Şimdi Ara

Atanamayan Öğretmen VS AKP'li Vekil Kızı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
2
Favori
27.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
173 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilerek isteyerek hak yiyenin burnundan fitil fitil gelir inşallah.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • biz hakkımızı haram ediyoruz zaten öteki taraf diye bir yer varsa inleye inleye bağıra bağıra çekecek de
    önemli olan bu tarafta bunun cezasını çektirmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksinaletinsan

Simdi o ogretmenligi yazan kisi net olarak bombos bir adamdir. Neden? Cunku atama kontenjani belli. Sinava giren sayisi belli. Sen bunlara bakmayipta universite tercihlerinden ogretmenlik yazarsan bu duruma dusersin. Bu konu bu forumda yilda 2 kez sayfalarca tartisilir. Akil var mantik var. Domates bile alirken butun kasayi elden geciriyorsunuz ama kariyeriniz olunca yaz ogretmenligi... oldu. Kpss ye girenlerin %35 i ogretmenlik mezunu. 450bin kisi demek.

Ayrica, daha bu yil mezun olacak dunya kadar potansiyel ogretmende var.

Kabaca, bu hesabi yapamayan adam kimsenin gelecegini sekillendiremez. Ogretmen filan olamaz. Adam kendi gelecegini sekillendirememis.

Milletvekili falani filani. Delikanli gibi cevap verin. Sizin babaniz MV olsa siz ne yapardiniz. ?

Sonucta bu adamlar aramizdan cikiyor. Uzaydan gelmiyor.
    Benzer demeyelim de aynı mihvalde bir olayı öğrendiğinde yaptıran hatırlının(sonra vekilde oldu bu hatırlı kodaman) ağzının ortasına yumruğu geçirip hastanelik edip alayınızın diyerek partiden de

makamdan da mevkiden de istifayı basmış, zamanının bakanına da eşrafına da rest çekmiş,

kanaat notu ile geçebilir diyen okul müdürüne " bu torpil olur hakkıysa geçsin değilse kalsın" diyen bir adamın oğluyum.

O yüzden bizim hamurumuzda şeref kusurlu işler yok, dolayısıyla şahsen böyle bir şeyi düşünmezdim bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOMIX -- 19 Ekim 2018; 16:15:54 >

• DOMIX kullanıcısına yanıt
    dostum konu 4 sayfa olmuş . bunu diyebilen sadece sen varsın.
    gerisi, yok şöyle yok böyle.
    yolun açık olsun. hep başarılı ol.
  • Sanki başka parti olsa birsey değişecek.

Milletimiz bozuk zihniyet bozuk. Haysiyet yok onur yok. Herkes kısa yoldan iş çevirme adam kazıklama peşinde. Eğer bu düzene her gün ağlayacaksanız memleketi terk edin gençler. Bu düzen değişmez. Varsa şansınız çekin gidin arkanıza bakmayın. Ecnebi ülkede de ikinci sınıf olursunuz ama kendi ülkenizde ikinci sınıf insan muamelesi görmekten iyidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Doktor rapor veriyorsa ben ne diyeyim?” savunma şekline bak nasılda korumuş. bunu söylerken insanda biraz utanma olur. başkası o kadar rapor alsa işine hemen son verilirdi.
  • Eğitimsiz CAHİL Türkiye toplumu için artık hiçbirşeye şaşırmıyorum.

Bu mesele o parti bu torpil yapmış meselesi olmaktan çıktı mesele toplumsal olarak birey kalitesi olarak 3.dunya ulkelerine iyice yaklaştığımız.

Torpil yapan mv veledine söyleyecek tek şey var.haksız girdiğin işten gasp ettiğin para ile aldığın arabanın freni tutmaz aşağı doğru dualarla gidersin Yaradan da gel gel der ozaman anlarsın.bu sadece bu velet için değil herkes için geçerli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sözcü paragöz olmuş ama bizim onun hakimiyeti altına girip **** eklentimizi kapatmamız gerekiyor yoksa para ödememiz gerekecek. Klasik kapitalist site. Bir solcudan başka ne beklenirdi ki?

Arkadaşlar, aramızda para toplayıp sözcü'ye yollayalım da adlock eklentimizi güzel güzel kullanalım, nasıl? Hem açgözlülükleri de gitmiş olur.

Duydum, reklamlardan para kazanıyorlarmış dediniz . Zorla hem de, yani tıpkı diğer adi youtube gibi ağabeylerine özenerek. Ne de olsa hepsi aynı tarafta, kendi kapitalist çıkarlarına hizmet ediyor.

Neyse, sözcüye eğer davanıza sadıksanız milyarlarınızı akıtırsınız ve bizi özgür bırakmasını yani sitede reklamsız özgürce dolaşmamızı sağlarsınız. Veyahut ona kölelik edip reklamlarını görmek zorunda bıraktırırsınız bizi.

Konuyu nerden nereye getirdim

• Birader keşke öğretmene bu kadar giydirecegine iki kelam da torpille oraya gelen baş örtülü bacima edeydin...yoksa yaptığın analizin hiçbir tutar yanı yok,diğer ihtimal de torpilli biri olmanızdandır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mechatengu kullanıcısına yanıt
    Öğretmenlik mezunları değil öğretmen! Özel kurumda çalışması, ücretli yapması ya da tekrar hazırlanması onu başka bir şey yapmaz.

Herkes yüksek puan alsa da herkes atanamaz. Çünkü puan değil kontenjan sınırı var. Belli bir sayıda kişi alınacağı için ilk bilmem kaç kişi (bölüme göre değişiyor, zamanında ünv. sınav puanı çok yüksek olup bugün ataması yerlerde sürünen branşlar var) içindekiler atıyorum 97 alsa bu kez de 96 alanlar yanacak. Yani yüksek-düşük fark etmez. İlla ki birileri dışarıda kalıyor.

KPSS'ye dandik bir sınav demişsiniz. Neye göre dandik? Sorulara baktınız mı hiç? Donanım ölçse neyse diyeceğiz ama donanımınızı da ölçmüyor. 3 sınavın soruları da pratiğe dönük olmaktan ve meslek hayatındaki klasik sıkıntılara yardım etmekten uzak. Ayrıca teorik olmanın yanında çok saçma sorular da çıkabiliyor. Hiçbir kaynakta bulamayacağınız, denemede ya da ünv. notlarınızda bile görmeyeceğiniz, akıl yürütmeyle içinden çıkmanızın zor olduğu sorular. Sınavın hepsi öyle değil ama bu tarz soruların sayısı fazla.

Sınıf öğretmenliği sözelde değil eşit ağırlıkta. (TM puan türünde)

Türkçeciyim. Allah'a şükür ki çok iyi (86) aldım ve bu kış büyük ihtimalle gideceğim. Ancak atanamayanları da anlıyorum çünkü 4. sınıfta ve sonraki yıl, o sıkıntıyı ve sınav stresini dibine dek yaşadım. Yukarıda da yazdığım gibi bu sınav donanımınızı ölçmüyor, soruların bununla zerre kadar ilgisi yok. Özellikle eğitim bilimleri ve ÖABT sınav soruları, gerçek hayata dönük olmaktan uzak. Eski yıllarda nasıldı bilmiyorum ama son yıllarda sandığınız gibi optiğe adımı yazsam atanırım durumu yok. Sadece sizinle ilgili değil aslında. Bu hususta toplumumuz, büyük bir ön yargı içinde. Bu işin dışındaki herkes, "6 ayda bir yüz binlerce kontenjan veriliyor" sanıyor. Oysaki yılda bir 20 bin kontenjan veriliyor ki bu miktar, gittikçe düşecektir.

Yazınızdan anladığım kadarıyla biraz bu işe uzaktan bakıyorsunuz. Çevrenizde bu sınava hazırlanmış birileri varsa onlarla bir sohbet edin derim. Belki duygularını ve hislerini daha iyi anlarsınız. İntihar yanlış bir şey ama doğal seçilim gibisinden yaklaşmanız da doğrudur diyemeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 20 Ekim 2018; 1:9:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-82AD9505E

Öğretmenlik mezunları değil öğretmen! Özel kurumda çalışması, ücretli yapması ya da tekrar hazırlanması onu başka bir şey yapmaz.

Herkes yüksek puan alsa da herkes atanamaz. Çünkü puan değil kontenjan sınırı var. Belli bir sayıda kişi alınacağı için ilk bilmem kaç kişi (bölüme göre değişiyor, zamanında ünv. sınav puanı çok yüksek olup bugün ataması yerlerde sürünen branşlar var) içindekiler atıyorum 97 alsa bu kez de 96 alanlar yanacak. Yani yüksek-düşük fark etmez. İlla ki birileri dışarıda kalıyor.

KPSS'ye dandik bir sınav demişsiniz. Neye göre dandik? Sorulara baktınız mı hiç? Donanım ölçse neyse diyeceğiz ama donanımınızı da ölçmüyor. 3 sınavın soruları da pratiğe dönük olmaktan ve meslek hayatındaki klasik sıkıntılara yardım etmekten uzak. Ayrıca teorik olmanın yanında çok saçma sorular da çıkabiliyor. Hiçbir kaynakta bulamayacağınız, denemede ya da ünv. notlarınızda bile görmeyeceğiniz, akıl yürütmeyle içinden çıkmanızın zor olduğu sorular. Sınavın hepsi öyle değil ama bu tarz soruların sayısı fazla.

Sınıf öğretmenliği sözelde değil eşit ağırlıkta. (TM puan türünde)

Türkçeciyim. Allah'a şükür ki çok iyi (86) aldım ve bu kış büyük ihtimalle gideceğim. Ancak atanamayanları da anlıyorum çünkü 4. sınıfta ve sonraki yıl, o sıkıntıyı ve sınav stresini dibine dek yaşadım. Yukarıda da yazdığım gibi bu sınav donanımınızı ölçmüyor, soruların bununla zerre kadar ilgisi yok. Özellikle eğitim bilimleri ve ÖABT sınav soruları, gerçek hayata dönük olmaktan uzak. Eski yıllarda nasıldı bilmiyorum ama son yıllarda sandığınız gibi optiğe adımı yazsam atanırım durumu yok. Sadece sizinle ilgili değil aslında. Bu hususta toplumumuz, büyük bir ön yargı içinde. Bu işin dışındaki herkes, "6 ayda bir yüz binlerce kontenjan veriliyor" sanıyor. Oysaki yılda bir 20 bin kontenjan veriliyor ki bu miktar, gittikçe düşecektir.

Yazınızdan anladığım kadarıyla biraz bu işe uzaktan bakıyorsunuz. Çevrenizde bu sınava hazırlanmış birileri varsa onlarla bir sohbet edin derim. Belki duygularını ve hislerini daha iyi anlarsınız. İntihar yanlış bir şey ama doğal seçilim gibisinden yaklaşmanız da doğrudur diyemeyeceğim.
    Nasıl hukuk fakültesini bitiren adam avukat olmuyorsa, mühendisliği bitiren adam mesleği icra etmeden mühendis olmuyorsa eğitim fakültesini bitiren adam da öğretmen olmaz.

Atanamayan öğretmen dediğin zaman sanki mutlaka atanması gerekiyor muş da atanamıyormuş ortada bir mağduriyet varmış hissi uyandırıyor bu yanlış. Özel sektörde ya da ücretli icra edenler hariç.

Benim şimdiki halimle sınav kağıdına ceketimi atarak girebileceğim bir bölüme (34 yaşında mühendisim) girmeyi seçerken devlet bunlara 100k kontenjan mı dedi? Atama garantisi mi verdi?

KPSS dandik bir sınav. Çünkü senin dediğin gibi mesleki yeterlilik anlamında hiçbir şeyi ölçmüyor. Ama herkes için bu aynı olduğu için bir yere kadar adil sayılabilir. Talebin arzın 10-20 katı olduğu yerde tabi ki de iyi kötü bir sınav yapılmak zorunda.

Ayrıca sınavın yine de ölçtüğü bir şey var. Sen öğretmen olmayı ne kadar istiyorsun? Öğretmen olmak için ne tür zahmetlere girersin? Baskıyı stresi kaldırabiliyor musun? İyi kötü bir sınav var bu sınava kendini ne kadar hazırlayabiliyorsun? Nelerde taviz veriyorsun?

Ayrıca sınav stresinden dem vurmak dünyanın en saçma şeyi kusura bakma. Senin sınav stresi dediğin şeyi 13-18 yaşındaki çocuklar her sene çekiyor. Onların üzerindeki baskıyı düşün? Bu stresi kaldıramayan bir insan o çocuklara nasıl öğretmenlik yapacak?

Bu stresi kaldıramayan yapmasın kardeşim az zeki olsaymış akıllıca karar verseymiş de başka bir bölüm okusaymış o zaman. Bu stresi kaldıramadı diye intihar eden adama da zerre kadar acımam.

Bunu kaldıramayack adamın öğretmen olursa o stresi yaşayacak öğrencilerine acırım ama. O yüzden kaldıramayacak adam öğretmenlik yapıp yüzlerce öğrencinin hayatını karartacağına intihar etsin daha iyi.

Senin o stres dediğin şeyi öğretmen adayları belki atanana kadar yaşıyor ama özel sektörde çalışan bir mühendis, doktor, satış sorumlusu her gün çekiyor çünkü performansı düştüğünde işten atılacağını biliyor.

• Beledi''Ye''
  • şimdi türbanlı güya nedir = güya dindardır
    peki güya dindar olan ne yapmaz = kul hakkı yemez, haram yemez
    hem türban takıp yani güya dindar olup hemde kul hakkı yiyen, haram yiyen e ne denir = akepeli.
  • Öğretmenlere laf atan arkadaşların algılayamadıkları nokta şu;Devlette öğretmen açığı var fakat öğretmen alımı yapmak yerine insanları ücretli öğretmenliğe yönlendiriyorlar.Son verilere göre toplam 131 bin öğretmen açığı var.Buyrun bu da haberi :https://www.ogretmenlersitesi.com/131-bin-ogretmen-acigi-brans-brans-ihtiyac-sayilari-aciklandi/48796/

Toplamda kaç öğretmen atanmayı bekliyor?412 bin.Bu da haberin kaynağı :http://www.milliyet.com.tr/412-bin-ogretmen-atama-bekliyor-siyaset-2641317/ (Güncel bulamadım.Bu haberde çok değil Nisan 2018 ait)

Şimdi daha önce insanları ücretli öğretmenliğe yönlendiriyorlar demiştim.Peki bu ücretli öğretmenlik ne?Nasıl yapılıyor?Öncelikle ücretli öğretmen olabilmek için bile bir tanıdığınızın olması gerekiyor.Eğer okul müdürlerinden birisi sizi tanıyorsa devlet okullarında çok rahat ücretli öğretmenlik yapabiliyorsunuz.Fakat bir tanıdığınız yoksa aylarca hatta yıllarca beklemek zorunda bile kalıyorsunuz.Yani bu konuda bile bir adam kayırma torpil dönüyor.Dahası ücretli öğretmenlerin ilaki öğretmen olmasına da gerek yok.Yani herhangi bir dört yıllık fakülte mezunu adam bile rahatlıkla ücretli öğretmenlik yapabiliyor.Bunların yanında ücretli öğretmenlerin doğru düzgün ne sosyal hakları var ne de iş güvencesi var.Çalışmaya başladıktan birkaç gün sonra bile idare işinize son verebilir.

Peki haberlerde görüleceği üzere devlet neden öğretmen ataması yapmıyor?412 bin öğretmen var ve bu evet ihtiyaç fazlası ama ihtiyaç olan 131 bin öğretmen ataması neden yapılmıyor?Neden insanlar özel sektörden de beter koşullarda öğretmenlik yapmaya zorlanıyor?Neden eğitim alanında hiçbir eğitim almamasına rağmen herhangi bir dört yıllık fakülte mezunu olanlar bile ücretli öğretmenlik yapmasına göz yumuluyor?

Herşey bir yana eğer öğretmen fazlası varsa neden fakültelere alımlar devam ediliyor?Neden kontenjanlar azaltılmıyor?Vatandaşı yönlendirecek olan devlettir.İnsanlar okuyor ediyor binbir zorlukla diploma alıyor sonra devlet çıkıyor diyor ki ''Ya kusura bakmayın.Bizim ihtiyacımız şu kadar.Sizde gereksiz yere okumuşsunuz.Size biz iş miş veremeyiz.Ha ama ihtiyacımız olduğu kadar da öğretmen alımı da yapmayacağız.Özel sektörden de beter iş koşullarında ücretli olarak çalışmak istiyorsanız gelin bir bakarız.'' diyor.

İşin en ilginç yanı yine bazı arkadaşlar torpilli memur olanı eleştirmek yerine intihar eden öğretmenleri eleştiriyorlar.Yahu bu intihar eden insanlar sadece haklarını istiyorlar haklarını bunu algılamakta zorlanıyor musunuz?Kimseden fazla birşey istemiyorlar sadece mezun oldukları işi yapmak istiyorlar.

• Yemin ederim laftan anlamayan dolu ülke de şu forumda. maf ettiniz ülkeyi
  • Bir torpil mesajı varsa 10 tane öğretmen mesajı var . Tamam en iyi sizsiniz sizd e yaparsınız anladık zaten şeref olmadığını da öğretmene neden bu kadar salliyorsunuz göçüp gitmiş zaten. Yok kendi hayatına yön veremeyen öğrenciye nasıl verecek . Okullara bi gidin bakın ilk okul lise yi bırakın çoğu üniversite personeli bile salla başı al maaşı kafasında hiç bir şey geliştirmeden yaşama derdinde. Siz garibanın birine sallayıp durun . Ama torpilliye bi kelam etmeyin size de lazım olur çünkü dimi iyisiniz gerçekten .

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Ne yapacaksın biliyor musun? Ona rapor veren dokturun elinden diplomayı alacaksın. Bak sonra doktor nasıl dökülüyor kanunsuzluğu..

Aksi halde raporluyken bir şey yapsalar haksız duruma düşerler. Ama şu kedi işinden bir yakayı kaptırma şansı var.
    Ah işte ah çarkların hepsi yozlaşmış millet olrak biz kendimizi bitiriyoruz. Uç kuruşluk menfaat için .

• quote:

Orijinalden alıntı: WmGMD

Ah işte ah çarkların hepsi yozlaşmış millet olrak biz kendimizi bitiriyoruz. Uç kuruşluk menfaat için .

Alıntıları Göster
    Zaten bizim ülkenin ana sorunu partiler değil ki. Bizim halkın bu olması. Unutma yöneticilerde bizim içimizden çıkıyor bizim yansımamız onlar.
  • Başka bir şey vardır bana göre. Dünyanın sonu değilya gider başka bir yerde çalışırsın. Bin lira az olsun. Bunun için intihar edilmez. Baskı vardır. Hiç bir şey yapamıyorsan. Gidersin emin önüne al bir torba atlet, don sat pazarda. Utanacak bir şey yok ki bunda. Allah rahmet eylesin. Acıyı anası yaşıyordur ona üzülürüm.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.