Şimdi Ara

Ati Hd 4850 Fan Hızı Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    • Ekran kartım PowerColor ATI HD4850 512 MB 256 Bit GDDR3 16X PCS

• Sistem boşta iken kartın fanı %27'de sabit olarak çalışıyor ve sıcaklık 40 dereceyi geçmiyor.

• Bugün StarCraft II'yi bir saat oynadıktan sonra elde edilen Max. değerler aşağıdaki gibi çıktı.

• Burada aklıma takılan fanın %35'ten yukarı çıkmaması. Ekran kartı %100 çalışırken bile %30 veya %35 çalışıyor. log dosyası burada. (arada - işareti yok)

• Isıyı daha da düşürmek için fan çalışma hızını arttırmam gerekir mi?

• İnternet ve forumda araştırmalar yaptım. Bahsedilen programların hepsini indirdim ama kurmadım. Tecrübeli olamadığım için hangisini kullanmalıyım bilmiyorum.

• Programlar bunlar. Ne yapmalıyım, hangisini kullanmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scorp1725 -- 2 Eylül 2010; 14:34:49 >

• ATİ CCC'den Fan Hızını %40-50 Falan Yap Sesten Rahatsız Olmadığını Düzeye Çek Sabitle Boştada Yüktede Hep Aynı Çalışır Ben 4890'ı %44'de Sabitledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bionic. -- 2 Eylül 2010; 14:36:52 >
  • CCC'de OverDrive kilidini açmadım. kilidi açacaktım ama fan speed kontrol yeri yok görünüyor. o yüzden açmadım.

• Fan Ayarı Yok Herhalde Bunda O Yüzden Çözümü Yok Gibi
  • fan güç kablosu 4 pinli olması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

fan güç kablosu 4 pinli olması lazım

Hayır, 3pinli kartların fan devride elle ayarlanabiliyor. Asus Glaciator fanlar gibi.
  • kartınız gayet serin çalışıyor. Daha ne istiyorsnuz anlamadım.
  • Kritik seviyeye gelirse fan hızı kendi artar zaten. %35 fan hızı ile o kart SC2'de en fazla 60 derece gördüyse daha ne gerek var onu anlamadım...
  • kart gayet cool çalışıyor sen birde gel 2 sene önce alıdğım referans ati 4850 yi gör hayvan kadar heatsink sanırsın ki iyi soğutur. kart boşta 85 derece full load da 110 derece yi buıluyor neymiş efendim .. ATi mühendisleri o kartı o sıcaklıklarda çalışmaya hazırlamış 2 senedir çalşıyor 110 derece problem yok oc bile yaptım hatta ne hız düşmesi nede artişfact nede mavi ekran.

• quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

kart gayet cool çalışıyor sen birde gel 2 sene önce alıdğım referans ati 4850 yi gör hayvan kadar heatsink sanırsın ki iyi soğutur. kart boşta 85 derece full load da 110 derece yi buıluyor neymiş efendim .. ATi mühendisleri o kartı o sıcaklıklarda çalışmaya hazırlamış 2 senedir çalşıyor 110 derece problem yok oc bile yaptım hatta ne hız düşmesi nede artişfact nede mavi ekran.

sadece kendi ısınmıyor başta hdd olmaz üzere kasayı ısıtıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

kart gayet cool çalışıyor sen birde gel 2 sene önce alıdğım referans ati 4850 yi gör hayvan kadar heatsink sanırsın ki iyi soğutur. kart boşta 85 derece full load da 110 derece yi buıluyor neymiş efendim .. ATi mühendisleri o kartı o sıcaklıklarda çalışmaya hazırlamış 2 senedir çalşıyor 110 derece problem yok oc bile yaptım hatta ne hız düşmesi nede artişfact nede mavi ekran.

Ben daha 60 derece böyle yapıyorsam 110 derece ne ederim kim bilir. Sıcaklık için ideal diyorsanız o zaman kurcalamama gerek yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.