Şimdi Ara

ATATÜRK HAVAALANIN'DA GÖNDERE kürt bölgesel bayrağı ÇEKİLDİ (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.009
Cevap
5
Favori
61.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardeşim uğraşma anlatamassın

Bunlar daha geçen senelerde pkk ile bir olup taksimde neler yaptılar

Bırak ppk yı apo posteri ile mka nin posterini bir açtılar

Secim kampanyasında beraber iyi salladılar

Pkk cenazelerinde göz yası döktüler

Daha çok varda gene anlamayacaklar

O yüzden uğraşma kardeşim

Su hadisi aklından cıkarma

Irkçılık yapan bizden değildir

Selametle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kru

Hocam yapmaya çalıştığın demagoji gram umrumda değil...

senin yorumun da benim umrumda değil . Böyle yorumlarını rica ediyorum benim yazımın altına yazma
  • quote:

Orijinalden alıntı: srcn1905

Bak canımın içi birincisi ben gezi eylemlerine katılmadım. İkincisi gezi eylemi ile bu konunun ne alakası var. Üçüncüsü ve önemlisi ise çocukluk arkadaşım en yakınım ailemden biri, terhisine 52 gün kala ben 2 haftalık acemi asker iken şehit oldu. Yaz arat İstanbul Bayrampaşa Piyade Onbaşı Şehit Onur AYAYDIN. Tayyip mayyip diyen yok burada senin beynini kuşa taksak uçamaz, balığa koysak yüzemez. öyle bir döl israfısın

Kişiliğin kendini belli ediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wildwolft

Cehalet senin zihninde. Biz yunanlardan o toprakları kan vererek aldık masada imzalarla değil. Fazla amerikan avrupa filmi izleyip onların hayranı olacağına trt filmleri izlede atalarının hayranı ol. Cehaletini görmek istersen ordunun şuan Suriye de Pkk mevzilerini yavaş yavaş vurmaya başladığını amerikaya avrupa ya rağmen munbice operasyon yapacağını görmen yeterli olur herhalde. Sizlerde hdp ile kol kola girer hayır kampanyası yürütürsünüz sonra da biz pkk yi destekleyen sizde karşı olan olursunuz.

Kan vererek aldığın toprakları kan vererek mağlup olduğun bir savaşın neticesinde kaybettin, imzalarla değil. Sanki biz 1. dünya savaşında ezici bir zafer kazandık, topraklarımıza toprak kattık. Sırf yenilen devletlere acıdığımız için onlarla masaya oturup masa başında imza oyunlarıyla topraklarımızı kaybettik, böyle bir iddaaya cocuklar bile güler. Ne Amerikan ne de Avrupalı hayranıyım. Suriye'de operasyon falan yapıldığı yok. Yapılsa bile üç beş pydliyi vurmakla terörü bitiremezsin, anca ahaber izleyicisinin gazını alırsın. Terörü gerçekten bitirmek istiyorsan, bu konuda kararlı isen kandildeki ele başlarının yerleri bellidir. İyi hatırlarsınız, sizin başlattığınız açılım sürecinde hdp millet vekilleri her hafta oralara gidip gelirlerdi. Bu eşkiyaların hepsini girer inlerinden alır, yurt içindeki terör destekçilerini ise şayet idam edemiyorsan vatandaşlıktan çıkarıp sınır dışı edersin, bu kadar basit. Okuma yazma oranının Erkeklerde %7, kadınlarda 1000'de 4 olduğu Osmanlı'nın son döneminde, ''harf inkilabı geldi, bir gecede cahil kaldık'' diyen zihniyetle senin şu düşüncelerinin arasında hiçbir fark yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkpasscenter -- 27 Şubat 2017; 10:28:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Theumit

Kardeşim uğraşma anlatamassın

Bunlar daha geçen senelerde pkk ile bir olup taksimde neler yaptılar

Bırak ppk yı apo posteri ile mka nin posterini bir açtılar

Secim kampanyasında beraber iyi salladılar

Pkk cenazelerinde göz yası döktüler

Daha çok varda gene anlamayacaklar

O yüzden uğraşma kardeşim

Su hadisi aklından cıkarma

Irkçılık yapan bizden değildir

Selametle

ATATÜRK HAVAALANIN'DA GÖNDERE kürt bölgesel bayrağı ÇEKİLDİ

• quote:

Hakkari Dağ Komando Tugayı Komutanı General Osman Pamukoğlu, 28 Eylül 1993 gecesi harekát ve istihbarat şube müdürlerini ani bir toplantıya çağırır.

Elini duvardaki kabartma haritadan Kuzey Irak'taki Mezi-Karyaderi kampının üzerine koyar ve durumu özetler:

‘‘Buraya taarruz edeceğiz. Harekát 5 Ekim gecesi başlayacak ve sızma şeklinde olacak. Hava desteği olmayacak.’’

Arkasından tek cümlelik emrini verir:

‘‘Şimdi söylediklerimi taslak plana geçirin ve hazırlıklarınızı yapın.’’

İki saat içinde plan hazırlanır ve onaylanmak üzere Diyarbakır'daki merkeze bildirilir.

Altı gün sonra Diyarbakır'dan onay gelir. Ancak bu onayla birlikte bir de bilgi notu iletilir.

Harekátın yapılacağı bölgenin doğu kanadında Barzani kuvvetlerine ait karakollar vardır.

Bu karakollar Barzani'nin PKK'yı kontrol etmesi için Türkiye tarafından yaptırılmıştır.

Peşmergelerin silah, mermi, telsiz, erzak ve hatta maaşları Türkiye tarafından temin edilmektedir.

SAAT 02.30

İşte bu nedenle, Diyarbakır'dan gelen onay emrine şu cümle eklenmiştir:

‘‘Bu karakoldaki peşmergeler size kılavuzluk edecektir. Kendilerinden yararlanılması.’’

PKK'yla mücadele tarihinde önemli yeri olan bu harekát, tam planlandığı gibi 5 Ekim gecesi başlar.

Dağ komando birlikleri motorlu araçlarla Irak sınırına mümkün olan en yakın bölgeye intikal eder ve 5 tabur, yani 3500 dağ komandosu Irak içine sızar.

Karşı tarafın uyanmaması için tüm telsizler kapatılmıştır.

Hakan Tepe Sınır Karakolu'nda kurulan harekát merkezi ile bu öncü birlikler arasındaki bütün ilişki bir süre bilinçli olarak koparılmıştır.

Sınırın öteki tarafından ilk mesaj saat 02.30'da gelir. Jandarma Komando Tabur Komutanı Binbaşı Selahattin telsizde şunu söylemektedir:

‘‘Komutanım Barzani karakollarından bize ateş açıldı. Ne yapmamızı emredersiniz?’’

SORGUDAKİ ŞOK CEVAP

Ortada ne kılavuz vardır, ne de dost peşmerge.

General Pamukoğlu o an emrini verir:

‘‘İki karakolu da söndürün...’’

Barzani'nin bu iki karakolundan açılan ateş yüzünden Türk komandoları PKK kampına planlanan zamandan biraz daha geç girecektir.

Girdikleri kampta, tenekeler ve çuvallar içinde yağ, un, pirinç gibi gıda maddeleri bulacaklardır.

Bunların hepsinin üzerindeki ambalaj Türk firmalarına aittir.

5 Ekim gecesini orada bırakıp 4 ay ileriye gidiyorum. 1994 yılının ocak ayında yakalanan iki kız militanın sorgulamasına dönüyorum.

Komutan kızlara sorar:

‘‘Hangi kamptaydınız?’’

Kızlar sayar sayar ve sonunda Avaşin derler. Yani Mezi-Karyaderi kampı.

Komutan devam eder:

‘‘Biz oraya geldiğimizde siz orada mıydınız?’’

Kızlar cevap verir:

‘‘Evet oradaydık, sizin geleceğinizi biliyorduk.’’

Odadaki bütün subaylar buz kesilir. Komutan devam eder:

‘‘Nasıl öğrendiniz?’’

‘‘Efendim siz gelmeden üç gün önce Barzani'nin Ankara'da bulunan temsilcisi Amedya'ya (Kuzey Irak'ta bir yerleşim merkezi) telefon etmiş. Oradan da Avaşin'deki bizim önderimize bildirilmişti. Siz gelmeden 220 kişilik grup kamptan ayrıldı.’’

Demek ki Türkiye, Kuzey Irak'ta harekát yapılacağını Barzani'nin Ankara'daki temsilcisine bildirmiş, o da bunu merkezine aktarmış.

Bu gizli harekát oradan da PKK'ya sızdırılmıştı.

İşte bugün karşımızda duran Kuzey Irak gerçeği budur.

Okuma yazması olanlar okusun. Osman Paşa yalan mı söylüyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özkan -- 27 Şubat 2017; 10:20:33 >

• Nerdesin MİLLİYETÇİ evetçi kardeş?
  • Benim mesajımda mi kin ve dusmanlık var ? :)

" Kendini bilen hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ile bir problemim olamaz. Kürt olur, Alevi olur, Süryani olur, Laz olur, Çerkez olur, Müslüman olur, Hristiyan olur, ataist olur... Yeter ki kendini bilsin, vatanını bilsin, kendine ve topluma yararlı bir vatandaş olsun. "

Haklısın bu ifadede o kadar kin ve dusmanlık kusmuşum ki, bu mesajı okuyan okumayan herkes eli silahla dağa çıkacak.

Saçma sapan konuşmayın. Önce düşünün sonra konusun.

+ MIT'in TERÖR ÖRGÜTÜNÜ CİDDİYE ALİP GORUSMESİNİ DE YANLİS BULUYORUM. DOĞRU NEDİR BİLİYOR MUSUN ? NE KADAR TERÖRİST VARSA ÇIKIP KAFASINA SIKACAKSIN.

Heeee kin ve dusmanlik nasıl olur biliyor musun ? Bak böyle olur. Benim vatanımın toprağına göz dikersen ben sana kin de beslerim öfke de !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 27 Şubat 2017; 10:28:47 >

• ATATÜRK HAVAALANIN'DA GÖNDERE kürt bölgesel bayrağı ÇEKİLDİ

Hakkınızı helal edin çocuklar. Çok büyük gafletteyiz.

• xiskorpitx kullanıcısına yanıt
    bana aslanım demen için seninle ortak muhabbet edip seni tanıyıp adam olduğuna kanaat getirmem lazım o yüzden seni tanımıyorum bana aslanim diyemezsin.

yıllardır harita orda şimdi aklınıza geldi

• 17Scorpion kullanıcısına yanıt
    olayin butunu icin bu ifadeyi kullandim neticede bu ulkede yasiyan bir kurt vatandasi olarak bazi mesajlar beni anayurdummda guvensiz yasama dusuncesi ile basbasa birakiyor donup bakarsan ne demek istedigimi anlarsin.

• Kandırılmayalım da .......
  • ee tarihte ilk defa askeri araçlara asıldı bu pkk paçavrası. geçirttirmedi pkklılar şehir içinden askeri konvoyu. hani hayaldi gerçek oldu diyolarya. pkk neyi hayal ettiyse oldu.
  • Barzaniyi menfaatlerimiz için kullandığımız sürece bir şey demem ama ileri gidiliyor.Bu adam sadece bir aşiret lideri fazlası değil.

Turkiyeye akıl vermeye çalışıyor bir de densiz.

• Konunun bütünü ve diğer kişilerin yazmış olduğu seyler beni ilgilendirmez. Ben düşüncemi yazdım. Benim düşüncemde kin de yok dusmanlik da yok.

Türkiye Cumhuriyeti'nde yasamakta olan bir Kürt vatandaşı olarak, kendini güvensiz hissediyorsan bunun ilk sorumlusu vatan topraklarının bölünmez bütünlüğüne göz dikmişlerdir. Önce vatanın bölünmez bütünlüğü gelir. Toprağına göz dikmiş arsız köpekler seni güvende mi hissettirecek ? Mesajınız basit bir demogojiden ibaret. Üzgünüm. Benim herhangi bir Kürt vatandaşımız ile ilgili bir problemim olmaz durduk yere. Ben de bu ülkenin doğusunda dünyaya gelebilirdim. Bunu hiç kimse önceden belirliyemiyor. Lakin sonrası insanların kendi elinde.

• Treth kullanıcısına yanıt
    Özerkmiş bilmem neymiş diyenlere dar gelir bu memleket ve sınırlarımız. Makete gidince Made in kürd***** damgalı ürünleri görürsen bizim yıllarca beslediğimiz insanların yok yere adice pusu kurup şehit ettiği onca vatan evladı aklına gelmeyecek mi? Bir terörist hangi hakla olursa olsun varlığını haklı kılamaz. Hangi kimlikle temsil edilirse edilsin bizim için meşru olamaz. Ha senin bakış açına göre herkesin haklı bir yönü var, benim söylediğime göre hiç kimseyle ilişkilerimiz olmasın. Diğer uluslar da sütten çıkmış ak kaşık değil ama önce vatanım sonra dünya. Küresel düşünürken gel de özgürlük özgürlük diye şehirlerimde bombalar patlatan katilleri umursama, bu çift standarttır.
  • Türkiye'nin başına Türklük, Milliyetçilik değil ümmetçilik için yanıp tutuşan tipler getirirseniz olacağı bu..

Güçlü bir Türkiye için PKK'ya evet!! Biji Kürdistan?
  • Milleti tahrik etmek için konu açıyorsunuz sonra da şikayet etsek vatan haini diyorsunuz. Garip.

• quote:

Orijinalden alıntı: 980Ti Satılır.

Milleti tahrik etmek için konu açıyorsunuz sonra da şikayet etsek vatan haini diyorsunuz. Garip.

arkadaş sizin beyin nerede nasıl yıkandı ben de sizin gibi olmak istiyorum ya.

ulan ömer halisdemirler,fetih sekinler,kahraman askerlerimiz diye bağıran sizler değil miydiniz?Pkk'nın doğuda işini bitirdi kahraman askerlerimiz diyen siz değil miydiniz?E ne oldu o askerler onlar hala orada canlarını veriyorlar ,bizim muhteşem hükümetimiz de dalga geçer gibi ülkenin göbeğine kürdistan bayrağı dikiyor.

• Rindaman kullanıcısına yanıt
    Pkk ya binlerce kez lanet olsun. Ama milliyetçilikle değil islam da birlesmeliyiz. 1000 yıl boyunca o düzende yaşadık. Milliyetçilik ırkçılıktan ibaret. Bende Turkiye yi seviyorum sayiyorum. Cok güçlüyüz eyvallah ama hiçbir ırk diğerinden üstün değildir. Her insan eşittir.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.