Şimdi Ara

ATI HDMI SORUNU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aranızda ati 5xxx ekrantkartlı notebook u olup ta
    HDMI kablo ile LCD TV ye bağlantı kuranınız varmı?

ben bunu denedim fakat aşağıda yazacağım sorunları yaşadım ve bu yüzden notebook umu değiştirdim hemde iki kez

1- bağlantıyı kurduğunuzda lcd tv nin ekranınıda her yönden kısılmalar oluyor (örneğin 42 inç lcd 40 inç haline geliyor 2 inçlik kısım 4 kenardan da karanlık kalıyor.)
    2- bağlantıyı kurduğunuzda 1920-1080 p çözünürlüğe getirdiğinizde ekrandaki yazıların ve ekranın netliğinde bozulmalar oluyor.
    3- ekran belli bir süre sonra belkine en gıcık olanı bu ekran renkleri karışıp yesil sarı garip bir renlk alıyor normale dönmesi için ekran çözünürlüğü
    ile oynamanız gerekiyor fakat birkaç dk sonra tekrar aynı sorun oluyor...

kullandığım notebook lar packartbell tj 75 ve asus ı7 5730 ekrankartlı olan modeli

şimdi ben bu sorunları aşmak için

1 HDMI kabloyu değiştirdim (altın uçludan en pahalısına kadar 4-5 çeşit denedim)
    2-TV yi değiştirdim kardeşimde 42 inç LC bende 47 inç PHILIPS var ikisinde de aynı sourn var
    PANASONİC 42 inç ve SAMSUNG son çokan LED TV dede sorun aynı devam etti.
    3-notebook u değiştirdim heriki notebook ta sorun aynı..

şu anda LG R 590 kullanıyorum NVIDIA 335M tüm bu sorunlar ortadan kalktı
    fakat şimdide çok ilginç bir şey söz konusu denediğimiz tüm LCD TV ler
    1920-1080 çözünürlüğü desteklemiyor 1890-1050 yaklaşık olarak çözünürlük veriyor..

bu tür bir sorun yaşayıp sorununu halladebilen varsa ve bizimle payşalırsa sevinirim.

• kenardaki boşlukları ayarlayabilirsin sıkıntı olmaz. bende ati 4650 var hiç bir sıkıntıda yok.
  • kenardaki boşlukları ayarlamayı bir türlü başaramadım
    nasıl yapılıyor bilen varsa paylaşması iyi olur
    benim ati de yaşadığım bu sorunları kimse yaşamadımı ?
  • 5770 asus cucore kullandım gecen günlerde hiç bir sorun yaşamadım ama. lcd de sunny di.
  • suan benim sorunum bire bir tamamen aynısı. bendede ati 5650 packardbell lm98 laptopla, google amcaya sordum ati catayst centeri silin düzeliyor diyor bir kac site ama bilmiyorum. baska bir çözümünü bilen?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.