Şimdi Ara

ATI 5850 ICIN OC PROGRAMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    sapphire marka 5850 (standart versiyon) ekran karti aldim fakat oc yapabilmem icin bildiginiz guzel bi program , voltajini falanda ayarlayabilecegim ? msi in afterburner programini denedim calisiyo gibi fakat ati driverleri yuzunden , atinin izin verdigi 775 mhz gpu ve 4500 mhz ram yukarisina cikartamiyorum . ama voltaj degerini arttirabiliyorum .
    aranizda 5850 kullanan ve oc yapan arkadaslar illaki vardir , bilginizi paylasirsaniz sevirinim
    suan sistemde win7 ultimate 64 bit kurulu

• Bende arıyorum arkadaşım konunu bende takip edeyim.
  • suan diger mesajlara bakiyorum . oc yapan cok kisi var , hatta yukarda dedigim msi in afterburner programini tavsiye eden var ama bir sekilde sinirlama var .asamadim onu . o yuzden bilen birilerine soram dedim :)
  • Rivatuner'la yapabilirsin..
  • rivatuner ve ati tool denedim
    fakat ikiside karti gormedi . ati tool cok eski program zaten . rivatuner iyi fakat onunda win7 destegi yok . o yuzden karti adam gibi taniyamadigi icin oc bolumleri kapali . vista yada xp uyumlu modda belki sorunsuz kurulur fakat win7 dede sorunsuz calisabilcek bir program bakiyorum
  • sanırım asus biosu çekiyorlardı karta sınır kalkıyordu böylece ama başka çözümü varsa merak ediyorum potansiyel 5850 alıcısı olarak
  • arkadaslar ,baska bir mesajda cozum buldum gibi gorunuyor . afterburner programinin kurulu oldugu klasorde msiafterburner.cfg dosyasi var . altkisimda EnableUnofficialOverclocking var . onu 1 yapin demis bir arkadas .simdi denedim . sinirlama kalkti gibi gozukuyor . simdi deneme yapiyorum . bakalim ise yarayacakmi
  • MSI Afterburner

OC yapmanız için küçük bir ayar gerekiyor.
    Üstte MSI Afterburner kısmına tıklayıp programı indiriyorsunuz.
    Daha sonra rardan çıkarıp kuruyorsunuz.
    Kurulu alana gidip MSIAfterburner.cfg dosyası üzerine gelip kes diyip masaüstüne yapıştırıyorsunuz.
    Daha sonra dosyayı Not Defteri ile açıyorsunuz.
    Açtığınız yerde EnableUnofficialOverclocking yazan yerin karşısındaki 0(Sıfırı) 1 yapıyorsunuz.Kaydedip çıkıyorsunuz.
    Daha sonra dosyayı aynı yere yapıştırıyorsunuz.Artık OC yapmanız için herhangi bir engel yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.