Şimdi Ara

Atatürk Orman Çiftliği'nin 37 bin metrekarelik arazisi ABD'ye satıldı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
0
Favori
20.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
356 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben bilmiyorum bu Ankaranın parsel parsel satılan yerlerini duyduklarımızdan haberlerden böyle sağduyulu vatansever kişilerin haber etmesiyle haberimiz oluyor. Ben soruyorum sen bunu bildiğin halde bir mimar olarak nerdesin bu güne kadar neden sesin çıkmadı? 15 Temmuz yaşanmış, ABD gizliden yapıyordu şimdi açık açık PKK ya silah yardımı yapmış ve bu toprakların ABD ye satışına suskun kaldın ha bir vatandaş olarak.

Üniversite ye devredilmiş eğitime yatırım yapılmış olan bu araziyi alıp ABD ye satılsın satılmasa AVM olacaktı demek ne büyük cehalettir yahu. Hazineye devretme doğru olanı yapma seçeneğini niye aklına getiremiyorsun? ABD seçime müdahale ettiler diyerek rus diplomatları rusyanın abd deki kendi mülkünden kovuldu. Ülkesinin çıkarlarını korumak böyle bir şey işte. Adamlar pkk ya silah yardımı yapıyor 1000 den fazla tır geldi bu sayı 2000 bini geçecek diyorlar Suriye deki kürdistan topraklarının parselleri çiziliyor. Nerdesin sen ey mimar. Bak ben şimdiden ses ediyorum ilerde orada PKK bir devlet kurmaya kalkarlarsa niye silah verilirken ses etmediniz deme diye..

Ha ABD nin terör örgütüne silah yardımına ses çıkarılmadığı gibi toprak satılmasını da bu millet unutmaz. Sağcısı solcusu tepkili sayın mimar. Muhalifler dillendirmiyor bunu sadece. Vur de vuralım öl de ölelim Reis.. AKP yandaşlarının söylediği söylemler herkes durumun farkında Suriye ye mudahale de geç kalındığı için şimdi ne afrin e ne de Münbiç e doğru kılını kıpırtadamıyorsun. Tepende ABD var senin..

Doğruları söyledim gene birazdan kovulurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-71C700AC1 -- 16 Ağustos 2017; 0:55:9 >

• Abd ye satılmazsa avm olurdu cümlesinindeki ironiyi anlamayacak kadar zeka seviyeniz yoksa size cevap vermek vakit israfı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maxim kullanıcısına yanıt
    Şu anda Ankara/çankaya öğretmenler caddesinde (Mehmet Emin Resulzade Anadolu lisesi nin yanı) abd elçiliği yapıyor, inşaatlar başladı

• quote:

Orijinalden alıntı: Beyefendi-2

Şu anda Ankara/çankaya öğretmenler caddesinde (Mehmet Emin Resulzade Anadolu lisesi nin yanı) abd elçiliği yapıyor, inşaatlar başladı

Abi biliyorum, her gün geçiyorum önünden mevcut elçiliğin de önünden geçiyorum, yeni yerine taşınması daha hayırlı olur.

• bu millete mustehak

• Ormandan, ağaçtan bu kadar nefret eden başka bi parti gelmemiştir eminim bugüne kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

Orijinalden alıntı: Surpentor

Bunlarda nasıl bir kafa yapısı varsa darbeyi abd yaptı diyip dünyanın lafını saydırdılar.
    Sonuç: Amerika'ya elçilik için Atatürk Orman Çiftliğinden arazi sat.

İyi o zaman senin kafa ile gidersek ben devlet 'te çalışan ve doktorluk ünvanı için yemin etmiş bir doktor olayım, bir gün yakınımda azetmediğim bir komşum olsun ve bana bayağı bir zararı olmuş olsun gün gelsin o hastalansın acil 'e gelsin ben de o gün acil doktoru olayım şimdi ben bu adama uyuzum deyip bakmayayım ölmesini mi seyredeyim.. Kusura bakma da senin kafa bunu söylüyor..

Asıl senin kafaya bak 😂

Birine birşey anlatmaya çalışırken rezil olmak böyle birşey olsa gerek.

2 si arasında yakından uzaktan alaka yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• maxim kullanıcısına yanıt
    Maxim ne güzel açıklamış.Bu yazı üstüne daha cahil cahil konuşanlar var.Devlet bugüne kadar adam gibi bir hükümet görmedi diye başımıza geliyor ne geliyorsa.(Elbette bu hükümetten de iyi hükümetler gelecektir.)Şuan çok mu iyiler belki hayır belki evet ama adamlar bişeyler yapıyorlar.15 sene öncesine göre bu hükümet bir çağ açıp bir çağ kapattı.Bunu çekemeyen ezikler hala eski günlere dönme peşinde.Artık iktidara gelmek isteyen adam çalışacak, laf yapmayacak.Sen daha iyisini yapıyorsan geç başa lakin ben geleyim Türkiye'yi eski bataklığına götüreyim dersen alacağın tek şey "babayı" olur.Bundan sonra çalışacak adam gelecek bu şuanki CB başkanı olur veya bir başkası ama çalışacak bu kadar basit.Eksik yok mu çok var ama Türkiye'yi nerden aldığını gayet iyi biliyoruz.Siz cahil gazetelerle oyalanmaya devam ve provakasyona devam edin.Biz büyüyoruz bu büyümeden kasıt partiler üstü bir olay.Bu büyümeyi çekemeyen kronikler var.Benim sorunum kroniklerle.Siz odatv,sözcü ve cumhuriyet gibi pacavralar ile takılmaya devam edin.Size inat büyüyeceğiz ve gelişeceğiz.Tabi bu bazı statikocu kroniklerin totosunu yakacak.Buna inat büyüyeceğiz ve gelişeceğiz.Simdi olayı partiye çekecek bu kronikler normal.Çünkü beyinleri ona yetiyor.Amacı bağcı dövmek üzüm yemek değil.
    Ama varsın çeksin sorun değil.Türkiye Türkiye'den büyüktürü adım adım inşa edeceğiz.Sizin batılı düşüncelere herzaman iyi düşünce dediğiniz ve sadece batının iyi dediğine iyi kötü dediğine kötü dediğiniz bir devlet istiyorsanız bunu rüyanızda görün artık o işler eskide kaldı.Tabi siz alışmışsınız el pence duran liderlere.Bundan sonra yok kardeşim!!Milli olan ne varsa desteklerim kardeşim demeyen insan zaten kökeninin nereden geldiğini bir araştırsın.Çünkü böyle bir insan bu milletin evladı olamaz.Abd ye laf atanlar var ayrıca iki cümlede onlar için yazacağım.Yıllarca bizi göbeğimizden abd ye bağladılar.Adam gelmiş diyor ki he darbeyi abde yaptı neden ilişkilerimizi kesmiyoruz?Bu soruyu 50 sene evvel sorsaydın kendine biz neden abd'ye bu kadar bağlanıyoruz diye belki bugun o köprüleri atabilecek durumda olurduk.Simdi gel gelelim natosun,sistemler natodan gelmiş, eee neymiş efendim abd ye neden büyükelçilik veriyoruz?Bu soruyu soranın beyin devresi zaten çalışmıyor,bu sorunun cevabını veremeyecek adam gelip burada yorum kasıyor.Ne senle ne sensiz kelimesi şuan abd için geçerli.Tabi gelecek ne getirir bilemeyiz fakat şuanki durumda göbek bağımız bağlı olarak devam etmektedir.Ana karnındaki çocuğunu öldürmek istiyorsan göbek bağını kes hem havasız hem yemeksiz kalır.Bu şuan için imkansız.Son olarak hükümet yapsaydı bu zamana kadar yada bizi o duruma getirseydi diyen zeki arkadaşım en basitinden bir füzenin gelişme aşaması 10 senedir ki bu test üretim falan derken 15 seneyi bulur.Buradan Amerikanın bizden kaç sene önde olduğunu çıkaracak kapasitedesindir.O yüzden 15 senede sihirli bir değnek ile herşey tastamam olamaz.Ama sen dersen ki ben yaparım ederim o zaman bir partiye baskan veya 100bin imza bul sana oy verelim.Benim için tek gerçek milli olanın yanında olmaktır.Sizede tavsiyem var.
    AZCIK MİLLİ OLUN BAK O ZAMAN HAYAT DAHA GÜZEL OLACAK.

Mete yarar bugün güzel bir söz söyledi."Türk evladı çoktan değil yoktan güç alır."
    Ayrıca Atatürk'ü de sizin elinizden kurtaracağız hiç merak etmeyin.

Dipnot:Almanyanın en büyük 2. havayolu şirketi iflası istedi.Çünkü içimizdeki alman devşirmeler zamanında 3.Havalimanı yapılmasın diye yaygara kopardı.Artık eski numaralar yemiyor bu millet.

Ormancı arkadaşlara gelsin şu 2 resim.

Adana çukurova belediyesi(Chp)
    ilk hali.Burası sülüklü pınar adında bir parktı.Belediye binası burada değildi.Parkı yıkıp belediye binasına çevirdiler.
    Atatürk Orman Çiftliği'nin 37 bin metrekarelik arazisi ABD'ye satıldı

ikinci hali

Son olarak gayet güzel yaptılar ellerine sağlık.Bu ülkeye yararına 1 çivi çakanın ellerine sağlık.Aramızdaki fark bu mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AzzOR.1991 -- 16 Ağustos 2017; 4:4:23 >

• Paranin suyu kesilmis anlaşılan. Evleri de kimse almıyor toki de emlakciliga baslamis

• quote:

Orijinalden alıntı: hilmignc

Satarlar , satarlar...

Hep diyorum başımızda türk olmayan bir hükümet bulunuyor. Bu ülkeye ne kadar kötülük varsa yapmaya hazırlar, sadece kendi çıkarları korunsun o kadar. 2019'a pek bir şey kalmadı, insanlar hayırlısıyla bir şeylerin farkına varacak.

Bu insanlar hiçbir şeyin farkına varmaz.Hala "Allah benim ömrümden alsın reyisinkine versin yauvv" diyen milyonlarca kitle var.

• AzzOR.1991 kullanıcısına yanıt
    Çakmak gazı çekerek yorum atmak çok zevkli galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: AzzOR.1991

Maxim ne güzel açıklamış.Bu yazı üstüne daha cahil cahil konuşanlar var.Devlet bugüne kadar adam gibi bir hükümet görmedi diye başımıza geliyor ne geliyorsa.(Elbette bu hükümetten de iyi hükümetler gelecektir.)Şuan çok mu iyiler belki hayır belki evet ama adamlar bişeyler yapıyorlar.15 sene öncesine göre bu hükümet bir çağ açıp bir çağ kapattı.Bunu çekemeyen ezikler hala eski günlere dönme peşinde.Artık iktidara gelmek isteyen adam çalışacak, laf yapmayacak.Sen daha iyisini yapıyorsan geç başa lakin ben geleyim Türkiye'yi eski bataklığına götüreyim dersen alacağın tek şey "babayı" olur.Bundan sonra çalışacak adam gelecek bu şuanki CB başkanı olur veya bir başkası ama çalışacak bu kadar basit.Eksik yok mu çok var ama Türkiye'yi nerden aldığını gayet iyi biliyoruz.Siz cahil gazetelerle oyalanmaya devam ve provakasyona devam edin.Biz büyüyoruz bu büyümeden kasıt partiler üstü bir olay.Bu büyümeyi çekemeyen kronikler var.Benim sorunum kroniklerle.Siz odatv,sözcü ve cumhuriyet gibi pacavralar ile takılmaya devam edin.Size inat büyüyeceğiz ve gelişeceğiz.Tabi bu bazı statikocu kroniklerin totosunu yakacak.Buna inat büyüyeceğiz ve gelişeceğiz.Simdi olayı partiye çekecek bu kronikler normal.Çünkü beyinleri ona yetiyor.Amacı bağcı dövmek üzüm yemek değil.
    Ama varsın çeksin sorun değil.Türkiye Türkiye'den büyüktürü adım adım inşa edeceğiz.Sizin batılı düşüncelere herzaman iyi düşünce dediğiniz ve sadece batının iyi dediğine iyi kötü dediğine kötü dediğiniz bir devlet istiyorsanız bunu rüyanızda görün artık o işler eskide kaldı.Tabi siz alışmışsınız el pence duran liderlere.Bundan sonra yok kardeşim!!Milli olan ne varsa desteklerim kardeşim demeyen insan zaten kökeninin nereden geldiğini bir araştırsın.Çünkü böyle bir insan bu milletin evladı olamaz.Abd ye laf atanlar var ayrıca iki cümlede onlar için yazacağım.Yıllarca bizi göbeğimizden abd ye bağladılar.Adam gelmiş diyor ki he darbeyi abde yaptı neden ilişkilerimizi kesmiyoruz?Bu soruyu 50 sene evvel sorsaydın kendine biz neden abd'ye bu kadar bağlanıyoruz diye belki bugun o köprüleri atabilecek durumda olurduk.Simdi gel gelelim natosun,sistemler natodan gelmiş, eee neymiş efendim abd ye neden büyükelçilik veriyoruz?Bu soruyu soranın beyin devresi zaten çalışmıyor,bu sorunun cevabını veremeyecek adam gelip burada yorum kasıyor.Ne senle ne sensiz kelimesi şuan abd için geçerli.Tabi gelecek ne getirir bilemeyiz fakat şuanki durumda göbek bağımız bağlı olarak devam etmektedir.Ana karnındaki çocuğunu öldürmek istiyorsan göbek bağını kes hem havasız hem yemeksiz kalır.Bu şuan için imkansız.Son olarak hükümet yapsaydı bu zamana kadar yada bizi o duruma getirseydi diyen zeki arkadaşım en basitinden bir füzenin gelişme aşaması 10 senedir ki bu test üretim falan derken 15 seneyi bulur.Buradan Amerikanın bizden kaç sene önde olduğunu çıkaracak kapasitedesindir.O yüzden 15 senede sihirli bir değnek ile herşey tastamam olamaz.Ama sen dersen ki ben yaparım ederim o zaman bir partiye baskan veya 100bin imza bul sana oy verelim.Benim için tek gerçek milli olanın yanında olmaktır.Sizede tavsiyem var.
    AZCIK MİLLİ OLUN BAK O ZAMAN HAYAT DAHA GÜZEL OLACAK.

Mete yarar bugün güzel bir söz söyledi."Türk evladı çoktan değil yoktan güç alır."
    Ayrıca Atatürk'ü de sizin elinizden kurtaracağız hiç merak etmeyin.

Dipnot:Almanyanın en büyük 2. havayolu şirketi iflası istedi.Çünkü içimizdeki alman devşirmeler zamanında 3.Havalimanı yapılmasın diye yaygara kopardı.Artık eski numaralar yemiyor bu millet.

Ormancı arkadaşlara gelsin şu 2 resim.

Adana çukurova belediyesi(Chp)
    ilk hali.Burası sülüklü pınar adında bir parktı.Belediye binası burada değildi.Parkı yıkıp belediye binasına çevirdiler.

ikinci hali

Son olarak gayet güzel yaptılar ellerine sağlık.Bu ülkeye yararına 1 çivi çakanın ellerine sağlık.Aramızdaki fark bu mesela.

Akp ile yolunda giden bisey söyleyin, ben bulamıyorum..15 yil evvel Levent Kırca nin siyasi elestiri dolu programlari vardi, basın cok daha özgürdü..insanlar ayrismamisti, iyi kotu birlik vardi..bu kadar vasifsiz ve şımarık siyasiler hatirlamiyirum..vatan millet umurlarinda degil..bunu gören okumuş insanlar kaçmaya çalışıyor, milyonlarca Suriyeli dolmuş, eğitim çökmüş, Feto belası ülkenin basina sarilmis, ÖTV ve ozellestirme parasiyla sadece yol yapılmış, dogru düzgün fabrika acilmamis olan da satılmış..yesil doga katledilmis, rant için İstanbul nüfusu patlatilarak kurban edilmiş...

Derler ya her millet hakkettigi gibi yonetilir..bence biz bu kadar kitu bie yönetimi hakketmiyoruz..bu duzeni savunanlarda zaten ya dar görüşlü ya da bu duzenden cikari var..istisna görmedim..

• uluser U kullanıcısına yanıt
    Yersen

• Yahu gene kıvırma yöntemi , ben satmadım o sattı bu sattı, ya neden durdurmuyorsun ozaman, neden engel olmuyorsun?

Bak burda ne diyor : "Gazi Üniversitesi'ne eğitim alanı olarak devredildi" "“Daha sonra Gazi Üniversitesi TOKİ'ye devretmiş, sonrasında da arazi ABD Büyükelçiliği'ne satılmış."
    Be gerizekalılar ordaki rektörü birileri kandırmış, toki kimin senin adamlarının değilmi? Eeee senin haberin yok mu, yoksa neden bu usülsüzlüğe engel olmadın, yoksa yapılanlar zaten sizin yaptıklarınızla aynı diyemi? Nasılsa hepiniz aynı şeyi yapıyorsunuz, haksızlık hukuksuzluk herşey var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stattrak

quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

Orijinalden alıntı: Surpentor

Bunlarda nasıl bir kafa yapısı varsa darbeyi abd yaptı diyip dünyanın lafını saydırdılar.
    Sonuç: Amerika'ya elçilik için Atatürk Orman Çiftliğinden arazi sat.

İyi o zaman senin kafa ile gidersek ben devlet 'te çalışan ve doktorluk ünvanı için yemin etmiş bir doktor olayım, bir gün yakınımda azetmediğim bir komşum olsun ve bana bayağı bir zararı olmuş olsun gün gelsin o hastalansın acil 'e gelsin ben de o gün acil doktoru olayım şimdi ben bu adama uyuzum deyip bakmayayım ölmesini mi seyredeyim.. Kusura bakma da senin kafa bunu söylüyor..

Asıl senin kafaya bak 😂

Birine birşey anlatmaya çalışırken rezil olmak böyle birşey olsa gerek.

2 si arasında yakından uzaktan alaka yok.

Algılama düzeyin düşükse ben ne yapayım.. Amerika ile aran iyi olmayabilir ama bu demek değildir ABD 'den bir şey almayacağım satmayacağım diye, öyle olsa idi Rusya ile aramız bozulduğunda Vilademir PUTİN çıkıp açıklama yaptığında yaptırımlarımız olacak fakat nükleer enerji anlaşmamız devam edecek diye ben demedim isterse desindi 20 milyar dolarlık anlaşma yapılmış ha ben kızdım parasını da ödeyeceğim Türkiye ile iş yapmayacağım çocuk oyunu değil bu işler ama sizler çocuksunuz karşımızda anlaşılan ki ABD ile aramızda Suriye ile ilgili sorunlar olduğunda ne alım ne de satım işleri yapmayalım kafası ile yaşıyorsunuz işte bu yüzden sizin gibi düşünenler aman başa gelmesin..

• Giderayak ülkede ne var ne yok herşeyi satıp gidecekler galiba.
  • bazı değerlerin satıldığını görünce gerçekten üzülüyorum, yakında bizde satılırsak hiç şaşırmam.
  • quote:

Belgeleriyle anlatalım…

ABD’DEN NOTA

Tarih: 8 Mayıs 2013

Dışişleri Bakanlığı arazinin sınırları içinde olduğu Çankaya Belediyesi’ne, “ABD Büyükelçiliği’nden konuya ilişkin olarak alınan ve ekte sunulan Nota’da özetle aşağıdaki hususlarda bilgi talep edilmektedir” diyerek bir yazı gönderdi. O yazıda ABD Çankaya Belediyesi’ne şunları sordu:

-Satın almayı öngördükleri arazinin kuzey ve batı kenarlarına inşa edilecek 10 metre genişliğindeki yolların Başkanlıkları (belediyenin) görev alanına girip girmediği,

-İnşa edilecek yollar için kendileri tarafından herhangi bir bedel ödenip ödenmeyeceği; ödenecekse bu bedelin hangi kıstaslar çerçevesinde hesaplanacağı,

-Yolların inşasının ne zaman tamamlanmasının öngörüldüğü…

Arazi ile ilgili ilk girişim ABD tarafından Türk Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla böyle başladı. Ancak arazinin hukuki durumunda yıllar geçtikçe değişiklikler yaşandı.

O ARAZİNİN PARSEL NUMARASI İLK KEZ ODATV’DE

ABD’nin Çankaya’daki istediği arazinin kayıtlardaki ismi: Parsel numarası 29095 ada 1 nolu arsa…

Arazinin Atatürk Orman Çiftliği’nden koparılma süreci 24 Mayıs 1983’te çıkarılan yasayla başlıyor.

Yasaya göre ABD’nin istediği arazi Gazi Üniversitesi’ne bina inşa etmesi amacıyla devrediliyor. Üniversite daha sonra burayı kendi ihtiyacına yönelik başka yerlerde binalar yapılması karşılında TOKİ’ye devrediyor. En sonunda da ABD büyükelçiliğine arazinin satışı 11 Nisan 2014’te gerçekleştiriliyor.

ABD Büyükelçiliği ise söz konusu yer ile ilgili 2013 yılında Twitter’dan “ABD hiçbir zaman Türk hükümeti ile Atatürk Orman Çiftliği’nin sahip olduğu bir araziyi satın alma konusunu görüşmemiştir” açıklamasını yapıyor.

Çıkan iddiaların ardından Atatürk Orman Çiftliği yönetimi de 6 Haziran 2013’te yazılı bir açıklama yaparak arazinin Atatürk Orman Çiftliği’nden 1983 yılında koparıldığını söylüyor.

Gelinen noktada ise Hükümet adına açıklama yapan Bekir Bozdağ acı bir itirafta bulunuyor.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Gazi Üniversitesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi, TOKi gibi kurumlara aşama aşama devirlerle küçültülen AOÇ arazileri en sonunda ABD’ye satılmış oluyor.

Şimdi ABD Büyükelçiliği’nin güvenliği nedeniyle büyük bir AOÇ arazisi daha, Atatürk’ün, “halka gezecek eğlenecek ve dinlenecek sıhhi yerler bırakmak” amacıyla bağışladığı vasiyetine rağmen toplumdan koparılıyor.

İŞTE RESMİ YAZILAR VE BÜYÜKELÇİLİĞİN İNŞA EDİLECEĞİ ARAZİYE AİT BELGELER:

http://odatv.com/aoc-arazisi-abdye-satildi-mi-1608171200.html

• satsın satsın Atatürk de zaten o satıp savursun diye millete bırakmıştı çiftliği...

ama adamın ülkesi var kardeşim satar da,savar da size ne,siz kimsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • karahaber.

Ya tutarsa, ya varsa, ya satılırsa, satılabilir, olabilir, satıldı, aa satılmamış.

her konuda böyle haber yapılabilir, çogzel. yanlışsa özür dileriz nolcak.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.