Şimdi Ara

ATLANTA HD BOKS-NEXT YE 2010 TİGER (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: baki69

tiger fiyat olarak daha uygun geliyor bu durumda ikisininde chipseti st 40 belki tigerde hızı yavaş olacak ama sd görüntü sanıyorum aynı olacaktır.yanılıyormuyum arkdaşlar

quote:

Orijinalden alıntı: damasyus

Sayın baki,
    Madem server,la işin yoksa ne işin var senin Atlanta veya Next tigerle ?
    Bunlar paylaşım için alınan cihazlardan Atlantayı denemediğim için bir şey diyemem lakin Next tigeri
    bir kaç gün denemek için kullanmıştım SD görüntüleri vasatın altında (bana göre) .
    Kullandığı çipset ,e göre verdiği resim kalitesi birbirini tutmuyor.
    Madem Sd kalitesi iyi bir cihaz arıyorsun senin alacağın cihaz "Golmaster sat 1010 hd ."
    Hemde 6 aylık dsmart hediye HD kanallarda var içinde .
    Bu cihazı bir arkadaşım kullanıyor gayet menmun Humax 5400 kalitesinde sd resim üretiyor.
    Kolay gelsin selamlar.

Sayın @baki69,

Aslında Sayın @damasyus'yun alıntıdaki mesajından sonra bir mesaj yazmayı
    düşünüyordum. Ancak Tiger'in yazılımında rahatsız edici seviyede bug bulunması ve bu
    nedenle tercih edilmeyeceği düşüncesiyle yazmaktan vazgeçmiştim.

Cihaz ST 40 çipset'li olmasına rağmen, cihazda linux kernel tabanına ait yazılım bulunması görüntü kalitesini biraz daha düşürüyor sanırım.

Bazı cihazlara orijinal yazılımının yanı sıra linux'lu yazılımda yüklenebilmektedir. Cihazdan
    orijinal yazılımı ile çok iyi görüntü alınabilirken, linux'lu yazılım yüklenince görüntü kalitesi
    flulaşmaktadır. Örnek : Kathrein ufs 910HD cihaz.

Sonuç olarak; Türkiye piyasasında uygun fiyatlı ve modül girişli HD cihaz şu anki tarihe
    göre yoktur diyebiliriz. Yurtdışından getirtirseniz seçenekleriniz var tabiki... O da semeri ile
    seksene otururki, kıymeti harbiyesi kalmaz.

Aklıma gelen bir diğer seçenek ise, ikinci el ürünlere yönelirseniz, beklentinizi karşılayan
    cihazlar bulabilirsiniz. Kathrein 910 HD, Crea 100HD, Humax 1000/2000HD serileri hatta
    hatta Next 2000 HD super plus cihaz bile şu naki cihazlardan daha iyi video üretir. Bu
    cihazların hepsinde modül girişi vardır. TF'nin ikinici el bölümüne göz atmanızda yarar var.

Kolay gelsin.

Serkan hocam ağzınıza sağlık ,
    Olayı çok net ve teknik olarak açıklamışsınız . Millet hep ikilemde kalyordu,cihazın görüntüsüne
    birisi iyi derken diğeri çok kötü diyordu.
    Açıklamalarınız için teşekkürler.
    Selamlar

• kesinlikle çok güzel açıklama oldu bana ilk baştan gereksiz bir sayfa açtım gibi geliyordu ama serkan bey net bir ifade ile tüm yorumların yorumunu yaptı.
    bilgilerini paylaştığı için tşk ederiz.
    tereddütsüz benim için 1010 goldmaster
  • şuan için sd yayın kalitesi en iyi olan hd receiver sanırım goldmaster 1010 . yanılıyor muyum ?
  • aşağıda linkini verdiğim sitede bu cihaz ile dmsartta sorun yaşanıyormuş.

birde bu çıktı şimdi

http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=624479

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baki69 -- 11 Mayıs 2011; 16:17:57 >
  • Hocam ben hem ürün kullanıcısı olarak hemde bayısı olarak sunu soyleyebılırm kı ATLANTA HDBOX hem sorunsuz hem satıs sonrası verdıgımız destekle kı ozzellıkle forum kullanıcı arkadaslara sayısız vrdık ve cok sukur hepsıde memnunlar.ayrıca D SMART modul kendımde bızzat kullanıyorum ve herhangı bır sıkıntı yok 10 hd+ aıle paketı modul 175 tlden alıp ızlıyebılırsıınz
    kesınlıkle tvsıye ederım ama dedıgı mgıbı bayısı olduugm ıcın degıl kalıtelı oldugu ıcın ve satıs sonrası hızmetı oldugu ıcın
  • quote:

aşağıda linkini verdiğim sitede bu cihaz ile dmsartta sorun yaşanıyormuş.

birde bu çıktı şimdi

http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=624479

+ candostum hocam atlanta hd box için sd yayınları iyi değil diyorlar kafam karıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexdesouza.10 -- 11 Mayıs 2011; 16:26:46 >

• burdaki forumda konuşmalarımız goldmaster 1010 hd ye kaydı.deneyimli arkadaşlar goldmaster 1010 hd yi tavsi
    ye ettiler bende diğer forumda goldmaster 1010 hd cihazın dsamrt modulu görmediğini keşfettim.
    benim amacım zaten dsmart ile bu cihazı çalıştırmaktı.

yine başa döndük sanırım en iyisi hd cihaz almamak sorun üzerine sorun nedir bu Allah aşkına.
  • ben next 2010 tiger'in görüntü kalitesinden mennunum,dsmart desteğide var,yanılmıyorsam 1 yıllık. en iyisi bir next bayisine git next 2010 tiger'ın görüntü kalitesini test et. ben öyle yaptım,denemeden hiçbir ürünü almanı tavsiye etmem.
  • goldmaster 1010 iyi bir seçim. bence eksiği kasasının büyük oluşu (nerdeyse diğerlerinin 2 katı) ve emu desteğinin olmayışıdır. normal türksat uydu yayınındaki ntv spor,tv8,trt ve star daki basit biss şifre giren maçları izleyemezsin.
  • quote:

burdaki forumda konuşmalarımız goldmaster 1010 hd ye kaydı.deneyimli arkadaşlar goldmaster 1010 hd yi tavsi
    ye ettiler bende diğer forumda goldmaster 1010 hd cihazın dsamrt modulu görmediğini keşfettim.

yine başa döndük sanırım en iyisi hd cihaz almamak sorun üzerine sorun nedir bu Allah aşkına.

Goldmaster 1010 HD D-SMART CAM MODÜLÜ DESTEKLER.
  • quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

quote:

burdaki forumda konuşmalarımız goldmaster 1010 hd ye kaydı.deneyimli arkadaşlar goldmaster 1010 hd yi tavsi

Haklısın bir de Diablo WiFi Cam modül ile paylaşım özelliği de oluyor bu arada.modül biraz pahalı ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: k35

quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

quote:

Haklısın bir de Diablo WiFi Cam modül ile paylaşım özelliği de oluyor bu arada.modül biraz pahalı ama.

Aman güzel kardeşim Diabloyu hiç karıştırma aman diyim.Bir D-smart bile kriz çıkartmışken diablo hiç sırası değil

• bi elektronik markette arkadaşım var ona söyledim geliş fiyatını yazdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanri12

ben next 2010 tiger'in görüntü kalitesinden mennunum,dsmart desteğide var,yanılmıyorsam 1 yıllık. en iyisi bir next bayisine git next 2010 tiger'ın görüntü kalitesini test et. ben öyle yaptım,denemeden hiçbir ürünü almanı tavsiye etmem.

küçük bir ilde yaşayınca deneme şansım hiç yok bu şekilde tüm cihazların olduğu bir bayii yok buralarda ancak forumdaki arkdaşların paylaşımı ile doğru karar vermek
  • 1010 hd d smart ile kullanabilirsin..diger kullanıcı yorumlarında belki kullanıcıların kullandıgı cihazda bir sorun olabilir bu hepsinde olacak diye bir şey yok..unutmayın d smart lı satışı olan bir cihaz 1010 hd.. next cihaz daki mevcut sorun ise şu anda kullanılan yazılımda hatalar oluşudur..bizzat gördüm ,karşılaştım...
  • goldmaster daki sorun kullandığı cihazda olabilir haklısınız ama firma bu sorunu çözmüyor forumlardaki anlatılanlara göre.sorun dahada büyük değilmi o zaman.
    şansıma iyi çıkacak diye bakmaktan başka elden gelen yok.next atlanta gibi cihazlar sorun düzeltiyorlar sanırım
  • quote:

goldmaster daki sorun kullandığı cihazda olabilir haklısınız ama firma bu sorunu çözmüyor forumlardaki anlatılanlara göre.sorun dahada büyük değilmi o zaman.
    şansıma iyi çıkacak diye bakmaktan başka elden gelen yok.next atlanta gibi cihazlar sorun düzeltiyorlar sanırım

özellikle next servis agı daha iyi evet... valla allah elektronik cihazlarımıza zeval,ziyan vermesin..elektronik ürünlerin arıza durumu biraz da şans işi ...
  • az paralarda vermiyoruz teknolojiye hiç olmassa ürününün arkasında duran markaları tercih etmeli.

diye düşünüyorum ama tigerdaki destekte gittiğini duyunca acabada kalıyorum.

bu gidişle bize cihaz aldıramayacaklar vesselam
  • quote:

ne kadara aldınız sormak gerekirse

Baki selamlar MM marketten 467 tl ye aldık . 6 ayda dsmart hd hediyesi var .
  • Arkadaşlar ,
    Dün bahsettiğimiz paylaşımlı cihazlardaki E2 yazılımdan dolayı sd yayın görüntülerinde kayıplar olduğundan
    bahsetmiştik.
    Fakat bunun başka bir sebebide iki farklı yayın(SD ve HD) ve iki farklı çözünürlüğün (576-1080) uyuşmadığı
    durumlardan kaynaklanıyor. bir haftadır Dreambox 800 hd kullanıyorum. hd görüntüler 1080i de
    Mükemmel. Fakat SD yayına geçince 1080i çözünürlüğünde SD ler bozuluyor. Sözüm ona cihaz görüntüyü
    Upscale ediyormuş yani çözünürlüğü yükseltiyormuş.yükselen bir şey yok bozulmalar ve 1080i de
    SD görüntüler geometrik olarakda uygun değil ekrana geniş ve basık olarak geliyor.
    Dün akşam eve gidince cihazın çözünürlüğünü 1080i den 576i ye düşürdüm SD lerde gözle görülür
    bir düzelme oldu hem netlik ve keskinlik hemde geometrik olarak gayet iyi sd görüntü aldım.
    Arkadaşlar her yayını orjinal çözünürlüğünde seyrederseniz geriye fazla bir sorun kalmaz.
    Dreambox 800 hd yi SD yayın için bile tavsiye ediyorum ama 576i de izlerseniz.
    Selamlar.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.