeni ve cihaz hakındaki aydınlatıcı açıklamalarını bekliyeceğiz.

Hayırlı işler ve bol kazançlar...

• quote:

Anakod U yükledim plaese wait ekranında kaldi sonra 2.24 u yükledim yüklendi ama kanal yok uyarısı geldi sinyalde ondan sonra gitti zaten. Hazır kanal listesi yükledim yine açılmadı kanallar. İşlem sıram bu.

Code yazilimdan sonra 183 ya da 211 yukle hal sorun varsa mumkunse baska cihazla dene eger o cihazda kanal buluyorsa cihazi ana merkeze yolla. Bu cihazin tuner sorunu var cok hassas diger cihazlarin buldugu kanallar bazen cikmiyor bende ayni sorunu yasiyorum disek degisti kanllar tekrar ayarlamdi ama yine bazi kanallar gostermiyor astra. Ve hotbirdde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

quote:

Anakod U yükledim plaese wait ekranında kaldi sonra 2.24 u yükledim yüklendi ama kanal yok uyarısı geldi sinyalde ondan sonra gitti zaten. Hazır kanal listesi yükledim yine açılmadı kanallar. İşlem sıram bu.

Code yazilimdan sonra 183 ya da 211 yukle hal sorun varsa mumkunse baska cihazla dene eger o cihazda kanal buluyorsa cihazi ana merkeze yolla. Bu cihazin tuner sorunu var cok hassas diger cihazlarin buldugu kanallar bazen cikmiyor bende ayni sorunu yasiyorum disek degisti kanllar tekrar ayarlamdi ama yine bazi kanallar gostermiyor astra. Ve hotbirdde.

Göndericem merkeze bi baksın arkadaşlar,ne yaptıysam sinyal gelmedi. Ödülün hakkını veren hizmet bekliyorum. Soğudum cihazdan yenisi gelirse buradan satacağım.

• Atlanta ile ilgili tecrübelerim:

2.24 yazılımını yükledim ve hiç sorunsuz kullanıyorum. Kanal geçişleri hızlı ve donma sorunu çok nadir.
    Atlantanın olduğu ortamda telsiz telefon kullanımı frekans çakışmasına yol açabiliyor,
    Statik IP kullanmak herhangi bir sorun yaratmadı
    Selamlar
  • Kısa bir süre sonra bende aranıza katılıyorum. Bu cihaz hakkında oldukça iyi şeyler duydum . Sizlerden tek bir soru cevabı için yardım isteyeceğim .

T tuşlu cihazlarda tek ve çift modül için fark nedir ( mümkün ise detaylı ) anlatım rica edeceğim .
  • 
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.