Şimdi Ara

ATLANTA HD BOKS-NEXT YE 2010 TİGER (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozel_uretim

quote:

Orijinalden alıntı: k35

quote:

vay be bende atlantayı överdim demek Sd kanallarda durum kötü hiremcoda kötü.

goldmaster 1010 da sd ve hd kalitesi iyi demişsiniz peki bu cihazda serv kullanılırmı hertürlü..

bende yeni tv aldım güzel bir hd cihaz alıcam tabi sd de iyi olmalı çünki normal kanalları daha çok izliyorum parantez içinde serverde desteklemeli iyi bir şekilde.

server desteklemiyor biss ve emu da yok malesef ama görüntü iyi.

ozaman goldmaster 1010 direk eleniyor çünki serv olayı olacak bende

Server olacaksa iyi görüntü olmayacak demektir.Burda tezata düşeceksin ama birinden birini seçmek zorundasın.Ya server yada iyi görüntü.

• ekranım çok büyük değil 82 cm yani hiç izlemedim cidden anlatılanlar kadar kötümü SD kalitesi server cihazlarında.

bi resim vs yokmu
  • benim için sd yayın önemli o zaman goldmasterlar sanırım daha üstün
  • goldmaster 1010 hd cihazda pvr özelliği varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: baki69

goldmaster 1010 hd cihazda pvr özelliği varmı

var yalnız aynı transponderdeki kanalları kaydediyor sadece.sonuçta tek tunerli bir cihaz.
  • tşk ederim k35

1010 goldmaster yada tiger şükür alacağım cihazı ikiye düşürdüm.

artık hangisi en uygunsa onu almak zamanı.
  • tiger fiyat olarak daha uygun geliyor bu durumda ikisininde chipseti st 40 belki tigerde hızı yavaş olacak ama sd görüntü sanıyorum aynı olacaktır.yanılıyormuyum arkdaşlar
  • eğer 2.el goldmaster 1010hd' lere bakarsan 160-170 tl ye garantili bulursun garantili ve temizse almaya değer bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k35 -- 11 Mayıs 2011; 11:56:10 >
  • tigerin önündemi değerlendireyim goldmasteri.
    netten ikinci ele güven konusuda sıkıntılı olabilirmi
  • 170'ı duyunca gözlerim fırladı valla. 3030'u 400 küsura satıyorlar (sıfırı) eğer 170 civarına bulursanız kaçırmayın alın.
  • quote:

tiger fiyat olarak daha uygun geliyor bu durumda ikisininde chipseti st 40 belki tigerde hızı yavaş olacak ama sd görüntü sanıyorum aynı olacaktır.yanılıyormuyum arkdaşlar

quote:

Orijinalden alıntı: damasyus

Sayın baki,
    Madem server,la işin yoksa ne işin var senin Atlanta veya Next tigerle ?
    Bunlar paylaşım için alınan cihazlardan Atlantayı denemediğim için bir şey diyemem lakin Next tigeri
    bir kaç gün denemek için kullanmıştım SD görüntüleri vasatın altında (bana göre) .
    Kullandığı çipset ,e göre verdiği resim kalitesi birbirini tutmuyor.
    Madem Sd kalitesi iyi bir cihaz arıyorsun senin alacağın cihaz "Golmaster sat 1010 hd ."
    Hemde 6 aylık dsmart hediye HD kanallarda var içinde .
    Bu cihazı bir arkadaşım kullanıyor gayet menmun Humax 5400 kalitesinde sd resim üretiyor.
    Kolay gelsin selamlar.

Sayın @baki69,

Aslında Sayın @damasyus'yun alıntıdaki mesajından sonra bir mesaj yazmayı
    düşünüyordum. Ancak Tiger'in yazılımında rahatsız edici seviyede bug bulunması ve bu
    nedenle tercih edilmeyeceği düşüncesiyle yazmaktan vazgeçmiştim.

Cihaz ST 40 çipset'li olmasına rağmen, cihazda linux kernel tabanına ait yazılım bulunması görüntü kalitesini biraz daha düşürüyor sanırım.

Bazı cihazlara orijinal yazılımının yanı sıra linux'lu yazılımda yüklenebilmektedir. Cihazdan
    orijinal yazılımı ile çok iyi görüntü alınabilirken, linux'lu yazılım yüklenince görüntü kalitesi
    flulaşmaktadır. Örnek : Kathrein ufs 910HD cihaz.

Sonuç olarak; Türkiye piyasasında uygun fiyatlı ve modül girişli HD cihaz şu anki tarihe
    göre yoktur diyebiliriz. Yurtdışından getirtirseniz seçenekleriniz var tabiki... O da semeri ile
    seksene otururki, kıymeti harbiyesi kalmaz.

Aklıma gelen bir diğer seçenek ise, ikinci el ürünlere yönelirseniz, beklentinizi karşılayan
    cihazlar bulabilirsiniz. Kathrein 910 HD, Crea 100HD, Humax 1000/2000HD serileri hatta
    hatta Next 2000 HD super plus cihaz bile şu naki cihazlardan daha iyi video üretir. Bu
    cihazların hepsinde modül girişi vardır. TF'nin ikinici el bölümüne göz atmanızda yarar var.

Kolay gelsin.

• quote:

tiger fiyat olarak daha uygun geliyor bu durumda ikisininde chipseti st 40 belki tigerde hızı yavaş olacak ama sd görüntü sanıyorum aynı olacaktır.yanılıyormuyum arkdaşlar

Yanılıyorsun baki, her halukarda 1010'un görüntüsü tıgerdan daha iyi.Bu arada Kanal geçiş hızını kastediyorsan 1010 da biraz yavaş ama artık bunların bir önemi yok.Artık asılolan görüntü kalitesi.(Tabi hızlı bir cihaz çıkarsada hayır demeyiz)
  • tşk ederim serkangüzel_ bu önerdiğiniz 2. el cihazların tamamında PVR özelliğide varmıdır
  • goldmaster 1010 hd 6 aylık dsmart paketi buldum 280 tl alınırmı??

Sd yayın önemli

ya ama serverde kullanıcam kararsızım sd yayını güzel hd cihaz arıyorum server destekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan -- 11 Mayıs 2011; 12:59:05 >
  • quote:

tşk ederim serkangüzel_ bu önerdiğiniz 2. el cihazların tamamında PVR özelliğide varmıdır

Crea ve Humax'larda PVR bulunmamaktadır.
  • özel_üretim
    goldmaster 1010 Hd PVR yi 280 TL ye hangi sitede buldunuz yazarsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baki69 -- 11 Mayıs 2011; 14:32:29 >
  • quote:

goldmaster 1010 hd 6 aylık dsmart paketi buldum 280 tl alınırmı??

Sd yayın önemli

ya ama serverde kullanıcam kararsızım sd yayını güzel hd cihaz arıyorum server destekli

Sayın özel üretim ,
    "SD yayını güzel hd cihaz arıyorum server destekli" demişsin ama böyle bir cihaz maalesef yok.
    Olsa bizde alırız,aylardır cihaz deniyoruz hala senin istediğin gibi bir cihaza rastlamadık.
    Ya serverli,paylaşımlı cihaz alırsın Hd şifreli kanalları izlersin. Ama sd kaitesi düşüktür.
    Yada serversiz,paylaşım yapmayan cihaz alırsın ama Düzgün SD yayın seyredersin.
    Hepsi bir arada olmuyor.
    Kolay gelsin,selamlar.
  • damasyus
    bende forumda aylardır bakınıyorum varmı böyle bir cihaz ve bu cihazla ilgili bir forum diye.
    yorumunuz en doğrusu çıktı-yok böyle bir cihaz.
    sanıyorum serversiz kabullenince en iyiside goldmaster 1010 diye en son öneri çıktı bende bunu alcam serverle işim olmaz zaten yapamamda pek pc deneyimim yok alıırm bir dsmart vaktim oldukça net bir yayın izlerim diyorum.

kaldııı şimdi nerden alacağımıza karar verdiğimiz cihazı.
    bu cihazda ne pahalıymış maalesef.
  • Baki kardeş ,
    İyi mal iyi para.
    Sen golmaster sat 1010 u kaçırma biraz pahalıda olsa sonradan sıkıntı çekmessin,kafan rahat olur.
    Dün bir arkadaşımada aldırdım bu cihazı fakat daha kurulum yapmadı.
    Kolay gelsin.
  • ne kadara aldınız sormak gerekirse
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.