Şimdi Ara

ati hd

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan-07 -- 4 Mayıs 2016; 2:39:18 >

• Dostum sorun anakart ve işlemci. Ben x38 anakart ve E5300 işlemci kullanıyorum ramlerim 2x1 ddr2 800. Bu sistemde x1950 pro ekran kartı takılı ve 22" monitörde 1680x1050 çözünürlükte ayarlar full aa kapalı olarak takılmadan oynuyorum. 3850 o dediğin oyunları o ayarlarda çok çok rahat oynatır normalde. Anakartını ve işlemcini değiştirirsen sorunun çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elophidae

Dostum sorun anakart ve işlemci. Ben x38 anakart ve E5300 işlemci kullanıyorum ramlerim 2x1 ddr2 800. Bu sistemde x1950 pro ekran kartı takılı ve 22" monitörde 1680x1050 çözünürlükte ayarlar full aa kapalı olarak takılmadan oynuyorum. 3850 o dediğin oyunları o ayarlarda çok çok rahat oynatır normalde. Anakartını ve işlemcini değiştirirsen sorunun çözülür.
    gpu-z görüntüsü verirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elophidae

Dostum sorun anakart ve işlemci. Ben x38 anakart ve E5300 işlemci kullanıyorum ramlerim 2x1 ddr2 800. Bu sistemde x1950 pro ekran kartı takılı ve 22" monitörde 1680x1050 çözünürlükte ayarlar full aa kapalı olarak takılmadan oynuyorum. 3850 o dediğin oyunları o ayarlarda çok çok rahat oynatır normalde. Anakartını ve işlemcini değiştirirsen sorunun çözülür.
    sistemine iyi bak 3850 fena bir kart değil format at driverları yenile bence sorun kalkar bi de işlemciye o/c at ram da mümkünse 4 gb yap

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan-07

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Dostum 3850 yi hemen hemen seninkine benzer bir sistem ile kullandım.Sisteminde bir sorun var,bir format at güncel sürücüleri kur tekrar dene.Çünkü crysis ten tutda son yıllarda çıkan popüler oyunların cogunu akıcı bir sekilde oynadım.1280x1024 cözünürlükte 26-30 fps ile crysis oynadım forumda ararsan testlerim var.Hatta ilk cıkan assasins creed te kart harikalar yarattı.Yani 3850 bahsettigin cözünürlüklerde bile oynatamayacak kadar kötü bir kart degil sen benim dedigimi yap tekrar bir dene

edit:format atmışın zaten düzelmemiş ozaman kartında bir problem olabilir.Ve birde anlayan birine bios ayarlarını göster.Anakartın onboard ise sorun bundanda kaynaklanıyor olabilir benzer bişey arkadasımın pc sindede olmustu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seylem -- 14 Mart 2010; 12:42:19 >

• 3850 zaten rezil bir kart, ne bekliyordun hocam?
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Rezil bir kart değil HD3850, boş yorum yapmayın lütfen, fikirleriniz varsa paylaşın

@hasan-07

- Hangi işletim sistemini kullanıyorsun ?
    - Hangi sürücü kurulu ?
    - En son ne zaman format attın ?
    - Kartın oyun sırasındaki ısı değeri nedir ?
    - Kasa powerının marka ve modeli nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: seylem

Dostum 3850 yi hemen hemen seninkine benzer bir sistem ile kullandım.Sisteminde bir sorun var,bir format at güncel sürücüleri kur tekrar dene.Çünkü crysis ten tutda son yıllarda çıkan popüler oyunların cogunu akıcı bir sekilde oynadım.1280x1024 cözünürlükte 26-30 fps ile crysis oynadım forumda ararsan testlerim var.Hatta ilk cıkan assasins creed te kart harikalar yarattı.Yani 3850 bahsettigin cözünürlüklerde bile oynatamayacak kadar kötü bir kart degil sen benim dedigimi yap tekrar bir dene

edit:format atmışın zaten düzelmemiş ozaman kartında bir problem olabilir.Ve birde anlayan birine bios ayarlarını göster.Anakartın onboard ise sorun bundanda kaynaklanıyor olabilir benzer bişey arkadasımın pc sindede olmustu.

Kardeşim neresi senin sisteme yakın.

İntel pentium dual core 2.5
    2 gb50 5 ddr2 ram
    sapphire hd3812mb 256bit gddr3 ekran kartı
    asus p5gc mx 1333 anakart

@hasan-07

Driverın biraz eski.

10.3 beta kur farkını görürsün.Ramleri 4 gb yapma.İşlemcini ve boardunu da değiştirme.Gerek yok.O çözünürlükte oynayabilmen lazım.Birde oyun ayarlarını ve catalist ayarlarını kontrol et.Belki Aa full açıktır.

İşletim sistemin nedir ?
    Birde psu nedir ?

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Test Drive Unlimited'daki anlık takılmaların nedeni çok büyük ihtimalle işlemci.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HuNTeR_1907

Test Drive Unlimited'daki anlık takılmaların nedeni çok büyük ihtimalle işlemci.

Alıntıları Göster
    Bendede HD 3850 256 MB 256 BIT var şuanki bütün oyunları sorunsuzca oynuyorum. Bence çok iyi bi kart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: i-Vtec

Bendede HD 3850 256 MB 256 BIT var şuanki bütün oyunları sorunsuzca oynuyorum. Bence çok iyi bi kart.

Alıntıları Göster
    3850 dediğin oyunları söylediğin çözünürlüklerde çok rahat oynatabilecek bir kart. ayrıca ram de yeterli. işlemci e5200 mü yoksa pentium d serisi mi?

ben pentium D 3.4 ghz, 1 gb 533 mhz ram ve ati x1600 512 mb ddr2 ile test drive'ı hiç takılmadan dediğin çözünürlükte rahatlıkla oynuyordum. sistemde başka bir sorun var.

• quote:

Orijinalden alıntı: linkin_park20

3850 dediğin oyunları söylediğin çözünürlüklerde çok rahat oynatabilecek bir kart. ayrıca ram de yeterli. işlemci e5200 mü yoksa pentium d serisi mi?

ben pentium D 3.4 ghz, 1 gb 533 mhz ram ve ati x1600 512 mb ddr2 ile test drive'ı hiç takılmadan dediğin çözünürlükte rahatlıkla oynuyordum. sistemde başka bir sorun var.

Alıntıları Göster
    Catalytsden standart ayarlar kısmını en uygun performans seçeneğini işaretle birde öyle dene.

• quote:

Orijinalden alıntı: OtoburPirana

Catalytsden standart ayarlar kısmını en uygun performans seçeneğini işaretle birde öyle dene.

Alıntıları Göster
    sürücülerinde veya kartta bi problem var
  • quote:

Orijinalden alıntı: fero01

sürücülerinde veya kartta bi problem var

Alıntıları Göster
    Windows 7'ye geç. Catalyst 9.3 çok eski bir driver, driver'ı güncelle. DirectX güncellemesi yap. Problemin çözülmesi lazım.
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    http://www.exa.com.tr/gigabyte/anakartlar/gigabyte_m720us3-328-8054.html

http://www.exa.com.tr/amd/islemciler/amd_athlon-340-9582.html

toplamda 350tl falan yapıyor bütçeni biraz aşıyor ama iyi bir ikili olur,güzel sonuçlar alırsın kardeşim,biraz daha araştırmayla daha farklı şeyler çıkar ben kaba taslak yazdım şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

http://www.exa.com.tr/gigabyte/anakartlar/gigabyte_m720us3-328-8054.html

http://www.exa.com.tr/amd/islemciler/amd_athlon-340-9582.html

toplamda 350tl falan yapıyor bütçeni biraz aşıyor ama iyi bir ikili olur,güzel sonuçlar alırsın kardeşim,biraz daha araştırmayla daha farklı şeyler çıkar ben kaba taslak yazdım şimdi

Alıntıları Göster
    hocam ekran kartının güç girişi takılı mı acaba?

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    3850 256 mb ile geçen yaza kadar bir çok oyunu 1680*1050 çözünürlükterı orta-yüksek ayarla oynamıştım. tek slotluk soğutucu varsa kartın üzerinde oyunlara girmeden önce fan hızını %60 seviyelerine getirin derim. zira fazla ısınıyor o kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Temren

3850 256 mb ile geçen yaza kadar bir çok oyunu 1680*1050 çözünürlükterı orta-yüksek ayarla oynamıştım. tek slotluk soğutucu varsa kartın üzerinde oyunlara girmeden önce fan hızını %60 seviyelerine getirin derim. zira fazla ısınıyor o kadar

Alıntıları Göster
    HD3850 senin sistemi kaldırmıyor değil, sistemin HD3850 yi kaldırmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: RiverIsland

HD3850 senin sistemi kaldırmıyor değil, sistemin HD3850 yi kaldırmıyor

ne alakası var.besbellı yazılımsal bıre sıkıntı var.ya control center den aa-af gıbı ayarları son sevıyeye getırıp uygulama denetımnınden cıkartmıs olabılr.yada drıver sorunu olabılır.
  • bana alakalı gibi geliyor açıkçası
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.