Şimdi Ara

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ - AÖF ÖĞRENCİ TOPLULUĞU..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
5.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konular dagınık olmasın bu baslık altında toplayalım dedım

2 yıllık okusanda bıtırsende 4 yıllık okusanda bıtırsende yınede ata aöf hersekılde kaydı kabul edıyor hatta anadolu unuversıtesınde okuyor olsanda kayıt alıyor sınavlar cakısmıyor

https://www.ataaof.edu.tr/

kayıt olması kolay eger ıkıncı unuversıte kaydı yaptırırsan belgeyle ugrasmıyorsun hersey otomatık

gayet ıyı oldu.bılgısayar programına yazıldım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• basvurdum..en sonunda 325 yatır dedıler gıttım yatırdım 1 saat sonra kesın kayıt yapıldı dedıler cok hızlı
  • ata aöf'de

çıkmış sorular nerede? ünite video özetler nerede?
  • cep telden ata aöf dıye gır orada cıkmıs sorular var ama az var yanı ders calısırsan daha ıyı olur
  • bace3434 kullanıcısına yanıt
    akıllı telefonum yok kardeşimin tableti var belki ondan olur sanırım bi bakayım teşekkür ederim. bu arada öteki konuda paralı yer yazmıştın orası en az 375 tl ile 1800 tl arası vb. vurgun peşindeler yazıklar olsun. artı anadolu aöf'ün verdiği öğrenme hizmetini ata aöf de vermeli vb. ayrıca ders çalışıyoruz tabiki artı çıkmış sorular artı video özetleri vb. her türlü çalışmak lazım.
  • ata aöf dersl kıtapları 20 sayfalık kısa kısa grafıklı gıbı yanı basıt geldı yada 2 yıllık ondan olabılır
  • 4 yıllık kayıt ile aranıza geldim :)
    20 sayfalık ders kitabı mı? derken bi bakayım dedim

https://www.ataaof.edu.tr/Program/Program/?proid=19&kategoriId=3
    https://candirgen.com/acikogretim-bilgisayar-programciligi-bolumu-acildi/

bu programı okumak için tyt şartı yok mu? isteyen lise mezunu kayıt olabiliyor mu? 65 yaş üstü lise mezunu bende üniversite okuyacam diye kafamın etini yiyor. tyt ye girmeden tyt yi kazanmadan kayıt olabilir mi? yada 65 yaş üstü lise mezunların sınavsız kayıt olacağı önlisans programları var mıdır? varsa nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wintersun09 -- 29 Eylül 2020; 10:16:10 >

• sistem otomatik
    iki yillik bitirdiysen kayit oluyorsun ama iki yilliga
    hatta okumakta olanda kayit olyor
    dort yillikta oyle

ben iki yillik bitirdim..iki yilliga kaydoldum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    bence 65 yaş üstündeki lise mezunlarına açık öğretim önlisans sınavsız kayıt hakkı tanınmalı
    neticede vakit geçirmek, bir şey öğrenmek (üniversite mezunu olacam diye sevinmek teşvik vb.)
    neticede normal genç öğrencilere rakip değiller işlerini alacak değiller vb.
  • ıkıncı unuversıte olarak kayıt yaptırdım ama ılk unuversıtedekı ortak dersler edebıyat tarıh muaf olmak otomatıkmıdır cunku bende dersler gorunuyor
    https://www.ataaof.edu.tr/SSS/SSS/1/9

''Daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumundan Türk Dili I-II, Yabancı Dil I-II ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II derslerini alıp başarı ile geçen önlisans ve lisans öğrencileri bu derslerden muaf olabilirler.''

''Daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan yeni kayıtlı öğrencilerin mezuniyet bilgileri Yükseköğretim Kurulu Bilgi Sistemi (YÖKSİS)’te bulunduğu takdirde muafiyet işlemleri Fakültemiz tarafından yapılacaktır. Bu durumdaki öğrencilerin herhangi bir evrak göndermelerine gerek yoktur. ''

YÖKSİS' de bilgilerin varsa kendileri yapıyorlar. benim 1 hafta sürdü. talep oluşturdum dingonun ahırından gelmedik herhalde vb. gerçi dingonun ahırından bahsetmedim ayıp olur diye. şurdan mezun oldum şu ortak dersler muaf olsun vb. diye yazmıştım.

• bencede yazmak lazım iş onlara kalırsa pek yapacaklarını sanmam
    ama evrak cıkarm ıslerı zor gıbı yanı sıstemde neden gormuyorlar kı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bace3434 -- 1 Ekim 2020; 0:4:47 >
  • benım 2 yıllık bıtelı 20 yıl oldu
    ıkıncı unuversıte olarak basvurdum onaylandı

sıstem otomatık degılmı bıtırdıgım bolumu gorup okula kabul ettıler o bolumun derslerı ortak zaten

transkrıpt alalı 20 yıl oldu zaten silikti ortada yok,gıdıp yınemı alıp onaylatıcam

su an verdıklerı derste ortak ders pdf lerıde var
    bi daha okursun aynı dersi işin neeee hahaha (şaka)
    istersen biraz bekle yöksis de bilgiler varsa yaparlar. bir hafta, on güne. (zaman alıyor demek ki)
    yada talep oluştura yaz. ortak dersler muaf olsun diye vb.
    kağıt evrak isterseler o zaman düşünürsün.
    (ben bekledim sen niye beklemiyon forumdaş hatırlayınca benim moralde bozuluyor) dediğim gibi benim 1 hafta sürdü. yöksis de olunca evrak falan istemiyorlar.
    yöksis den görüp öyle yapıyorlar daha sonra zaman alıyor haliyle.
    demek ki otomatik değil. gerçi saçmalık tabiki çünkü
    kayıt olmak para alması otomatik ama
    iş yapmaya gelince bekle işin neeeee muhabbeti.
    kayıt yaparken yöksis vb. görünüp vb. öyle kayıt yapması lazım yani haklısın otomatik olması lazım bencede yazık yani
    şimdi misal öğrenci ikinci üniversite olarak gelmiş eeee işte
    kayıt yaparken halletmeleri lazım ama neredeeeeee öyle düşünce
    ha o düşünceler sadece kitaplarda, bi güzel sınavlarda da sorarlar
    ama kendileri için iş icraata gelince ara ki bulasın.

• drjacob kullanıcısına yanıt
    hoşgeldin

• sağol

o zaman sıstemın otomatık dusmesını beklıcem,cunku bana bu ortak derslerı vermısler sıstemde ders pdf ler var o yuzden kafam karıstı

edt: konu uzerıne aksam msj geldı ve muaf oldugumu soyledıler

ben edebıyat 1 pdf sını bulamadım,sıstemden hemen kaldırılmıs

edebıyat 2,ınkılap ve ıngılızdelerın 1 ve 2 pdf lerı baska yerden buldum

nedenı arsıv olarak saklamaktı....sımdı sıra eve ogrencı kımlıgı gelmesınde

cep teldekı ata aöf programını guzel yapmıslar ama ders bılgı sıstemınde pdf ler dısında cıkmıs sınav soruları konulmamıs yanı konuları calısın dıyorlar

ders var ozet var ama cıkmıs sorular yok

bıde bu kımlık ne zaman gelır kaybolmasın onemlıymıs evde durmak lazım belkı msj atarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bace3434 -- 6 Ekim 2020; 0:8:20 >
  • merhaba arkadaşlar. ikinci üniversite olarak atatürk üniversitesine kayıt yapmak istiyorum. anadolu üniversitesine kaydım var ve istanbul üiversitesinde de istediğim bölüm yok. ama merak edip cevabını bulamadığım bazı sorular var ve bilen arkadaşlardan yardım istiyorum.

1- erken mezun olma durumu nasıl? yani ortak dersler olan 8 tane ders türk dili inkılap 1 2 gibi hepsinden muaf olabiliyor muyuz? olabiliyorsak ne yapmamız gerekiyor?

2- güz döneminde üstten ders alınamıyor sanırım ama bahar döneminde de ders ve kredi sınırlaması varmış sanırım bu nasıl oluyor? 30 kredi sınırı varmıs sanırım eğer öyleyse bu muaf dersler çıkarınca bahar dönemi sadece 1 ders üstten alınabiliyor demek.

3- yaz okulu oluyor mu ve oluyorsa şartları ders sınırı kredi vs sınırı nedir?

erken mezun olabilmem için bunları soruyorum. yani yaz okulu ve üstten ders alarak seneye eylül ayı gibi mezun olma imkanımız var mı? ya da en geç 2022 ocak ayında falan? bilen arkadaşlar ayrıntılı şekilde cevaplandırırsa çok sevinirim

önlisans 2 tane bölüm okuyorum ve emlak yönetimi düşünüyorum önlisans okuyacağım yani ona göre cevaplarsanız sevinirim

• açıköğretim mühendislik dersleri açılsın imza toplayalım

ileride nasıl olsa açacaklardır neden şimdi olmasın,videolu anlatım var yada evde pc basında derslere katılım olabılır

https://www.anadolu.edu.tr/universitemiz/kurumsal/rektorluk-ozel-kalem

maillerle istekte bulunalım

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.