Şimdi Ara

Athlon II mi Phenom II mi: L3 Önbelleğin Etkisi Nedir? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
3
Favori
26.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: .45 ACP
    quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

athlon alan biri mutlaka oc yapmalimi oyun icin.

athlonun modeline ve ekran kartina gore degisir.genelde 3.6 ghz civari yapiliyor zaten ve stok olarak 3.1 3.2 filan geliyorsa mutlaka degil ama 3 ghz alti modellerde yapilsa cok iyi olur.

athlon x4 640 ve his 5770 de oc yapmaya gerek varmi oyun icin.27 inch ekran icin 5770 ekran karti yeterli olurmu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaftolga -- 20 Kasım 2010; 16:21:28 >
  • X4 640'ın herşeyden önce stok fan ile çok sessiz ve serin çalıştığını belirteyim.

25-30 derece de çekirdek sıcaklıkları...

Yüksek çözünürlüklerde, 1680*1050 sonrasında işlemciden ziyade, ekran kartı önem kazanıyor.
  • 27 inch lcd icin ekran karti oneriniz ne hocam.
  • En kötü ihtimalle full hd için, iyi o.c olan bir GTX460 olmalı MSI'ın Hawk serisinin o.c modelleri var bakmak lazım.
  • hocam 580 bekle diyenlerde var sizce beklenmelimi ?580 de athlon x4 640 Dar bogaz yaparmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaftolga -- 20 Kasım 2010; 16:42:29 >
  • GTX580'e o kadar bütçe ayırabiliyorsanız, Phenom II X4 955 gibi bir işlemciyi de alabilmeniz lazım, zira Athlon II X4 alan kişinin "bütçe sorunu" varsa alması daha mantıklı olur, yerinizde olsam 580'e para vermezdim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 21 Kasım 2010; 13:30:37 >
  • sizin tavsiyeniz ne hocam.
  • Özel soğutmalı HD6870'leri bekleyin derim...
  • Tesekkurler hocam.
  • Valla bende x4 640 var hocam çekirdek sıcaklığı 20 derece gayet serin çalışıyor ve memnunum açıkcası öğrenci adamız kasıyor yukarısı zaten.Bence l3 olayını fazla takmayın kafaya paran varsa al kardeşim kötü işlemci değil phenom ii ler ama athlonlarda güzel yani fiyatına göre
  • bugün gidip athlon x4 640 aldım ve parasını da sonuna kadar haketti

bariz şekilde performans arttı.amd 6000+ dan gectik

90 liralık bir fark yok bence ama simdilik tabi :) l3 ün etkili olacağı zamanlar da gelecektir elbet
  • @m-99

Hayırlı olsun iyi tercih bana göre.

Athlon II X4'ler de stok fan oldukça sessiz ve çekirdekler de gayet serin (25-30 derece) çalışıyor, bu yüzden f/p oranı önemli dedik konun en başından bütçesi kısıtlı kişiler rahatlıkla tercih edebilir ztaen oyunlarda da yükske çözünürlükler de işlemciye çok fazla iş düşmüyor, bu yüzden de tercih edilebilir.
  • arkadaşlar daha dün athlonx4 640 aldım. allahın belası call of duty black opsu hiç takılmadan 5770 ekran kartımla tüm ayarlar high (aa- 2x, af off) oynuyorum. sırf bu oyun bana hırs yaptırdı işlemci değiştirdim. sizin tavsiyenize uyarak aldım athlonu şuanda kesinlikle çok memnunum. saolun değerli bilgileriniz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realthing

arkadaşlar daha dün athlonx4 640 aldım. allahın belası call of duty black opsu hiç takılmadan 5770 ekran kartımla tüm ayarlar high (aa- 2x, af off) oynuyorum. sırf bu oyun bana hırs yaptırdı işlemci değiştirdim. sizin tavsiyenize uyarak aldım athlonu şuanda kesinlikle çok memnunum. saolun değerli bilgileriniz için.

ayarları artırıın zorlayın sistemi iyice.. bende en yüksek ayarlarda da en düşük yarlarda da aynı fps yi veriyor
  • athlon II x4 630 kullanıcısı olarak tüm metinleri okudum ve ilk defa meteye katılıyorum.

phenom II x4 ve athlon II x4 arasında sadece L3 bellek farkı yok. işlemciler arasında transistör farkı da var. athlon II x4 300milyon transistöre sahipken; phenom II x4ler ise 758milyon transistöre sahip. 1680x1050 ve daha düşük çözünürlüklerde ve çoğu oyunda iki işlemci arasındaki farkı göremezsiniz ama gerçek manada 4 çekirdek kullanabilen oyun ve uygulamalarda phenom II x4 serisinin verdiği performans verilen farkı karşılar.
    athlon II x4 630 3.5ghzye çıkardığım halde 1080p çözünürlükte istediğim performansı alamıyorum. ( bad company 2 )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper#

Çok iyi bir konu olmuş. Geçen günlerde aldığım pc önerisininde Phenom II X4 955 yerine Athlon II X4 630 alacam. 100-110 lira kar etmek için arada ki küçük fark için önemli midir tartışma konusu...

en mantaıklısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6.cadde

athlon II x4 630 kullanıcısı olarak tüm metinleri okudum ve ilk defa meteye katılıyorum.

phenom II x4 ve athlon II x4 arasında sadece L3 bellek farkı yok. işlemciler arasında transistör farkı da var. athlon II x4 300milyon transistöre sahipken; phenom II x4ler ise 758milyon transistöre sahip. 1680x1050 ve daha düşük çözünürlüklerde ve çoğu oyunda iki işlemci arasındaki farkı göremezsiniz ama gerçek manada 4 çekirdek kullanabilen oyun ve uygulamalarda phenom II x4 serisinin verdiği performans verilen farkı karşılar.
    athlon II x4 630 3.5ghzye çıkardığım halde 1080p çözünürlükte istediğim performansı alamıyorum. ( bad company 2 )

hocam sisteminiz imzanızdaki ise power biraz sorun yaratabilir gibi geldi bana, farklı bir psu ile deneme şansınız olursa bir bakın , ben dediğiniz bad company oyununda 1920*1200 tüm ayarlar high 4xaa 8xaf rahatlıla oynuyorum şuan 4870 ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAGILE -- 22 Aralık 2010; 17:56:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FRAGILE

quote:

Orijinalden alıntı: 6.cadde

athlon II x4 630 kullanıcısı olarak tüm metinleri okudum ve ilk defa meteye katılıyorum.

hocam sisteminiz imzanızdaki ise power biraz sorun yaratabilir gibi geldi bana, farklı bir psu ile deneme şansınız olursa bir bakın , ben dediğiniz bad company oyununda 1920*1200 tüm ayarlar high 4xaa 8xaf rahatlıla oynuyorum şuan 4870 ile

high power 500w o sistem için yeterlidir hocam 6870 çok güç çekmiyor bende 550w ocz ile kullanıyorum aynı ekran kartını

• quote:

Orijinalden alıntı: Leone-510

Güzel konu hocam akşamdan beri takip ettim ancak görüşler çoğalsın diye bekledim yazmadım Benim de birkaç söyleyeceğim var konuyla ilgili olarak;

-Gün boyu oturup 3D Mark Vantage vb testler yapılacaksa
    -Çılgınca overclock yapacağım üzerine fan takacağım 3.8 ghzlerde kullanacağım ( Yine benchmark girdi işin içine )
    -Pc`yi öldürüp öldürüp dirilten program kullanıyorum,render,aftereffects yapacağım ama bütçem i7 için yeterli değil diyen için PhenomII x4 965 hatta ona gerek yok 955

-Oyun oynayacağım, film izlerim, office açıp sunu hazırlarım ödev yaparım arada word açarım
    -Crysis,Gta4,Call of serisi, vs vs oyunlar oynarım
    -İşlemci alacam ama ekran kartım sanki kötü oldu gibi diyenler için AthlonII x4 620-630

2.8miş 3.0müş çok fark etmiyor benchler dışında. He sizde öyle bir göz vardır salisede geçen her kareyi görebiliyorsanız eğer hiç uğraşmayın ps3 alın takılın keyfinize

Arkadaş gayet haklı. Çok farkediyor diyen arkadaşlar bir sonuçlara baksın. Herkesin gözünü boyuyan aradaki özellik ve isim farkı. Peki paranız çoksa gidin alın konuya bakmanıza bile gerek yok bilen adamlar yazmış zaten

• 15 Ocak. Banada bir tavsiye verin o zaman.

E2180 2.0 ghz
    Asus eah5750 Frm
    kullanıyorum. BFBC2'de grafikleri sona alınca 20-29 fps aralığında oynayabiliyorum, ki bu da arada kasıyor. İşlemcimi overlock edemediğimden dolayı değiştirme ihtiyacı duyuyorum.

Şimdi, phenom II x4 ve athlon II x4 arasındaki konuşmalarınıza baya bir baktım. Pek fark yok harbiden. Şimdi bana önerirsiniz? Overlock etmeyi biliyorum. Yani 2,8den 3,8'e kadar çıkabilirim.

Bunu göze alarak hangi işlemciyi önerirsiniz? 250tl'yi geçmeden.

Ve bir de, fark olur mu olmaz mı?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.